Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

momamo
9. máj 2012

@darinkazv jeeeee, aj ja sa velmi tesim ked budem mat takto pri sebe malicke🙂 Izby su ake a celkove vybavenie porodnice ..??

darinkazv
9. máj 2012

@momamo izby na 6nedelí sú po 2-3 postele, jedna je vyhradená čisto pre naše spoluobčanky 😀 vybavenie... no, zišlo by sa im tam čo to obnoviť, ale nie je to také strašné. asi také najhoršie sú preležané matrace na posteliach. ale ešte na tých izbách 6nedelia sa to dá. no na tých izbách, kde sú maminy po termíne alebo rizikové tehotenstvá, tak tam je to otras. 😉 ale tých pár dní sa tam dá prežiť. hlavne, keď už máš maličké pri sebe 🙂

simi251
9. máj 2012

Ahojte. Roky som chodila k MuDr. Mihalikovej, nemozem na nu nic zle povedat, ale zase ja som nikdy nemala problem, tak mozno je to aj tym. Co sa tyka tehotenstiev, tie som obe prezila v zahranici, takze neviem posudit starostlivost pocas tehu. Prve tehu som u nej bola sice este na prve vysetrenia ale vsetko bolo bezproblemove. Teraz minuly rok v lete sme prisli do ZV na 2 mesiace, takze som musela jednu akoby poradnu absolvovat vo ZVolene. Chcela som ist k MuDr. Blahutiakovej, lebo si ju kamaratky chvalili, ale jej uzasna sestricka ma odmietla, ze si mam ist najst niekoho ineho. Podotykam ze sa jednalo o jednorazovku, na ktorej mohli zarobit peniaz priamo, lebo kedze som poistena v zahranici, celu prehliadku aj sono by som zacvakala ja. Myslim si, ze keby doktorka vedela, ze jej takto sestricka odhana ksefty, tak by nebola spokojna. Alebo? Neviem....
Tak som znovu oslovila doktorku Mihalikovu, ktora ma zobrala bez problemov, bola velmi mila ako vzdy.
Okrem toho som bola na oddeleni na kratucke sono, lebo som bola nedockava a chcela som vediet pohlavie. Neviem ako sa volala doktorka, ktora ma vzala, ale bola velmi odmerana a taka o nicom.

@lucka23 Jej Lucka. Ahoj. Ako sa mate? s tebou sme to vtedy prezivali viacere, ved vies. Prid nas niekedy pozriet do Cajovne.

momamo
9. máj 2012

@darinkazv V kolko tt si zacala chodit do nemocnice na tie predporodne pripravy ...??? Snad nam aj tam ukazu izby ... Strava asi neni bohvie co ..??? Neznasam nemocnicnu stravu, bleeeeee

darinkazv
9. máj 2012

@momamo to ideš jednorázovo. najskôr v 35tt tam stačí ísť. izby ani sálu neukazujú. keď som chodila pri prvej na prípravu, tak aj izby ukázali aj pôrodnú sálu. teraz nič. len sme sa rozprávali a cvičili. ale bolo to fayn 🙂 strava je... no, ako v nemocnici. ale niekedy to bolo aj chutné 😀 najhoršie pre nás boli raňajky, lebo to čakáš ako blbá vizitu ráno, čo príde lekár so sestričkou a potom čakáš na veľkú vizitu, kde príde primár a celý húf lekárov a až potom raňajky. my sme najväčšiu prču mali z veľkej vizity. to vošiel primár s lekárom, čo robil malú vizitu, v priebehu pár sekúnd oboznámil primára so stavom pacientiek, ostatní stáli na chodbe, potom sa primár aj druhý lekár zvrtli a dovi dopo. 😀 😀 😀 veľká vizita by podľa mňa ani nemusela bývať. lebo lekár, čo chodí na malú vizitu sa popýta, skontroluje ťa a stačilo by, keby to zreferoval primárovi niekde v ordinácii a bolo by. 😀 len raňajky sa kvôli tomu zbytočne odďalujú a keď si predstavíš, že zješ večeru kol 16tej alebo 17tej a potom raňajky až najskôr kol 8:30, tak ti krúti žalúdok 😀

lucka23
9. máj 2012

@simi251 ahoooooj. 😵 no mame sa tak kadejako. raz lepsie raz horsie. stale ma niekedy prepadnu take stavy smutku a beznadeje ale snazim sa to vsemozne zahanat. hlavne koli lukaskovi lebo ten to prezival dost zle. 😔 rada by som vas prisla pozriet do cajovne ale stale nemam na to odvahu. asi by som musela mysliet na to ze moje drobciatko by uz malo 4 mesiace, co vsetko by uz vedelo a ja nechcem podlahnut tymto stavom. ale verim ze ked raz budem v brusku nosit nase dalsie babulo rada sa k vam pridem pochvalit s touto novinkou. 😵 a vam sa ako dari? 🙂

momamo
9. máj 2012

@darinkazv 😀 😀 😀 vizity, och 😀 Rodila si aj s epiduralkou alebo nie ...???? Nahodou koick Bexa nemas, co ..?? Lebo by som potrebovala radu ohladom tychto kocikov ..

darinkazv
9. máj 2012

@momamo ja obe deti bez epi. mne to príde zbytočné vyhodenie peňazí 🙂 asi záleží aj od toho, kde máš prah bolesti, ale ja som porodila prvú 4kilovú a aj druhú skoro 4 kilovú bez problémov, bez epi 🙂 a náhodou mám bexu 🙂

momamo
9. máj 2012

@darinkazv Presne aj ja som toho nazoru, tiez chcem rodit bez epi ...Parada a aku Bexu mas ..?? Lebo som aj dnes pisala na nastenku ze sa neviem rozhodnut medzi Bexou B4 a Bexou Fashionh Chromme 2012, v tom novom obchode na malej stanici ju maju ale v ciernom a velmi sa nam paci hlavne to chromove prevedenie ale stale sa mi velmi paci aj B4 ... Ale tu tam nemaju tak ich nemam ako porovnat nazivo ..

dulkagabulka
9. máj 2012

baby, ktore budete mat cisarsky rez, vedeli ste, že aj cisársky rez môže byť krásnym pôrodom ??

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe......

darinkazv
9. máj 2012

@momamo ja mám bexu fashion chromme 2012 šedo čiernu. kúpila som v drobčeku vo wittmannovom dome. za 340eur už aj s autosedačkou. je to super kočík. má všetky nafuk. kolesá, dobré pérovanie, ľahké naklikávanie vaničky aj šporťáku. v podstate aj autosedačky, len na tú je adaptér na nakliknutie. ale ide ho ľahko nasadiť aj dať dole. šporťák je super priestranný, polohovateľný do úplného ľahu. na strieške vaničky je ešte aj sieťka. ja to teraz v týchto teplých dňoch dosť využívam 🙂 kamoška má B4, ale tento náš sa mi viac páči. aj kvôli tomu vetraniu v strieške. B4ka to nemá. a tiež nákupný košík má táto fashion väčší a ešte s dvomi priečinkami, kde ja osobne nosím sieťku proti hmyzu a v druhom pláštenku. 🙂

momamo
9. máj 2012

@darinkazv Vsimla som si ho uz v albume a v akych farebnych prevedeniach ho este maju ..??? Fiha tak to je este lacnejsie ako v tom obchode tu je myslim za 380, a nahodou zirafkovsku postielku tam nemaju a ak hej cenu asi nevies co ..?? Najlepsie by bolo keby som tam dnes osobne zbehla ... Lepsie ovladatelny je podla teba ktora ..??

katariinka
9. máj 2012

dakob, myslim, ze sa ta darinka uz pytala, ale nevies nam posunut info, akym sposobom sa striedaju lekari na tej novej ambulancii? dakujem

darinkazv
9. máj 2012

@momamo no, pani by vedela objednať aj v inej farebnej kombinácii. je veľmi milá a keď u nej berieš viac tovaru, tak aj zľavu ti dá. len ja som kočík potrebovala hneď, tak som vzala ten, čo mala vystavený. lebo mi sme mali x-lander, lenže som ho musela predať, lebo sa nám nevpratal cez dvere výťahu :( v piatok som ho predala a hneď som aj s bratom letela do obchodu kúpiť, lebo ostať bez kočíka a autosedačky bolo nič moc, keď doma už malé bábo 🙂

momamo
9. máj 2012

@darinkazv akurat som tam bola a ta pani je velmi mila, momentalne tam nemala ziadny v predajni ale ze na buduci tyzden jej pride Bexa tak pojdem kuknut, ale urcite tam aj ja kupim Bexu.-) Aky X-lander si mala..??

darinkazv
9. máj 2012

@momamo x-lander limited edition ferrari. nádherný, červený. môj vysnívaný. no čo už. kvôli blbému výťahu... ale tak som s bexou spokojná. má aj výhody voči x-landeru. je to lepší kočík 🙂

momamo
9. máj 2012

@darinkazv kukala som si ho na nete, je naozaj krasny ale podla mna tato Bexa co mas teraz je ovela krajsia ..🙂 Dobre si sa rozhodla🙂 Ze to prave ja vravim, co sa neviem este rozhodnut, vsak 😀 😀

darinkazv
9. máj 2012

@momamo ja som s ňou veľmi spokojná 🙂 dobrý kočík za super cenu 🙂 len ti ho môžem odporučiť 🙂 ľahký, spratný, dokonalý 🙂

darinkazv
18. máj 2012

tak zase tu ja budem otravovať, ale žienky, nepoznáte v zv dobrú laktačnú poradkyňu? kedysi bola na novorod. deniska panicová, ale tá tam už nie je :( ja už som zúfalá, robím všetko, ako treba, aj jem pijem podľa rád a aj tak máme problém :( jeden deň super, no ďalšie tri dni je zase zle :(

zuzamala
27. máj 2012

aj ja som rodila vo ZV. 11.10.2011 🙂....a nemám čo skritizovať. Rodila som sekciou a tak som si vyskúšala ležanie na JISKe, gynekológii a šestonedelí - všade perfektný prístup od sanitárok po lekárov. Mala som rodiť v utorok ráno o 8:30, no v noci mi odtiekla voda a začali kontrakcie, tak ma o 3:00 brali na sálu. Rodila som u Dr.Bugárovej (mala službu) a ešte k nej prišla dr.Kobidová. Keď som ju tam videla takú rozospatú, spýtala som sa jej, že či sme ju zobudili, že ma to mrzí a ona, sa usmiala a flegmaticky, čo už 🙂....všetko dopadlo dobre, i keď nastal mierny problém a museli ma dať do celkovej anestézy - spinál nezabral....Ráno prišli obe doktorky ku mne, aby ma o všetkom informovali a pogratulovali mi k dcére 🙂
Na stravu nie som náročná a teda dalo sa 🙂...no a sestry na novorodeneckom boli skvelé - hocikedy boli ochotné pomôcť, rada na ne spomínam....
Verím, že sa na toto druhé poschodie ešte aspoň raz vrátim...bola som tu 8 dní, ale ubehlo mi to tam neskutočne rýchlo, asi pre to, že som sa tam cítila dobre 🙂

zuzamala
27. máj 2012

@dakob dobrý deň, chcem sa spýtať na nástenku, či je už aktualizovaná...vo februári u vás ležala moja mamina a po nej som poslala fotku malej 🙂
A ten nápad s oblečením pre novorodencov je super! Aj keď nie som priamo zo ZV, rada Vám niečo doručím 🙂

dakob
30. máj 2012

@zuzamala fotky su uz v tlaci a tu Vasu samozrejme mam 😀 akonahle ich budeme mat v rukach, tak budu vystavene na nastenke. taktiez prosim aj ostatne maminy, kt. mozu a chcu zverejnit svoju ratolest na nastenke, aby tak urobili zaslanim foto na mail adresu d.kobidova@gmail.com alebo osobne nam ju doniesli.
za vecicky budeme urcite vdacni, babatka vyzeraju konecne ako z 21storocia 😀

zuzamala
30. máj 2012

@dakob ďakujeme za info 🙂 a keď donesieme nejaké vecičky, tak okukneme nástenku 🙂....

iwka111
31. máj 2012

@zuzamala Zuzi ake vecicky ?

zuzamala
31. máj 2012

@iwka111 dočítala som sa v tejto téme:
zvolovci ahojte baby,
neviem kolko vas tu chodi zo ZV, ale chcem vas poprosit: ak mate nejake novorodenecke oblecenie po vasom babenku, nemate ho komu dat, nebudete ho uz potrebovat, neviete co s nim - mam pre vas navrh - darovat toto oblecenie ZV nemocnici, novorodenecke odd., kde som uz dohodnuta s vedenim. Toto oblecenie by velmi radi prijali. Takze ak chcete prispiet na dobru vec, nech sa paci .
Napisem samozrejme k tomu aj darovaciu listinu s mennom kazdej, ktora na tuto vec prispela /s vasim suhlasom samozrejme/.
Jedna sa najma o vecicky, ktore najviac pouzivaju: kosielky, ciapocky, papucky, ale samozrejme aj overaliky a pod., ktore by boli este v stave takom, aby boli nejaky cas vyuzitelne.
Nejde o kvantitu, staci jeden, dva kusy....ako kto moze.
Ak by ste mali zaujem, tak ma kontaktujte na: eva.zvolen@centrum.sk, vecicky zozbieram a potom naraz odnesiem.
Dakujem vopred .

samozrejme ze sa potesime emoticon bol to napad p. Zvolenskej oslovit maminy kt. nam takto velmi pomohla a preto uverejnujem jej prispevok aj s kontaktom, lebo bola a je nam v tomto velmi napomocna, popripade ak chcete, mozte aj priamo na oddelenie zajst a vyhladat si Dr. Kobidovu, alebo nasu vrchnu sestru Farbiakovu, resp. vrchnu z novorodeneckeho odd. Jamriskovu emoticon

a páči sa mi tá myšlienka 🙂

zvolovci
7. jún 2012

@zuzamala tesim sa, ze som oslovila i vas ine maminy 🙂 a nech je vas viac a viac 🙂 ...

dakob
11. jún 2012

Mile maminy,
Jarka R., Martinka V., Anka B.,Dari K.,Petra F. -shop 4babies a p. Evke Z. /dufam, ze som na nikoho nezabudla 😉/ chcem sa Vam velmi pekne podakovat v mojom mene a rovnako aj v mene prac. gyn-por.nov. odd nemocnice Zvolen za krasne vecicky pre babatka , kt. ste nam darovali. Sme velmi radi, ze sa nasli ludia, ktori takto nezistne vedia pomoct nasim najmladsim pacientom 😀.
Este raz velke DAKUJEME!!!!

Kobidova

darinkazv
25. jún 2012

@avila ďakujem za kontakt na laktačnú poradkyňu. dnes sme sa stretli a je to veľmi milá pani. porozprávali sme sa, pozrela sa, či sa mi malinká dobre prisáva, či nemá krátku hrazdičku, dala mi senovku, benedikt a tiež cievku na prikrmovanie, kým sa mliečko riadne nerozbehne. verím, že sa to riadne rozbehne a malinká mi začne priberať tak, ako má 🙂

michalag
29. jún 2012

Baby poradte nejakeho dobreho gynekologa ktory ma aj sono a prijima nove pacientky, najlepšie niekde v meste

matveja
29. jún 2012

@michalag Dr. Ján Šimo...má aj sono priamo v ambulancii...aj ja som prestúpila od inej DR. a max. spokojnosť s Dr. Šimom....je fakt super, tichučký, ale v pohode...odporúčam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre