Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

janta78
16. jan 2009

Ahojte maminky
Sana ja ked som šla rodiť, tak som mala tašku pri sebe na čakačke a potom ked som odrodila, tak som si ju brala na izbu, záleží , ked ťa budú prijímať či ťa nechajú rovno na čakačke alebo pôjdeš ešte na izbu.
s kojením určite pomôžu sestričky priložia ti ho na prsník a ukážu čo a ako, u každej maminky je individuálne kedy sa jej pustí mliečko, ale ako už spomínala Tatolu, dieťatko má po pôrode spočiatku zásobu z teba a potom ti ho prinesú, zvyknú dokrmovať bud umelým mliečkom alebo dať aj osladenú vodičku, sú tam naozaj milé sestričky, a treba si dať pozor nielen na zápal prsníka , ale aj na ragády tie sú dosť bolestivé, pri staršej dcére som nemala žiadny problém ale pri mladšej sa mi urobila ragáda a poviem , že dosť to bolí, už som myslela, že ju nebudem môcť ani kojiť, ale vydržala som to riadne som sa zaťala,natierala som si to genciánkou, skúsila som panthenol a pomohli aj náplaste Multi-mam compresses sú výborné , dávala som si ich na noc, alebo ked som šla do mesta,

tatolu
17. jan 2009

Ahojte,
neviete čo je s Peťkou_s? Už by mala byť dávno doma.

gabii83
17. jan 2009

ahojte, no petka sa nam akosi zmizla

vazit treba deticky pred a po kazdom kojeni len ak nepribere na vahe, alebo tie kila idu dole viac akoby mali, ked som tam ja isla, dali ma na jednotku a potom ked som uz mala tie kontrakcie 3-5 minutove tak s uterakom toal. papierom, v slapkacha a nocnej kosele a zupane som isla na cakacku a veci mi odnieslasestricka na 5 ku. oni ti pomozu, co kedy potrebujes, ja si myslim ze netreba zvlasti si naabalit veci do cakacky, dychacky, oni ti to vyberu... pripadne aj ty mas na to cas alebo manzelik, ak tam bude. ozas sana bude tam muzik???

sana 4 nocne kosele by ti mali stacit, ja som inac rodila v obycajnom tricku, a to v tom, ktorom som bola doma pred telkou ked mi odtiekla plodova voda, a bolo to lepsie, lebo je to kratke, a nezaspinila sa, pohodlne, a potom som mala nocnu koselu, ked som prvy krat isla do sprchy to je 1-2 hodiny na to ako ta ulozia na izbu...

tak sanachod uz si na rade 😉 😉 tvoj chlapcek sa nechce na svet, boji sa ze mu bude zima kedze su s plynovou dodavkou problemy. mozno ze si to uz pisala, ale ako sa bude mimco volat??

kika22
17. jan 2009

ahojte,
sana sa popytala na detalily, ktore veru aj mna zaujimali....tak mam aj ja prehlad... 🙂
a plyn verim, ze bude...treba mysliet pozitivne 🙂
no a peta sa nam hadam uz ozve co a ako...no sana si na rade....sa mi zda, ze si pisala, ze by si mala ist do nemocky v stredu? asi ak do vtedy nic tak ta vyvolaju.....

kika22
17. jan 2009

tatolu...asi pojdem na tu socialku pred porodom...aby mi to mohol mangel vybavit...spolu aj s matrikou...dikes za info

tatolu
17. jan 2009

Gabi, Tvoj PAS ma zakaždým zmýli 😉

cimba
17. jan 2009

ahojte baby, nemám ani čas sa tu ozývať. Petka zmizla nepíše asi nestíha 😉
sani držím palce nech si už konečne 2v1. Sani a čo sa týka nočných košiel ja som mala 2 a stačili mi na tie 4 dni, a vôbec som si ju nezašpinila lebo som si ju vykasala hore pod prsia 😉 a ako sa bude volať tvoj maličký?
kika aj ti to budeš mať za pár 🙂 ako už dostávate motýliky do bruška že čo a ako saa bude diať že za chvíľu budete maminy.......

kika22
18. jan 2009

cimba, ja mam termin 22.1...ale neverim, ze to bude na cas...zatial som v pohode... 🙂 jedine co mi vadi je ten obmedzeny pohyb ci z postele alebo ak som sama doma tak to obuvanie nenavidim 😀 ...napisem ako som dopadla v poradni zajtra, ci sa mam pripravit na ten velky den... 😉

gabii83
18. jan 2009

tatolu aky PAS???? 😝 😝

tatolu
18. jan 2009

Gabi, teda, Tvoje foto ešte s bruškom 😉

No veď aj ja zmením - raz...

sana15
18. jan 2009

ahoojte. este stale sa hlasim v kope 🙂 zatial nic na mna nelezie,tak tu stredu a hospitalizaciu vidim ako realnu sancu. Dakujem za vsetky vase odpovede 🙂 aj ked u kazdej to bolo inak,aspon som ziskala prehlad. Predsa len to bude moj uplne prvy pobyt v nemocnici.

sana15
18. jan 2009

janta78: nevies nejake stare ludove mudrosti, alebo nejake tipy ako sa da predist zapalom prsnika, alebo tym ragadam? ja sa toho dost bojim. neviem,ci staci iba poriadne odsavat aj po kojeni, alebo co. Ja som si pribalila do porodnice mast na bradavky Cicaderma, citala som na nu dobre ohlasy, ale v pripade potreby si tu najdem tvoje tipy, ktore si tu popisala. vdaka 😉

sana15
18. jan 2009

pytali ste sa na meno. este sami ho nemame vybrate 😒 Ale bude to asi nejake u tychto: Tomas, Matus, Marek, Adrian

tatolu
18. jan 2009

Sani, ja som problémy nemala.
V každom prípade, riadne odsávaj a prsia do tepla. Nestačí iba to, čo mávaš bežne na sebe. Pre istotu aspon vestu, alebo niečo teplejšie. Hlavne keď budeš doma.
Ja bývam teraz na dedine a chodila som si von kúriť do pece. Manžel bol od prvého dňa v práci, takže myslím, že pomohlo aj to teplé oblečenie 😉
A s tými vecami sa zatiať netráp. Vychutnaj si čakací čas 😉

sana15
18. jan 2009

kika: ja sa citim tiez ok. dnes definitivne prestahovana - za posledny rok uz treti "domov" 😀 Takze do jari budem mat asi pokoj od balenia a vybalovania a navlacovania velkych tasiek. obuvanie mi ide v pohode, vsetky domace prace takisto, aj stveranie sa po kuch. linke. akurat posledne dva-tri dni ma nenormalne picha v oblasti pravych rebier - neda sa mi spat ani na boku ani na chrbte, ani sediet,aby to nepichalo. Inak je to v pohodicke. taketo tehotenstvo by som priala kazdej nastavajucej mamicke - ale len co sa tyka zdravotnej stranky. po psychickej ani najvacsiemu nepriatelovi. cele tehotenstvo som prezila v strese z kazdej strany. Dufam,ze nie su pravdive reci,ze ak som bola vynervovana cez tehotenstvo,ze budem mat nervozne a hyperaktivne dieta

tatolu
18. jan 2009

Sani, to pichanie pod rebrami som mala aj ja. Malý sa v brušku vyťahoval a nožičkami tlačil pod rebrá 😉 A nepoteším Ťa, aj teraz ma ešte niekedy zabolia (ale oni boli dvaja 😵 )
Ja som bola kľudná. Chodila som síce do školy na skúšky, ale vtedy mi bolo akosi všetko jedno, teda, či spravím a môžem povedať, že také dobré deti ako mám ja, tak také by mala mať každá mamička.

zunka
18. jan 2009

Sani, ja som bola vtehotenstve kľudná ako ešte nikdy v živote a malý kľudný teda z ďaleka nie je. Stačí mu spať max 8hod denne po 15-30 min intervaloch, ináč sa pučí a pučí, plačká a škvarí sa ☹ . Takže neviem či platí to, že keď poojná v tehotenstve, tak aj bábo kľudné.

gabii83
18. jan 2009

tatolu idem si to hned menit, moj pas, a zunka tak Simonko je placko??? a ste zdravucky mliecko mas atd? mi soplikujeme a odsavame, vysavac mame v prevadzke na nostek, ale Leika uz neplacka ked odsavame, moja hrdinka, vie ze sa jej potom ulavi a da sa jej dychat noostekom.

dneska hra Zv a BB hokej 😀 😀

tatolu
18. jan 2009

No že je hokej viem - mm stráži 😉 , ale nevedela som kto hrá, takže som už v obraze 😅

Dievočky prvé dni sú najťažšie. Potom to už bude len a len lepšie.
Zuni a kaká Ti dobre? Chlapci niekedy majú zastavené vetry.
Kdesi dievčatá písali, že je dobré holé detičky (bez plienky) oprieť chrbátikom o bruško mamičky/otecka 😉 a nožičky dieťatka pritiahnuť k brušku dieťatka. Vraj sa dobre vyprdká. Je to vraj tiež dobré ako prevencia. Dávali pod ritku dieťatka nočník, alebo nádobku - niekedy sa dieťatko pri prdkaní aj vykakalo.
Takto vraj môžeš malého dlhšie držať - aj pol hodinky

sana15
18. jan 2009

tatolu: aj ja viem ze je hokej iba kvoli tomu ze manzel isiel tiez na straz

sana15
18. jan 2009

zunka: to mi je luto, ze malemu sa spinkat nechce...sama neviem co ma este caka. vcera mal po dlhej dobe v brusku kludny rezim, troska sa zamrvil az vecer. dnes uz zacal strajkovat uz vecer, trosku som sa rozculila a uz mam kopance vsade. ale skor to bude s tym,ze som si konecne od rana sadla. on vtedy zacne vystrajat.

cimba
18. jan 2009

sana neboj ono to možno príde aj skôr aj ja som išla v piatok a v nedeľu sa malá narodila. 😉
kika to ti verím že sa ti zle obúva, ja som sa tiež nemohla ani pohnúť, bola som ako slon v porceláne 😀 😀 a ako si dopadla v poradni?

kodada
19. jan 2009

jani drzim palceky aby bol maly co najskor uz u teba, uzi si tie posledne dni ...

petullia
19. jan 2009

Cawte babulky moje... akosi nestiham nist, dokonca ani zavislacit tu s vama 😀 ...ale ziadna zmena zatial kukaaam 😕 . Sani co tu ty este robis??? nic v zlom, ale teba som tu stretnut nexcela 😀 ... uz som ti xcela gratulovat. ale myslim na teba... vies?! 😉
Cimbus.. ty ceresna moja! ako sa mate? chodite vonku? by sme sa mohli zrazit niekedy niekde v meste. aj ked pravdu povediac, este stale mam obavu sa niekam so skorcom vybrat dalej ako z Podborky, bo chodit ako sirena po namesti, ak sa mu cosi znepaci 😒 ... teraz cakam kedy sa zobudi, a pojdeme von. hadam nie je daka brutal zima... z okna to vyzera uuuuzasne! 😵
Zunka mojko, tak ty mas ine maratony so Simonkom. skusala si aj tu rektalnu a aj vygrgat a prdiky???
Moj Dudi maly ma take vselijake dni. jeden den cely prespi, dalsi je cely den hore, dalsi sa cely den smeje, dalsi place... no co ja vam viem... ale inak je to zlatusik, nemozem sa stazovat... len nevyspitatelny. nikdy neviem ze ako bude o minutu... to je taky moj maly schizofrenik... cela mama 😀

kika22
19. jan 2009

caute baby,
tak som bola v poradni...hlavicka nalieha uz dost nizko , ale krcok ma asi za malo povolit 😒 ...vyzera, ze o tyzden poradna a potom nastup do porodnice a vyvolat...radsej by som to brala spontane...no ktovie..mozno prekvapi maly a bude chciet ist von aj bez pomoci...
...pocasie je pekne momentalne...bodaj by uz neudreli take zimy...urcite sa lepsie chodi von s malymi krpcami 🙂
sani budem v stredu na teba mysliet inac to je moj termin 22.1...mi ho vyfuknes 😀

sana15
19. jan 2009

kika: neviem,neviem ci vyfuknem. nepredpokladam,ze by mi porod vyvolavali hned v prvy den. uvidime. zatial som doma a obcas aj na nete. dnes som skusala davat do postielky ten volanik pod matrac. no jasne,uz je po tych stahovackach opat pokrceny,tak zajtra mozem zehlit celu sadu hniezda nanovo. Vecicky som znova vyukladala do skriniek. dufam,ze uz tam zostanu 😀

tatolu
19. jan 2009

Dievky iba nakukujem, či ste celé 😉

kika22
19. jan 2009

sana: no ktovie...mozno prekvapi a pojdes skor 🙂 a co ti povedal Dr. v poradni ako to videl?...ozaj a o kolkej mas byt potom na prijme v porodnici?
tatolu: vyzera, ze sme tu cele asi vsetky zatial....

gabii83
19. jan 2009

ahojte no BB prehrala

boli sme dne na sono bedier vsetko ok ale este tri mesiace ju traba balit na suroko 🙄

babay vy aky kremik piuzivate na ritulu)?
nas zadocek je cervenucky asi by sme iny kremik mali pouzit mame tu rybaciu
asi idem si kupit sudocrem, poradtte diky

martina1305
19. jan 2009

baby ahojte. tak my to uz mame stastne za sebou. v piatok ráno sa nam narodila nasa Viki. pôrod trval cca. 6 hodin. o polnoci mi zacali pravidelne kontrakcie (ako menzes bolesti) kazdych 5 min. pred 3 rano sme s manzelom dorazili do pôrodnice. sluzbu mal prave pan primar. bola som otvorena na 6 cm (pila som caj z ostruziny malinovej, tak snad ten pomohol). a potom to uz islo rychlo a malinka boli o 5.55 na svete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre