Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

iwuskaaa
4. feb 2009

Zuzik, prístup vo ZV je k mamičkám veľmi priateľský 🙂 . Ja som sa stretla iba s ochotou, trpezlivosťou a profesionalitou! Mne veľmi pomohli, aj čo sa týka kojenia, mali vždy na všetko čas a vždy mi ochotne poradili, poskytli akúkoľvek radu. Myslím, že keby mi nevenovali dostatok času pri kojení, určite by som nekojila, lebo som mala dosť problém 😖 . A výsledok? Kojím dodnes 😵 😵 😵 . Tak ja môžem odporučiť ZV pôrodnicu všetkým desiatimi 😉 .
Lubi, ja som tiež mala neplánovaný cisársky, takže manžel bol tiež len mimo sály 🙂 . Takže v tomto Ti neporadím 🙂 .

zuzik25
5. feb 2009

Dakujem za pozitivne nazory, nepotrebujem na izbe ziadny luxus, skor sa mi jedna o ludsky pristup, co urcite kazda maminka v tom obdobi potrebuje. Chcem vyskusat tu predporordnu pripravu a exkurziu na sal vo ZV. Sice chodim na pripravu tu v BB, ale o jednu prednasku viac ma urcite nezabije.
Lubi, uz sa ti to krati a cochvila je malinky na svete. A tot pred nedavnom si mi pisala, ze si tehula, ako to leti.
Iwuska, prajem veeela mliecka a radosti s Davidkom.
Tinka, dakujem za nazor. 😉

lubi22
5. feb 2009

Ahojte 🙂

Zuzik aj Tebe uz ostava iba par tyzdnov 😉 Takze budete mat dievcatko? My sme boli vo ZV na priprave raz tiez, myslim, ze staci. Hlavne je super, ked clovek vidi priestory porodnice skor ako rovno na ostro. Ale ja som mala z toho dobry pocit hned 😉

Iwuska vdaka. Inak mate nadherne fotky so syncekom 😵 Fakt krasne. My sme so samkom takto na foteni neboli, ale ked babulko podrastie, tak chcem ist tiez, je to super pamiatka, a uz tam budeme vsetci komplet 🙂

petullia
5. feb 2009

Saskia myslim ze vo Zv je to od 4 mesiacov, aspon kamoska tak bola pred necelymi 2 rockami a na sliaci od 5. a v Ziari myslim ze je uz od 3. mesiaca. tam chodi kamoska. ja by som xcela do ZV, ak to tam este fakci. ale myslim, ze ano. 😉

petullia
5. feb 2009

... no a uz hadam stihnem aj daco popisat... malinky mi trpi nespavostou v poslednej dobe 😅 ... ale to som xcela... kto sa v tom ma vyznat od kedy mozeme plavat? ja som si vzdy myslela, ze uplne s takymi malinkymi babencami a ono to treba aj pockat 😀 ... som ja ale naivka, co? 😀 Baby de steee? 😕
Zuzik, ja ti tiez mozem Zv porodnicu len vychvalit... 😉 ale na co sa opakovat... drzim palciska!

iwuskaaa
5. feb 2009

Zuzik, izby sú tiež útulné, nič im nechýba 🙂 . Hlavne, že sú vymaľované v jemne oranžovej, čo ja môžem 😀 . Ja keď som bola na predpôrodnej príprave, tešila som sa, že uvidím aj priestory pôrodnej sály, no práve prichádzali na svet dvaja obyvatelia 🙂 .
Ale čakačka je ako obývačka zariadená, aspoň si spomínam 😀
Lubi, ďakujeme 😵 . Máme šikovnú fotografku, preto sú aj fotky pekné 🙂 . A určite je to krásna pamiatka 🙂 .
Peti, ja idem tiež vonku na čerstvý vzduch, lebo Dávidkove polhodinky doma ma už nebavia 😖 😔 😅

lentilk.a
5. feb 2009

zuzik, lubi - aj ja som z BB a chcela by som rodit vo ZV. Len mi pride cudne, ze sa tam nechodi tie posledne tyzdne na poradnu...ved to je v kazdej porodnici. A na prietoky alebo tak potom pojdem kde, ked moja dokina to nerobi?
Dakujem.

zuzik25
5. feb 2009

lentilka, to naozaj? 😕
ak sa teda poradna nerobi vo ZV tak potom asi budeme chodit v BB, a aj na prietoky.

lubi22
5. feb 2009

Lentilka ja chodim na poradnu do porodnice do ZV teraz uz kazdy tyzden. Aj pri syncekovi som chodila kazdy tyzden do porodnice a nemala som ani lekara zazmluvneneho 😕 Neviem, ci si planujes dohodnut lekara alebo nie, ale podla mna by v tom nemal byt problem tak ci tak, aby si tie posledne tyzdne chodila do ZV. Teda neviem, ake s tym maju skusenosti ostatne maminky.

zuzik25
5. feb 2009

lubi a ty mas vybraneho lekara? pre mna nie je problem chodit do ZV na poradnu. to si si vybrala nejakeho alebo ti bol prideleny?

lubi22
5. feb 2009

Zuzik ja som sa dohodla s primarom - MUDr. Häringom, robil mi cisarsky aj pri Samkovi, hoci vtedy som ho nemala dohodnuteho a bola som velmi spokojna, je hrozne zlaty, nielen sikovny lekar ale aj jeho pristup bol super. Teraz, kedze ide opat o cisarsky, chcem aby mi ho robil on, kedze ho mam uz odskusaneho, nechcem nic riskovat.

iwuskaaa
5. feb 2009

Ak prietoky nerobí Vaša lekárka, mali by ste chodiť do Zvolena posledné týždne 🙂 . Môj doktor mal CTG, takže ja som chodila k nemu a do pôrodnice som už išla "iba" odrodiť 😀

tatiana75
5. feb 2009

lentilk.a, zuzik25.
ja mam ten isty problem. chcem rodit vo ZV, ale som z BB a tu aj mam lekara. ja idem v utorok do poradne, kedy by ma mal uz odoslat do roosveltky. ani ja neviem ako to bude a ku komu ma odosle. potom podam info, ako sme sa odhodli. ale asi to bude tak, ze budem chodit do roosveltky a potom len pridem odrodit do ZV. 🙂
ved uvidime.
ale pocula som, ze vo ZV nerodia, ak rodicka nema ukonceny 37tt. je to pravda?

cimba
5. feb 2009

ahojte babiny,
tak aj ja rozmýšľam nad plávaním pozrite si stránku www.babylook.sk tak je všetko popísané ale plávať sa chodí iba od 6 mesiacov na plaváreň inak k vám chodí nejaká babenka.
ozaj a nikto nechcete kúpiť vaničku? Foto pošlem na mail stačí odpovedať do IP. 🙂

dneska sme mali zase rušnú noc, malá nie a nie zaspať už som odpadávala a dochádzali mi nápady ako ju uspať ☹ tak som zobudila muža 😅 a ten dostal nápad že dajme ju do kočíka. Tak sme vyskúšali a ono to fungovalo, zaspala a spala až do 12.00 od rána 3.30. Ale to fungovalo iba raz odvtedy je prešibaná, už sa jej tam nechce spať iba ked s ňou idem von poobede ked sa zobudí. 🙄

čo sa týka prietokov ja som tam posledné týždne chodila často teda každý týždeň na pôrodnicu, už nás tam každý poznal 😀 možno sme im aj na nervy liezli ale čo ked sme tam museli chodiť išlo o maličké 😉

cimba
5. feb 2009

tatiana máš pravdu nerodia tak sa šetri 😉

cimba
5. feb 2009

petulia počúvaj ma tvoj malý nejako veľa pribral. Ja ked som odchádzala s nemocky po pôrode tak malá mala 3760g a po 2 týždňoch sme išli na kontrolu k dokine a malá vážila 4400g a dokina mi s hrôzou povedala že ju prejedám či jej chcem nahnať nejaké žalúdočné problémy, ale sa mi pekne podakuje že je tučná ked bude väčšia, a musela malá držať diétu, potom sa to nejako upokojilo a teraz sa snažím dodržiavať od 150-200g týždenne, aj ked som si teraz kúpila časopis MAMA A JA a tam je článok o pediatroch a o tom ako majú deti priberať že niektorý pediatri sú stará škola a že také normy sú staré myslím tých 150-200g že sú nejaké nové normy, no ved si kúpte a prečítajte aby ste vedeli čo sa treba spýtať na najbližšej prehliadke. Tak ja teraz neviem komu veriť, hádam iba malej ked chce jej ona si bude pýtať a zase viem kedy má dosť už som sa to naučila. 😀

petullia
5. feb 2009

No vela... ale on bol malinky ked sa narodil, mal iba 2820g, ta dobieha a chutiii mu velmi. preto ten stres ze mam malo mlieka, bo on by stale iba jedol, ale uz som ho naucila chvilku aj pockat nech sa mliecko stihne urobit. 😅 podla velkosti a vsetkych tych parametrov je to vraj ucebnicovo, takze ok.

cimba
5. feb 2009

petulia tak to dobre, neboj aj ked naše deťúrence priberú tak to vybehajú 😀

petullia
5. feb 2009

jj.... to bude este zabava za taky rok, ked budeme za nimi vsade lietat a budeme tu vsetky ujukat ako nas bolia krize 😀

anjelik85
5. feb 2009

ahoj peťuš, tak tomu ver, že o rok tu budete o tom ujúkať. 😀 😀 😀

petullia
5. feb 2009

jj... ale na to obdobie sa tesi velmi moj brat, ta som zvedava kolko sa za nim nabeha 🙄 😀

lentilk.a
5. feb 2009

zienky, dakujem. Mate vsetky naaadherene babence, naozaj. Ja uz sa neviem dockat toho mojho chlapika...ale este sa snazim vyspat "do zasoby". 😉

tatiana - tak potom po pradni, prosim, napis, co Tvoj doki povedal a kam Ta poslal. Dakujem. 🙂

vsetkym maminkam pokojnu noc prajem! 😵

gabii83
5. feb 2009

lubi kolko je plavanie na Sliaci, kolko sa plati

nepreda niekto - alebo daruje dec. c. Mama a ja?? mi to ukradli zo schranky a potom som to uz nedostala v obchodoch, a s redakciou pred tym som sa tak dohodla, ze mi poslu aj na maj, predpl. som to do aprila, ale ja chcela by som to dec. c. 😢

gabii83
6. feb 2009

ako by petulia pisala co tu dneska sama schizakujem? 😉 😀
kde ste??
no mi sme boli u dr. sme zlte este ocne bielko, tak utorok ideme na odber krvi, dneska sme nebolli nalacno
Leika tam vsetko pocikala, doma 3 den place a tam sa usmievala herecka
a ja v telefone ze place non stop a tam sa smeje, no toto
asi budeme kazdy den tam chodit, dneska spi ako duduk.....
mne hlava boli a neda sa mi zaspat....

cez vikend konecne vypadneme z BB ideme na nejaku chatu do hor, ci kam, ale hlavne je ze na CERSTVY VZDUCH juj sa tesim ako detsko na jarmok 😉

tak sa majte krasne babenky

ttina23
6. feb 2009

gabii aj my sme boli vo stvrtok na odber krvicky, lebo dr.sa zdalo, ze ma este zlte ocka, ale ja som ho normalne nakojila.Ako som sa bala, ked mu brali ,ale dr.ma poslala vedla ,ze kym mu zoberu lebo ze to velmi boli a ze bude velmi plakat.A on herec vobec neplakal,ale sa im rehotal az sa cudovali ze aky statocny 🙂 no zlaty bol 🙂
no a vysledky ma ok, tak som rada

janta78
6. feb 2009

Ahojte
k tomu priberaniu - moja druhá dcéra tiež pomaly priberala, niekedy to bolo menej ako je norma týždenne, ale kamarátov ocino je detský lekár tak ma ubezpečil, že je to normálne, hlavné je , že priberala a neostala stáť na váhe nebodaj s nou išla dole, takže nemusíte sa báť, naša lekárka nám odporučila dokrmovať, tak som skúsila Bebu ale tú mi nechcela ani za svet, tak sme ju nemordovali len zotrvali v kojení čo som naozaj rada, a vydržalo nám to až do 18 mesiacov a prosperuje.

gabii83
6. feb 2009

ttina tak ty mas ozaj hrdinu doma, a gratulujem aj k vysledkom, dufam ze aj nase budu ok,, a ze Leika nebude plakat 😅

gabii83
6. feb 2009

jaj a Leika vazi 4900 g 😀

tak sa tesim ze mlieko je dost silne, lebo s kvantitou nie su problemy ale ze revala tri dni tak som si uz myslela ze kvalitou, a ze budeme musiet dokrmovat ale nie

ttina vy kolko vazite???

ttina23
7. feb 2009

my vazime 5520g 😀 😀 😀

veva1
7. feb 2009

ahojte ak mozete zahlasujte za psa emila je to ten prvy
www.pesamacka.sk/fotosutaz_index.php

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre