Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

suee1
28. apr 2010

Dostala som ho v ambulancii 😀 Je to Prenatal Box- balicek pre buduce mamicky, nie je tam nic moc, ale aj to potesi 😀 Je tam vzorka persilu a avivaze, 0,5 l Budis metova, kupon na mensiu zlavu na vlhke obrusky Pampers a aj zlava na Pambers plienky, potom casopis Dieta , Maminka a Happy baby (taka brozura) a uz iba letaciky 🙂 Dala mi ten balicek sestricka, vraj ich maju dost a kedze som ho nedostala tak mi ho dala a este aj taky pekny obal na tehotensky preukaz 🙂 Potesilo ma 😎 Ale ak si to nedostala najdi si cez google Prenatal Box alebo chod na www.prosam.sk a zaregistruj sa tam, mali by ti ho poslat a potom ked sa narodi babo tak poslu dalsi balicek so vzorkami , vraj 😎 Inac aj na porodnici by sme mali dostat taku tasku so vzorkami , vola sa to ze Babybag

katarina.banska
28. apr 2010

ooo dakujem, taketo darceky potesia no nie 🙂
aj v dm dostanes ak si sa u nich zaregistrovala a pocula som, ze aj v zdravotnej poistovni daco dostaneme ked budeme dedicky prihlasovat. no neviem ci v kazdej. fakt uz mas vybratu poistovnu pre babatko? my ju asi dame do vseobecnej.
a to viem, ze aj v porodnici dostaneme. tak to budu ale darceky 🙂) kopa darcekov 🙂 no najkrajsi si aj poriadne odtrpime 😀 no ten bude na cely zivot

suee1
28. apr 2010

Katarina ....kedze ja s manzelon sme v Spolocnej , ktora uz dnes patri pod Vseobecnu poistovnu, tak aj nasu malicku tam prihlasime 🙂

mimi21
28. apr 2010

baby ja som darceky dostala v Dovere a dva v nemocnici, boli tam aj flase - avent a lovi tak nekupujte zbytocne dopredu 😉

suee1
29. apr 2010

Zienky , pred par dnami ma prepadol syndrom hniezdenia , len teraz mam problem, vsetko je nachystane a ja nemam uz co robit 😠

mimi21
29. apr 2010

suee, "utekaj" na prechadzku, ked je onku tak krasne 😎 😎 😎

ja ked som isla prvykrat rodit, tak som mala ist v pondelok na hospitalizaciu do nemocky, lebo uz som bola po termine, tak som si naplanovala ako si este cel byt poriadim ale v nedelu na obed mi odtiekla voda, takze sa nic nekonalo 😅
samozrejme to uz mali byt len take drobnosti ako utriet prach a tak...

suee1
29. apr 2010

😀 😀 😀 😀 No tak ja verim, ze moj muzicek dodrzi slub a pokial sa vratim z nemocnice tak bude upratane, uvarene, pozehlene 😀 ale to su uz prace ktore musis robit kazdy tyzden , ale preto si dal dovolenku , tak nech pomaha 😀
Vonku je sice krasne, ale ja som sa do Zvolena pristahovala, tak poznam tu tak max. mojho manzela a par spolocnych znamych co su v praci a maju rodiny 😒 ale ked pride moj muzicek tak ma hadam zoberie na vychadzku 😀 😀

Inac maminky, dna 22.5.2010 v BB v arealy Muzea Slov. narodneho povstania bude rodicovske pexeso, budu tam atrakcie pre deticky aj pre rodicov

katariinka
29. apr 2010

Ahojte!
sue, uplne si ma dostala s tym Prenatal Boxom.. ja som ho dostala tiez, ale podla toho, co opisujes, ja som tam mala asi polovicnu vybavu..mala som tam len vzorku avivaze, ziadna Budiska..casopis Dieta bol, Mamina nie.. mala som len kopec reklamnych katalogov na kociky, cumliky, flasky.. to by ma nenapadlo, ze moze existovat viacero verzii.. ale ja som zase mala zlavovy kupon na monitor dychu.. a ten som teda vyuzila! 😉

mimi21
29. apr 2010

suee a odkial si?

suee1
29. apr 2010

katariinka ...... ohladom toho Prenatal Boxu ma to mrzi, asi som mala stastie 🙂 a prave si vychutnavam Budisku s tatranskou matou 😀 ale zasa nemala som tam zlavu na monitor dychu, ale uvazujem ze si to poziciam aspon na 3 mesiace z nemocnice (tusim ze sa tam plati asi na mesiac 10 eur), kedze je to moje prve babo a urcite mam aj tak trochu strach 😅 ale lubim ho uz teraz 😉

mimi21 .... ach, ja som z dalekoho vychodneho slovenka 😎 Mojho manzela som spoznala na VS v Kosiciach a 2 roky po skole sme sa vzali 😀 , kedze on tu ma dobre platenu pracu, tak ja som sa musela prisposobit, byvame u jeho rodicov, kedze aj odtialto pochadza , maju velky dom, ale nastastie mame svoj samostatny vchod 😀 😀 teda svoj bytik ........esteze tak ! ! !

katariinka
29. apr 2010

sue, mas pravdu, tej zlave na monitor som sa potesila.. az som bola prekvapena, aka velkorysa bola ta zlava 🙂 inak, monitor tusim zapoziciava aj poistovna Dovera..

suee1
29. apr 2010

katariinka dakujem za info, uvidime potom ked sa ten nas poklad narodi 🙂 .............inac ty mas 28 dni do porodu a ja 26..........mozno sa stretneme v porodnici 😉

zojec
29. apr 2010

suee monitor poziciavaju v nemocnici? ja mam z anglicka monitor dychu + vysielacky za 40 libier 😎 tu na SK nevedia co za to pytat.. !!! 😖

katariinka
29. apr 2010

sue, prave som si vsimla nas skoro rovnaky termin aj ja🙂) nase stretnutie budeme musiet asi nechat na nahodu, alebo na nase deticky 😉 uvidime, kedy sa im zachce-ci skor, ci neskor 🙂

suee1
29. apr 2010

zojec... ale kupis aj lacnejsie, kupis na Slovensku aj za dobru cenu, ale neviem ci to potom predam, kedze som pozerala a trh je tym presyteny, ale mozno este si aj nakoniec kupim vsak planujem v buducnosti este aspon jedno babo ....................................idem hned kuknut na bazar 🙂

katariinka.....mas pravdu vsetko je o nahode, tak ci tak moje babo sa nechce posunut dole , takze mozno este budem aj prenasat 😖 ..... preto idem aj na buduci tyzden na interne vysetrenia pred anestezou kedze mi hrozi cisarsky ☹ ...............ale teraz aspon viem preco ma tak pali zaha, mojmu babenku sa paci moj zaludok a rado mi ho stiska a preto sa odmieta posunut, tam dole uz asi nema taku zabavu 😀 😀 😀 😀

zojec
29. apr 2010

suee,mam pocit ze sa to tu s tym monitorovanim dychu prehana... jasne ze kazda mame strach.. ale nemyslim si,ze je to zas az tak podstatna vec.. ja som kupovala vysielacku, lebo tu potrebujeme v dome, a k tomu bol aj ten monitor.. za 40 libier.. super cena.. a veru neviem ani ja, co s tym potom.. ale pri tejto cene ma to mrziet nebude.. 🙂 stale lepsie ako 100 € za monitor plus min. 50€ za vysielacky..

suee1
29. apr 2010

asi mozno trochu sa s tym prehana, vsak v minulosti to ani neexistovalo a sme tu 😀

mimi21
29. apr 2010

ja som monitor dychu nemala a asi ani pri druhom mat nebudem, a mala mi vela grckavala, museli sme aj matrac do zvysenej polohy davat, chodila som ju pozerat, kontrolovala som ci dycha, ale monitor asi nebudem kupovat
a v union ZP vam ho na 6 mes, pozicaju, ale asi tam musi byt poistena cela rodina - to som si nie ista ci nestaci len babatko
podla mna tehotna zena je najlepsia marketingova skupina, lebo ta kupi vsetko 😀 😀 😀
aj ja som taka 😀 😀 😀

zojec
29. apr 2010

mimi mas pravdu.. my kupime skoro vsetko aby sa babatko malo dobre..a jemu je v podstate jedno na com lezi, v akom kociku sa vozi.... potrebuje len suchu ritku, mliecko a veeeeeeeela lasky.. 🙂

katrin31
29. apr 2010

ahoj zoja 🙂 asi nevies kto to pise? ako sa mate?

suee1
30. apr 2010

mimi21...........paci sa mi ako si to napisala, ze tehotna zena je najlepsia marketingova skupina a ta kupi vsetko 😀 😀 😀 a suhlasim s tebou, pretoze aj ja zacinam byt takato a najhorsie je ze fakt neviem odolat a to este nie je na svete 😀 😀 😀 😀
Inac, co hovoris na baby vak ?? Mame kocik aj ten sportovy ale stale uvazujem nad tym baby vakom (klokanka), vzhladom k tomu, ze ked moj muzicek bude v praci a on chodi autom, tak budem mat problem sa dostat niekam s kocikom a este k tomu byvame na kopci 😖 ..............lan nechcem kupit dalsiu hlupost do zbierky 😀 ak mas teda s tym skusenosti , vzhladom k tomu ze bude leto a neviem ci sa to babo v tom neuvari a ja tiez 🙂

mimi21
30. apr 2010

suee, ja som to nemala, a chodim vela peso, byvame na zlatom potoku a odtial chodim do mesta a vacsinou aj z mesta peso, u nas nie su autobusy take nizke, ze by sa do nich dalo v pohode nastupit aj s kocikom a ochota pomoct mamicke s kocikom je priam az obrovska 😠 😠 😠 😠
ale poznam baby co mali manducu ( ani neviem aky je v tom rozdiel a ci vobec nejaky je) a velmi si to chvalili, hlavne take co maju narocne deticky, ktore chcu byt vela s mamickou

suee1
30. apr 2010

mimi21 ........dakujem ze si odpisala 🙂 Ja byvam v Motovej (pod Sekierom) a tiez tu nepremavaju nizkopodlazne autobusy 😠 😠 a najhorsie je, ze sa od nas nedostanes peso do mesta , teda s kocikom........peso sa da, ale popri hlavnom tahu, kde nie je dokonceny chodnik a fakt ti nikto nezastavi aby si presla na druhu stranu a ani tehotnej (niekedy tam cakam aj 15-20 min ! ! ! ) a este sa da cez Zeleznicke opravovne cez most, ale urcite nie s kocikom , ale tak ci tak musim prejst cez hlavny tah ..............................fakt bezbarierovy pristup 😠 😠 😠 .............no asi si naozaj kupim tu klokanku, dufam ze budem spokojna a nebudeme sa v tom potit 😅

mimi21
1. máj 2010

suee mne na zahonku byvaju rodicia, aj ja som tam 25 rokov byvala, takze viem, ze odtial je strasny problem dostat sa peso do mesta 😝

zojec
1. máj 2010

suee1, skus si ked budes mat cas precitat: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/babyvak-..... mozno ti baby poradia.. 🙂 ja osobne by som najviac preferovala satku.. baby vak je podobny satke, ale je len cez jedno rameno, co ta po case moze tlacit.. a fakt ti nezavidim pesi sa dostat z motovej, alebo sekiera,lipovca.. tam je to o drzku.. a este s kocikom, alebo babatkom.. ☹

suee1
1. máj 2010

dakujem zienky, uz som sa rozhodnuta , ze si to kupim 🙂 a pozerala som si zojec aj tu stranku co si mi odporucila, dakujem 🙂

michalag
1. máj 2010

Ahojte 🙂
tak my sme uz tiez doma 🙂 .... malicka sa narodila 26.4.2010 o 23:25 s mierami 3270g a 52cm 🙂 ..... rodila som pri Dr. Melichercikovi a PA Gibalovej - velmi mila zienka 🙂 ....
malicka je dost ziva cez den a aj v noci si vyzaduje prsnik niekedy aj kazdu hodinu a noci su tiez taketo ..... pri malom som to nepoznala a teraz si to uzivame asi dvojnasobne 😅

mimi21
1. máj 2010

miska tak gratulko k malickej, vela mliecka zelam 😵 😵 😵

michalag
1. máj 2010

mimi dakujeme, aj my gratulujeeeme k // 😵 😵 😵

teraz sme boli na prsniku od 18:30 na striedacku a mala by este jedla len moje bradavky uz nejako nevladzu 😒 😅 vy nemate nahodou podobny problém?

mimi21
1. máj 2010

no miska ja to este beriem trosku s rezervou, kym mi to nepotvrdi lekar, idem v piatok, strasne sa mi to vlecie, uz sa neviem dockat
bol to mierny sok, bojim sa ako to zvladnem ale v podstate ked sa nad tym zamyslim, tak ludia ziju v zlozitejsich podmienkach ako ja a maju deticky, niekto sa snazi a nic a ja mam ten dar ze budem mat dve a su aj deticky s mensim vekovym rozdielom ako vychadza mne
ufff, tak snad nejako zvladneme

miska a aku mast na bradavky mas? ja som mala cicadermu a bola som s nou velmi spokojna, dobre je nechat na bradavke aj mliecko zaschnut a vela vetrat 😀 tak zatiahni zaluzie a chod hore bez 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre