Pôrodnica Vranov nad Topľou vaše skúsenosti s ňou

lutsine
26. máj 2009

Tie ktore ste tam rodili alebo planujete,ako ste boli spokojné?

aninka89
1. jún 2009

Tiež by som bola zvedava na pôrodnicu vo Vranove.......

marfic
18. júl 2009

Ja som tam rodila nedávno, ale mala som cisársky, prístup od lekárov a gynekologických sestier v pohode, ale novorodenecké sestry boli /až na niektoré výnimky/ strašné. Všetko bez akéhokoľvek vysvetlenia, žiadna laktačná poradkyňa, hodili dieťa na izbu a nestarali sa. Ostatné veci - izby naozaj pekné, sprcha a toaleta tiež. Keby za mnou nechodil manžel, asi sa ani neosprchujem, malý plakal, lebo som nemala mlieko a nič mu nechceli dať, na trojke som bola sama, lebo nebolo veľa pôrodov a ich odpoveď bola, ani doma vám nebudú vždy pomáhať. Druhorodičky to majú jednoduchšie, aspoň vedia čo ich čaká.

mija861
13. nov 2009

Ahojte zienky,vo Vranove asi ziadna zena este neporodila?Ja som s vychodu,ale uz tu nebyvam,tiez ma caka pôrod o par dni.Zaujimam sa o pôrod ako to prebieha a co potom nasleduje po pôrode.Som prvorodicka a ked si precitam ine pôrodi trosku sa mi ulavi aspon tak sa pripravujem.Aj od personalu zalezi,ake su tie sestricky...Tak mohli by ste popisat ako ste prezivali vy 😅 😅 😅 😅 😅 Ved niesom sama,ci ano?Alebo nikoho to nezaujima?Tak zeni trosku sa posnazte a opiste svoj pôrod to nieje hamba aj chlapi si to radi precitaju( aspon ten moj) 😀 😀 😀 😀 😀

sofik
15. nov 2009

Ja som síce nerodila ale počula som že nemocnica je pekná ale personál sestier na novorodeneckom katastrofa 😒

jenny2009
16. dec 2009

ja som rodila vo VT a jedno co mozem pochvalit bol super pristup sestier, tie novorodenecke si musite odchytit, ale da sa to zvladnut.
ja som mala super porod od bolesti do porodu ubehla hodina, takze to islo rychlo sa mi zdalo ze na tom stole som bola par minut. ja som bola dost akcna cele tehotenstvo myslim ze som sa vela hybala aj predtym som sem tam sportovala tak si myslim ze to pomohlo. ale mija ty si uz asi cerstva mamicka ako pozeram, tak napis teda teraz dojmy ty
🙂

mija861
21. dec 2009

ahojte,mas pravdu uz som mamina 🙂 Môj pôrod?Rodila som cisarskym,musela som moja mala mala zle ozvy srdiecka,ani neviem ako bola som na stole zoblecena oholena a uz som aj spala,ale ta bolest na druhy den je strasna,ale co neurobit pre svoje dieta.Som velmi rada ze ju mam a chcem este jedno

sofik
25. dec 2009

mija to by každá spravila pre svoje dieta - bolest sa dá zvládnut a po pár dnoch si na ne ani nespomenieme 😉

mija861
29. dec 2009

ahoj to mas pravdu uz ani neviem ako to bolelo,zabudla som a ta moja mi robi kazdy den len a len radost

tixi
3. feb 2010

ahojte, pozeram, ze uz dlhsiu dobu tu nikto nic nenapisal, ziadna mamicka, ktora v poslednom case odrodila vo Vranove alebo nejaka co sa chysta??? 🙂

mamicka024
8. júl 2010

Ahoj no tak ja som rodila 22.05.2010 a mozem povedat ze som bola zo zaciatku spokojna ...ja som prisla na prijem v sobotu a to je najhorsi den na porod vtedy je tam iba jeden lekar a jedna sestra na porod a ak odmietnete vyvolanie poropdu ako ja dvarazy tak najprv dostanete krik od lekara ze preco ste to odmietli ...mohli ste to mat uz davo za sebou a mi sme tu dnes iba dvaja na vas .Ale mala som stastie na prijem som dosla v kontrakciach ktore uz boli v intervaloch kazdych 10 minut a pokial ma dala sestricka [musim podotknut keby nebolo jej tak neviem ako to zvladnem ten porod bola velmi mila a pomahala mi ] do poriadku sice iba klystir tak kontrakcie uz boli silne a kazdych 5 minut uz na mna nemohla pozerat ako sa trapim tak mi prepichla plodovu vodu a hned volala doktora ze rodim ....rodila som ako ciganka v priebehu 2,5 hodin bol syncek na svete.Sice musel ma nadstrihnut a pozasivat ale po tych kontrakciach zena ani neciti tu bolest sitia.po porode lezi zena este 2 hodiny na sale kde nesmu navstevy ale ku mne prisiel manzel v pohode ta mila sestricka ho ku mne pustila .Co sa tyka personalu len sme sa tesili ked mali sluzbu dobre sestricky ....vizita lekarov asi bola taka ....otvoril dvere a na dverach sa spyta ...,,su nejake tazkosti a ked pocuje odpoved nie zavrie dvere a ide dalej ....mal by sa pozriet na rodicku ci je naozaj vsetko o.k. ....sestricky z novorodeneckeho oddelenie boli niektore zlate a sprchy a wc katastrofa ....takze asi tolko moj zazitok z Vranovskej porodnice

kika987
12. júl 2010

Ahoj mamicka024 a nebola si nahodou na izbe 6 ja som rodila 21.5. a bola som na 7...

mamicka024
9. aug 2010

@kika987 Ahoj jasne ze som bola ...ako sa mate.....a ako maly Jakubko .....ty si uz v poriadku?

kika987
10. aug 2010

@mamicka024 ahoj mi sa mame super pekne Kubko rastie uz ma skoro 6 kil aj v noci nam pekne spinka len cez den je to uz horsie 🙂) a ty ako s Romankom ??Ja uz ani neviem ze som rodila .....🙂)

mamicka024
17. aug 2010

No tak mi pomalicky priberame sice tvoj sa narodil trosku vacsi .....mi mame nieco cez 5 kil......spinkame v noci iba raz sa mi budi a cez den je pohodicka.Nevadi ze cez den ti nespi ....cez den to nejako zvladnes horsie je keby nespal v noci ......tak tak pri detoch aj clovek zabudne ze rodil alebo ze nieco nas bolelo

jankab25
12. sep 2010

ahojte ja sa chystam rodit do Vranova som prvo rodicka neviem co ma tam caka

fatmira
13. sep 2010

Ahojte..pozeram, ze velmi malo bab rodi vo vt...resp. asi rodia, len nekonikuju 😅 skoda, lebo nie je na skodu si precitat co nas caka v nasej porodnici.... hadam pokial pojdem rodit, sem pribudnu nejake prispevky, dufam, ze pozitivne 😀 tak pekny dnik 🙂

baskulka
24. sep 2010

Ahojte...ja som rodila 18.marca 2010...mala som dost tazky porod nakolko moja mala Timea vazila 4410 mala som co robit...rodila som riadne...natrapila som sa ale stalo to zato.....pristup niektorych sestier bol strasny--jedna ukazuje tak druha tak....kojit som nemohla lebo som nemala mlieko... a sestry len prikladajte to musite prikladat mne uz bolo az do placu....len som ju nosila aby ju prikrmili.....uz len som cakala kedy nas pustia domou....a teraz je vsetko v poriadku mame sa dobre a sme zdrave......... 🙂

katka2365
27. sep 2010

no ja sa chystam tiez rodit vo vranove no na druhy tyzden mam termin som prvorodicka trocha sa aj bojim porodu ale uz by som to chcela mat za sebou..

zuzana0409
3. nov 2010

ahojte nechcete sastat niektora avonlady??keby nieco tak mail mucko1313@azet.sk

majka_k
21. feb 2011

ahojte, nikto nový kto rodil vo Vranove?

danielka2ko
22. feb 2011

Ahojte, no ja sa tam chystam rodit v auguste, tak som zvedava 🙂 a co vsetko si treba priniest so sebou??

kika987
25. feb 2011

@danielka2ko Ahoj ja som tam rodila v maji 2010 a bola som celkom spokojna.Co sa tyka porodu dalo sa 😉 .A co sa tyka personalu na novrodeneckom az na jeden pripad velmi zlate sestricky...A co potrebujes aspon ja som to mala a mne to stacilo :
PRE SEBA :
-obciansky preukaz
-tehotensku knizku
-katu poistenca
-zupan ja som nemala aj tak tam bolo velmi horuco...
- aspon 3 nocne kosele,
-ponozky
-spodne pradlo
-uteraky,
-prezuvky a druhe do sprchy
- hygienicke potereby tojes tvaletak, mydlo, hyg.vreckovky.sampon,
-vlozky aspon 2 väcsie balenia a cim hrubsie,
-zubna kefka, pasta,
-pohar na caj...
-pribor...
-kojenecku podprsienku moze nemusi byt ja som ju nemala...
-vlozky do podprsienky, velmi dobra vec...
-kup si masticku kalciovu neviem presny nazov...velmy dobra vec mna strasne palili pri kojeni bradavy a ta mast pomohla...
-neaky casopis ked sa budes nudit..
neperlivu mineralku

a PRE BABO
-aspon 30ks plienok jednorazovych
-vlhcene utierky na zadocek
-a masticku na ritku...
a co sa tyka oblecenia pre male to ti dava nemocnica, svoje oblecko a perinku budes portebovat az ked budes ist domov
dufam ze som ti poradila....

danielka2ko
25. feb 2011

@kika987 velmi pekne dakujem 🙂

jaja45
11. mar 2011

no s tym zoznamom ma kika pravdu, ja som tam sice rodila pred 4 rokmi a teraz sa chystam v aprili znova, ale ten pristup sestier na novorodeneckom bol otras ja som sa velmi naplakala, lebo mi neislo dojcit ani mlieka som velmi nemala, nakoniec to skoncilo tak , ze mala vyrastla na umelom mlieku, ale naopak lekari a sestri z gyndy boli fajn, ja som tam aj lezala pred cisarskym a nemozem sa stazovat....

sunnygirl26
31. mar 2011

tak ja sa nemozem stazovat na personal, vsetky sestry boli velmi zlate 🙂

tamina2011
12. jún 2011

Ahojte ja som rodila tiež vo Vranovskej pôrodnici a bola som nad mieru spokojná. Nechápem niektoré ženy, ktoré nerodia vo Vranove a trepú sa kde kade. Môj názor na to celé je, že ak mám mať problém tak ten problém nastane či budem rodiť vo Vranove či v Bratislave. Vranovská pôrodnica je krásna vynovená izby sú super, je fajn priplatiť si VIP izbu tam je aj telka, chladnička či kanvica. A personál? Na gynekológii super a pozerám, že mnohé sa sťažujú na sestry z novorodeneckého, možno to bude tým, že sme po pôrode boli trochu v popôrodných depresiách často nešlo dojčenie, bábätka plakali, ja som tiež nechápala prečo ich neprikŕmia. Mám dve dcérky prvú som nedojčila vôbec, až pri druhej som pochopila prečo bábätká neprikrmujú aké dôležité je časté prikladanie atd.

tamina2011
12. jún 2011

@baskulka
Pozerám, že ten istý problém si mala ako ja tiež som nemala mliečko a bola som zlostná prečo malú neprikŕmia. Tiež mi ju nosili a ja som bola zúfalá, tak to aj dopadlo vôbec som ju nekojila, po príchode z pôrodnice sme prešli na umelé mliečko. Teraz pred nedávnom som mala druhú dcérku, pri ktorej som bola vytrvalejšia a ide to kojím do teraz a hrozne sa z toho teším. Obidve moje kočky sú zdravé a strašne sa z nich tešíme

astarea
23. jún 2011

Ahojte baby, ja som sa rozhodla ostať "doma". Pochádzam z Ke a tam som bola rodiť prvú dcéru v roku 2007 - Fakultnú nemocnicu som si vtedy vybrala kvôli jednému z naj neonatologických oddelení na Slovensku... Prístup - katastrofa, úroveň bola slabá, vybavenie nebudem komentovať... Práve preto idem skúsiť sem, aj keď mám obavy skôr o odbornosť, nakoľko som riziková tehuľka... Ďakujem, že ste prispeli, dobre sa to číta, že ste poväčšine boli spokojné. Určite chcem nadštandardnú izbu, tak snáď to bude lepšie ako pri prvom pôrode. Mimochodom, tiež som mala problém po cisárskom s dojčením a prístup tam mali príšerný... Až keď som prišla domov, sadla som si, zaťala som sa a ... dojčila som roka pol. 🙂 Držím Vám palce. Ak by ste tu niektorá boli s termínom cca okolo 12.7., tak sa možno uvidíme - i keď moja dcérka je už veeeeeeeeľmi veľká (3,7 - 3,9 kg) a to má byť ešte min. 3 týždne v brušku... 😕

katarinkakfs
15. aug 2011

Ahojte. Ja sa neviem rozhodnúť kde rodiť, či mám zostať vo VT alebo si vybaviť HE. Vo Vranove som už bola, na gynekologickom oddelení a musím povedať, že prístup hlavne sestier bol veľmi dobrý. Čo sa týka lekárov, veľmi hodnotiť nemôžem, lebo jeden fakt len z dverí sa opýtal ako je a išiel preč, ani sa človek nemal čas opýtať ak mal nejakú otázku. Ale keď sa vymenili služby tak to už bol aj doktor na izbe a komunikoval. Ležala som na nadštandardnej izbe, všetko čisté na č. 1. Rodili ste niektorá teraz? Napíšte mi ako to je teraz. Dík

yeghiszaryan
25. okt 2011

Dna 23.11. 2011 moja manzelka si zavolala zachranku kedze je pred terminom porodu odniesli ju do Vranova nad toplou, manzelka Renata v tom chaose a v bolestiach ktore mala si nevzala ani penazenku ani mobil bola sama doma. Vzala si iba veci ktore mala zabalene a pripravene v taske pre seba a babatko. Ked dosla na porodnicu lekar ju osetril dal jej injekciu a povedal ze tobol len falosný poplach tak si ju nenechaju, ze mozes ist domov bolo asi 22hod. a nemala si ako zavolat nedali jej sancu vysvetlit im situaciu len jej lekar povedal ze nech ide stopom si zarobit na cestu a ze ich to nezaujima. Pytam sa dlhe roky viac ako 15 rokov sa Vranovska porodnica chova k romským zenam ako k psom. Clovek ako ja nema pojem co by s tym sa malo robit ale nikto nic, kazdý mlci. myslím si, ze by sa mal niekto jeden z tych co cita tieto prispevky postarat a dat sa do boja voci neludskemu pristupu Vranovskej porodnici. Neskutocne manzelka stala od 22hod na autobusovej stanici do 4 hod rana s bolestami a so slzamy v ociach naoniec rano ked bolo 4hod, rano stretla znameho z dediny co isiel z nocnej boh jej ho poslal do cesty aby sa dostala domov. Boze, odpustnam ak je hriecom ze sme sa narodili romami. Odpust vsetkym asimilovaným romom ktorí trpia za to ze zdravotný personal trpí xenofobiou ci rasizmom voci nasej romskej ci ciganskej rase. Hanba Vam a hanba tým co podporuju Vranovsku porodnicu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre