Pôrodnica Vranov nad Topľou vaše skúsenosti s ňou

lutsine
26. máj 2009

Tie ktore ste tam rodili alebo planujete,ako ste boli spokojné?

jarka227
31. okt 2011

Ahojte všetci, ja mám s pôrodnicou vo VT len tie najlepšie skúsenosti. 19.10. nás prijímali na pôrodnicu o 11.30. V tom čase mi bola tiež podaná "vyvolávačka". Prístup lekárov, sestier počas pôrodu - výborný. Drobec bol na svete 14.25. Pri pôrode nastali trošku komlikácie s porodením placenty avšak celý pôrodný personál bol veľmi príjemný a vždy mi bolo vysvetlené, čo sa práve deje a čo je potrebné urobiť. Na izbu ma doviezli o 17.30. Celý pobyt v tejto pôrodnici bol veľmi príjemný, všetci lekári, zdravotné sestry veľmi milé a ochotné poradiť, pomôcť... Myslím však, že je to závislé aj od nás rodičiek. Keď sa príjemne správame my mamičky tak podobná odozva je aj z druhej strany 🙂 .

sisapetrigova
15. feb 2012

@jarka227 ahoj takze s porodom vo vranove si bola spokojna?? a ako dlho po porode si ta tam nechali??dakujem papa 🙂

jarka227
19. feb 2012

Ahoj, ano, bola som v tejto porodnici velmi spokojna. A ako dlho si ma tam nechali? No porodila som v stredu poobede a v nedelu nas pustili domov. Myslim, ze ked im do remesla nefusujeme nasimi radami alebo nejakymi pripomienkami tak su aj oni uplne v pohode. Ku mne boli vsetci fajn. Verim, ze budes tiez spokojna 🙂. papa a drzim palce 🙂

sisapetrigova
21. feb 2012

@jarka227 ahoj mas pravdu aj rodicky by sa mali pekne spravat dufam, že vsetko dobre dopadne a dakujem pekne papa 🙂

silvia10131
24. feb 2012

ahojte tak ja som tu rodila dva tyzdne do zadu a bola som veeeeeelmi spokojna 🙂

sisapetrigova
26. feb 2012

@silvia10131 ahoj no som rada ze si bola spokojna 🙂 aj sestričky oki?? a mozem sa opytat pri akom lekarovi si rodila?? a izby ako pekne ciste?? velmi som zvedava lebo ja mam termin v maji a chcela by som sa uz pomaly objednat tak som zvedava ze co a ako dakujem papa 🙂

silvia10131
26. feb 2012

@sisapetrigova ahoj 🙂 vsetci boli velmi prijemny,,ja som mala nadstandart izbu,,ktora bola velmi pekna,,ale aj ostane boli ciste,,sestricky z novorodeneckeho mi pomohli s dojcenim,, 🙂

lenkatruchy
27. nov 2012

Ahojte 🙂 ja mám s pôrodnicou vo Vranove n.T. len dobré skúsenosti. Rodila som 16.11. Pôrodné asistentky, sestričky na 6-nedelí a aj tie na novorodeneckom boli veľmi milé a ochotné. Počas celej prvej doby pôrodnej sa mi plne venovali a usmerňovali ma, nakoľko som bola prvorodička. K manželovi boli tiež veľmi milé. Po ranej vyvolávačke o cca 7mej mi už o pol 9tej naskočili kontrakcie, o pol 10tej mi odtiekla plodová voda a malý prišiel na svet o 10:45. Želala som si, aby mi malého hneď priložili na telo, čo mi aj splnili a som im za to nesmierne vďačná - je to ten najkrajší okamih. Manžel bol celý čas so mnou, aj po pôrode ho pri mne nechali. Ešte v ten deň mi malého priniesli, aby sme skúsili prisatie na prsník. Na noc mi ho však zobrali na odd., aby som sa dala do ráno dokopy. Od druhého dňa bol malý neustále pri mne, tak sme mohli pilne pracovať na spustení dojčenia. Sestričky z novorod. odd. sa vždy keď šli okolo alebo rozvážali iné deti na kŕmenie zastavili na izbe s tým, či je všetko vporiadku a ako nám ide dojčenie. Izby sú pekné a aj sociálne zariadenia v rámci "normy" 🙂 jediné čo mi vôbec nesedelo bola strava :D napr. také zeleninové rizoto s hrachom 😒 Všetkým, ktoré máte obavy z pôrodnice vo Vranove - nebojte sa 🙂 Zdravotnícky personál je na dobrej úrovni a profesionálny (a to sme nemali nikoho vybaveného), no musíte byť aj vy - mamičky disciplinované a počúvať čo vám hovoria, radia. Všetko je to len o spolupráci 🙂 Držte sa maminy 🙂

margieamatusko
7. mar 2013

Moja skusenost s porodnicou vo VT nie je najlepsia. Okrem toho som tam lezala tyzden na rizikovom.
Parkrat mi bolo ponuknute vyvolanie porodu, co som odmietla. Rodila som spontanne, porod sa mi skomplikoval. Lekarka pri porode dost zmatkovala. Namiesto nejakeho vysvetlenia som od lekarov pocula "keby ste si dali vyvolat porod, nic take by sa nestalo!"
Myslim, ze jednoduchy porod zvladne aj porodna asistentka a lekari su tam od toho, ak by sa nieco skomplikovalo.
Sestricky, az na niektore vynimky, boli mile, tak na sestonedeli ako aj na novorodeneckom. Ak som ich o nieco poziadala boli ochotne. Kontroly lekarov - niektori od dveri zakricali, ci je vsetko o.k. a to bolo vsetko. Nikto vam nic nepovie, nevysvetli. Velmi mila a ochotne bola pani lekarka na novorodeneckom.
Co sa mi absolutne nepaci je zakaz navstev na izbach. Niektore sestricky prizmurili oko, niektore to brali velmi vazne. Mne to chvilu trvalo, kym som sa dala dokopy, nevladala som poriadne chodit. Rodila som vo stvrtok, v piatok dosli nasi, tak som sa tesila, ze mi mama trocha pomoze a akurat mi doniesli aj maleho, chcela som si ho prilozit.. Sestricka nasich bez milosti vyhodila z izby. Argumenty - ze sak ste rodili vcera, uz by ste sa mali dat dokopy a zvladnut aj navstevu na chodbe a ved aj tak nemate mlieko, mi prisli priam nehorazne. Najma ak nesie nemocnica hrdy nazov "Baby friendly hospital". 😖
Takisto poobede doniesli na izbu mamicku, ktora pred chvilou rodila, bol tam aj jej manzel, tak sa vytesovali z babatka, taka idylka. No a ta sestricka vyrazila aj jeho. 😠
Neviem kde budem rodit druhykrat, ale Vranov to nebude.

vranov
10. mar 2013

vranovská pôrodnica,jedným slovom,hrôza. Už nikdy viac!

ivka288
10. mar 2013

ahojte tak ja sem bila sklamana jidlo hruza wc sama krv spina sprcha hruza mlade babi co umyvali deti aj mlade sestricky ok zbytek personalu hruza zadne slusne jednani asistentky porodne 1 mi velmi pomohla 2 ten pristup strasny.dr nic moc takze prvorodicky vyberajte si to najlepsi pre vas aj babo

mamickalienka
13. mar 2013

ahojte mamičky, ja som tam rodila 2006 a 2007 a teraz sa tam zberam 25.3....všetko tam bolo super nemam žiadne vyhrady., bolo tam čisto a pristup personalu bol normalny ako vy k nim tak oni k vam ale nemala som problem....moje sestry tam tiež rodili a bolo to v pohode....jedna nemala mlieko vôbec tak malemu hned dali umelu stravu a bolo....držim prsty všetkym čo sa tam zberaju...

vranov
16. mar 2013

Vranovská pôrodnica......jedným slovom hrôza! Veľmi zlá skúsenosť,verte mi...

zabkab30
16. máj 2013

Moja skúsenosť s pôrodnicou je super. Rodila som tam 10.mája. Úžasné pôrodné asistentky, pomáhali a usmerňovali ako sa dalo. Pri pôrode bol aj manžel, každý s ním komunikoval, aby vedel čo so mnou robia. Boli k nám veľmi milý. Rodila som pri MUDr. Zelizňákovej, bol veľmi milá, trpezlivá. Mala som ťažší pôrod, veľmi mi pomáhala, aby nemuseli malého ťahať von zvonom, alebo podobne. Som veľmi spokojná aj s ubytovaním, mala som nadštandardnú izbu a bola som sama. Sestričky sa starali, stále sa chodili pýtať, či je všetko v poriadku, či sa máme dobre. Od prvého dňa som mala malého pri sebe, akurát na prvé 2 noci si ho vzali, aby som sa vyspala, ale to až neskoro v noci, aby sme si skúsili spanie spolu. Sestričky pomáhali aj s kojením, boli veľmi ochotné. Vysvetlili mi aj starostlivosť o malého, ako ho kúpať, prebaľovať, atď. Aj strava mi celkom chutila, netreba vyberať, ale zaradom jesť a hotovo. 🙂 Konečné hodnotenie 100 %. 😎

pasat30
10. okt 2015

vsetko super len trosku viac informaci by mali podavat 😉

petratina
25. nov 2015

@lenkatruchy co bolo petrebne nato aby bol manzel pri porode? musel chodit na nejaky kurz alebo ho pustili aj tak? dakujem

julia34
21. feb 2016

Nejaké nové skúsenosti s pôrodnicou vo Vranove?

hanach25
24. mar 2016

Ahojte. Nieco nove vo Vranovskej nemocnici ? Zmenil sa pristup sestriciek ?

veronika9797
30. mar 2016

no aj mňa by to zaujímalo

julia34
31. mar 2016

No to by zaujimalo aj mna? A odporucany doktor?

julia34
8. apr 2016

Rodila niektora z vas pri dr. Vlckovi?

hanach25
29. apr 2016

Vraj su strasne prijemne, ochotne .. sama som zvedava 🙂

julia34
1. máj 2016

@hanach25 kedy mas termin?

zuzana1909
1. máj 2016

Kedy mate termin?

zuzana1909
1. máj 2016

@hanach25 Termina mas v juli? Aj ja mam termin v juli 🙂

hanach25
2. máj 2016

@zuzana1909 Ano, ano, mam termin v juli, Akeho mas v juli ? Ja 7 🙂

zuzana1909
3. máj 2016

@hanach25 ja az na konci :D 28

hanach25
5. máj 2016

@julia34 termin mam 7.7 a ty ? mozno sa tam vsetky stretneme :D

julia34
5. máj 2016

@hanach25 ja skor 25.jun 🙂

julia34
9. máj 2016

Lekári v nemocnici sú nejak rozdelení ktorý je kedy na ambulancii? Kedy tam je dr. Micej alebo dr. Luteranova?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre