Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

zabka299
18. jún 2012

Ja som rodila v ziline a davam 130 bodov zo 100 🙂 zariadenie nic moc, ale je tu cisto a personal na rukach nosit 🙂

martincankasr
7. júl 2012

ahojte,rodila som v martine 12.03.2012 personal na por.sale super aj na sestonedeli rodila ma dr.Moricova a dr.Dokus a neviem si vynachvalit porod bol moj najkrajsi den v zivote rodila som s epi bez nej by som to asi nezvladla o 7.00 ma prijali a o 13.15 sa mi narodila dcerka prisla som tam na 6cm otvorena takze na prvorodicku v pohode najviac ma bolelo natrhnutie hned mi malu prilozili na hrud a rovno sa mi aj prisala krasny pocit izby au pekne sala tiez samostatne boxy takze mate sukromie,novorodenecke odd.pristup dobry az na jednu sestricku ktora si ku mne moc dovolovala videla ze som mlada tak skusala ale ked som po jej skocila aj ja tak stihla oni su tam pre nas nie my pre nich... laktacne poradkyne mile vzdy ochotne pomoct poradit obzvlast pani Lenka Kmetova tak sa asi volala patri jej velke dakujem zena s velkym"Z" asi tolko o martinskej porodnici a este nieco ja som mala smolu kedsom rodila bola tak epidemia takze zakazane navstevy bolo mi moc smutno ale aspon po znamoati som si tam prepasovala priatela moc mi to po psychickej stranke pomohlo martinsku porodnicu odporucam.

jankagun
30. okt 2012

ahojte mamicky.zvazujeme porodnicu v MT,v pripade ze sa tam rozhodneme ist,tka by sme chceli ten nadstandardny apartman.nebola tam niektora z vas?na stranke nemocnice maju napisane ze to stoji 100-165 eur na den,tak chcem vediet ci to stoji za to,myslim tym sukromie,strava,pristup personalu,vybavenie izby ,navstevy atd.. Dakujem za info 🙂

babacica
8. nov 2012

@jankagun Súkromie logicky, keďže ide o samostatné izby zaručené je, strava je nemocničná (to nie je hotel), vybavenie izby? Podľa toho, čo za tú cenu očakávaš (nie je to hotel) - TV, manželská posteľ, postieľka pre bábo, prebaľovací pultík, myslím že aj konvica, malá chladnička, samostatná sprcha, WC. Na nemocnicu aj stačí nie? Najlepšie sa osobne pozrieť,či vyhovuje.Návštevy sú asi tiež v cene 😀 no a čo sa týka prístupu personálu, prepáč, ale za to sa neplatí...tie peniaze sa nedávajú priamo personálu,ale nemocnici, takže v tom Ťa asi sklamem....ale pobavila som sa 😀

katka0905
8. nov 2012

@jankagun co viem a co som aj osobne zazila, je stale obsadeny, tak ak nemas planovany porod, nespoliehala by som sa nan.

jankagun
12. nov 2012

@babacica Ahoj ,Ďakujem za info 🙂 za tú cenu očakávam že tam bude toto všetko :D ...a ten personal,no zazila som ze mamicka bola na nadstandardke a spravali sa k nej uuuuuuplne inak ako k nam ostatnym.boli ooovela ovela milsie,veelmi ochotne atd...za to na nas-na obyc.izbach uplne kaslali.a v niekt.porodniciach maju mamicky ubytovane na nadstandardke aj moznost vyberu jedal,tak preto zistujem,ze ci mi bude musiet muz nosit jedlo abo ako ..takze si myslim ze tymi peniazmi si kupujem tak trosku aj ich spravanie. navstevy myslim tak,že hodikedy aj o deviatej -desiatej vecer ci moze prist muz napriklad..... 🙂

jankagun
12. nov 2012

@katka0905 ahoj,budem mat planovany cisarsky,tak preto sa pytam.viem,ze vacsinou to byva obsadene.

lienka1076
12. nov 2012

Ahojky ja som rodila v Mt, nebola som na nadštandarde, ale keď to porovnám s Za, tak ako keby aj áno 🙂 . Čo sa týka personálu, tak za celý čas som sa nestretla s neochotou ani nič podobné. Sestričky aj lekári sú tam príjemný myslím, že ku všetkým 🙂 . A návštevy som tiež nezažila, že by vyhodili niekoho a to manžel prišiel o 20 a v pohode. Kým to nevadí spolubývajúcej, tak je to to ok.

petruldo
20. nov 2012

ahoj, kto má záujem o yal klyzmu - prípravok na vyprázdnenie hrubého čreva pred vaginálnym pôrodom, jedna fľaštička + príbalový leták, napíšte mi IP

katarina644
13. feb 2013

Rodila som obidva porody v ziline... Nikdy viac. Ak mam doporucit, tak v Martine je to uplne super. Super doktori, sestricky... Je pravda, maju velky naval, ale oni to zvladnu a vy tiez s nimi, kto tam chce ist. Mozem doporucit vsetkymi desiatimi prstami...

mamkabeika
28. feb 2013

Ahojte 🙂
Ako je to v Martine? Moze byt partner pri porode ak je zakaz navstev?

zvedavamt
28. feb 2013

pozri hore prispevok
" asi tolko o martinskej porodnici a este nieco ja som mala smolu kedsom rodila bola tak epidemia takze zakazane navstevy bolo mi moc smutno ale aspon po znamoati som si tam prepasovala priatela moc mi to po psychickej stranke pomohlo martinsku porodnicu odporucam"

magdal1
30. apr 2013

V Žiline, premietanie filmu "Sloboda pre pôrod"
11. mája 2013
19:00
Labyrint - centrum pohybu a tanca, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina
Pozývame Vás na premietanie filmu Sloboda pre pôrod, ktoré organizujú Žilinské duly v spolupráci s o.z. Ženské kruhy.
Vstupné je voľné.

Viac o filme:
Sloboda pre pôrod je dokumentárny film o ľudských právach v súvislosti s pôrodom......
Je to viac ako len 60 minútový dokumentárny film.
Je to začiatok hnutia, ktoré zameria globálnu pozornosť na porušovanie práv žien pri pôrode po celom svete.
Je to začiatok revolúcie matiek…
Prečo vznikol film Sloboda pre pôrod?
V 60 minútach sa stretnete s názormi a skúsenosťami odborníkov, aktivistiek, mám. Témou je dodržiavanie ľudských práv v súvislosti s pôrodom. Právo ženy môcť si vybrať kde a s kým porodí, právo na informácie a slobodu v rozhodovaní sa.
Pretože každý z nás zažije pôrod aspoň raz, je dôležité snažiť sa, aby pôrod bol dôstojný, ľudský, posilňujúci... nie len udalosť, ktorú treba prežiť, ale skúsenosť, ktorá nás obohatí.
Viac na www. freedomforbirth.com

Akcia je na FB tu : https://www.facebook.com/events/6286350 ... er_invited

dulkagabulka
4. máj 2014

skúsenosť ženy s dodržiavaním pôrodneho priania v Žilinskej pôrodnici- dolu v komentoch
http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/316...

prosím pošlite nám vaše skúsenosti

zuzana814
9. okt 2014

@jaja0110 porod do vody nie je mozny, aj ked to mozno uvadxzaju na webe, kamoska to chcela pred 2 rokmi a odbili ju

any395
19. nov 2014

Milí priatelia, oteckovia, mamičky. Pripravili sme pre vás celodenné podujatie s prednáškami o očkovaní, pôrode a prirodzenom rodičovstve v ŽILINE. Srdečne všetkých pozývame.
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

okataivana
14. máj 2015

@anabel MARTIN jednoznacne

ivkadracova
2. aug 2015

Nejake aktualne skusenosti zo Ziliny a z Martina?

miladajanikova
19. aug 2015

Čo sa týka Martina, ja som bola absolútne spokojná, profeisonálny prístup, dobrí doktori, ktorým som verila a ochotne spolupracovala 😉 verila som že vedia čo robia a aj tak bolo. Mimoriadne chválim novordenecké. Žilina-čo počúvam od kamarátok-radšej nie

alantroj
10. jan 2016

U mna urcite Martin. Lezala som najskor dvs t v ziline na novorodeneckom a rodila som v martine. Zilina- porod vyvolavaju v den porodu.vela cisarskych.nastrihy.nemozes pit. Wc a sprchy na chodbe. Na izbe nie je smetny kos.su to vacsinou dvojky. Jedalen na chodbe. Bud sa ides najest aj s babom.maju na to erarne kocijy alebo ho nechas na izbe. Navstevy jedine na chodbe.velmi nedostojne. Strava lepsia. Kosela erarna.ked zaspinis uz svoja. Martin - izby dvojky so sprchou a dvoma kosmi.wc na chodbe. Jefalen nie je nosia ti jedlo na izbu. Kosele si menis kolkokrat chces. Porod som mala bez klystiru a nastrihu. Mohla som pri porode pit a jest hroznovy cukor. Navstevy neobmedzene na izbe. Nechavaju prenasat 10 dni. Kazdej robia po porode sono maternice v ziline nie. Caste kontroly na izbe plus laktacna po- piatok

evittam
10. jan 2016

@alantroj Píšeš, že si v ZA nerodila - tak nemôžeš vedieť ako to v ZA chodí. Ja som tu rodila 2x. Maximálna spokojnosť - lekári,sestry,služby. Bez nástrihu, malého mi hneď priložili.....Jedlo mi nosili na izbu-ak som dojčila, tak mi ho potom aj ochotne prihriali ak bolo treba. Košeľu som dostala aj 2x denne ak som potrebovala, návštevy neobmedzené-na izbu, sono maternice mi taktiež spravili. Kontroly na izbe - ranná a večerná vizita-gynekologická aj novorodenecká, laktačná za mňou bola každý deň pozrieť ako sa mi rozbieha mlieko.

sardinka32
10. jan 2016

@evittam nadstandard?

evittam
10. jan 2016

@sardinka32 áno. Ja viem, že je to na 4.poschodí iné a omnoho horšie. Ale čo sa týka pôrodu a všetkého okolo neho, tak je to rovnaké. Nemám rada ak niekto tvrdí niečo iné a v živote tam nebol a napríklad nerodil.....A taktiež ohladne zdravotnej starostlivosti a podobne....Čo sa týka izieb-áno ako si zariadiš tak máš...

alantroj
10. jan 2016

@evittam pisem ze som tam lezala dva tyzdne a ked priemerne zena je 4 dni po porode si vyrataj kolko mamiciek sa tam vystriedalo. Niektore so mnou boli na izbe s inymi som sa rozpravala v jedalni. Celkom dobra vzorka to bola. A x kamosiek mi tam rodilo. Ty si prva co citam taku chvalu. Super ze si dobre obstala. Z mojho okolia to takto nemal nik.

tinuska1982
10. jan 2016

@alantroj neviem ci navstevy na izbu su vyhra. Myslim ze narusovat sukromie druhej maminke nie je moc prijemne hlavne ked sa jej to len rozbieha. Prveho dom rodila v mt a nikdy viac....ziadna laktacna, ziadne erarne kosele a jedlo hnus. Kazdy den mi mama nosila obedy , a to nie som nejak rozpacmana. A ku jednemu lekarovi sa ani nevyjadrujem.

alantroj
10. jan 2016

@evittam este dodam ze som porovnavala standard a standart

evittam
10. jan 2016

@alantroj Tak neviem, že by to boli nejaké "nepodarené 2 týždne" alebo aj pri tvojich kamoškách? Nakoľko ja mám tiež x kamošiek, ktoré tiež nemajú len jedno dieťa a boli taktiež spokojné ako aj ja a majú podobné skúsenosti..... 😉 A všetky ak by sme mali ísť ešte rodiť tak jednoznačne do ZA... Mám dokonca kamošku, čo má 3 deti-prvé išla rodiť do MT tiež na základe rečí aká je ZA hrozná, ďalšie 2 pôrody absolvovala v ZA - sama povedala, že pri tom prvom sa zbytočne "trepala" do MT.
A ja viem čo si porovnávala - o 4.poschodí v ZA sa nehádam - mne to stačilo raz vidieť a nešla by som tam...radšej som si zaplatila.

sardinka32
10. jan 2016

@evittam To beriem, ale ako to prezentujes Ty, tiez nie je objektivne...lebo si bola len na nadstandarde. A nie vzdy sa da byt na nadstandardnych izbach, lebo niekedy su obsadene...pocula som od znamej. Spoliehala sa na to, ze si priplati za izbu a normalnu starostlivost, ale nedalo sa. Potom si vycitala, ze nesla radsej do Cadce. Ale mne je to uz jedno, ja mam odrodene. :D

evittam
10. jan 2016

@sardinka32 Ja som už napísala, že o izbách sa vôbec nehádam. Píšem o tom, že pôrod ako taký je rovnaký - vôbec nie je pravda, že nastrihávajú preventívne, nedajú ti napiť, a neviem čo ešte....A ja taktiež - už mám odrodené. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre