Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

mimi21
7. jún 2010

salu moze vynechat, ja uz ked som bola na vzdycharni, tak tam bol mm so mnou, ale zavolali ho, az ked som sa zacala otvarat, aby tam zase nebol chudak moc dlho, no ale aj tak si tam pockal, asi od deviatej rano, do pol 4 poobede 😅
a na porodnej sale bol so mnou, stal mi pri hlave, to bola uz ale rychlovka, tam bol asi 15 minut

zojec
7. jún 2010

@julinka2787 ono ta vzdycharen je hned za dverami porodnej saly.. tak ta segra bude zarucene pocut vzdychat na koze.. 😉 este moze ist potom cakat vonku na chodbu..

julinka2787
7. jún 2010

segra si myslí, že by nezvládla, keby som náhodou kričala od bolesti. no a na pôrodke by asi odpadla, keby stála aj pod stolom. už len pre ten princíp spolupatričnosti. 😀 takže aspoň na pár prvých chvíľ, možno hodín...

suee1
9. jún 2010

kazda zena je ina a porod zvlada inak tak ako aj ja a samozrejme vzhladom k tomu ze ja som s personalom bola nadmieru spokojna ako aj detskou lekarkou tak uz teraz viem ze ako druhorodicka opat navstivim tuto porodnicu A samozrejme vyslovujem podakovanie novorodeneckemu a ako aj porodnickemu oddeleniu za ten najkrajsi dar a to za zdrave a krasne babatko. Dakujem

sopel01
9. jún 2010

Mile zienky, len na margo toho vsetkeho co sme schopne verejne vyjadrit na netovych forach. Je to fajn, ze existuje priestor, kde sa mozme vsetky stretnut a podelit sa o zazitky so svojim tehotenstvom, poziadat o radu a je fajn ked sa niekto najde, kto mi v danej tazkej situacii vie pomoct, je to fajn ze aj vdaka konovi dnes viem, kde kocikuju mamicky z mojho bydliska, napriek tomu, ze som priselec, a viem, ze aj vdaka konovi, sice modremu, moje deticky snad v buducnosti budu mat kamosov ako sa vravi priamo z vyrobne...resp z kociarika... 😎
Ale jedno, co ma fakt zaraza je to, ze na tomto istom fore, kde kazdy vystupuje pod nejakym smiesnym pseudnymom az anonymom /podobne ako aj ja mam trapny nick.../ si dovolime povedat niekedy aj tvrde slova, mnohokrat zo strany nas laikov zle pochopene a interpretovane...na pracovnikov, ktorych radi a bez servitky pomenujeme vlastnym menom.

Ktovie, akoby to bolo, keby na toto forum prispievali pracovnici porodnice a hodnotili by verejne kto ako blacal pri porode, podobne ako aj ja...ze som vraj aj 2 polomrtvych z ARA prebudila..., kto ako bol vycerpany a hadzal sa o zem so sipiacimi nadavkami na muza, ze co mi to spravil a verim, ze takychto situacii by mohlo byt viac...asi nikto z nas by tu rad nevidel svoje priezvisko s presnym alebo mnohokrat prikraslenym opisom situacie,velakrat tak daleko od reality... ku ktorej sa niekedy clovek pod vplyvom emocii a hormonov dostane.
Na kazdu vec sa da pozriet z mnohych uhlov pohladu, takze kolko ludi tolko nazorov...kazdy clovek ma svoje plusy aj minusy, ma dobre aj zle dni, ma chut sa usmievat a niekedy by sa radsej zatvoril do ulity a nech mu vsetci daju pokoj...
ale myslim si, ze v ramci hry fair play, by tu utoky na konkretnych ludi-pracovnikov porodnice nemali byt prezentovane verejne. 😝

A ak by aj ano, tak som za, aby sme vytvorili temu- mamicky zo Zv porodnice a osobne pojdem poprosit personal porodnice a novorodeneckeho, nech napisu ako boli spokojne s rodickami, ci sme boli z ich pohladu pripravene na porod, ako sa im s nami robilo ci sme dobre psychicky aj teoreticky pripravene na dojcenie a pod...mozno by to bolo niekedy aj celkom zabavne citanie, co poviete? 😝

anickaajanko
10. jún 2010

ja uz len sledujem tuto diskusiu neprispievam ale nedalo mi
sopel a na ktorom oddeleni v ZV pracujes?

sopel01
10. jún 2010

t.č. MD

katrin31
10. jún 2010

zojec ma uz dcerku Barborku pri sebe 🙂

annie13
10. jún 2010

@zojec srdecna velkaaaaaaaaaaaa gratulacia, Barborke vsetko len to dobre zelame

vlasatica20
10. jún 2010

zaujimave citanie celkom ma to bobavilo,ale musim uznat sopel dobry napad 😝

anickaajanko,si si ista,ze neprispievas v tomto fore??????,
nechcem ta urazit,ale v celku si ja verim,ze v tomto fore prispievas 🙂 🙂 🙂 🙂,klamat sa naozaj nema!
No nebudeme si dokazovat ano,alebo nie, kazdy ma svoje svedomie a vedomie.

Ja som tu rodila a bola som naozaj spokojna,ved ani ja sa stale neusmievam, ved sme ludia nie stroje,hura to je zaklad zacat vzdy kritikou u seba a bude nam fajn. 🙂 🙂 🙂 ,tak vela pozitivnej energie,zdrave deticky ako mam ja.

sopel,tebe prajem peknu MD a chut vratit sa pracovat v odbore,lebo bohuzial zdravotnikov je stale menej a menej 🙂

avila
11. jún 2010

@sopel01 o tom je forum... niekedy vulgarne, primitivne, urazajuce... Ale i radiace, vtipne, ukludnujuce... Taki sme my ludia. Ze niekto niekoho pomenuje menom z personalu? Nuz, o tom su pomahajuce profesie (kto vie, mozno niekto rozobera aj mna), ale s tym treba ratat i ked verim, ze to nie je moc prijemne, hlavne, ked sa ten "spomenuty" nema ako vyjadrit. V kazdom pripade, zalezi od inteligencie a taktu prispievatela, ako sa vyjadri.

Btw, kopa mamiciek si veci povie rovno do oci, poobracaju personal odzadu, odpredu... nejaky napad ako to uregulovat?
Btw2, myslis, ze personal si medzi sebou informacie nevymiena? A k tomu by sa ludia tiez mali pravo vyjadrit, nie?

crysmile
11. jún 2010

@sopel01 myslim si, ze kazdy, rovnako aj personal nemocnice ma moznost si to tu precitat a napisat rovnako svoj nazor, nikomu ho neberieme.. nie sme uzavrete forum.
ale myslim si tiez, ze to, co vy povazujete pri porode za rutinu, zena zazije vo svojom zivote tak mozno raz, mozno trikrat.. boji sa o svoj zivot, boji sa o zivot svojho dietata, rovnako ako aj bolesti a neznameho.. z tela sa jej vyplavuje mnozstvo hormonov a veci, ktore by jej neprekazali pri beznej cinnosti vnima velmi citlivo.. nemyslim si ze by zeny co tu pisu, narocky priklaslovali svoje pribehy z porodov..
a nemyslim si, ze by tu boli neviem ake utoky na personal nemocnice, poznam mnozstvo mamiciek, ktore mali v rozny datum rovnake skusenosti s rovnakymi osobami.. je to jednoducho tak, ze niekto moze mat niekedy naozaj zly den a neusmieva sa a podobne, to sa da prepacit, ale ak mi viacero maminiek povie, ze ktory clovek ako na neho pri porode a pri pobyte v porodnici zle posobil, opakovalo sa vacsinou par rovnakych mien.. a nebolo to isto tym, ze ten clovek mal len zly den, ale mozno si jednoducho zmylil povolanie, alebo mal prejst nejakym vycvikom ako sa spravat k rodickam a ich detom..
ja som tiez rodila vo zvolene, tiez som tam stretla uzasny personal, az na par vynimiek, ktore mi pobyt v nemocnici dokazali tak pokazit, ze som sa velmi tesila domov.. ich mena nepoznam, nakolko v case kedy som ja rodila, personal ani nemal menovky na svojich plastoch.. poznam vsak jednu a na tu dokonca zivota nezabudnem a teraz rozhodne nepriklaslujem situaciu... kedy na mna nakricala pred celou navstevnou miestnostou ze co som za matku, ked neviem preco mi place dieta.. takze tak z vlastnej skusenosti... o tom, ze som vyslovene chodila zobrat o ciste oblecenie, ked mi mala zakakala perinku alebo podobne ani nemusim hovorit.. toto nie je o tom, ze ociernujem, alebo ten clovek nebol usmiaty.. usmev by som kludne ozelela, keby sa ku mne spravali ako k rovnocennemu partnerovi a nie niekomu podriadenemu.. aby som s pocitom viny nesla za clovekom, ktory je plateny za to, ze mi ma pomoct, ked potrebujem.. mozno mi nejde o mile slovo, ale o normalnu komunikaciu, kde po mne nebude niekto bezdovodne kricat pred 10timi ludmi v navstevnej miestnosti.. takze dakujem za tvoj nazor sopel, ale zavolaj tu aj personal nemocnice, nech sa vyjadria k tomu, ze preco im vadi, ak niekto pri porode krici, nech sa vyjadria k tomu, preco sa hodnotia zeny, ktore sa od bolesti zvijaju po zemi.. preco sa zvrchu pozeraju na trpiaceho cloveka alebo preco nepomozu, ked niekto prosi o pomoc? preto ze nemaju dobry den?

crysmile
11. jún 2010

a co sa tyka dojcenia v porodnici - moj nazor je taky, ze titul BFH by mala niest nemocnica, kde neprikrmuju glukozou a nekazu maminkam dojcit v trojhodinovych intervaloch.. nevraviac o prevazovani babatiek pred a po krmeni.. kde by mali pomahat pri prikladani babatiek k prsnikom.. a nie az sucho skonstatovat, ze na poranene bradavky si mam naniest cicadermu.. clovek moze mat zmaknutu teoreticku cast dojcenia, ale prax moze byt uplne o niecom inom.. za toto mam byt akoze ustrednou temou personalu nemocnice? ako to ze 90% mamiciek tam malo poranene bradavky? nebolo to tym, ze nam neukazali spravne prilozenie babatka? v inych porodniciach robia prednasky o dojceni, za mamickami chodia aj doktorky aby vedeli ci spravne dojcia.. ako to, ze tu je dolezitejsi vahovy prirastok? preco tym stresuju maminky? ved mnozstvo vypiteho mliecka sa da zistit aj mnozstvom pocikanych plienok.. kazda spravna laktacna poradkyna povie, ze vaha zbytocne stresuje matku i dieta.. dojcene dieta si predsa nevypije vzdy rovnaku davku mlieka.. a rovnako aj kazde dieta si vypije inu davku ako susedovo, tak preco sa tu vsetko robi takymto sposobom? budem velmi rada, ak sem pride personal nemocnice a vyjadri svoj nazor na toto, preco sa to takto robi.. preco by mal rozoberat moju teoreticku pripravu na porod a na dojcenie, ked skutocnost je uplne ina? preco mi na priprave niekto hovori o tom, ze mozem mat partnera pocas druhej doby porodnej a poslu ho prec, len preto ze nie som dostatocne otvorena? preco mi dieta najprv idu okupat a az potom je prilozene k mojmu prsniku? preco mi ho pocas doby kedy som zasivana daju do inkubatora, ked mu je najlepsie v mojej naruci? preco nerespektuju ked si zelam dieta po porode na izbu a len preto ze mi zaspalo, tak mi ho nedonesu? ako si ho mam ist ja zobrat, ked mam pod sebou 10 vloziek a tecie zo mna mnozstvo krvi? preco mi vycitaju ze mi pride navsteva, ked oni sami akceptuju ze na chodbe kade vozia babatka je ordinacia a sono na ktore nechodia len zeny ktore lezia na zenskom a sestonedeli? nehnevajte sa.. ale toto nie su prikraslene veci.. toto mna velmi zaujima.. pocas porodu a pocas pobytu som nemala silu sa na toto opytat, tak som bola ticho.. rovnako ako vsetky rodicky okolo.. urcite nehovorim len za seba, ale trochu ludskosti k rodickam a k ich detom, trochu respektu.. to si mam pisat porodny plan na veci, ktore by mali byt samozrejme? alebo sa personal bude rozpravat o mne, ze co mam za divne poziadavky?

crysmile
11. jún 2010

oprava: pisem tam pocas druhej doby porodnej, ale myslim prvej.. 😉 sory

mimi21
11. jún 2010

crysmile suhlasim ohladom toho dojcenia, pretoze mne jedna sestricka povedala ze zakazdym ked mi donesu malu, tak mi ukazu inu polohu pri dojceni
na prvykrat mi rano den po porode doniesli malu s tym, ze ju mam nakojit...a ako pre boha ked som prvorodicka a nikdy som predtym nekojila!!!
az ked som jej to povedala, tak mi ukazala jednu polohu, potom uz nikto nikdy viac!!!
a tiez suhlasim s tym, ze kazdy z nas ma aj zle dni a mal by to radsej sebakticky priznat namiesto toho, ze sa vyhraza a podobne
jeden fakt ale musim uznat, ze v case ked som bola na porodnici ja sa narodilo velmi vela deticiek a sestricky toho mali naozaj vela a ke som sa nieco opytala tak som vzdy dostala odpoved, len ja som bohuzial taky typ, co nerad "otravuje " a aj preto som sa s malou prvu noc trapila ze mi placka lebo je hladna a az potom som ju odniesla dat nakrmit sestrickam
ale zas v bfh by sa ma mal niekto opytat ci uz mam mliecko, ci som si malu prikladala a podobne

crysmile
11. jún 2010

mimi, tak si prezila to co ja, sice mi bola prilozena na prsnik hned po porode, ale to som chcela aj ja.. sestricka mi ochotne prilozila malu, aj ked o nejakej pohodlnej polohe sa nedalo hovorit, kedze infuzie v obchoch rukach... ale nevadilo mi to, bola som velmi stastna ze ju mam.. a potom rano, napichnuty panacik do ruky, nevraviac o tom, ze som nemohla sediet, nie to este kojit po leziacky, sestricka mi prisla ukazat ako prilozit malu az na obed, dovtedy som to robila viac menej podla veci ako som sa docitala, ale ani jedna poloha mi nebola pohodlna, vsetko ma bolelo.. nevraviac o tom, ze som si ju ziadala este k sebe po porode, ale ako som pisala uz mi ju nedoniesli, to bolo asi 23 hod. vecer.. a dosli az okolo 4-tej rano, ze pani ta a ta, vam som dcerku nedoniesla, lebo krasne spinkala.. bolo mi luto ze som prisla o tento okamih, ja som celu noc bez nej nezatvorila oko..

sopel01
13. jún 2010

@avila vychadzam z podmienok tohto fora, kde jedna z tych podmienok pre uzivatelov a prispievatelov fora je: "byt mila..." preto podla mojho nazoru by aj takto prispevky mali vyzerat. samozrejme, zijeme v demokracii, beriem na vedomie slobodu slova, ani mne nevyhovuje urcite spravanie, ci uz je to zdravotnik, alebo predavacka v obchode, alebo milion x dalsich povolani, ale neriesim ich na verejnom fore! podobne ako ziadny pracovnik nemocnice neriesi na verejnom fore pacientov, lebo im to zakazuje Hipokratova prisaha a medicinska etika a verim tomu, zeby sa k takemuto cinu nikdy neodhodlali. / 😔 aj ked z mojho pera takyto navrh padol... 😔 /

Btw, pokial viem, to ako to vyzera pri porode, pocas porodu ake su zvyklosti v ktorych nemocniciach /ci sa priklada babo hned alebo nie na prsnik, otec pri porode a pod.../ to vsetko sa da dozvediet na internete, ako kde sa postupuje,kde repsektuju porodny plan, ci otec tam moze byt po cely cas, alebo pride len na par minut na tlacenie..., je cela paleta porodnic, staci si vybrat podla predstav, dalej mamicky maju moznost informacii pocas predporodnych priprav. clovek si dnes moze vybrat kam ide rodit, tak aj taketo moznosti sa daju zvazit ak ste neboli spokojne.

Myslim to v dobrom, nie je to ziaden utok ani vyhrazanie, ide tu len o akesi ludske vnimanie jeden druheho, snaha o empatiu a lepsie vychadzanie nemocnica vs pacient.

crysmile
14. jún 2010

a pokial viem, ano, informacie sa daju zistit casto na nete.. ale tieto informacie mozu byt casto nejakym sposobom zdeformovane, alebo skomercionalizovane, len aby vsetko vyznelo ze je vsetko ok.. ja mam osobne rada ked si precitam aj negativne aj pozitivne nazory mamiciek.. podla nich sa rozhodujem.. ked som isla rodit do zvolena, tak som nasla vela pozitivnych ohlasov na porodnicu, pretoze v podstate sa mamicky bali nahlas vyjadrit svoj nazor.. alebo mysleli ze je to v kazdej porodnici tak.. alebo boli spokojne, lebo natrafili na dobry turnus a na schopnych dobrych ludi.. ale keby boli vsade len pozitivne ohlasy, tak by som rozmyslala ze preco je to tak, asi by mi na tom nieco nesedelo..
a podmienky pri porode su veru vyvesene na internete co sa tyka vacsiny porodnic, ale ci je to tak v skutocnosti, to pochybujem..
a tazko pri porodnych bolestiach budem argumentovat, ze niekde na internete som si nasla ze mozem mat manzela pri porode a oni ho poslu na noc prec.. jednoducho by sa urcenych podmienok mali drzat..
alebo to smiesne vypisovanie papierov pri prijimani, kde sa ma doktor pytal na adresu manzelovej prace a datum jeho narodenia.. pri bolestiach som mala problem si spomenut aj ako sa volam.. ale to je uz len moja skusenost..

tina7
15. jún 2010

Ahojte, chystam sa rodit vo Zvolenskej porodnici a termin mam 27.6. nie je tu niekto s podobným termínom. Pekný deň prajem.

zonula
16. jún 2010

sopel01, mozno nie je vzdy celkom korektne uvadzat meno konkretneho cloveka takto verejne, ale je dobre, ze existuje aj moznost takejto spatnej vazby pre personal.moze to pomoct zlepsovat nazvem to sluzby.ved personal v nemocnici plati stat a statu platime my zamestnani...takto tvrdo povedane ste tu pre nas a bez nas by ste v nemocnici nemali pracu,nie?

katrin31
16. jún 2010

@ zonula suhlasim s tebou

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
crysmile
21. jún 2010

trosku je to tu uz mimo temy si myslim.. zacina to byt filozoficka debata o podstate kapitalizmu.. v podstate je to o tom, aby si kazdy clovek robil svoju pracu najlepsie ako vie, a tym viac sa snazil, cim to je viac pre ludi.. ak vie, ze su to neopakovatelne chvile pre matku a dieta, tak by to tak mal aj brat a dodrzat urcite zasady slusneho spravania.. tu to nie je uzatvorena debata a ludia, ktori su tu spomenuti menom, tiez mozu toto vsetko precitat ako aj my.. rovnako sa k tomu mozu vyjadrit.. toto nie je jedina tema, kde sa pouzivaju skutocne mena osob napr. zo zdravotnictva.. neviem preco to tu potom takto viazne, tak napiste adminovi, nech daju do podmienok prispievania na forum, ze sa tu nesmu pouzivat skutocne mena osob.. nikde som tu totiz nic take nenasla.. nemyslim si ze by to tu bolo len o osočovani ludi ktori robia vo zvolenskej porodnici, su tu tiez pozitivne ako aj negativne reakcie a myslim ze tych pozitivnych je tu viac.. a nejaka spatna vazba, ci pozitivna a ci negativna musi byt.. ak nie takto, tak potom priamo asi cez riaditela nemocnice, alebo cez kompetentnych ludi a neviem co by na to tito konkretni ludia povedali.. ja som s ludmi, s ktorymi som bola spokojna osobne hovorila a podakovala im za ich pristup, aj to je moznost spatnej vazby..

zojec
21. jún 2010

crysmile suhlasim s tebou, toto forum je predsa na to, aby sme si tu povedali a opisali zazitky z porodu, aky na nas zanechal dojem personal, a aby sa baby mohli rozhodnut kam ist rodit..a rozhoduju sa urcite aj na zaklade nasich skusenosti s konkretnymi lekarmi, sestrami, upratovackami.. proste celym personalom... ktorych treba menovat, lebo bez toho by asi tato tema ani nemala vyznam. tiez si myslim, ze je tu viac pozitivnych ako negativnych zazitkov, a vsetci maju pravo si to precitat a prispiet.. a dokonca sa tu menovani mozu aj "branit"
ja nemozem na zv porodnicu nic zle povedat, mozno im mozem vytknut pristup k dojceniu, ale taky problem maju asi vsetky porodnice na slovensku... ☹ chcelo by to mozno viac podpory mamickam, co nevedia ako na to, co nemaju mliecko, co su unavene... lebo najjednoduchsie je dat babatku flasu... ale kedze su na novorodeneckom vzdy len 2 sestry, maju toho dost.. ked som tam pred tyzdnom rodila ja, za 24 hodin sa narodilo 7 babatiek!!! cize klobuk dole pred nimi! ale nejaka laktacna poradkyna na plny uvazok by sa tam zisla ako sol! lebo nie pre kazdu mamicku je dojcenie jednoducha zalezitost, a aj ja, som sla do porodnice s tym, ze chcem dieta dojcit, a odisla som s flasou a UM pod pazuchou.. teraz mam co robit, aby som tu flasu odstavila!

avila
21. jún 2010

@zojec ahojky, uz ste doma? Teda uz asi dlhsie 😉 Ako, vsetko bolo v poho? To ma mrzi s tym mlieckom ale podla toho, co pises, to nie je beznadejne. Drzim palce, aby flaska putovala do skrinky 😉

zojec
21. jún 2010

@avila ale ano.. vsetko bolo super, ked sa na to teraz spatne pozeram.. 🙂 neviem to sice porovnat, teda prirodzeny porod a sekciu.. ale ked som lezala na pooperacke, hadam by som radsej rodila normalne.. ale s odstupom casu sa na to clovek pozera inak.. a pre babatko sa da vsetko vydrzat 😉 no s mlieckom to nebolo bohvieco, nemala som ho zo zaciatku vobec, ale dnes tu uz bola laktacna, takze flaska uz je v skrinke a keby mi nebolo luto, tak ju hodim aj do kosa.. 😀 verim, ze to dopadne dobre.. ty ale ides rodit do BS, vsak?

zonula
21. jún 2010

zojec, gratulujem ku malej a ze vam vsetko dobre dopadlo. ta laktacna sa da objednat domov, aby ti ukazala ako kojit?
ja sa chystam tiez do zvolenskej nemocnice, ako sa mi blizi termin, tak narasta moj strach z porodu-z bolesti, ze sa nieco skomplikuje...
som rada baby, ze tu pisete svoje skusenosti,lebo si aspon trochu mozem predstavit ako to bude prebiehat a co mozem ocakavat, aby som si nerobila velke iluzie 🙂
mimi a crysmile aj ja som typ, co nerad otravuje, ale vdaka tomu, ze ste tu opisali svoje skusenosti myslim ze sa v nemocnici oplati vypytovat

annie13
21. jún 2010

@zojec aj ja gratulujem k malickej
u mna bola tiez laktacna poradkyna

annie13
21. jún 2010

doma

annie13
21. jún 2010

uz neviem ako sa volala ale mala dlhe kucerave vlasy a bola aj v Modrom z neba a je to jedna skvela uzasna zena vsetko mi povysvetlovala prilozila malu isla so mnou na prechadzky nikdy jej to nezabudnem lebo ja som uz bola na dne a to bolo 7 hodin vecer bola na terase s manzelom a aj tak prisla k nam vstala od stola a isla s mojim manzelom a to sme byvali 10 km odtial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre