Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

gabii83
11. feb 2009

ja ju už dva tyz. nedavam do zavinovacky ale snazim sa ju dat na madrac ale niekedy zaspi na velkom vankusi so mnou

ttina23
12. feb 2009

ja cez den uz nedavam do zavinovacky ale v noci ano ,lebo este si neudrzi poriadne teplotu
inac uz vypada v zavinovacke ako babeko XXL 😀
zo spanim aj my mame problemy ☹

cimba
12. feb 2009

ahojte, tinka a aké máš problémy nechce spať? Mi sme dnes zase išli o 2.30 spať hrôza 🙄 a ešte doteraz spí, môžem ja robiť čo chcem, či ju zobudím ráno okolo 7,30 teda ona sa začne mrviť alebo ju nechám spať dlhšie do tej 11.00 stále je mrzutá a ideme spať rovnako neskoro. Milujem reči že musíš malé unaviť cez deň, že v noci ti bude spať, možno to funguje na iných detičkách na mojej nie. Už som všetko možné vyskúšala aj tak chodíme spať takto ☹ Ešte mi vraveli že má prehodený deň - to svokra 😅 tak neviem tomu veľmi neverím, lebo by mi to robila od začiatku a anie iba teraz. Asi sa jej ústočká pripravujú na zúbky lebo všetko pchá do úst a strašne slintáááá 😝

sana15
12. feb 2009

ahojte.nestiham vsetko docitat, uz aj tak mi dve stranky trvaju dve hodiny,lebo stale odbieham k PC od maleho. uz je nakojeny z obidvoch prsnikov, prebaleny a stale mrnkoce 😒 uz neviem co s nim. pisali ste o vahach,tak mi sme pribrali za tyzden Len 150 g. zda sa mi to malinko a zvlast na to,kolko ho kojim a stale je hladny. mame kupeny uz aj Nutrilon,ale zatial ho nedavam,kym nebudem fakt musiet. uz 3 beriem ricinus,ale zatial sa mi zda ze je to bez zmeny. denne pijem Meltu a Vineu.

sana15
12. feb 2009

co sa tyka caju z ostruziny, ja som ho pila asi od 37 tyzdna - skor som sa bala, nakoniec som vypila dve balenia kym som nastupila do nemocky. mne nepomohol v ziadnom pripade ☹ porod som mala vyvolavany aj napriek tomu som sa neotvarala.... Ale ak niekedy v buducnosti,tak ho budem pit znova. Nie je hnusny a ten polliter az liter denne sa da v pohode zvladnut a ked nepomoze,tak nezaskodi. v lekarni je ho problem zohnat,ja som zbehla vsetky na namesti a v okoli.nakoniec som ho zohnala v lekarni pri trati (malej stanici) na rohu. neviem ako sa ta lekaren vola, ale jedine tam ho mali

kika22
12. feb 2009

ahojte baby,
nebola som tu davno tak som precitala len poslednu stranu...no mne ma maly sopliky a kasle...dnes ma vynimocne zly den...inac byvy zlaty...v noci 1x je hore okolo tej 2-3 hodiny...

chcela som sa opytat balite deturence nasirokoci len do pampersky?

kika22
12. feb 2009

cimba tak vy nespavate v noci?
sana a co nemas mliecko ci maly nechce sat....?

gabii83
12. feb 2009

kika to je super ze ti maly tak spinka
mi sme tiez dobrucky idem sa s nou hrat bo sa nudiii 😀 😀 😀 pozera na mna co to mama robi preco sa so mnou nerozprava, tak nidem akojte

gabii83
12. feb 2009

chcela som pisat ahojte 😀 😀

cimba
12. feb 2009

sani kina vitajte 🙂 no konečne ste tu.
no kika malá vyčíňa dožaduje si našu pozornosť a závidím ti Maťka kedy ja sa konečne vyspím???????????
no asi nikdy 😅
sani neboj nestresuj a mliečko nabehne ani mne veľmi nepomohla Vinea a to som ju doma pila na litre, melta mi nechudí a s váhou sa netráp chudák ved má iba 2 týždne ešte si len na seba zvykáte, neboj bude dobre 😉

zunka
12. feb 2009

Ahojte, nejak to tu zanedbávame 😒
Boli ste už na socialnej pois. za ten prídavok alebo príspevok či čo to je - okolo 20.000Sk - po dovršení 28 dní života dieťaťa. Treba tam zobrať aj nejaké potvrdenie od detskej doky?

gabii83
12. feb 2009

ahoj zunka ja som bola a na tlacive co ti dali, mas potvrdit aj od gynekologa, ze si chodila na prehliadky, ci co to je, aj od detksej lek. - ze dieta dozilo 28 dni

ako sa ma Simonko uz spinka lepsie, a ty ako sa drzkas, mliecko este stale dost??

mne ako keby bol sem tam menej, ci papa viac ale len raz za den sa mi to tak zda, castejsie papa cez den kazde 2hod a vtedy jej nestaci ci co... potom zase vsetko ok...

aj vinea sa mi minula neviem ci je to ozaj s tou vineou ale ked som to pila ozaj som mala viac, teraz uz 4-5 den nepila som, zajtra mi ide ocino kupit

zunka
12. feb 2009

Gabi, ja idem ku mojej gynekol. len 24.02. - nie je tam nejaký limit, že dokedy to treba do poisť. odniesť?
A nevieš mi aj s týmto poradiť, lebo ja som taký strašný dement do tekýchto vecí ☹
Z roboty mi poslali Potvrdenie o prijmoch fyz. osob zo zavislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zražkou z týchto prijmov a o daňovom bonuse na vyživované deti (daňový bonus) za obdobie 2008 - no taký dlhý názov to má. No a keďže som teliatko tak neviem kam s tým.

Šimonko už spáva trošiišiišiiičku lepšie. Akurát asi pred 15 min konečne stíchol - neviem čo mu bolo vrieskal ako o život, úplne zachripol, celú ma ozvracal a potom na mne zaspinkal. Tak tu leží teraz na mne v grcke - jednu ruku mám volnú, tak píšem. Bojím sa ho aj pohnúť, aby nezačal znovu. A to sme ešte nekúpali.
A mlieko? No niekedy dosť, niekedy musím dať aj z druhého

gabii83
12. feb 2009

no z toho nieco na urad socialnych veci a rodiny a tie danove neviem, no aj moja place ocino si ju skusi ukludnit ale asi nmu to sa nepodari no idem hned som tu aspon dufam, ak nie tak je to dlhsie ako som to myslela

ja tiez idem 24 ku gyn. a to staci vtedy to spatne ti poslu na ucet

gabii83
12. feb 2009

je tu aj kapitola PARAGRAFY skus si tam nieco najst, mozno ti tam poradia, alebo aj na socialke si to skus opytat, 😉

ttina23
13. feb 2009

cimbus az take problemy ako vy so spanim nemame,kojime sa kazde 2-3 h ale po kojeni je aj 1,5h hore a nie a nie zaspat potom som nevyspata ,lebo cez den neviem spat,cez den v kocari spi aj 4 h takze on sa dospi 🙂

kika ja este balim nasiroko ale nie stale lebo dr.mi povedal ze uz staci len tyzden ,ale pre istootu

zunka pojdes na UPSVAR tam zoberes ten papier co ti dali na matrike to je na tych 4700sk a ta pani ti da tlaciva pre gynekologa a pediatra to potvrdis a odnesies jej nazad a tam vybavíš aj pridavky
zunka to tlacivo na dane to je asi pre manzela na ulavu na dani ale neviem

a z vineii sme mali aj my viac mliecka ale aj koliky tak uz ju nepijem

kika22
13. feb 2009

fakt je kazde bábo individualne, mne je vinea dobra a ked som pila caj pre kojace matky tak maly mal bolesti bruska a bol zly...akoby nevedelo este tie byliny jeho brusko stravit...alebo prijat...

ttina23
13. feb 2009

kika preco ste boli na chirurrgii?
matusko sa hra uz asi hodinu s hrazdickou tak mamka ma veget 🙂 🙂 🙂

kika22
13. feb 2009

tina:tak ty mas riaden veget 🙂
na chire sme boli lebo mu zacali hnisat palceky a to ako mal zatate päste na rucickach odkryl si lôzka nechtove dostala sa mu tam infekcia a potom mu nechtiky zarasrli...neprijemne...ale drzal sa statocne...len dnes som si vsimla, ze na jednom palceku sa mu spravila zas bodka hnisu 😠 ...manzel mu to prepichne dnes uz teraz mi je z toho nanic 😝

gabii83
13. feb 2009

no mi sme boli na stretnuti s bystricankami tak dufam ze sa neochorieme
ona teraz spi a je pokakana mam ju zobudit??? 😔 😅

zunka
13. feb 2009

Tina - ďakujem za vysvetlenie - dúfam, že to nejak poriešim. A to daňové je povinné?

My sme dnes boli s nožičkami na ortopédii. Čakali sme 2,5hod - Šimonko našťastie prespal v autosedačke, potom trošku zaplakal, keď mu dala Dr. ten studený gél na nožičku. Nebola ste tam dnes niektorá? Možno sme sa aj stretli. A naširoko baliť do konca 4 mesiaca. Ale, že má klbiky v poriadku

iwuskaaa
13. feb 2009

Zunka, vidím, že Šimonko sa polepšil 😵 😵 😵

zunka
14. feb 2009

Iwka, no ano polepšil. Doobedu bol extreémne dobrý, no od včera obeda riadne ešte nespal. To má predspané na niekoľko dní dopredu. 😠

gabii83
14. feb 2009

no zunka dufajme, ze to tak nebude, nech si aj maminka pospinka 😉

zunka
14. feb 2009

Gabi, ešte stále nespí ☹ ,.....nevládzem ☹

matap
15. feb 2009

Dievčatá, neviete ako je to s očkovaním proti TBC? Musí sa tam ísť v ten deň a hodinu, čo mi dali papierik v pôrodnici? Nerobia to aj v iné dni alebo sa to dá preobjednať? Lebo sa mi to nedá nijako zariadiť, aby som sa tam v stanovený termín dostala. ☹

kika22
15. feb 2009

gabi,mne ked maly sa pokaka a spi nebudim ho...ritku nema zaparenu tak radsej nech si pospi...keby som ho zobudila urcite by bol mrzuty...

kika22
15. feb 2009

matap: skus tam zavolat tu je cislo na pneumotologiu na to TBC: 5201 810

kika22
15. feb 2009

este k tomu baleniu na siroko...nerozumiem, ze aj ked su klbiky dobre musi napr. zunka balit az do 4 mesiacov nasiroko,a co mam sesterku a svagrinu v nemecku tak oni to tam vobec nepraktizovali...dokonca ani zavinovacky...hoci zavinovacku uznavam, lepsie sa manipuluje s bábom..ale to balenie sa mi zda nepohodlne uz aj pre to malicke...

kika22
15. feb 2009

zunka a o kolkej si bola na ortopedii?vyhla by som sa takemu cakaniu...ci tam je furt taka dlha doba cakania? 😅
neda sa tam objednat na hodinu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre