Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

dudasik
1. máj 2008

Takze uz teraz mozem napisat svoju skusenost so zilinskou nemocnicou a porodnicou.
Suhlasim s Jozefom, ze na nadstandarde je to uzasne, aj ja som bola spokojnaaaaaaa a veru po tych reciach o Ziline som si radsej priplatila.
Samotny porod bol o.k. a to som mala pri porode tu mladu doktorku a super sestricku. Niekto ma prave kvoli tomu mlademu personalu odhovaral,ale ja si nemozem stazovat, sice ma museli presivat nanovo,ale zvladla som to.
Ale predtym,kedze si mysleli od rana,ze idem rodit, lebo monitor ukazoval silne kontrakcie, nechali si ma tam cely den a dali ma lezat na gynekologiu dole, no mozem vam povedat,ze des.
Ako prvorodicka som nevedela co mam cakat,kedy to uz prichadza... no tak som o polnoci isla za sestrickou, ze mam bolesti,ze neviem ako dalej a ta na mna len zazrela, ze ci nevidim,ze jej je zle a ze je chora a ci si myslim,ze porod je taky lahky ako to dieta spravit a takto.... takze to bolo pre mna v bolestiach dost kruteeeeeeeee, fuuuuuuuj a to som jej mohla narobit problemy,ale vykaslala som sa na nu, nestoji mi za to.
Takze tak, je asi pravda, ze v nadstandarde dostanete to co by malo byt prirodzene na kazdom oddeleni,pretoze je to ich poslanie.

joana206
3. máj 2008

No ja som ležala v Žiline aj v Martine, dokonca aj v Čadci, kvôli problémom v tehotenstve a musím povedať, že Martin je jednoznačne najlepší, čo sa týka prístupu personálu, lekárov aj zdravotného vybavenia. Keď som mala vysoké teploty, rozhodla som sa že pôjdem najskôr ležať do Čadce. Štyri dni som mala nehorázne bolesti na hrudníku a vysoké teploty a zimnice. Liečili ma na zápal obličiek, vôbec nepočúvali, že mám bolesti v hrudníku. Nakoniec som sa rozhodla odtiaľ odísť do Martina, keďže mi tam nevedeli pomôcť. Tam mi hneď zistili, že mám silný zápal pľúc a okamžite mi zmenili liečbu. Musím tak povedať, že v Čadci aj v Žiline, Vás majú všetci na háku, dokonca aj sestričky sú otravené, keď im prídete povedať, že máte teplotu alebo niečo potrebujete. Termín mám za dva týždne, tak rozhodne pôjdem do Martina....

bibianna
28. máj 2008

Neviete ako to je v Žiline z výberom pôrodníka? Počula som , že sa platí 5000.sk, no neviem či je to oficiálne alebo ide p úplatok?

kacenkha
28. máj 2008

ahoj Biba, ja som síce rodila v Martine, ale moja kamoška v Žiline (v decembri 2007). Objednala si doktora za 5000,- a ten bol pri nej počas celého pôrodu. Dokonca mesiac pred pôrodom bola hospitalizovaná (mala nejaké problémy), tak aj vtedy ju chodil navštevovať. A samozrejme aj po pôrode

bibianna
29. máj 2008

Ďakujem, kacenkha

womenne
29. máj 2008

ja som ležala v Čadci asi v 5mesiaci boleli ma obličky-maly mi nane tlačili,pristup sestričiek-katastrofa.ešte že som tam mala znamu tak ked robila ona bola fajn.Pristup doktorov-horor,okrem dvoch a to jeden znich bol moj lekar.
Potom som tam ležala ešte na začiatku 7 mesiaca začala som sa otvarat bola toi uplna katastofa cely tyžden som počuvala že to moje deti neprežiju a možno ani ja-bola to blbost.Chceli mi vyvolat porod že to stejne nema žiadnu šancu,som sa nahnevala zavolala mojmu dokinu a vybavel mi prevoz do Martina ešte v ten den,a viete v akej sanitke ma poslali?uplne obyčajnej tak som tam nadskakovala že kym sme sa tam dostali tak som sa otvorila o dalši cm.Tam boli uplkne super mi povedali že detičky su na svoj mesiac pekne vyvinute,dali ma na druhe poschodie-to je ako hotel,vraj aby ma mali na očiach.Lekari su tam skveli ten pristup,starostlivost sestričky proste užas.Ked som mala pochybnosti-Sebino ma cely den nekopol hned ma dali na ultrazvuk.A po porode aj to bolo uplne super.Takže všetkym odporučam MARTIN.Teda je tam jeden doktor take mlade uško je sprosty ale to je len jeden zo všetkych

horallka
9. jún 2008

Ja som z Martina aj som tu rodila - a nemôžem sa absolútne sťažovať. Sestričky boli milé aj doktori super. Odporúčam rodiť v Martine. A žiadne úplatky som nedávala.

olivova
10. jún 2008

ja som rodila v ZA, a ziadneho lekara som si neplatila. Moje pocity? Myslim si, ze porod prebehol uzasne, mala som p. doktorku Kalafusovu (dufam, ze to je napisane spravne 😀 - to som precitala v rychlosti , a nosim sosovky , a vtedy som ich nemala) a podla mna bola uzasna. Vobec nestratila pri mne nervy 🙂 Myslim si, ze som nebola hrozna, ale to moje - pockajte chvilu, musim sa pripravit na bolest - ked ma chcela vysetrit - a pockala. Plne ma respektovala. Mam len kladne hodnotenie.
Izba na sestonedeli - mala som obycajnu izbu - lekarky boli vsetky velmi mile, nebol problem. Akurat vytknem pristup sestriciek a lekarok (niektorych), z detskeho oddelenia. Ak mam pravdu povedat, niektore su doslova bosorky. Ale co uz. Tie mile to potom vyvazili.

ninka123
14. aug 2008

Ahojte, ja som v maji rodila v Ziline a bola som spokojna 😵 tiez som stravila 1 noc na 1posch-odtiekla mi voda. Rodila som cez vikend u dr.Jassovej,veru cez vikend su tam len 2lekari a maju toho dost.Bolo to rychle a v poho... 🙂 Sestricky pri a po porode boli super, aj vacsina na novoredeneckom.vsetci sme len ludia, takze su aj milsi aj horsi 😒 Nikomu s lekarov sme nedali ani korunu,ani nikto nebol vybaveny. Ak budem stastne cakat dalsie babatko, pojdem rodit do Za.

mucha
15. aug 2008

ja som rodila v ziline, v nedelu, nikto nikde, iba ja... sestricky na porodnom su super mile, vzdy, ked mi nieco pichli, povedali mi, na co to je. doktorka mladucka ciernovlasa, ani neviem ako sa volala, myslim ze Kalafusova (tam su dve mladucke, jedna blondinka, druha cierna, obe strasne milucke). No bola proste uplne mila, vsetko, co robila mi popisovala, aby som vedela, co sa deje, alebo co sa bude diat...
No a kedze nemali nadstandardnu izbu volnu, bola som na obycajnej a bolo to tiez v pohode. Na zenskom oddeleni boli super sestricky, mala som problem s prsnikmi, tvrde ako skala, tak sa mi snazili pomoct, kazda jedna. Davali mi obklady, chodili ma pozerat, pytali sa, ci nieco nepotrebujem. Bezne prisli nukat lieky od bolesti... no zlate... Na novorodeneckom boli tiez fajn, ale 2 kravy im to tam kazili, uplne sproste, si mysleli, ze pozrali vsetku mudrost sveta. Obtazovalo ich aj odpovedat na jednoduchu otazku. Nechcelo sa mi spustit mlieko a oni na mna pozerali, ako keby som nechcela kojit. Dve noci som nespala, co som masirovala prsia, az som mala modriny, davali mi injekcie, robila som vsetko preto, aby som nedostala zapal, no bola som zufala, nevyspata a tie kravy na mna boli este neprijemne, ze sak mlieko mam, tak co nekojim...
Ale to bola len jedna jedina smena, dve sproste sestricky, cize celkovy dojem bol super. Ked budem mat druhe, pojdem zas do Ziliny a tie dve kozy si nebudem vsimat 😉
Inak manzel bol pri porode, za to platil 1000. Doktor, co mal vizity kazde rano bol tiez skvely, taky mlady, volal sa Babjak, ci tak nejak.

matica2
15. aug 2008

ahojte ja som rodila v martine obidve dcery a bola som velmi spokojna 🙂 uplatky sme nedavali.

bibianna
15. aug 2008

mucha, tá čiernovlasá sa volá Jaššová

sisus22
15. aug 2008

ahojte tiež som rodila v Martine a môžem len odporučiť....

mbetinska
26. aug 2008

Ja to všetkým čakajúcim maminám odporučim nasledovne:
Ak v ZA, tak nadštandart, lebo peniaze naozaj hýbu svetom a potom sa na Vás usmieva aj upratovačka....
A v MT môžete mať tieto služby úplne normálne, ja som tam rodila 2x, vždy maximálne spokojná.
Tiež som ležala aj v ZA, no a zažila situáciu, keď po sono-vyšetrení a úplne normálne kľudne položenej otázke či je dieťatko v poriadku, na mňa lekár /cca 50-ročný/ arogantne zrúkol /doslova/, že ON NEVIE... a to nejdem opisovať prístup /vôbec ten ľudský/ dr. Babinca o pár mesiacov neskôr....

gitkam
9. okt 2008

Ahojte, ide niekto rodit do Cadce v decembri? ozvite sa diki

norik1
14. okt 2008

Caute ja som sa narodila v Martine takze odporucam 😀 😀 😀

zjanka
17. okt 2008

Ahojte ,

ja očakávam svoje druhé bábätko (po 6 rokoch) a zvažujem Martin. Prvý pôrod som mala v Žiline (som zo Žiliny) no teraz by očakávala niečo lepšie - t.j. príjemnejší prístup sestier 😉 (česť výnimkám !!!!! - príjemnejšie však boli sestričky na ženskom oddelení než na novorodeneckom), informovanosť o stave môjho dieťaťa....Bola som šťastná, keď ma prepustili s malým domov....
Niektoré z Vás ste písali o skvelom prístupe pri nadštandarde v ZA, ale myslím si aj ja, že peniaze hýbu svetom a za peniaze sa aj úsmev na tvári "vyčarí".....Môj názor však je - oni sú tu pre nás, aby nám pomohli, aby sa o nás a naše deti starali, je to ICH PRÁCA. Pracujú s ľuďmi a tak je samozrejmé, že je dôležité, ako sa k nim správajú....Keby som mala takýto prístup k "zákazníkovi"v mojej práci ja, asi by ma môj šéf nepochválil....Neviem, možno ich tá práca potom asi nebaví.... 😒
Uvidím, ako to všetko dopadne, no mám obavy, či to do MT stihnem....Ešte keď prerábajú to Strečno... ☹ .

zdenka
28. okt 2008

zjanke: ahoj, kedy mas termin porodu? strecno budu prerabat zhruba do konca novembra. Zacinaju robit rano o 6,30. Mame tam znameho tak to viem 🙂

no a k teme trochu: ja som sa rozhodla tiez pre MT, i ked som zo ZA. Vsetky zenske veci si riesim v MT. 🙂

veronikahel
28. okt 2008

mucha pripajam sa k tebe. na pôrodnom a ženskom oddelení všetko v poriadku, rodil ma dr.Babjak... Na novorodeneckom su fakt dve protivne sestry, nemala som žiadne mlieko a nutili ma kojit, nechceli mi davať mlieko, ako keby dávali so svojho... dokonca mi priniesla flaštičku, že si mam odstreknúť mlieko... vyšla so mňa jedna priesvitná kvapka... môj syn kvôli nim schudol, takže sme si predlžili pobyt v nemocnici, ešte si poležal aj pod lampou, dostal žltačku... takže na novorodenecké oddelenie mám ťažké srdce... ale na ďalší krát už budem pripravená...

zjanka
29. okt 2008

zdenka,
termin mam presne o 2 tyzdne..(A Ty kedy?)...Aj ked mam posledne dni pocit, ze to bude asi skor....Uvidim, ako to vsetko dopadne, a ci nakoniec v tom strese nezvolim istotu - Zilinu. Fakt uz neviem.. ☹ ..
Ozaj, ako to vyzera v MT s prinesenim babetka na izbu po porode (za aku dlhu dobu) ? Ja som sa tam bola pozriet, no nevidela som salu, len jednu izbu. Bola som tam len chvilku, uvadzajuca sestricka vsak bola prijemna.. 🙂 .
Drzim palce...

jelcamt
29. okt 2008

zjanka,
som z mt, a pred dvoma rokmi som bola v nasej nemocnici, aj o mesiac sa chystam zas ☹ .
babo mi priniesli hned na sale uz oblecene nachvilu cca 15-20 min, a ked ma prelozili na izbu asi za 2 hodinu, tak hned s nim zas dorazili, takze som s nim bola okamzite. na prvu noc mi ho vzali aby som si oddychla a rano doniesli. to som sa ho uz nevedela dockat...

lahodacka
30. okt 2008

ahojte babika, aj ked möj porod je naplanovany az niekedy v april, tak som sa rozhodla pozistovat si situaciu aj v Ziline, aj v Martine...no je to krute, to co by mala byt samozrejmost, mam tym na mysli, dobra starostlivost, ludske zaobchadzanie, v pripade potreby odpovede na vase otazky, je v Ziline len tazko dosiahnutelne, co ma velmi mrzi, lebo ked si to tak zoberieme, zilincanky, nase mamy nas porodili prave tu. Takze som sa rozhodla pre Martin a uvazujem aj nad Cadcou, pocula som, ze je to tam na dost vysokej urovni, tak ak ma niekto s tym skusenosti a nebude to vadit druhym kockam, ze sa tu rozobera aj ina nemocnica( nie zilinska, alebo martinska), dajte nejaky uzitocny prispevocek, nech sa nam lahsie rozhoduje 🙂

janu
31. okt 2008

ahojte ja som rodila v martine a bolo to super mozem len odporucit.ale v ziline som bola na udrziavani a totalna katastrofa 😠 .pristu doktorov a sestriciek priserny tak som si povedala ze zilina nikdy viac.aj moja sestra bola v ziline na udrziavanie v 22.tyzdni odtiekla jej voda a zilinsky pani doktory ktory si myslia ze su na vysokej profesionalnej urovni ju nechali v bolestich na posteli az kym jej nevysla hlavicka.dovtedy boli bolelesti,teplota a odtecana plodova voda len koli zlemu pocasiu podla pana doktora babinca.

sika1
12. nov 2008

Ako sa rodí v Martine s EPI? Treba to nejako dopredu nahlásiť, že chcem rodiť s EPI, ak áno, kedy? Treba potom prísť do pôrodnice hneď pri prvých bolestiach? Pri koľkých cm otvorenia sa už EPI nedáva?

denduska
13. nov 2008

ahoj sika, ja som rodila v MT s epi, a prislo to na mna samozrejme v noci...ked som tam bola, tak dr. anesteziologicka tam nebola, mala len prisluzbu, tak ju volali z domu, ale prisla skoro...presne o polnoci 😀 a nikomu som predtym nenahlasovala ze chcem alebo tak..povedala som to az vtedy. Idealne je pichat epi ked si na 4-5 cm, neskor to vraj nema vyznam, ale zalezi od konkretneho doktora....vidim ze ty cakas uz tretie babatko, tak to asi u teba pojde ovela rychlejsie..tak sa asi podla toho zariad 🙂 cez den tam urcite niekto bude, si myslim, ale v noci by som utekala radsej skor aby ten dotycny stihol prist 🙂

sika1
13. nov 2008

Veď práve, že aspoň tretí pôrod si chcem užiť v pohodičke a nie v ukrutných bolestiach... ☹

Prvé dieťatko som rodila pred skoro 9 rokmi, vtedy EPI v Martine dávali takpovediac pokusne, a len v pracovných dňoch od 06,00 - 14,00 hod. 🙂 . Samozrejme, ja som rodila v noci...
Druhé dietko sa narodilo r. 2004, vtedy ma prehovorili, že to zvládneme aj bez EPI, že druhý pôrod ide rýchlejšie a bla, bla, bla...no neviem ako kde, ale u mňa to teda neplatilo, keď som už fakt bola v koncoch, tak mi zahlásili, že na EPI je už aj tak neskoro, že som dosť otvorená a nejako to už dotiahneme do konca...
Preto sa už radšej takto dopredu informujem, že ako to tam momentálne prebieha a už sa nenechám odradiť ani keby čo bolo.

Niekde som totiž počula, že to treba dopredu nahlásiť, absolvovať nejaký pohovor s anesteziologom, podpísať určité papiere a doniesť si EPI so sebou, ktorú si zakúpiš v lekárni... takže nie je to tak?

denduska
13. nov 2008

vies co, tak to bolo pred par rokmi, ja som lezala na izbe s mamickou ktora vtedy rodila a vravela ze si musela ist kupit do lekarne ten set na epi...ale teraz - aspon podla mojich skusenosti - to tak nie je. Vsak mas este cas 🙂 tak sa skus niekoho dovtedy spytat, ale ja som fakt dopredu nic nevybavovala len som im pred polnocou zahlasila ze chceeeeeeeeeem 🙂
a papiere som podpisovala az pred tym ako mi to isla pichat.

luculka29
16. nov 2008

Ahojte.
V lete som rodila v Martine a tiez mozem tuto porodnicu len a len odporucat. Mala som vyvolavany porod a do porodnice som prisla otvorena uz cca na 5cm. Zacali mi uplne slabunke kontrakcie a hned sa ma lekar opytal, ci chcem epidural. Uz som s nim raz rodila, takze som vobec nevahala..... Zavolali lekarku, ta mi ho pichla a bolo to.... Babulky, nemusite mat vobec strach. Su tam myslim 4 anesteziologovia, ktori epidural pichaju, takze aj
ked nahodou ziadny z nich nema priamo v nemocnici sluzbu, jeden z nich je vzdy na telefone a po zavolani pride. Nic netreba dopredu nahlasovat. Akurat je mozno lepsie, ked uz to na Vas pride a budete v porodnici povedat, ze by ste s tych chceli rodit.......Ak budete mat akekolvek otazky, kludne napiste.....odpoviem.

bibianna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibianna
28. nov 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
tak tu je môj Maťko. Ak mám tú Žilinu ohodnotiť , tak určite tam nepôjdem rodiť druhý krát. Dám prednosť Čadci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre