Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

alantroj
10. jan 2016

@evittam toto bolo moje subjektivne porovnanie. Sol len rada ze si bola spokojna.
@tinuska1982 jedlo som pisala ze v za lepsie. Mne sa nepacilo ze s dietatkom museli ist na chodbu k vytahom do prievanu. Laktacna v mt je a kosele boli nonstop na voziku kedy kto chcel si bez obmedzenia mohol brat

evittam
10. jan 2016

@alantroj Ja chápem a tiež som rada, že si bola spokojná tam kde si rodila. Len nemáš čo subjektívne porovnávať, nakoľko si zažila pôrod len v MT a z rečí JPP.....Ja tiež neporovnávam pôrod v ZA a v MT, nakoľko nemôžem 😉

alantroj
10. jan 2016

@evittam sorry ale tato skupina sa tak vola. To by tu mohli pisat len tie co rodili v oboch nemocniciach.mam pravo na svoj nazor

evittam
10. jan 2016

@alantroj No veď áno vtedy to aj je relevantný názor.....Ty si chváliš MT, ja ZA. Ale nekydám na MT,lebo nemám na to dôvod a ani skúsenosť ako ty na ZA....to je všetko.

tinuska1982
10. jan 2016

@alantroj ked som ja bola tak kosele ani laktacna neboli...druhe som rodila v rk a neviem si vynachvalit

alantroj
10. jan 2016

@tinuska1982 mozno to casom zmenili. Neviem posudit. Ruzomberok byva vysoko aj v prieskumoch spokojnosti
@evittam prispevok som napisala lebo sama som hladala info pred porodom aj na tomto fore. nic nie je ciernobiele

s_mt
10. jan 2016

ja som rodila v MT a som uplne spokojna, izby, personal, jedlo mohlo byt lepsie, ale bola som hladna ako kon, tak som to zjedla ;))) Inak pohoda, aj navstevy mohli chodit cely den, naozaj spokojnost.. Aj porodnici myslim, ze su super, skoro vsetci ;D Dokonca maju asi na 2 izbach sprchu, mne vysla izba so sprchou pri oboch porodoch, takze super ;)

lilka5566
12. jan 2016

a aki su tam doktori?vsetci tu chvalite iba izby sprchy jedlo a smetne kose.ja som este nerodila rozhodujem sa ale radsej by som cosi o doktroch vedela

s_mt
12. jan 2016

@lilka5566 ja som napisala,ze skoro vsetci su super ;) Zalezi,kto bude mat sluzbu.. Je tam dost mladsich doktorov a doktoriek a podla mna su dobri..

jvlo
12. jan 2016

@lilka5566 za mna skvely. Pre mna je uplny top mudr hasko, celkovo je pristup lekarov a asistentiek velmi dobry...ak chces vediet nieco konkretne pytaj sa

s_mt
12. jan 2016

@jvlo presne tak,ten je super,aj dalsi..

evittam
12. jan 2016

@lilka5566 Ja som tiež písala, že som bola zo všetkým max.spokojná - lekári,sestričky,služby-myslím v ZA....Výborní lekári a odborníci. 😉

alantroj
12. jan 2016

@lilka5566 ja som doktora nevybavovala.mala som mladu doktorku aj pa. Povedala som ze ak sa bude dat nechcem nastrih. Boli zlate, povzbudzovali ma a ked som nevedela dychat pa sa sklonila ukazovala mi a ja som opakovala.

maco
19. júl 2016

Rodila som v MT aj v ZA.

MARTIN - bola som na klasickej izbe s kupelnou, max. spokojnost, hlavne ze mam pri sebe sprchu a viac mi netrebalo 🙂
Priprava pred porodom prebiehala v samostatnej *izbe*, kde mi jedna sestra dala na posteli klystyr, bol tam zachod a sprcha a mohla som tam byt kolko som potrebovala. Ked som bola pripravena, isli sme na salu, priviedli tatina a za tri hodiny bol maly na svete.
Personal v pohode, porod bol vraj tazsi, no ja som ho vnimala dobre, ziadna trauma, bol to pre mna novy obohacujuci zazitok, ale mala som epidural, mozno aj preto 🙂
Maly dostal silnu zltacku, tak ho dali na JIS - sestricky sa perfektne starali, mna na izbu matiek na prizemi, ktora bola vtedy akurat nova, cize vsetko pekne, ciste, bola som tam 7 dni, dokopy v MT 11.
CIZE CELKOVO SPOKOJNOST.

ZILINA - prenasala som, porod s vyvolavackou, bez epiduralu. Priprava pred porodom - v miestnosti, kde si doktorka cosi tukala do pocitaca, sestricka, prechodna miestnost, premavala sa tam aj medicka, ktora si na mne isla vyskusat dat klystyr. Vytiahla hadicu, normalne zrezany koniec a strcila to do mna. Aauuuuu, no otras 😠 . V martine mali na to zuzenu nasadu, ani som necitila, ze sa nieco deje. Potom ma posadili vedla, tam uzka chodba s postelou, oproti dvere so zachodom a sprchou. Prisiel skladnik so sestrami ratat bomby s rajskym plynom - ja tam pri nich plna vody, pot ma oblieval, no sukromie ako vysite. V ten den som rodila len ja sama. Prosila som dr. o dotepanie pupocnika, prve prilozenie a nenastrihavat. Ze ak bude mozne, vyhoveju. Prepichli vodu, vyvolavacka, maly bol na svete za tri hodiny. Bol priduseny, cize dotepanie ani prilozenie sa nekonalo, ale vyhoveli - nenastrihli ma. Co ale nezabudnem, ako sa mi PA hodila na brucho, aby mi *pomohla* vytlacit dieta, uplne necakane, nebola som nadychnuta, celu ma prilahla, dusila som sa, co si nikto nevsimal, lebo na mna aj tak nikto nez nu nevidel, dokonca aj manzel pozeral inde 😖 to bol pre mna najhorsi zazitok, hlavne ked potom kricali, tlacte!!!! a ja sa dusim...
Bola som na nadstandarde, sestricky aj doktori na vizitach brutalne mili, vsak za peniaze aj milotu kupis. Inak na izbe dobre, manzel prisiel kedy chcel, dali mu vlastne kluce.
CELKOVO - DRAHA IZBA V POHODE, SAMOTNY POROD a priestory porod.traktu NIC MOC.
Caka ma treti porod o mesiac, rozmyslali sme aj nad Cadcou, ale asi nakoniec pojdeme opat do MT.
Do ZA na klasicke odd. ani nahodou, potrebujem mat na izbe kupelnu a uz nemam chut im davat tolko penazi za nadstandard.

tehulka2016
21. júl 2016

Ahojte, pravdepodobne budem rodit v Za, preto by som chcela vediet par info ako je to tam aktualne teraz.
Ako prebieha cas pred porodom, co ma zena na vyber?
Aky je samotny porod, v akej polohe sa rodi?
Ako je to s nadstandardom? Da sa vybavit?
Ake su sestricky na novorodeneckom a 600 nedeli?
Aky je pristup lekarov po porode? Chodi pozerat ten co bol pri porode ci taky co ma sluzbu?
Dakujem

maco
9. sep 2016

Cerstva skusenost z Martina, doplnenie mojho porovnania vyssie.
Rodila som minuly tyzden, prisli sme k pol siestej rano, kedy sa im koncila sluzba za ktoru prijali 15 rodiacich pacientiek !!!! Dve zeny cakali na chodbe, kym nejaka dorodi, aby sa mohli vystriedat! Bola som mierne v soku. Mna dali k jednej rodiacej pani, ze ci mi nebude vadit ze sme dve - co som mala robit, ked kontrakcie uz kazde dve minuty. Pani porodila, Dr ju zasil, a presunul sa ku mne, ze "dobre, mozeme rodit". Manzela som chcela pri porode, ale ledva stihli vypisat moje papiere a mala bola na svete pol hodinu po prichode do porodnice 🙂 Nepacilo sa mi, ze pre papierovu byrokraciu manzel nebol pri porode, na druhej strane bolo to rychle, nie moc bolestive a zvladla som to v pohode (inak vdaka Aniball). Doktorovi som v tej rychlosti aj zabudla povedat, ze to zvladnem bez nastrihu, az po porode ma to napadlo, ale sam videl ze nie je treba, sil mi len 2 stehy malej povrchovej praskliny. Ani to nemuselo byt, ale dcerka mala pri porode ruku pri hlave. Kazdopadne mlady doktor bol velmi mily aj ked som bola patnasta, ktoru za noc rodil a uz mal par minut po sluzbe. Sestricky boli mierne nervozne, lebo uz nemali kam davat zeny po porode, tak nas dali na bezne gyn. Oddelenie, ze ked sa uvolnia izby na sestonedeli, presunu nas tam. Nastastie hned poobede ma presunuli. Cely zvysok pobytu som nezazila nikoho, kto by nebol mily, ustretovy, ochotny pomoct s cimkolvek. Opat velka spokojnost s martinskou porodnicou. Len jedna vec - na kupelniach uz poznat, ze maju za sebou niekolko rokov intenzivneho pouzivania. Inak viac porodov bolo aj dalsi den, ale zvysne dva akoby utal, 2-3 porody za den 🙂 vsetky deticky to chceli stihnut v auguste 🙂

maco
9. sep 2016
maco
16. sep 2016
alantroj
16. sep 2016

@maco tie fotky;) akoby som tam bola vcera. Inak este by som chcela druhe, nad zilinou ani neuvwzujem. Teraz mi rodila kamoska, rodila sama v ten den a doktorka si stahovala kancel tak neprisla k porodu. Ved tirdit sufliky je dolezitejsie. Odrodila ju len pa.

lilka5566
16. sep 2016

Aj si sama šnúru prestrihla? 😉Kamoska povedala ...tak radšej tam nejdem 🙂 🙂 to zbožňujem 🙂

evittam
17. sep 2016

@lilka5566 Presne tak - kamoška povedala, suseda povedala a počula som....A podobne. Ja som rodila v ZA 2x - maximálna spokojnosť so všetkým - lekári, pôr.asistentky, sestričky, služby, izby, jedlo-všetko. Išla by som aj tretíkrát. Kamoška má 3 synov - prvého rodila v MT - tiež "lebo počula...", druhého a tretieho v ZA - skonštatovala, že sa zbytočne "trepala" do MT. Ale myslím, že toto som tu už písala.
A takej rozprávke - akože si lekárka sťahovala kancel a ledva prišla k pôrodu uverí len fakt naivný človek - to si nemôže dovoliť - predpokladám, že okolo milostivej neskákala celá pôrodnica tak má svoju rozprávočku a "hororovú story".... 😀

alantroj
17. sep 2016

@lilka5566 ak vies citat je tam napisane ze porodna asistentka

alantroj
17. sep 2016

@evittam predstav si ze kamoska sa nestazuje lebo ma taku fajn povahu, akurat pre nepritomnost lekarky ju nemal kto nastrihnut. Mala velke dieta takze je dotrhana ale nestazuje sa. Je rada ze ma zdrave babtko. Ja nepotrebujem aby si tomu verila.

egiginka
17. sep 2016

zeny a co takto skusit aj trochu ine kritria ako izba, ako napriklad, ci po porode je bonding, ci nechaju dieta 2 h hned na matke, ci dieta po porode je hned s matkou na iybe a nie den niekde inde, co takto samotny porod, ci nedavaju ybztocne medikamenty, ci zena nemusi rodit uplne v lahu, ci nenastrihavaju rutinne, ci zena moze rodit v klude a nie, ze ho vedu doktori a ide sa rodit, ked oni povedia, vyvolavanie porodov, prepichovanie plodovej vody,,,,,,,,,,,,,,,,, toto su mozno podstatnejsie veci, ako izba, kupelne a strava

evittam
17. sep 2016

@egiginka Presne tak.
@alantroj Nikde nepíšeš o pôrodnej asistentke ale o "doktorke"..... Veď ja netvrdím, že to potrebuješ. Len proste nemám rada ak niekto niečo "ofrfle" a ani tam nebol a ani to nezažil......Ako tu niektoré mamičky na MK idú porovnávať pôrodnice, ale rodili len v jednej alebo vždy sa dobre zasmejem na múdrych rečiach tehotných prvorodičiek o pôrode-to len tak na odľahčenie.
Ja ti nepotrebujem nič veriť - ja som zažila a som max.spokojná - žiadny nástrih, malého my hneď priložili, mala som ho hneď na izbe, izba perfektná, sociálne zariadenie tiež, jedlo taktiež - dokonca ak som dojčila tak mi ho prihriali, personál tiež spokojnosť, prišla za mnou dokonca laktačná poradkyňa,.. neviem čo by som ešte spomenula.

alantroj
17. sep 2016

@egiginka akurat pisem ze kamoske neprisla lekarka k porodu. Kazda zena ma svoj vlastny pribeh ale mozno ho sem nenapise prave kvoli komentarom ako su hore. Aby ta niekto urazal a spochybnoval. Neviem kto by mal dovod si vymyslat priebeh vlastneho porodu. Vsak mozu damy popisat co z toho co pises v Ziline mali a nemali pri porode. Ja pravdivost spochybnovat nebudem
@lilka5566
@evittam
Ja som v Martine bola po porode na sale cca 1,5 hod sama s muzom a babom. Mohla som sa rozhodnut ci ho dam na novorodenecke alebo k sebe na izbu. Kazdy den sa chodili pytat ako v noci, ci chces dieta pri sebe. Prve prilozenie bolo na porodnej sale.nechcela som nastrih ani som ho nemala takisto som nemala klystir. Vyvolacky mi trochu dali kedze som bola bez vody a to musis porodit do 24 hod inak skoncis cisarskym. Co ma mrzi ze mi ho na chvilku vzali a doniesli umyteho, prvy dotyk by som chcela este s usmudlanym babtkom

evittam
17. sep 2016

@alantroj No veď ja tvoj príbeh nespochybňujem...Ani nikoho neurážam. Len proste neverím, že lekárka neprišla k pôrodu-to je všetko - toto si dovoliť nemôžu.
A ja som mala to isté čo ty v ZA a predstav si, že mne dali malého hneď ako sa narodil.....a to pred vyše 8.rokmi....Ja si tiež nemám prečo vymýšlať. Akurát som mala klystír - nič strašidelné....
.

lilka5566
17. sep 2016

@alantroj no ja to nemyslím ,le ale tiež sa mi nechce veriť že by neprišla dr k porodu,a hlavne z takého dôvodu ako píšeš.hlavne keď viem ako sa tam všetci snažia.takze niekde bude asi zrada 🙂 ja som mala cisarsky takže nemôžem sa vyjadriť k bondingu a ostatným veciam 🙂 ale aj s izbami som bola spokojná

sun123
17. sep 2016

zilina a maximalna spokojnost,aj babo pri prilozili po porode,slusny,ochotny personal..izby usli..

qwert77
17. sep 2016

Rodila som v auguste v Žiline a bola som maximálne spokojná. Vsetci milí, od pa až po primára, naozaj si nemôžem sťažovať. Splnili mi všetko o čo som žiadala. A ze sú iba jedny sprchy na celej chodbe? No a čo, pre mňa boli dôležitejšie iné priority, nie to že sa budem chodiť sprchovať štyri dni do sprchy ktora je na chodbe. Dokonca som prijímaná návštevy na izbe, bola som na obyčajnom oddelení. Pri druhom tam pôjdem opäť, načo sa trepať cez Strecno do Martina. Martin nejdem hodnotiť keďže som tam nerodila a zážitky známych a kamosiek mohli byť subjektívne, keďže každá z nás si zakladá na niečom inom. Peknú sobotu prajem😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre