Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

parvitas
16. sep 2009

Ahojte, tak ja som tu len na skok - prišla som oznámiť milú správu, že Deni už nie je kinderko 🙂 a že malý Filipko je už na svete. Obaja sú v poriadku. Zajtra snáď viac, ideme ich pozrieť.

bibinka2
17. sep 2009

paravitas to fajn sprava.Pozdrav ju,aby sa drzkali prajem malemu vela,vela zdravicka 🙂 ,
bezim na pradu,este dam cajik 🙂 a potom sa ozvem,pa

komarik
17. sep 2009

ahojte,

bibinka2, chodila som do Martina. O Blave mám veľmi veľa zlých referencií a poznám 5 žien ktorým v Blave povedali že nikdy nebudú mať deti a v Martine otehotneli a donosili krásne detičky. O prístupe personálu v MT ani nehovorím lebo sa k tebe správajú veľmi pekne a milo, proste sa tam cítiš ako doma medzi svojimi. Otehotnela som po 7 rokoch snaženia úplne prirodzene (v albume uvádzam že po 6r ale zle som si to vypočítala a nechce sa mi to opravovať). Mám za sebou 1 missed abort, 1 mimomaternicové, hrozne veľa zdravotných komplikácii a operácií čo sa týka ženských pohl. orgánov a 1 umelé oplodnenie ktoré bolo neúspešné. V 7/09 som mala ísť na 2 umelé ale pred tým sme chceli ísť na dovolenku. Prestala som sa sústrediť na otehotnenie a dala sa chudnúť a zdravo žiť. Schudla som 10kg a zrazu mi meškala MS. Tak som išla k doktorovi po vyvolávačku a ten mi pre istotu zobral krv na HCG. No a dopadlo to tak že na dovolenku sme už išli traja. 😵 Bol to riadny zázrak nakoľko som do vtedy mala nepriechodné vajcovody. Vraj sa schudnutím zmenila štruktúra vajcovodov a upravili sa mi aj hormóny v tele. Od vtedy verím na zázraky a každej žene odporúčam na ne veriť. Žiadny lekár nemôže žiadnej žene povedať že nikdy nebude mať deti lebo to je lož. Tieto veci sú veľmi nevyspitateľné a nikdy nevieme čo sa stane. Kamarátka nech je hlavne kľudná a sústredí sa na niečo iné. Viem že sa to ľahko hovorí ale raz sa to podarí. 🙂

A ty sa netráp pre to že si otehotnela. Len o tom spolu komunikujte aby sa pred tebou neuzavrela. To by bolo to najhoršie. A že ju pozdravujem a prajem veľa šťastia. Skôr či neskôr sa im to podarí. 😉

mondulinka
17. sep 2009

parvitas: cetla jsem v rijnovkach, ze jdes na pristi kontrolu do porodnice... muzes mi pak napsat nejake info jak to probihalo? ja nevim, jestli me taky doktorka neposle od priste uz tam(nema totiz ani sono a asi bych mela mit prutoky a taky CTG)... dekuju!

gratuluju Deni k malemu Filipkovi... 😵 tak hodne zdravicka vam obema!!! 🙂

sana15
18. sep 2009

nadstandard-ku mozem odporucat.hlavne kvoli tej sprche a wc-sukromie. telka nestoji za nic,aj tak si ju nestihnete ani zapnut,ale rychlovarna konvica je super vec. tie sa mi stalo,ze par krat na mna pozabudli,ale v nicom dolezitom 🙂 Ja som mala stastie,ze sa uvolnila ked som nastupila a potom som ju okupovala este 10 dni 😅 Nevyhody som nevidela ziadne,akurat mozno to,ze som veela krat nestihla obed,alebo veceru kedze som nemala komu nechat maleho na dozor.
vsetkym nastavajucim mamickam drzim palce

vefi89
18. sep 2009

Ja som teda este len prvy krat tehotna, ale pokial budem s manzelom stihat, chcela by som ist prave do ZV. Este na skole sme tam mali prax a bola som maximalne spokojna, sestry aj doktory na 1, takisto aj vybavenost bola super. Urcite budem chciet priviest na svet mojho maleho prave tam

deni26
24. sep 2009

Ahojte dievcata. Ako pisala Miska, uz nie som kinderko 🙂 . Porod bol fajn a som velmi rada, ze som sa rozhodla pre Zvolen. Uzasny pristup, skvele detske sestry. Troska sa trapime s kojenim, malicky je velmi drobny a nevladze papat, tak sa velmi skoro unavi. Takze musime dokrmovat. Ale my to urcite zvladneme.
Dakujem za podporu a prajem vam vsetkym uspesny a nie velmi dlhy porod.

zuzkazv
25. sep 2009

ahojte aj ja som rodila vo Zvolene a ako vidím všetky máte dobré skúsenosti. No ja som asi zle natrafila lebo tam bol "cezpoľný" doktor Melicherčík a jeho prístup sa mi vôbec nepáčil....asi som ho pôrodom trochu otravovala 😠 . No ale oddelenie je vybavené veľmi dobre aj prístup sestier výborný, ukázali mi všetko čo som potrebovala vidieť že ako s malým manipulovať kúpať atď. takže až na toho skvelého pána doktora som bola aj ja veľmi spokojná. Škoda že som nenatrafila na lepšieho doktora...mohol to byť oveľa krajší zážitok.

kadlicka
25. sep 2009

Ahojte maminky čakateľky. Dnes je práve 2 týždne od môjho pôrodu vo Zvolene. Keďže ako prvorodička som nevedela do čoho idem, mala som zmiešané pocity, aj mnoho obáv. Ale všetko dopadlo na výbornú. Veľká vďaka patrí Dr. Kamoďovej, ktorá bola hlavným pôrodníkom a musím povedať, že lepšieho lekára som asi ani nemohla dostať. Komunikovala so mnou, vysvetľovala, popisovala čo a ako a prečo. Takýto prístup by mal mať už dnes každý lekár. Taktiež by som chcela poďakovať Dr. Kobidovej, ktorá sa zúčastnila tiež pri pôrode a veľmi mi pomohla v tých najhorších chvíľach. Pôrodné asistentky taktiež nemajú chybu, veľká vďaka pani Gibaľovej. No a a po pôrode to bolo opať super, všetky sestričky, či už na šestonedelí, alebo na novorodeneckom boli veľmi milé, usmiate a nápomocné nám uboleným maminám. Ešte raz, vrelá vďaka perfektnému a zohranému tímu Zvolenskej pôrodnice. A všetkým budúcim maminkám posielam veľa pozitívnej energie, aby príchod malinkého zázraku zvládli na výbornú a aby natrafili na taký úžasný personál ako ja.

deni26
13. okt 2009

Ahojte baby. Tak Miska (Parvitas) to uz ma za sebou 🙂. v nedelu, 11.10. o 16.35 sa narodila Evicka, 3520 g, 53 cm. Prajeme im obidvom vela zdravicka aj s Filipkom.
A vam ostatnym rychly porod.

avila
5. nov 2009

Ahojte babenky,

mozem sa spytat? Ake mate skusenosti vo zvol. nemocnici ked ste mali nejake specialne poziadavky (napr. neumyvat babatko prvych 8 hodin, prilozit na brusko este s pupocnou snurou a pod.) Vam budem strasne vdacna. Zvolen som vzdy zavrhovala ako miesto porodu, ale ked Vas citam, tak uz som asi rozhodnuta 🙂

zuzana.k
6. nov 2009

Ahoj Avila. To je velmi individiualne a viacmenej je to o stasti. Skus sa pozhovarat s primarom, co na to povie. Ked som chodila na predporodne cvicenia, tak tam naslubovali hory doly, ale realita bola ina. Hoci sa na samotny porod stazovat nemozem, urcite nebol podla mojich predstav. Zle skunosti som mala najma s detskym oddelenim. 😔

avila
6. nov 2009

Ahojky Zuzka,
dakujem za odpoved 🙂 Je mi jasne, ze tak ci tak na mna budu pozerat ako na dementnu 😖 Strasne som zvazovala kvoli tomu, ze aku porodnicu zvolim, ale taka v okoli ani nie je. Da sa Ti napisat, co konkretne sa Ti na porode nepacilo a na detskom co bolo zle? Aby som vedela, coho sa mam vyvarovat, ak sa da🙂

mimi21
6. nov 2009

ahoj Avila,
ja som jedinu vec vnimala negativne a to bolo to ze ked som ja rodila, tak bolo strasne vela porodov a sestricky z novorodeneckeho mali toho vela
ja som cakala trochu viac aktivity z ich strany, napriklad co sa kojenia tyka, ale akonahle som sa na nieco pytala, tak mi so vsetkym ochotne pomohli
netreba sa bat, lebo ja som bola na nadstandardke, nebolo s kym sa poradit a raz vecer mi mala plakala a ja som sa od zufalstva rozplakala a vsetko to bolo len pre to, ze bola hladna, este som nemala mliecko a ked mi ju sestricky nachovali, tak buvla ako anjelik a bolo po probleme 😉 potom sa uz mliecko rozbehlo a vsetko bolo OK
takze pytat sa, pytat sa, patat sa !!! nech ta nic neodradi, inac som bola aj ja so zvolenskou porodnicou max. spokojna - je to asi jedine oddelenie, ktore vo Zvolene funguje 😉

avila
7. nov 2009

Si ma upokojila, bo predsa Zvolenská nemocnica nemá veľmi dobré meno medzi Zvolenčanmi, ale to tak býva. Nechcela som však vopred zavrhovať pôrodnicu nejakými iracionálnymi tvrdeniami. A na nadstandartke s Tebou mohol spat i muz?

zuzana.k
7. nov 2009

Avila urcite sa neznepokuj a nestresuj. Na SK je ovela viac horsich porodnic. Cize ZV by sa dala zaradit medzi lepsie, pretoze si nie je z coho vybrat. Ale myslim ze bat sa nie je coho. Bala by som sa rodit napr. v BB. 😅
Ja by som najradsej mala teraz ambulantny porod. Bolo pre mna psych. vycerpavujuce byt zavreta v oranzovej miestnosti. A posledny den som uz bola total. zufala. Nadstandartka je o stasti, alebo o znamosti.
Je pravda, ze sa sestricky snazili, ale predsa bolo pre nich tazke prekonat svoju rutinu.

V kolkom si mesiaci? Ak mas este cas, tak teraz zacinaju v ZV cvicenia pre tehotne a mamicky v Robotnickom dome.
Je to aj o zdielani. Byvaju vo stvrtok o stvrtej. A vedie ich dula a laktacna poradkyna, a je to povzbudzujuce.

mimi21
7. nov 2009

ano na nadstandardke moze s tebou spat aj muz, je za to poplatok 300skk - za vsetko je tam poplatok 😅 ja som odchadzala z porodnice o 200e lahsia, ale nelutujem, hlavne tych 100e za epiduralku

to je super ze zacinaju take cvicenia, mne to velmi chybalo, lebo to co je v porodnici staci absolvovat raz, nie su to svisenia ale len predorodna priprava

este je studio mandala na Sokolskej ul. takm byva tahu joga, ale neviem ake to je , nebola som tam

mimi21
7. nov 2009

este k tej nadstandardke, ku mne sa zachovali pekne a neboli tam ani znamosti, lebo ked ma primar prijimal, tak som sa na to hned pytala, povedal ze este min. 3 dni bude obsadena a ked som bola na druhy den na porodnej sale, tak za mnou prisla sestricka, ze ju poslal primar, ze ci mam este zaujem o nu, lebo ze sa neocakavane uvolnila
prestahovali mi vsetky veci, zamkli a priniesli klucik na porodnu salu, to sa mi pacilo 😉
a napriklad manzel tam mohol byt so mnou aj do pol10 vecer, nikomu to nevadilo

henna22
7. nov 2009

ahojte, ja by som sa pripojila k diskusii. Som z BB ale chodim do ZV a mam aj vo ZV lekara , kedze v BB som si nevedela vybrat gyn. lekara . Ani kamosky mi nejak neradili lekarov a hlavne porodnicu v BB. takze vo ZV mam fajn kamosku a ta ma odporucila k svojmu lekarovi ktory zaroven ma aj sluzby v porodnici vo ZV. Chodim tam na prietoky , CTG a su tam fajn a aj sa milo spravaju. Pytala som sa aj mamiciek co uz odrodili a boli spokojne s personalom aj s lekarmi.
Pred nedavnom rodila moja sesterka vo BB a nechcela sa ani vyjadrovat a mala slzy na krajicku ked som sa jej chcela popytat ako v porodnici. Nechali ju prenasat 2 tyz. a nakoniec porod bol cisarskym....
A mam dalsiu kamosku, ta len do BB ma odporuca /rodila 2x/ , ale kedze tam ma jej manzel kamarata , tak sa jej lahko posiela .....
Asi si tym musime kazda prejst a tak aj zistime ako bude napr.ZV a budeme mat o skusenost viac.

PS: pred 15 rokmi som rodila vo ZV ale vtedy tam boli uplne iny lekari a aj sestry az na par skalných vynimiek ale uz si ma nepamataju. 🙂

annie13
8. nov 2009

babenky co je na tom pravdy ze dr. SImo uz nechodi k porodu
kto teda moze byt pri porode

vlasatica20
8. nov 2009

zuzana,citala som tvoj prispevok a zaujalo ma to cvicenie,bola si tam?
je to nieco podobne ako v nemocke? mna to celkom zaujalo pisala si,ze aj pre mamicky,buduce alebo po
porode? Vies mena kto to vedie,myslim aj tu dulu.Daj info prosim. 🙂
Musim tam zavolat,alebo staci prist.Dik

zuzana.k
8. nov 2009

Vlastica tu je letak.
http://www.humanistickehnutie.sk/program-akcie.htm
Cvicenie len zacina, bola som na 1. cviceni. Boli sme len dve. Zena s babtkom a ja. Na druhom som nebola, mali sme navstevu, ale bolo uz viac zien. Cvici sa tai-chi, rozpravali sme sa o poordoch, detoch a tak. Ja sa chystam chodit aj do mandaly aj sem. V mandale je iba joga-cvicenie, tu by to malo byt skor o podpore a povzbudeni, rozhovoroch a odburavani strachu. 😉

vlasatica20
8. nov 2009

Zuzana, velmi ti dakujem, teda dakujeme uz som to poslala aj kamoskam 🙂
vobec som netusila,ze je to u nas vo Zvolene.
Ta joga je fajn cvicila som ju teda snazila som sa,tu sa clovek musi naucit aj chapat. 🙂 ,urcite sa k nej vratim v
blizkej dobe-doporucujem!!!

Ale take pozbudive posedenie a vysvetlenie je naozaj fajn 🙂My tam urcite s komoskou pojdeme 🙂
Maj sa pekne mozno,ze sa stretneme.pa 🙂

mimi21
9. nov 2009

annie, ano s dr. Simom je to pravda, vraj mal tazky infarkt a k porodom uz nechodi, niekde vyssie v mojich prispevkoch som aj pisala kto chodi: Olajcova, Kobidova, Kamodova, Taufer, Szedely, David (z Hrinovej) KOrpel(zo Slatiny), Melichercik z Detvy - viac ma uz nejako nenapada 😉

bibinka2
9. nov 2009

Citala som prispevok zuzky,celkom ma to zaujalo.
Taka podpora pre mamicky je fajn,ja som uz tak tesne pred porodom,
tak by som sa isla pozriet.
Vlasatica kedy sa chystate napis mi prosim do IP,ak by som mohla tak pridam 🙂

mimi21
9. nov 2009

zuzi a ta zena s babatkom tam tiez cvicila? a to babo tam zatial co robilo a ake velke bolo???
tiez ma to zaujalo, mozno by som aj ja sla...

avila
9. nov 2009

Jeeej, Zuzu, to znie super - to humanitne centrum, mne je strasne sympaticka ta skolka, co sa v nej rozbieha.
My sa s muzickom prave "snazime" a tak Ti neviem povedat, ze ci uz a ci nie. Ale ja som taka planovacka, vies? Mozu tam chodit i buduce maminy? A ja ockovia?

avila
9. nov 2009

Zuzka, az teraz som si vsimla. My mame vo Zv laktacnu poradkynu??? Vážne? Som myslela, ze je najblizsia v BB, podla casopisu D...a - nechcem robit reklamu. A Zuzi, mohla by si mi preposlat kontakt, ak sa da? Urcite je dolezite par veci urobit este v tehotenstve, vsak?

zuzana.k
10. nov 2009

Jee baby, vas to tak zaujalo. Ja som tiez dlhy cas obchadzala humanisticke centrum. Vedela som o nich, ze robia adopciu na dialku a ine dobre veci, ale az teraz som tam zacala chodit. So starsou dcerkou chodime do waldorfskej skolky-stredu a piatok doobeda a vyborne su vraj hry, ktore byvaju kazdu druhu stredu od piatej. Ludia z tade nechcu odist a blbnu do noci vsetky generacie spolu 😀

mimi-ta baba mala mesacne babatko a mala ho v satke. 😉 Ja tiez budem musiet niekedy brat svoje dvorocne babo so sebou, ked budem chciet prist. Je to tam volne.

Avila, podla mna sa kludne prid pozriet,a laktacne poradenstvo si zacinam robit aj ja, tak mozno ti do porodu poradim. 😵 Inak kontakt v IP.

avila
10. nov 2009

Zuzi, diky moc, tak potom Ta urcite oslovim🙂 Povedz mi prosim, asi mam disinformaciu, ale jedna mamina mi hovorila, ze len 30% maminiek moze plne kojit nieco vyse pol roka. Mne sa to zda psycho. Nevies nejake relevantne cislo?

A baby, este mi povedzte, ja mam panicky strach zo "vzdychacky" - uz len ten nazov. Ako to vo Zv vyzera a bude moct tam byt so mnou i manzel? Bo ja sa bojim ako mala tam potom zostat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre