Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

gabii83
28. jan 2009

ano su aj tie saciky ale avent flasticky su preto lepsie lebo mozes potom neskorsie aj prikrmy dat v tom do mrahzaku a ak by si potrebovala odist, ma tam ocino alebo hocikto hotove len vo vodnom kupeli to rozmrazit a mas to z krku 😉

petullia no je mi to luto, a to ked castejsie prikladas nepomoze alebo nic sa s tym neda robit, aj tak prides o mliecko? bolo by to dobre vediet mozno aj ja tak dopadnem, castejsie prikladanie odsavanie alebo nieco nemohlo by pomoct??

tatiana75
28. jan 2009

ahojte,
ja viem o kojeni zatial velke nic... tiez sa toho obavam, ze ako to zvladnem.
ale spominam si, ze nas na kurze upozornovali na to, ze pri kojeni sa bezne stava, ze jedneho dna mliecko nie je. ale ze to je len prechodne, ze stale treba babatko prikladat a ze sa to po nejakych dnoch znova rozbehne. aj to nejako volali, ze nejaka kojenecka kriza, ci co. uz si nepamatam.
ale, mamicka vie asi najlepsie ako na tom je.

zunka
28. jan 2009

Ahojte.
Peťka, a nemôže to byť tá laktačná kríza, že to prejde a mliečko znova nabehne. Tak keď mu budeš dávať sunar, alebo čo, tak ho skús aj tak ešte prikladať na prsník, keď si aj nič nevytiahne, ale ho prilož. Možno sa to vráti späť.

Túto noc som si zapisovala, že koľko bude malý spať, tak som dokopy narátalo 3hod a 20 min. A to som spokojná, že ako dobre spal.

Cima, popozerám sa po tých sáčkoch. Ďakujem za tip.

cimba
28. jan 2009

zunka kúpiš ich za múrami tam sú zdrav.potreby Janapharm tá pani je celkom zlatá aj keby ich nemala tak ti ich objedná, znažíva teta 🙂 a mne malá tiež zo začiatku nenaspala toho veľa ale potom sa to nejako upravilo, síce teraz chodím spať okolo 2.00 lebo Eliške sa nechce zaspať iba kuká a jedla by. Dnes som išla okolo 1.15 a to som sa čudovala že nejako skoro, možno dnes to predĺžime 🙂
včera sme boli v poradni a vážime 5830g takže mám čo nosiť 😀 😀 😀

petullia
28. jan 2009

no dnes odsavam jak dabel, nech sa to este dako znormalizuje a odkladam milk na vecer ked bude maly zase hladnyyy, aby som nemusela sunar robit, ale aj tak to bude z flase. ale prisal sa mi 2x dnes, len potahal malinko, ale aj tak dobre. na to, ze nexcel vobec. drzte mi palciska, nech to dako zmaknem.

tatolu
28. jan 2009

Ja držím 😉

ttina23
28. jan 2009

petula drzime palce
cimba takto vas nedobehneme mame len 5300g 😀
som zvedava ako dnes budeme spat ,v noci zase vystrajal, hodinu reval vkuse, uz sa tesim 😠

petka_s
28. jan 2009

peti,taketo problemi mam aj ja..myslim ze mam malo mliecka,
chvilku mi ide vela,az jej kycka,ale potom jej uz nic nejde,a je nespokojna..
kojim cez nasadky,a dnes som sa docitala,ze aj to nepodporuje kojenie,
tak ju chcem dnes od toho odstavit,
no ale uz je problem,nechce sa jej tak tahat a zase plakala..
bude to fuska ju od toho odnaucit,ak viete nejaky sposob poradte. 🙂

zunka-a ked si odsavas rukov,tak si vela odsajes?
ja som si to dnes skusala v sprche a islo mi trosku a potom zase nic 😒 tak neviem.?

gabii83
28. jan 2009

petullia drzime aj mi palciska

zunka gratulujem k tym 3hod 20 min 😉 len tak dalej 😵

ttina23
28. jan 2009

petka aj ja som kojila s nasadkami a nejak som ho od nich odstavila ani neviem ako

petullia
29. jan 2009

Joj dakujem babuchy. ta dnes v noci ok vsetko, zase stare kolaje a aj mliecka som mala velaaa 😵 ... riadne som rada, ale rano som uz musela vytahovat zeleznu zasobu z chladnicky, bo bolo malo 😔 ... ale tak viem co idem robit doobeda 😀 ... odasavat odsavat a zase len odsavat, len dufam, ze bude co! 😝

ttina23
29. jan 2009

aj my sme mali super noc 🙂 zaspal o 21 a jedol o 01 a 06 sice bol hore hodinu po kojeni ale to sa dalo asi dospaval minulu noc,juuj keby takto spal stale ani neviem co by som zato dala 🙂

cimba
29. jan 2009

no mi sme išli spať o 1.30 a ešte spí ale už sa pomaly budíme.
tina neboj dobehneš más s váhou musíš riadne malého nakŕmiť ako ja ju naštopem a potom spí 😀 a priberá ukážkovo od 150 do 200g týždenne, chodím k dokine každé 2 týždne a nabudúce ju idú pichať proti pneumokokom tak to bude zábava spustí plač na celú ordináciu ako ked jej dávali náušničky ☹ chúda dúfam že po ten injekcii nebudú žiadne iné vedľajšie účinky aj ked som sa dočítala že môže byť horúčka, tak radšej nato nejdem ani myslieť. 😕
petulia tak veľa šťastia pri odsávaní 🙂

tatiana75
29. jan 2009

ahojte,
ja sa chcem opytat, kam mam ist vo ZV, ked chcem epidural? no, mozno ho ani nevyuzijem 😝, ale pre kazdy pripad by som mala rada papier pri sebe...
dakujem

petullia
29. jan 2009

tati chirurgicky pavilon na prizemi, doprava na konci chodby, aro... a primarka to picha. a nedaju ti ziadny papier, len ti o tom povedia a to vsjo... ani tam podla mna nemusis chodit. 🙂

tatiana75
29. jan 2009

petullia, takze ked budem chciet epi pocas porodu a bude tam niekto, kto mi to bude vediet pichnut, tak staci o to poziadat? nemusim mat k tomu nijake poucenie?

petullia
29. jan 2009

poucenie by si mala mat, ale mne to povedala len sestricka medzi dverami a ze mam potom povedat, ze som poucena... takze ked povies, ze si, tak to nikto nebude riesit a daju ti ju... podla mna. 😅
ja som rodila v nedelu takze ja som bola bez sance, tak ti neviem povedat ci by mi ju ozaj dali, ale by ma nastvali keby nie... bo ja som si pytala aj ibalgin 😀 ... samozrejme v ramci srandy, ale skoda, ze tam nebola vtedy ta epi lady

zunka
29. jan 2009

Ahojte. My zase klasicky bez spánku. Zase to bolo po sčítaní spolu za celú noc asi tak 3 hodky. A teraz ešte stále nespí. Ani neplače veľmi, len nespí. 😒 Ktovie ako dlho to ešte vydržím?! ☹

petullia
29. jan 2009

Zuni... chudiatko ☹ ... moj nespinka len cez den, v noci nastastie ano... ked nie je hladny, ze... 😔 Sak si zavolaj cez den niekoho na pomoc, svokru alebo maminku a ty zatial zdriemni... ked sa neda v noci, tak cez den... co uz... ale pomoz si ako vies, aj pan boh ti pomoze 😉

cimba
29. jan 2009

no zunka ako veľmi sme sa na bábätká tešili a teraz by sme ich niekedy upiekli 😝 😅 teda aspoň ja ked mi nechce zaspať ani okolo 2.00 ráno.
petulia aj ja som rodila v nedeľu super deň, ani rušno nebolo teda nemyslím noc od 00.00 to tam bolo rušno do 7.00 potom bol kľud. 🙂 a keby to bolo také ľahké s tými mamami, moja mama chodí do 2 robôt tak ani nestíha iba cez víkend a ked sa jej podarí uvoľniť s práce, a svokra si zlomila ruku tak zase nič, svokor ten iba pokočikuje a ked malá len zmrkne tak už uteká s ňou hore ževraj sa budí a ona iba tak si vzdychla. 😠 a s tým spánkom u nás nehrozí poobede som nespala ani nepamätám, ked si ľahnem tak malá otvorí oči ako keby vedela že si chcem oddýchnuť 😝 potvora jedna malá....

petullia
29. jan 2009

hej... nedelne deti su vraj stastneee.. potvrdzujem 😝 🙂 aj ja som sa narodila v nedelu.

zunka
29. jan 2009

Cimba, aj ja mu niekedy v noci hovorím takým prísnym hnusným hlasom " Šimon, ale už spi" - no a potom ráno si nadávam, že ako som to mohla, takému krásnemu dobrému zlatému môjmu bábätku hovoriť.

cimba
29. jan 2009

neboj zunka vieš koľko krát si budeš spytovať svedomie že čo si tomu malému povedala? Nie si o nič horšia mama ako mi 😉 zato že mu takto hovoríš ti aspoň môžeš povedať Šimon ja iba Eliša ked jej chcem povedať hnusne lebo inak sa to nedá ani povedať.

tatiana75
30. jan 2009

dobre, ranko.
baby, ked vas tak citam a vidim kolko spite a ako to funguje, ked je babo na svete, tak si tu tichucko hoviem, hladkam brusku a hovorim tej nasej kocke, ze ona musi pekne spinkat, ked sa narodi. takze si to este uzivam. drzim vam vsetkym palce, nech nespavost rychlo prejde a vy ste vyspinkane, plne energie... 😉

zunka
30. jan 2009

Tatiana, spi aj 24 hodín denne, lebo nikdy nevieš čo Ťa čaká. Všetci strašia s pôrodom, ale to že aké to bude ťažké potom sa hovorí len tak trošku. 😝
Túto noc spal od 1:00 do 1:30, od 3:15 do 3:30 a o 6:00 si schrupol hodinku. A ja som ako mŕtvola 😠 Ale neplakal v noci,... vyškieral sa mi, niečo si mrmlal, púšťal bublinky, prdkal, grckal, kakal, papal.

gabii83
30. jan 2009

dneska aj Leika vyvadzala priatel sa aj odstahoval do druhej izby, tvoj muzik ako to zvlada, ci spi v inej izbe??

teraz spinka a ja sa idem ucit a papat....

cimba
30. jan 2009

veru tatiana odychuj kde sa dá aj postojačky 😀 potom sa nevyspíš.
mi sme mali s očí tak som ju otrela ocikanou plienkou 😅 a bola potom v pohode aj rýchlo zaspala dovtedy sme iba hádali čo je jej, nikdy som na to neverila ešte som sa aj smiala ževraj som sa ja to mávala ked som bola malá ale teraz to pomáha a praktizujem to, aj červenú stužku som jej dala na ruku. Takže baby ak vám vaše ratolesti sú v noci plané skúste toto. Ľudia sú rôzny chudáci možno oni ani o tom nevedia že majú také oči a potom toto. Len to musíte opakom ruky šúchať od jedného očka doprava a druhého doľava. Možno vaše maminy to budú vedieť ako to robiť aj tá moja mi to ukázala. 😉

ttina23
30. jan 2009

no tatiana naozaj spi kolko mozes, my sme mali tiiez rusnu noc ☹
ale potom si drobec pospal od 8 do 10 ale mne sa uz nedalo
a v kocari tiez spi a mamu bolia nohy 🙂
ale nedala by som ho zanic

zuzkasm
30. jan 2009

ktora z vas ma skusenosti s hlienovou zatkou, alebo s krvacanim pred porodom? Dnas rano, som na wecku zistila, ze odisla zatka, taky hlien s troskou krvi, ale odvtedy mam stale krvavy vytok..je to OK?

zunka
30. jan 2009

zuskasm, neporadím. Ja som to tak nemala. Ale naznačuje to už to už už bude.

Cimba: napíš prosím Ťa ešte raz ako to tou plienkou pretrieť. Ja vyskúšam aj nemožné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre