Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

martija
23. jún 2011

@milyangel to ako co mi davate za otazky? co som ja za gynekolog,alebo som snad ten termin vynasla ja??? toto mi povedali gynekologovia ked ma prepustili z nemocnice,ze som na tri prsty otvorena (nikde som nepisala,ze na polovicu,neviem odkial to mate?) A nechapem,preco tu rozoberate ich postupy,suhlasy a nesuhlasy. Tu ide o fakty! Profesional Dr. Paucin krutil hlavou nad tym, s celym personalom v Zilinskej nemocnici - ako si to mohli dovolit - nie ja!!!! Mozte si vyhladat jeho cislo a kludne mu zavolajte!!!! Bude si to pamatat, lebo to bolo pred 9 dnami!!! Tak tu laskavo nikoho neosocujte, este raz pripominam,ze by som z toho nic nemala,keby som si tu len tak bez priciny mirnix dirnix zacala prehanat!!!!

milyangel
23. jún 2011

@martija podľa mnohých príspevkov od iných žien a dokonca aj vášho pred pôrodom by ste do Žiliny nešla a ani mnoho iných....a zrazu sú tam najväčší profesionáli....je to trochu zvláštne, myslím, že martinskí gynekológovia dobre vedia,čo robia....Váš názor Vám nikto nemôže vziať,nechcela som Vás nijako uraziť, ale ako som napísala, museli ste podpisať, že súhlasíte s tým testom a aj prečo sa robí a o čo vlastne ide.....určite by vám ho nerobili, keby to ohrozilo Vás alebo Vaše dieťa......jednoducho sa mi to nechce veriť.....nemusíte byť gynekológ na to, aby ste si popri písaní na toto úúúúžasné fórum preklikli aj google a čo to zistili o tom teste, pre vlastnú potrebu, nič zaťažujúce.....Ale samozrejme je to na Vás, máte krásne dieťatko, zážitok z pôrodu krásny a o to Vám vlastne išlo, tak nech sa stretávate už len s tým najlepším prístupom a nech Vám chlapček robí radosť....a odborné veci nechali na odborníkov.....

gabrielkaa
23. jún 2011

@martija to ako sa jedna tu o to, ze si suhlasila s oxitocinovym testom? ja som myslela, ze ti vadilo, ze ta poslali domov hoci si tam chcela ostat a povedali ti, ze rodit nejdes a rodila si...

@milyangel neviem ci ste spravne pochopili..tu islo o to,ze Martija pisala, ze ju poslali domov, napriek tomu, ze tam prisla rodit - s tym, ze po oxitocine nejde rodit a do dvoch hodin v ziline porodila....o to ide. v MT tvrdili, ze nerodi a popritom rodila. to je vsetko.

gabrielkaa
23. jún 2011

Ja som teda nezainteresovana, a pozeram, ze niekto sa tu histericky snazi chranit Martin.... ved pripustam ze su to odbornici a dobri lekari, ale zase osocovat niekoho aku tuto Milyangel Martiju...za co? za to ze napisala svoj negativny nazor? ze akoze co si dovoluje? alebo? nie je toto slobodne forum? kde sa kazdy moze po pravde vyjadrit? alebo? len pozitivne odpovede nebudete odsudzovat?

gabrielkaa
23. jún 2011

pardon za tvrdku. Hystericky 😎 .. som chcela napisat

miss_shy
23. jún 2011

ako sa hovori ked je clovek zdravy kazdy lekar je dobry.... tym nechcem povedat nic zle, ja som mala to stastie ze som mala porod ako z knizky, rodila som v mt aj ked som natrafila aj na nie moc prijemny pristup, druha sluzba mi to vynahradila (lamali sa sluzby) ale tiez keby som mala negativnu skusenost nepacilo by sa mi to a tiez by som sa podelila. A tiez je pravda ze ked sme v nemocnici v bolestiech a nevieme co bude, nerozmyslame o tom ci nas lekar moze alebo nemoze prepustit, a ja som podpisovala papiere cez kontrakcie ktore som mala presne kazdu minutu a pol, pravdu povediac nejak som tie pismenka nevnimala.......

martija
23. jún 2011

@milyangel - nikdy som netvrdila,ze v Za su neni profesionali, len som tvrdila,ze nie su mili,ale na doktora Paucina nedam dopustit,ten je dobry,ale nikdo mi nemohol zarucit,ci bude pri porode (porodnik sa v Za neda zazmluvnit) ale boh asi mi ho zoslal, lebo tam bol...bola to nahoda, a on profi je, a okrem toho je ludsky a mily.
A nemusela som nic podpisovat, urcite nie pred....a po - to si fakt nepamatam,ci som nejaku spravu pri prepustani podpisovala,ale mam dojem ze nie. mala som kontrakcie a mala som strach....vedela som,ze nemaju pravdu a kontrakcie neodzneli ale naopak chvilku po prepusteni som porodila, takze NEMALI PRAVDU! a to je fakt!
A este vysvetlim preco mi ten test robili - nezdali sa im odozvy srdiecka a potrebovali vediet,ako bude dieta reagovat na kontrakcie - preto ten test! nikdy som netvrdila,ze to co robili bolo zle, tvrdila som,ze ma nemali prepustit,lebo sa mi rozbehol porod,ale oni tvrdili,ze zajtra na kontrolu mam prist,lenze som uz nemohla,lebo som uz mala dieta na svete. Chapete? ich postup bol ok, len nebolo ok,ze ma prepustili, dokazom bol porod!!! A iba o to mi ide, nikoho neosocujem, neodcudzujem postupy, nevelebim Zilinu - nic z toho, iba jednoducha vec - v martine neodhadli spravne moj porod - tot vsjo!!!!

martija
23. jún 2011

@gabrielkaa presne tak,hore som to napisala uz, presne o to mi islo, ze ma z rozbehnutym porodom poslali domov a vedeli,ze som zo Za a mam cestu pred sebou! O nic ine!

milyangel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabrielkaa
24. jún 2011

lekarska a prepustacia sprava nepusti. skratka ked je to tak, a v prepustacej sprave je cas a od toho casu su dve hodiny narodenie dietata v inej porodnici tak to nepusti. ale kazdopadne nie sme tu na to, aby sme niekoho presviedcali alebo predkladali kopie prepustacich sprav. to nech si kazdy uvazi sam pre seba... a nie je to vec nazoru..jedna vec je nazor a druha vec je skusenost... chodim tu teda dost casto a nikdy som sa neodvazila tvrdit prispievatelovi, ze klame alebo si vymysla...ale kazdy sme iny...

miracko
24. jún 2011

@milyangel nechcem ti krivdiť ale robíš sa zbytočne mudra najprv sa opytas na taku hovadinu, ze kolko prstov do teba vopchaju ked si otvorena a potom tu hodis odbornu debatu na temu oxytocin 😅
A neviem preco utocis na
@martija nic zle nenapisala len svoj nazor, ja nevravim ze MT je zla porodnica, hodnotiť nemozem, kedze som tam nerodila ale verim ze aj ZA aj kdekolvek niekedy proste vyjde naprd den, a stane sa ze sa nieco pokazí a pacient odchadza nespokojny...
To s tym informovanym suhlasom neviem ci sa pri oxytocine podpisuje to si vazne napamatam, ale to ze ju otvorenu na 3 prsty mohli poslat domov tomu verim, nakolko doktori sami vedia ze niekedy to trva dlho, ja som prisla do porodnice s bolestami o 23.00, rano o 7.00 som bola otvorena len na 4 prsty a kym som sa otvorila na 10 a porodila bolo 21. hod vecer, takze oni nemohli vediet ze ona sa otvori tak rychlo ale mohli to predpokladat ked jej ten oxytocin podali

Nic v zlom milyangel ale podla mna deti nemas, tak je tazko pisat ti o tom co matka preziva ked to "uz pride", lebo keby si deti mala, skor by si ju pochopila a nepytala sa na take hovadiny, ze kolko kto prstov do teba vopcha

martija
24. jún 2011

@gabrielkaa @miracko dik za podporu. @milyangel - no coment - este stastie ze som si tvoj prispevok neprecitala, pokial ta moje informacie znervoznuju, tak ich laskavo ignoruj, boli mienene maminkam,ktore su ochotne to citat a nie tym ako si ty, co rypu, tak laskavo ignoruj moje prispevky a bud taka laskava a nereaguj, zbytocne ma zatazuje vysvetlovat niekomu nieco, co nema zaujem to pochopit!!! Dakujem a dufam,ze si to pochopila!

milyangel
24. jún 2011

@martija tak ako máte právo tu komentovať Vy všetky, tak mám to právo aj ja....tak ako sa Vám nepáči to, čo píšem ja, tak mne sa nemusí páčiť to, čo píšete vy mne.....je to nekonečný kolotoč.....ja som uznala, že ste mohli byť dotknutá, že sa Vám to nemuselo páčiť......ale takisto som k tomu mohla niečo povedať.....chápem, že by sa Vám páčilo, keby Vás tu každá ľutovala a dala Vám za pravdu, no ono to tak v živote nechodí, ja vám za pravdu dať nemôžem. VYPROSÍM SI TO TYKANIE!!!
@miracko Tri prsty?????? takže keď ste rodila Vy, boli ste na koľko prstov? Podľa sú to cm, a 3 cm a 3 prsty je trošku rozdiel a ja keď som bola otvorená, tak mi nikdy nepovedali, že som otvorená na nejaké prsty, vždy mali vo mne len dva....

martija
24. jún 2011

@milyangel ja ale nenapadam a nespochybnujem Vas!!!!!! uvedomte si to prosim!!! Ja neklamem a vyprosim si aby ma niekdo osocoval a tvrdil, ze klamem. Nepotrebujem absolutne aby ma niekdo lutoval,preto som sem nepisala, pisala som preto,lebo viem porovnat zilinu a martin - tak znie aj tema!
....a mimochodom,to ze mi za pravdu dat nemozete, je v konecnom dosledku pozitivne,lebo je to veru neuveritelne vsak? no a predsa sa to stalo!!!!
a este nechapem,ako Vas mozu stale tie prsty trapit, akokeby sme mali nadstavene zrkadla zospodu a sledovali prsty lekarov!!!!

gabrielkaa
24. jún 2011

@martija ono je to tak, ze niekto tu nepochopil tie "prsty". 🙂 je to totiz uplne bezny termin lekarov a vyjadruje to ako si otvorena... je to bezny termin a vravi sa, ze otvorena na jeden, dva, ci tri prsty...som dost prekvapena ak niekto rodil a nevie co to znamena. lebo tento termin pouzivaju lekari, nie je to nas vymysel.. 🙂 ... ale co uz. niekto tu komentuje a ani nevie co

miss_shy
24. jún 2011

martija vykasli sa na to, mila pani asi nechape co si tym chcela povedat. tie co sme chceli sme pochopili, ziadna mamina by nebola spokojna keby ju poslali domov a ta pomaly cestou porodi (myslim ze u tretorodicky mohli predpokladat ze porod bude postupovat rychlejsie) a ako si porodila za dve hodky, kludne to mohlo prist este na parkovisku....... ziadna nemocnica nie je naj, a v kazdej sa robia chyby, rodia ale bohuzial aj umieraju deti aj pri porodoch.... a my si len mozeme odovzdavat skusenosti, ci uz dobre alebo zle. vsetkym maminam aj nemaminam zelam len dobre skusenosti v tychto instituciach.

martija
24. jún 2011

@miss_shy asi mas pravdu, len som sa este pravdupovediac nestretla s clovekom,ktory ma nepozna a oznaci nepriamo za klamarku, nemam hrosiu kozu a cloveka to jednoducho mrzi. mala som dobry umysel,a ani v pate ma nenapadlo,ze niekdo moze takto utocit.....ale dakujem za podporu, nastastie vacsinou som tu stretla velmi mile maminky, ktore povzbudia a poradia, a som rada,ze aspon niektore ste pochopili,ze mi ide iba o moju skusenost a nie nazor, a ziadne hodnotenia a osocovania.....

martija
24. jún 2011

@gabrielkaa ano velmi divne, nechapem fakt o co pani, ci slecne dotycnej vlastne ide, ale ako uz spominala miss_shy kaslat na to!

miss_shy
24. jún 2011

@martija ako sa hovori: urob opici dobre, a o....e ti plot. Chcela si nam pomoct, podelit sa o skusenost a vysla si z toho ako najhorsia. Zena ktora porodila tri deti si podla mojo nazoru nepotrebuje vymyslat!

miracko
24. jún 2011

@milyangel Ak som sa vás dotkla tykaním tak sa ospravedlňujem, považujem to za bežnú vec že tu na koniku si tykajú všetci bez ohľadu na vek...takže sorry ale ste prvý človek, ktorému tu tykám
čo sa týka tých prstov, neviem čomu ste sa tak čudovala, ale ešte ste sa s tým asi nestretla, aj ked to použiva kazdy lekár - je jasné že to vás dáva len dva prsty a nenarve tam obe aby akoze zistil či ste otvorená na 10 prstov, ale mieru otvorenia zistuje prave tymi dvomi prstami a na kolko "prstov ich vo vas roztiahne" na tolko ste otvorena a pripravena na porod, je to uplne bezny lekarsky termin
Ale o inom, zrejme ste clovek, ktory sa rad dotahuje a chyta druhych za slovicka aby mohol umelo vytvarať napatie a presviedcat ludi o svojej neomylnej pravde, samozrejme vas nazor vam nikto neberie a ani tu nikto nepisal ze nemocka v MT je zla, ale stalo sa co sa stalo, len sme sa podelili o skusenosti
Ved o tom cela tato tema je nie?

gabrielkaa
24. jún 2011

@miracko tiez som tu vsetkym tykam. aspon som si myslela,ze ludia, ktori sa tu schadzaju maju nieco spolocne tak si tu mozeme hadam aj tykat.. ale pravdu povediac ako tak zistujem, tak je lepsie si s niekym vykat 😉 ...

miracko
24. jún 2011

@gabrielkaa to je v pohode, nechcem nikoho urazat ani nikomu krivdit ale mozno sa niekto nudi a registruje sa tu aby rypkal, uz som sa tu s tym stretla parkrat a vzdy sa z toho vyklula nejaka 15-rocna pubertacka z azetu

mbamb
24. jún 2011

@miracko
@gabrielkaa
Ja akurat zvazujem porodnice a praveze som rada, ze sa tu delime o svoje skusenosti. Velmi mi to pomaha v mojich rozhodnutiach 🙂 Je ozaj smutne, ze tu niekto tak rypka ☹

martija
24. jún 2011

@miss_shy @miracko a @gabrielkaa potesi, ze ste ma pochopili

@mbamb som rada, ze moje skusenosti padli na urodnu podu, presne o tom to cele je a malo by byt, nie o spochybnovani a urazani, ale o pomoci, radach a nazoroch, aj o diskusii, pripadne aj o protinazoroch,ale v ramci slusnosti a bez urazania.

gabrielkaa
24. jún 2011

@miracko ano, bohuzial to je nevyhoda takychto i-net portalov, ze vzdy sa najde niekto, kto takuto anonimitu vyuzije v negativnom zmysle. ale co, podla mna vacsina je tu pohodovych mamiciek, alebo mamiciek cakateliek. 🙂

gabrielkaa
24. jún 2011

@mbamb ahoj, no ak si zo ZA tak odporucam necestovat daleko ale ostat tu. kvalitativne su tie porodnice uz na rovnakej urovni, ci Martin, ci Cadca alebo Zilina. ja som rodila v Ziline a mam len pozitivne skusenosti.
takze je to na tebe, ak nemas uz dopredu vybratu nemocnicu tak by som volila prvu najblizsiu 🙂

marsic
24. jún 2011

Ahojte,ja som rodila v Čadci a som veľmi spokojná. Celá pôrodnica pekne prerobená.Aj prístup personálu bol celkom v pohode. Do Ca chodia rodiť baby aj zo Žiliny,Oravy.Bábätko máš pri sebe na izbe. Môžem vrelo odporúčať z vlastnej skúsenosti.

gabrielkaa
24. jún 2011

boze pardon, zase tvrdka..anonymitu..snad uz tu ani nebudem pisat, lebo sa hanbim 🙂

mbamb
24. jún 2011

@gabrielkaa Dakujem za radu, asi to tak aj bude. Citala som vela zlych referencii na ZA ale posledne sa stretavam s dobrymi 🙂 Rozmyslala som nad Cadcou ale akosi ma odradza cestovanie. Takze asi ostavam doma, teda v ZA 😀

gabrielkaa
24. jún 2011

@mbamb ano, aj ja som pocula dost negativnych nazorov, ale bolo to chvalabohu od mamiciek, ktore rodili davnejsie...dosledkom toho bolo, ze hned ako dali moznost slobodneho vyberu doktorov a aj porodnic zacalo vela mamiciek utekat do MT. Kratko nato sa Zilina zlepsila. Ono to ani tak o odbornosti nebolo ako o tom, ze personal bol nie moc vludny. ale to nemam z vlastnej skusenosti. Ako vravim, ja som si zaplatila nadstandard koli tomu aby som bola sama na izbe a musim povedat, ze to tam bolo na vysokej urovni. pekne prostredie a prijemny pristup personalu... ale pocula som aj nazory mamiciek,ktore boli na normalnom standardnom oddeleni a pochvalovali si..takze nie je to len vysada "nadstandardu" 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre