Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

denduska
27. feb 2010

denka ja som unho rodila prve babo, pisala som tu, kuk na predoslej strane (11) prispevok z 28.novembra aj za tym este. Aj teraz by som rada akurat on o tom este nevie 😀 ale uz by som mala pomaly zajst 😅
Ja odporucam 😉

olisfera
27. feb 2010

Ja som rodila pred 5 rokmi v MT u Dr. Ziga, bol to uuuuuplne ukazkovy a fantasticky porod, mala som aj EPI. Ten prvy som mala v ZA, a kedze som bola mlada, bol to pre mna jeden z najhorsich dni v mojom zivote, jedine, co to napravilo, bola moja krasna a zdrava dcera .... a mala som aj vybaveneho doktora, ktory bol suprovy. Teraz sa chystam rodit opat do MT, pokial to bude mozne, opat by som chcela EPI. Chcem sa spytat, teraz vraj je najnovsie to, ze ked si vyberiem doktora, ktoreho chcem pri porode, tak platim nemocnici za tento vyber nejaky poplatok, neviem cca do 5000 Sk .... Neviete nahodou, ci z tohoto poplatku dostane nieco doktor, ktoreho som si vybrala? Ak nie, urcite sa mu budem chciet revansovat za ochotu, ake mate prosim s tymto skusenosti?

balintka
28. feb 2010

Olisfera . ja si myslim, ze lepsie je sa dohodnut asi s doktorom osobne vopred. ja sa tiez chystam za babjakom a paucinom. chcela by som aby bol pri porode jeden alebo druhy

denka1
1. mar 2010

Dievcata,dakujem za odpovede.ako tu tak citam,tak mame asi rovnaky problem 😉
Kazda chceme pre seba a pre svoje dietatko,to najlepsie.Zacinam sa pomaly rozhliadat po Dr a som tak na 90 percent rozhodnuta,ze si Dr zajednam.Mam kamaratku,kt mala rodit uz pred tyz a dnes bola v nemocnici,aj si myslela,ze si ju tam nechaju,ale poslali ju domov,ze je ok.Dali ju len na pasy a to bolo vsetko,co mna by urcite neuspokojilo.Keby som mala zajednaneho Dr,podla seba viem,ze by som ho uz otravovala,aby ma aspon pozrel z vnutra.Vidim to na tej kamaratke,ze je nekludna a nespokojna a stale opakuje,ze si mala Dr zajednat,ze by to bolo lepsie.
Ja mam dobre referencie na Dr.Galla.Aj tu, na fore o nom pisu ,len v dobrom.
Inac sa uz tesim ,ked kamaratka porodi,aby som si sla omrknut porodnicu,pripadne sa aj nieco popytat.Myslim si,ze je uplne normalne,ked si buduce mamicky zistuju vstko okolo porodnice,personalu atd.V nasej pokrocilej dobe by to mala byt samozrejmost.Kedze som rodila dva krat v zahranici, o to viac ma zaujima zistit si a dozvediet sa co najviac,takze dievcata piste skusenosti,dufam,ze budu len a len dobre 🙂 Drzim palce 🙂

lienka1076__2
1. mar 2010

ahojky je potrebné vedieť už pred pôrodom detského lekára? niekde mi hovoria že áno a niekde nie. ako je to v martinskej pôrodnici? je to potrebné vedieť?

mirko
1. mar 2010

ahoj, na detskeho lekara sa ta budu pytat pri vypisovani papierov na prijme, takze urcite si ho najst skor.. 😉

denka1
1. mar 2010

lienka1076,mirko To ma inac prekvapuje,ze aj taketo veci chcu po rodicke,na prijme 😒 Ja som to mala tak,ze som si vybrala nemocnicu,sla som si to tam popozerat a hned sme tam vypisali,aj papiere.Je to lepsie,ze to mali tam uz ulozene,vedeli o mne,ze tam pridem rodit a ked som tam uz prisla rodit,tak sa neskor po porode dotiahli ostatne veci.To by mohlo byt aj u nas.Ja viem,ze tu v MT sa pytaju na rodicov ,roky narodenia,mozno aj njaka anamneza.. (Rodicov rodicky).Tak tie maminy,co maju uz deti, si asi vyberu detseho Dr,podla svojich deti,ale toto je pre mna novinka;Dobre vediet, na co sa pripravit.

denduska
2. mar 2010

denka, ja uz si nepamatam co sa pytali, kazdopadne budem mat cerstve info o mesiac aj nieco 😉 urcite sa pytali na pediatra - lebo tam posielaju tie vysledky zo screeningu...potom udaje otca matky a meno pre dieta chlapcenske aj dievcenske...a potom este viem ze nejake take udaje hmotnost a bla bla...ked si este spomeniem, napisem.

barboragondova
2. mar 2010

Chcela by som len povedat, ze v Martine su velmi ochotne sestricky, oddelenie, resp. porodna sala sa da pozriet kazdy den od pondelka do piatku.
Zaciname v Zilinskom kraji posobit ako duly, a ked som volala s prednostom gynekologicko porodnickeho oddelenia v Martine, nemal ziaden problem s nasou pritomnostou pri porode, co sa nam velmi pacilo, ze to islo tak hladko.

denka1
2. mar 2010

barboragondova Ja sa velmi tesim,ze to dorazilo aj k nam na Slovensko.Mna vo Svedsku dula odrodila,Dr vobec nebol pritomny a super.Naozaj som bola spokojna.Bola ochotna po kazdej stranke.Aj sa o mna velmi pekne sarala,dokonca ma masirovala,davala mi akupunkturu,etericke oleje atd.Naozaj to dobre padne rodicke,ked ma bolesti a ma pri sebe takeho cloveka,ako je dula.To by ma velmi potesilo,keby som vas stihla do porodu.Vychadza to na jun,takze to by bola parada. Potesila si ma🙂)))
Este som zabudla dodat,ze v Nemecku,kde som rodila druhe nase baby,tak som mala tiez dulu a ta mi chodila aj domov po porode pomahat a to uz bolo naozaj super,pretoze,ked som mala problem s kojenim,tak mi pomahala,sledovala mi maternicu, kazdy druhy den a vazila mi kazdy den malinku,takze som vobec nemusela chodit po doktoroch.

barboragondova
2. mar 2010

Dakujem, Denka, velmi pekne svedectvo z tvojej strany. Ano, sme tu presne na to, aby sme mamicke poskytli psychicku pohodu, aby na porod spominala tak pekne ako ty......

evina0
9. mar 2010

ahojte aj ja idem rodit do Mt aj ked som s Pu..operovali ma tam na endometriozu.liecila som sa tam takze aj rodit tam budem.
pocula som same dobre veci na Mt porodnicu tak verim ze budem dalsia spokojna mamicka.uz len to stihnut, ale lekar mi povedal ze to stihneme. len ma trosku znepokojilo ze beru na prijem az ked 10 dni prenasa zena, ze neni su zastanci aby tam zena bola skor..o to viac sa bojim porodu. no verim ze vsetko dobre dopadne a na epiduralku mi lekar povedal ze staci povedat a daju mi ju..takze uvidime ake budu bolesti a podla toho sa rozhodnem.

ja navstevujem jedneho a toho isteho lekara uz od operacie, aj pocas liecby, chodim tam kazdych 5 tyzdnov na ultrazvuk..myslite ze aj tak budem nemocnici platit tych 5000za lekara a plus cosi lekarovi?? tomu nerozumiem a preto ak mate niektora skusenosti prosim poradte mi.viem ze epi stoji 3000 sk a manzel pri porode 1000 sk ak sa mylim opravte ma prosim.

zoska
9. mar 2010

evina- ano epidural stoji 100eur, manzel pri porode 33eur
ako je to s platbou za lekara netusim, ja som nemala nikoho zazmluvneneho

rodila som nedavno, porod trval12hodin a bol nakoniec kliestovy, ale mala som epidural, takze to bolo pre mna v pohode...mala bola vraj na mna velka, takze soom ju nevladala vytlacit a este k tomu mala zle zrotovanu hlavicku v porodnych cestach...
vystriedalo sa pri mne vela doktorov,, ale nakoniec ma prisiel rodit dr. Kornan- bol perfektny, aj po ledskej aj po odbornej stranke...

mali sme s manzelom zaplateny manzelsky apartman, ten mensi- 100eur na noc, ale nelutujeme...bolo to uzasne ze so mnou bol mnzel stale

sestricky z porodnice vcelku o.k., a sestricky z novorodeneckeho uzasne kada do jednej...

ja mozem nasu MFN len odporucat 😉

lienka1076__2
10. mar 2010

Ahojky v piatok si chcem ísť kuknuť pôrodnicu do Mt. Už som rozhodnutá, že chcem rodiť tam, ale chcem sa ísť presvedčiť osobne. Nebudú s tým problémy? Ešte nikdy som sa takto nebola nikde kuknuť, ale do pôrodnice chcem ísť.
Oni majú aj zoznam, čo si doniesť do pôrodnice, alebo len ten všeobecný? To by ma veľmi zaujímalo a tiež epidurál.

romy01
10. mar 2010

ahojte

celkom ma zaujalo to o tych dulach pri porode. My zatial s mm neuvazujeme ze by bol pri porode ale o dule by som uvazovala. Ako a kde sa da dula zajednat a kolko to smakuje ?

denduska
11. mar 2010

lienka, myslim ze by nemal byt problem s obhliadkou, a zoznam ti daju sestricky ked opytas - a mozes ho potom hodit sem ak sa ti bude chciet 🙂 ..aj ked dufam ze za rok a pol sa toho vela nezmenilo.

lienka1076__2
12. mar 2010

tak bola som na obhliadke pôrodnice a som veľmi milo prekvapená. To prostredie je neporovnateľné so Žilinou.
Tu je zoznam čo si priniesť do pôrodnice.

PRE SEBA:
občiansky preukaz, tehotenskú knižku, preukaz poistenca, sobášny list, hygienické potreby, toaletný papier, pôrodnícke vložky, jednorázovú podložku do postele, 3 jednorázové nohavičky, prezuvky, 3 nočné košele, teplomer

PRE DIEŤATKO:
2 bavlnené plienky, 1 balík jednorázových plienok, vlhčené obrúsky, vatové tyčinky, 1 malú moka lyžičku, oblečenie na odchod domov

Takýto zoznam mi dali 🙂

denduska
12. mar 2010

jej no super, takze predsa ho upgradli 😀 pribudol teplomer....no a moka lyzicka, to naco prepanajana? 😕

yanika
12. mar 2010

Ahojte, rodit budem v MT, ale trapi ma len jedna vec, ci riesit ten osobitny apartman, alebo ist na spolocnu izbu. V podstate by som bola radsej na izbe s nejakou maminou (clovek pokeca, postrazia si navzajom drobcekov - ak su sympatie a ochota) ale to si asi clovek nevyberie... Neviete ako to je s tymi nasimi "socialne slabsimi spolubyvajucimi"? Umiestnuju ich normalne do izieb medzi ostatne rodicky?

zoska
12. mar 2010

yanika, bohuzial ano...umiestnuju, ale snazia sa ich davat spolu, ale niekedy to nevyda... 😒
je úravda ze apartmany su drahe, ale ja nelutujem, na druhej strane som tam bola dlho...mala dostala zltacku, tak som povedala ze ked ju ani nemozem mat pri sebe tak naco platit tolko prachov...manzel uz musel ist aj tak do prace, uz mu skoncila dovolenka, tak sme podpisali odchod...mna supli na izbu pre sprevadzajuce matky a chodila som malu kojit ked mi prezvonili na mobil z oddelenia

mokka lyzicka- ak by nahodou bolo treba dokrmovat a mamicka nechce aby jej dietatko dostalo flasu tak si ma doniest lyzicku a moze davat lyzickou...ale sestricky tam toho maju tolko, ze daju flasu...ak si to nezelate musite to povedat 😉

denduska
12. mar 2010

yanika, no ja som bola na obycajnej izbe a nelutujem, vyslo mi to tak ze prvy den aj noc som bola sama a dalsi ku mne dali druhu maminu a sme aj pokecali a ona bola druhorodicka tak mi aj poradila nejake veci, aj sme si baba postrazili ked sa jedna isla sprchovat a tak.
Inak aj ta obycajna izba sa da zaplatit tak ze tam budes sama. Ja som pred porodom bola pozriet aj nadstandart, je krasny ale mne sa to zdaju ozaj zbytocne vyhodene peniazky, aspon pre mna je to dost drahe 😒

myslim ze to by sa nemalo stat ze sa ocitnes na izbe v takej spolocnosti 😅 akurat keby ze ozaj nemali miesto a bolo by to plne... 😕

denduska
12. mar 2010

aha tak dobre som si myslela ze ta lyzicka je na to... 🙂

zuzub
13. mar 2010

ahojte, idem tiež rodiť v martinskej nemocnici, nakoľko so žilinskou mám otrasné skúsenosti..... 🙄
chcem sa spýtať či ste niekto rodili u MUDr.Galla, ja by som ho mala mať pri pôrode,ale zatiaľ ho osobne nepoznám. a ešte ma zaujma ked mm nejde ku pôrodu či môže byť so mnou asponň pred v tej vzdycharni či jak sa to volá.dakujem

zoska
14. mar 2010

zuzub,
moja skusenost je taka, ze mi dali v tej malej miestnosti klystír, kazali mi osprchovat sa potom a odvtedy som uz bola na porodnej sale, pripojena na ctg (od 04.00- 12.30 😒 )
cize ani neviem ci je vzdycharen ta miestnost na klystír...ale nic iné som ani nezaregisrovala...a je tam viacej sal, cize chlap sa tam pohybuje len v sprievode sestricky, ktora predtym pozatvara dvere, aby nebolo vidiet na ine zeny...
cize ak si nezaplatite tych 33eur, tak si myslim, ze tam manzel s tebou byt nemoze...
no este si to skus overit

a Mudr. Gallo- mna nerodil, ale kamaratku a znamu hej a nevedia si ho vynachvalit 😉

evina0
15. mar 2010

zoska dakujem za info 😉 🙂 🙂 som rada ze si poradila. IP

lea132
15. mar 2010

podla mna tiez neni vzdyhcaren v MT porodnici, resp. ja som ju nezaregistrovala..Vlastne to tiez prebiehalo tak nejak ako u zosky...

Ja som nerodila u Galla, ale vlastne celu dobu co som bola na sale ma kontroloval on, len odrodit ma prisiel odist..Keby idem znovu rodit, tak by som asi isla k nemu, bol velmi prijemny, vedel aj zasrandovat a trosku odlahcit situaciu 🙂

barboragondova
29. mar 2010

Mile mamicky v ocakavani ! V stredu sme navstivili (tri zilinske duly) martinsku porodnicu a p. profesor Danko nas oficialne prijal, aby sme sa dohodli na nasej spolocnej spolupraci. Mali sme z toho ten najlepsi pocit, krasne vynovene oddelenie, porodne boxy, velmi mila stanicna sestra, ktora nam ochotne vsetko poukazovala, a co bolo velmi prekvapive, aj sestricky sa tesia na nasu pritomnost. Cize co sa tyka martinskej porodnice, mamicka si k porodu moze zobrat aj manzela aj dulu. Jediny problem je ten, ze treba zaplatit za obe osoby po 33 eur. Pevne verim, ze aj toto je len otazkou casu a poplatok za dulu sa postupne zrusi ......... .

zuzankafs
24. jún 2010

musim si za manzela zaplatit uz dopredu alebo staci az po prichode do nemocnice?

barboragondova
25. jún 2010

@zuzankafs Za manzela sa plati pri prichode na porod, je dobre mat pripravenu presnu sumu.

milyangel
25. jún 2010

Omyl, za manzela sa plati po odchode z nemocnice!!!!! Teda po porode, nie pri prichode na porod!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre