Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

cimba
19. jan 2009

Gratulujem maťka k malej Vikinke, 🙂 🙂 A ako sa držíte teraz? Musíš byť unavená ☹
Petu môžme hodiť zraz a neboj ja chodím zo západu pešoi do mesta aj s malou odpočítam si tak dve hodiny a potom idem domov, lebo toľko mi vydrží spať v kočíku ak plače strčím cumeľ pobehám po tom najhoršom rozbitom chodníku a je ticho 😀 , ževraj aj ja som bola taká inak ma neuspali. A neboj malý bude spať ako dudok, ja chodím okolo obeda s malou podľa toho aké je počasie aj s jankou sme už boli v meste, tak môžme hodiť stretko všetky tri 😉
gabi dúfam že sa na nás teraz nehneváš ked prehrala BB. Nás to nemôže nejako ovplyvniť, mi sme tu všetky mamičky a pomáhame si navzájom 😎
kika, sana ja to vidím na tento týždeň obidve, vy chcete aby sa vaše detúrence spolu hrávali tak preto asi oni nechcú ísť na svet 😀 😀

cimba
19. jan 2009

gabi ja používam rybilku a som s ňou spokojná, stojí menej ako sudocream a podľa mňa je to to isté ako rybacia masť alebo ako rybilka, aj sme mali také malé pupáčiky po riťke a pomohlo mi toto.

tatiana75
19. jan 2009

ahojte,
Mati gratulujem. uz aby to bolo aj za mnou...
tak ja som sa konecne po dlhych mesiacoch rozhodla, kam idem rodit. vyhral to Zvolen, tak dufam, ze ma nesklame. len mam dilemu ako to mojmu lekarovi vysvetlit, ze ak chcem rodit vo ZV, tak mesiac pred porodom sa tam nechodi k ziadnemu lekarovi. lebo v BB hej. ale ak by ma chcel niekde odoslat, tak asi sa prihlasim k Dr. Komodovej, ta ma ordinaciu aj v BB a po porode, ak s nou budem spokojna, si k nej vezmem aj kartu a odidem od toho terajsieho lekara, co k nemu chodim. zajtra idem na velke sono, tak dufam, ze vsetko je OK a ze nam potvrdia dievcatko, lebo v skrini uz vysia ruzove dupky.... 😀

sana15
19. jan 2009

ahojte. tak cimba, uvidime ake mas schopnosti vestit. my sa zatial tvarime,ze sa nic nedeje.

sana15
19. jan 2009

Matka: gratulujem k dcerke! 😵 Tak si ma nakoniec predbehla! Ja tiez pijem caj z ostruziny, ale len nieco cez 2 tyzdne,lebo som ho nevedela zohnat. Ale zatial nic. Takze nakoniec si porodila pri primarovi? Dnes som dostala infosky,ze v porodnici je paradne plno, tak ktovie,ci ma neposlu cakat domov

sana15
19. jan 2009

kika: mne Dr. cele tehotenstvo toho vela nepovedal, ani teraz. iba tolko,ze hrdlo este nie je zrele....a do tehu knizky mi napisal to cervix skore 2. dva tyzdne predtym na poradni som mala 1 a cele tehotenstvo stale 0. Ale odbil ma ohladne toho,ze som mala v den poradni druhy termin,ze termin neznamena datum kedy mam rodit, ale je to len orientacne, aby sa vedelo kedy je na porod prilis skoro, alebo prilis neskoro.

sana15
19. jan 2009

tatiana: vo Zvolene chodis az do porodu na kontroly a poradne k svojmu doktorovi. ja si myslim,ze je to slobodna volba porodnice... Vsak preto je ZV taky popularny a taky plny..

gabii83
19. jan 2009

tatiana jachodim do novamedu ku Dr,Kocajdovej a ked som jej povedala ze idem do Zv tak mi dala este jeden termin a to sme uz boli vtedy spat s mimcom z porodnice, tak svokra bola nahodou mala tiez ten isty den termin u nej, a sa pytali ze preco som nebola, a povedala ze som uz s malou doma, lebo termin som mala 3 jan. a druhy 13 jan. a to mala sa mi narodila 24.dec.

cimba miminka su ovela dolezitejsie ako hokej, to som vam pisala, lebo aj priatel isiel na hokej vlakom, a vratili sa az o 22.00 ale bol triezvy 😵 😵 lebo im tam nedali alkohol aby sa BB a ZV nepobili, ale je mi to jedno kto vyhra, ja nie som maniak 😀

gabii83
19. jan 2009

petulia no som sa zasmiala, maly schizofrenik 😀 😀
no tebe urcite nie je vzdy do smiechu ak je mrzuty a tak, aj moja niekedyy je anjelik, a druhy den zase spi len 10 min. a to len v nasej posteli, viem ze sa to nesmie ale verite ci nie reve ako o dusu spasenu ak je postielke sa s nicim si ju nevieme upokojit, nic, akonahle ju dame na velku postel, uz spi alebo aspon prestane plakat, tak zajtra ideme si v izbe premiestnit postele mozno ze sa jej tam kvoli niecomu nevyhovuje - podla feng suej a chi a tie energie atd. mozno ze je to hlupost ale ja si myslim ze je v tom nieco.. vy co si myslite???

lentilk.a
19. jan 2009

Ahojte, citam Vas a vsetkym Vam gratulujem ako ste to super zvladli! 😵

tatiana - aj ja som BB a zatial som rozhodnuta rodit vo ZV, len mi je cudne, ze sa tam tie posledne tyzdne nedochadza k lekarovi... Ty mas koho v BB? Cize len ked uz pojdes rodit, tak sadnes do auta a z nicoho nic sa zjavis vo ZV?

A od kedy sa v ZV chodi na to cvicenie, prosim?

tatiana75
20. jan 2009

lentilka,
ja chodim k Spanielkovi , ale on nie je porodnik. zajtra idem do poradne, kde by mi mal uz aj stanovit termin MD. ja chcem od neho po porode odist a najst si niekoho ineho. ked budem vediet co a ako, tak sa ozvem. a asi je to tak. ked nemas objednaneho lekara, tak ked to na teba pride, sadnes do auta, prides do ZV a odrodis... 😉 jednoduche, nie? 🙂
zartujem. 🙂
gabi, ty si si kde kupovala v BB tehotenske nocne kosele?

lentilk.a
20. jan 2009

tatiana - dakujem. A vcera som Ti este zabudla napisat, ze v Novamede visi oznam, ze MUDr. Kamodova od 1.1.2009 do 31.3.2009 nerobi, vraj je na nejakej stazi ci co.... 🙄

petullia
20. jan 2009

Cawte... Mataaaa gratulujem!!!! 😵 Tak ty si to ako zmakla kocanda! super!!! 😎 Ticho zavidim 😔
No maly je dnes ako drak 😠 ... len reve a reve a uz som urobila vsetky mozne aj nemozne opatrenia aby úrestal, ale on si proste mrnci a ma ma na haku, tak som ho dala do postielky a tam si pomrnkava 😢 ... ale uz fakt neviem co... necham ho kus vyplakat, bo toto sa mi nepaci uz! 🙄
Ok cimbus zajtra alebo napozajtra by mal mat skorecv tie lepsie dni, ked sa dnes vydupe, ta sa mozme zrazit! 😉

petullia
20. jan 2009

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... ludia! dieta sa mi zblaznilo!!! 😕 Zaspal od unavy co tak vrieskal, slzy ako hrachy padali, oci ma cerveneeee 😔 Chudiatko moje male. a fakt netusim co mu bolo. 😒 dufam, ze sa z tejto nalady vyspinka. 😔

cimba
20. jan 2009

ahoj petu tak sa potom ozvi, do IP ti pošlem moje tel.č. a nezávidím ti s malým ja mám toto večer ked má ísť spať, teraz spí cez deň s ňou idem von a potom nie a nie uspať, iba kuká občas plače potom je nespokojná a nakoniec som do rána do 2.00 som dnes bola hore. Neviem jej nájsť systém aby ráno vstávala skôr potom si pospala a večer aby už okolo 23.00 hod spala. Už takto nevládzem 😢
gabi ja som myslela zo žartu s tým hokejom..........

zunka
20. jan 2009

Ahojte.
Gratulujem novym maminkám.
A k tomu môjmu krásavcovi. V noci spal 4 hodiny. Ja som z toho skoro odpadla. A kaká a prdá dobre, tak neviem prečo ináč nechce spať. Proste nepotrebuje veľa spať.

kika22
20. jan 2009

martina gratulujem...pravdupovediac ma to prekvapilo ako si to dobra zmakla a dokonca ked si tu pisala co ti povedal primar, ze kludne to moze byt az na prelome januara a februara...fakt ti zavidim 😉 ( v dobrom)

sana...ja mam ten cervix 4...no ktovie kedy pojdem...bodaj by mala cimba pravdu a tento tyzden to budeme mat za sebou 🙂 aj ja...

no baby ako tu citam co mate ma deticky uz na svete tak vam davaju riadne zabrat...mna prvy tiez takto vytrapil...teraz spolieham, ze toto druhe bude dobre 😵

kika22
20. jan 2009

sana: ja pijem caj tiez mam ho sice v nemecku zarobeny z bylin...to mi dala hebame( nieco ako porodna sestra), je to vraj na tie porod.cesty dobre...dokonca si davam kupel z lipovych kvetov to je zas nato, aby si sa neroztrhla pri porode...no ale ak bude mat 4kg ten moj gulko ktovie ci mi to pomoze.... 🙂

lentilka: tu mas odkaz na stranku je tam aj to cvicenie...akurat si myslim, ze staci ist tak v 32tt
http://www.zzz.sk/?content=porodnica_zvolen

tatolu
20. jan 2009

Maťka gratulujem a teším sa 😉
Veľa zdravia Tebe aj malej Vikinke.

sana15
20. jan 2009

kika: u nas nic nove. kamaratka dnes v noci porodila,takze na mna nepockala. uz ani neviem ci to chcem mat za sebou, ci este cakat. uz zacinam byt nervozna z toho. hlavne z toho nastupu do nemocnice a z toho ze muz bude kdesi prec a nestihne prist k porodu. ☹

petullia
20. jan 2009

Sani... len ho posli prec! mne to odporucila kamoska, ze vtedy sa to zarucene spusti a hla. drahy odcestoval do LV a hned bolesti a pri mojom extra dlhom porode by stihol obehnut aj belgicko 😀 . nebojkaj urcite sa stihne vratit. 😉
Cimbuska ty mi citas myslienky dakujem, aj ja ti poslem..

kika22
20. jan 2009

sana:..uplne ti rozumiem...akurat som dnes vravela sesterke, ze bodaj by ma to chytilo skor ako budem mat nastupit do nemocky...pretoze v tu noc pred nastupom budem urcite nervozna ...a neboj stihne ta muzik 😉
a na kolku mas sa hlasit v nemocke? budem dtzat palce....

gabii83
20. jan 2009

tatiana ja som si ich dostala od svokry 😵 😵 takze v tomto ti zial neporadim

no a pridam sa k vam moja princeznicka sa tiez nespala tuto noc, od 2 do 5 uz som si myslela ze nevydrzim, uz ani cicku ani cumel ani nic nexela, bola cistucka zadocek plienka, odgrgla, prdkala vsetko vsetko co sa v noci da som urobila, odsavala som sopliky hojdala som ju tak ze bola na r´hrudniku hore dole doprava dolava, pomojkala som ju ale ona len revala a revala, potom aj ona aj ja sme od unavy si myslim ze naraz sme sa zaspali, neviem co jej bolo. jaj aj som jej zaspievala, mozno ze z toho mala stres 😅

no co uz s tymi drobcami, musime sa im prisposobit... vsak???

gabii83
20. jan 2009

cimbus viem ze to bol len zart, ja reagujem uz aj na to na co netreba, co uz.... asi mi uz sibe ci co od unavy 😎

matke aj ja GRATULUJEM

ttina23
20. jan 2009

matka gratulujeme k Viktorke 🙂

martina1305
20. jan 2009

babky dakujem pekne ku gratulaciam.

aj ja som velmi rada, ze ten môj pôrod prebehol tak v pohode. myslim si, ze je to dost aj v psychike. ja som sa snazila k tomu pristupovat racionalne (bolest som ocakavala) a pozitivne som myslela. a malinik podla mna tiez dobre zabral, lebo pri znesitelnych krcoch som sa otvorila na 6 cm.

mala som stastie, ze som vystihla rovno primarovu sluzbu, to som sa velmi tesila. a veru je plno na oddeleni, ved ja som nakoniec ani nerodila na pôrodnej posteli, lebo boli obidve obsadene. predo mnou rodili dve kocky, takze tie "okupovali" porodne stoly a ja som nakoniec rodila na vysetrovacom stole. bolo mi to ale jedno, chcela som to mat rychlo za sebou, lebo ta zaverecna faza bola dost narocna (tie tlaky som citila dost bolestivo, nastastie to dlho netrvalo).

malinka je inak nadherna, taka mala cernulka vlasata 🙂 . sme z nej s manzelom obaja uplne na mäkko.

tehulkam, ktore to este maju pred sebou zelam vela vela sily, tie nase pokladiky stoja za tu trosku bolesti. 😉

petka_s
20. jan 2009

ahojte vsetky,
povodne som si chcela najprv precitat,co vsetko sa dialo na koníku ked som sem nechodila. ako sa máte a čo je nové, a chcela doplnit moje zazitky z porodnice,ale
situacia ma donutila napisat najskor pár riadkov ako moje ospravedlnenie...

stala sa mi taka neprijemna vec..som predplatitelka casopisu mama a ja,
a tam som sa docitala,
ze od januara bude sucastou tasky-baby bag
aj kniha od narodenia po prvy rok.
tesila som sa na tu knizku,ale v spminanej taske nebola.
pytala som sa sestricky,ci mi nevie povedat ci maju nove zasoby tych tasiek,lebo ze by tam
mala byt taka knizka,ale sestricka nevedela.
tak som napisala mail do spolocnosti,a spytala sa ci posielali uz nove zasoby tasiek,pretoze by
som sa potesila knizke,ktora ma byt od januara a nenasla som ju tam,tak ci by bolo mozne nejako ziskat tu knizku.myslela som,ze ak nestihli poslat nove zasoby a tak..vôbec som to zle nemyslela..
ze mi napisu aby som poslala prefoteny rodny list a poslu mi knihu..
lenze oni volali do porodnice,ze som tasku nedostala a vyrobil sa v porodnici problém.

som z toho neskutocne zufala,v porodnici som sa citila super,
vsetci boli uzasní,a ja vyzeram teraz ako taky podrazak,ako niekto komu ide o nejake vzorky,
o mydlo a flasku!
ja som sa pytala na knizku ci by ju bolo mozne nejako ziskat. viem, že by bola nápomocná.
preto pisem takto verejne,lebo si myslim,
ze tí, čo toto budu citat,pochopia,ze som nic zle nemyslela a nechcela som sposobit problemy.

Este raz sa ospravedlnujem za velke nedorozumenie a dakujem za pochopenie.

zunka
20. jan 2009

Petka moja. Úplne Ťa chápem ako sa cítiš. Ale neboj to sa vyrieši. A ak Ti to nedá pokoj, tak keď sa trošku dáte dokopi, tak zbehni do pôrodky a vysvetli im to, tak ako si to napísala nám. Sú tam milí ľudia a myslím, že Ťa nijak nebudú odsudzovať. Moje zlato, si dobrá duša preto Ťa to trápi. Niekoho by ani nenapadlo si robiť preto starosti.
Uvidíš, že sa to vyrieši a teraz sa venuj iba maličkej a ak sa dá tak na to teraz nemysli,....ale to asi len tak nejde, však? 😒

zunka
20. jan 2009

Gabi, my máme také už 3 týždne - nespavé. Neviem ako dlho sa to dá vydržať. A aj Cimba to má dosť tvrdé, no ale inak sa nedá. Ale teší ma spoň, že pri kúpaní už nevrieska. Pridala som foto a tma je aj ako sa spokojne tvári pri kúpaní.

sana15
20. jan 2009

Petka: jejdanenky,este toto ! hlavne si z toho nerob vrasky a starosti. neviem o ake tasky ide,zrejme o tie Clinic box. ak chces tu knizku,tak ja ti ju poziciam. teraz ju mam zbalenu v taske do porodnice - hi,hi,...si verim ze sa k nej dostanem. ja som ju totiz kupovala cez bazar s inymi brozurami. az ked mi prisla zasielka som zistila ze su to vsetko brozury z kade-tade a ze knizka "happy baby" o prvom roku zivota ma byt vlastne sucastou Clinik boxu. je to akesi pokracovanie knizky "hyppy baby" ktora bola v Prenatal boxe,ktore by sme mali dostat vsetky u svojho gynekologa. ja som sa na ten box musela doslova 2x pytat,kedze sestricka je dost zaneprazdnena, ohladne toho si nevedie ziadnu evidenciu,takze zrejme ani nemala prehlad,ktorej o tom boxe uz vravela a komu ho uz davala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre