Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

cimba
13. nov 2008

teraz som sa dozvedela že janka ktorá so mnou chodila na cvičko tak porodila a to mala termín až po mne. Tak som sa naštvala ale nie na ňu a poumývala som všetky okná v byte. Ak už toto nepomôže tak ja neviem čo. 😀
Zunka ti by si ju mohla poznať, ležala vedľa mňa, brunetka. Narodil sa jej chlapček 2800g a 52 cm. 😉 a celkom rýchlo porodila, že preskočila teraz neviem ktorú dobu pôrodnú ale asi tú prvú a hned rodila. Super 😀 zajtra idem za ňou tak budem vedieť viac.

zunka
13. nov 2008

Ahojte.
Cimba, jé tak ona porodila? Ty brďo, a to sme si všetky mysleli, že budeš prvá ty 😕 . No máš to tiež už len na skok. Ktovie, zajtra tu bude možno ticho. Budeš v pôrodnici aj s Peťou. Si navzájom budete dávať rady ako tlačiť 😀
Potom ju pozdrav aj odomňa, ak si bude pamätať. A že jej prajem veľa zdravíčka a veľa mliečka.

Ja som bola včera 1.krát a objednaná som o 2 týždne, no neviem či ráno alebo o jednej 🙄 , budem tam musieť potom brnknúť.

cimba
13. nov 2008

Možno sa tam aj všetky tri stretneme, lebo janka tam bude musieť byť 4 dni a ak sa mi podarí tento víkend, tak sa tam s ňou aj stretnem. Peťka neviem, ale možno aj s ňou tam budem ležať, ale možno ona skôr. Pozdravím a určite si ťa bude pamätať.

petullia
13. nov 2008

Cimbus,. tak si ma predbehla... akurat som sla pisat, ze Janka porodila uz... 😵 Ja som na cviceni aj s mangelom sedkali hned vedla nej a zistili sme, ze sa vlastne pozname... teda bola mi povedoma, len som nevedela odkial... ale uz viem,, nas uviedla do obrazu... stretli sme kamosov pred dakou hodkou v nay, ta vraveli, ze idu troska zapijat s jej drahym 😝 . tak uz teraz viem, ak ktora si ty Cimba 🙂 ... som si nebola ista podla tej malej fotecky 😅
Zuzi, zajtra este hadam pokecame.... teda dufam, bo som taka unavena, ze ledva hladim na ten monitor... idem si lahnut uz 😔 ... dnes nemam naladu rodit 😀

zunka
14. nov 2008

No som zvedava, kto sa sem dnes zapoji. Či nie je zopar členov na vzdychačke

kika22
14. nov 2008

...to si napísala zunka pekne... 😀 ale čo aj ja poznám baby tak začína sa lavína pôrodov od toho konca novembra do marca 😉

cimba
14. nov 2008

ahoj, tak som bola v poradni a nič nové som sa nedozvedela akurát že mám bránku ktorá sa otvára trochu tvrdú 😠 takže mi budú musieť pichnúť nejakú injekciu na zmäkčenie, čo ked som volala so švagrinou ona to mala ale nepomohlo 🙄 a čakalo ju dlhé rodenie. Tak sa mám načo pripraviť. Takže aj to vzdychanie na cvičku mi bude potrebné. Dúfam že ma maličká nebude dlho trápiť.
Zunka bola som za jankou maličký je kráááááááásny. Iba tíško spinkal. Janka sa má super, je šťastná 🙂 ona preskočila 1 dobu pôrodnú, a išla do poradni a po ceste tam jej začali konktrakcie a malý bol o 2 hodiny nato vonku. Tak rýchlo by som ja chcela rodiť.

cimba
14. nov 2008

petulia asi viem ktorá si, ti si mala termín predo mnou, tvoj manžel má fúziky ako mušketrier? 😉 Ale vy ste s nami boli len raz, teda na 9.00? Vtedy tam boli samé páriky iba janka tam nemala muža.

petullia
14. nov 2008

cawte... hej hej, ma fuziky, ale ked sme boli, tak boli z chlapov len tvoj a moj 🙂

sana15
14. nov 2008

jej,taky porod by som chcela mat aj ja. preskocit najbolestivejsiu 1. dobu. Cimba: takze vikend nehrozi?

cimba
14. nov 2008

petulia tak možno viem ktorá si. A ti tu ešte čo robíš? Takto ma privítal dnes dr. na kontrole, ved vy choďte rodiť. Tak aj ti teraz vravím že čo tu ešte robíš 😉 Ked pôjdeš ti tak potom aj ja. Ti musiš byť skôr.
ahoj sana - takže asi víkend nehrozí uvidím idem na tie prietoky čo mi nové povedia v nemocnici. Ale snažím sa malej pomôcť, okná sú umyté tak sa snažím chodiť po schodoch a dalšie tie babské reči....... 😀

petullia
14. nov 2008

Jaaj Cimbus... ja mam pocit, ze sa malinkemu tak strasne paci u mna, ze by si to zopakoval vsetko este dalsich 9 mesiacov 😀 ... a presviedcame ho statocne stale a vselijak a nic.... tvrdohlavec jeden maly! 😀 Idem hadam aj ja okna poumyvat, tak si ma nejako navnadila 😝 , alebo este pockam, bo drahy akurat vymysla, ze ide hadam izbu vymalovat... tak az pak.... 😔

petullia
14. nov 2008

NO a mam nahlaseny dalsi uspesny porod vo ZV nemocnici. 🙂 Vcera sme stretli V hypke mangelovho kolegu s jeho tehulkou a dnes su uz stastni rodicia 😎 ... teda, a a to mali termin tiez az po nas 😒 ... aj ja uz ceeem! 🙄
A ozaj... kde ste vsetky??? 😕 Si tu dopisujem ako schiza 😅

cimba
14. nov 2008

ahoj bola som na prietokoch, samozrejme všetko OK, našťastie, a ešte sme si zaplatili za ultrazvuk na vlastnú žiadosť 300,- lebo sme chceli vedieť ako sa má maličká a doktorka mi povedala že bude mať aj 4 kg tak to bude sranda vytlačiť ju.

martina1305
14. nov 2008

cimba, petullia držim vam obom palce, aby ste to uz tento vikend zvladli 😉

cimba
14. nov 2008

U mňa to vyzerá že zatiaľ nič, že možno budem prenášať 😒 neviem ako si na tom ti petulia?

kika22
14. nov 2008

cimba: a bola si dnes teda u doktora? neviem necitala som ak ste tu o tom pisali....

kika22
14. nov 2008

martina1305: si najblizsie k mojmu terminu 😉 a chodis uz cvicit ci si este nebola?

cimba
14. nov 2008

bola ale zistil mi iba to že mám bránku trochu tvrdú ( možno preto sa neotváram) a že ked budem mať rodiť tak mi pichnú injekciu na zmäknutie a že budem mať dlhý pôrod, tak ma potešil 😠

kika22
14. nov 2008

😖 no to nezavidim...ked ti to uz takto povedali...ale mozu sa mylit... 😉

martina1305
14. nov 2008

kika22: bola som iba raz to okuknut este v 22. tt tusim.....este sa chystam asi raz v decembri, na zopakovanie. vtedy, ked som tam bola, tak som bola s najmensim bruskom. vsetko tam boli mamicky od 32. tt. ty chodievas cvicit? 😎

kika22
14. nov 2008

teraz citam, ze mala bude mat 4 kg...no na babu slusne 🙂 ale neboj ja som mala prve 54 cm a 3,90 a ani som necitila, ze ide taky velky...keby dr. nepovedal, ze ide velke babo, ze nemam tak tlacit...ked som uz bola na stole alebo ako to nazvat 🙂 tak to prebehlo ani neviem ako...to uz neboli 😉

kika22
14. nov 2008

martina1305: no chystam sa zaciatok decembra prvy krat...este som veru nebola...

petullia
14. nov 2008

No ja som na tom asi tak, ze mi doky povedal, ze je vsetko tak ako ma byt a ze mam cakat 😨 ... tak sa vyznaj. A neboj Cimbus, tazke babo z teba len tak vypadne 😉 , ved gravitace posobi 😀 ... ja vobec neviem aky je maly , ci velky a ci maly, ci tazky alebo nie... pri mne su ti lekari nejaki strasne mlkvi... nechapacky... sa mozem vypytovat kolko xcem, aj tak nikdy nedostanem tu odpoved na to co som sa pytala, len ze je vsetko v poriadku... tak pan boh zaplat aspon za to 😀

cimba
14. nov 2008

ved ani ja nikdy nedostanem odpoved akú chcem ale všade so mnou chodí muž tak jeho sa asi boja tak všetko mu hovoria. Ale teraz bola na sone dr. Kamoďová tá je super, tá na všetko odpovie ked sa pýtaš, ja som sa pýtala aj na pupočnú šnúru či náhodou nie je okolo krku, našťastie nie je 😉 tak ma potešila.
kika tak by som aj už rada tlačila, ale mám pocit že čím viacej to chcem, a nie len ja aj rodičia a ostatný s tými otázka a " ešte si celá" ja už potom na nich iba štekám, tým sa malej nechce ísť vonku. Ako keby som ja zato mohla že malej je u mňa dobre. 😠

petullia
14. nov 2008

Cimba ja tuto otazku poznam doverne... uz ked mi telefon zvoni, alebo mangelovi, tak ma ide vykrutit 🙄 . No moj mangos ma tazko perne obdobie pracovne akosi, tak som rada, ze sme spolu aspon tak ako sme. Tento tyzden bol cely doma a chystal detsku pre drobca, ked uz nas nepotesil svojim prijazdom na svet. A uz ani dovolenku nema potom, len dake dni, co setri na sviatky... udfam, ze mu tam nenasupu sluzby, bo to by ma uz.... 😖

cimba
14. nov 2008

ten môj je tiež stále na cestách, ved aj teraz utekal na hranice pre nejaké veci. Našťastie čo sa týka malej je všetko prichystané, akurát na kolotoč nad postielku nechcem aby mi sadal naň prach. 😝 A ked porodíme tak naši muži majú zo zákona na týždeň voľna na vybavovanie vecí okolo maličkých. Tak neboj budú aj s nami 😵

cimba
14. nov 2008

dobre babiny, odpájam sa lebo sa nedoplatím na internete, keby sa niečo udialo do rána dám vedieť. 😉

petullia
14. nov 2008

No baby moje zlate... mne uz tvrdne brusino kazdych 5 min pravidelne, ta si idem lupnut sprchu a hadam aj vyrazim 😅 ... dufam, ze vam zajtra len Juli napise, ze je tato... nakazem mu ak daco..ok? 😉

martina1305
14. nov 2008

petullia drz sa teda a tesime sa na pekne novinky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre