Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

egiginka
17. sep 2016

vo vacsine zapadnych krajin, pocnuc Rakuskom nebyva pri porode doktor, ale porodna asistenka, doktor tam je len pre pripad sekcie a komplikacii......... takze ci to je prAVDA, ALEBO nie, tak podstate neni na tom nic zle a stava sa to casto, ze zena odrodi na chodbe, alebo doslovne doktor pride a uz len zasije ak treba, stalo sa to urcite v kazdej porodnici...... by the way kamoska porodila minuly tyzden v hoteli🙂))) myslela si ze este ma 2 tyzden cas, ze to len poslicky, dala si kupel a nestihla uz ani sanitka prist🙂))))
@evittam
@alantroj

evittam
17. sep 2016

@egiginka No veď jasné - ja to chápem a aj to beriem v pohode....🙂 Ale nech mi nikto netvrdí, že pri normálnom pôrode v pôrodnici pri nej nikto kompetentný nebol - či už PA alebo doktor.....a že len kvôli tomu, že sťahovala kancel.....Ďalšia vec je, že sú tam minimálne dvaja - cez víkend, cez týždeň aj viac - beriem - mohol byť CR, iný pôrod - bola už len jedna doktorka k dispozícii....
Tu ide len o to, že niekto ide nadávať na pôrodnicu, v ktorej v živote nebola a nerodila. 😉

egiginka
17. sep 2016

@evittam , celeho kona treba brat s rezervou, ja som nieco hladala a ma to cez googel vyhodilo sem a teda mne osobne to prislo luto, co som za tych par riadkov citala, ze co je pre zeny podstatne aby bolo v porodnici :(,,,,,,, a to ci uz prin porode dosli mimozemstania, alebo stahovali porodnicu, tak to uz je asi najmenej:(,,,,,,, topka co som tu citala, uz neviem ktora to bola strana ale boli taki zlati, ze mi doniesli ukazat dietatko uz v perinke a potom mi dopriali oddych a ditatko este aj nakrmili....... jaj aj si mamina chvalila ako ju dobre doktor zasil,,,,,,,,,, za mna toto je pruser povazovat ako spokojnost,

evittam
17. sep 2016

@egiginka Tak v tomto s tebou úplne súhlasím - no čo narobíš. Ja sa sem prídem tiež len zabaviť. Raz si tu pamätám jednu veľmi zaujímavú diskusiu - proste som sa dozvedela strašne veľa vecí ohladne pôrodu, všetkého okolo neho - ako to vlastne prebieha, čo s tebou vlastne v tej strašnej pôrodnici spravia, atď., atď. a dievča bolo cca v 25.tt a prvorodička. No až som "plakala" - a ešte zo mňa išla spraviť "trúbu", že ja tomu vôbec nerozumiem.....No nájde sa tu všeličo. 😀 Niekedy mi až "rozum stojí". 😉

egiginka
17. sep 2016

@evittam , no prav vies, mnoho zien by chcelo dostojny porod, nie kazda si trufne rodit doma, alebo ma peniaze ist do zahranicia, porpiade nie kazda ma chut cestovat a jednoducho ked su zeny spokojne vo vacsine s tym pruserom co tu je, tak potom sa to tazkomeni, vies ked je niaka akcia tak je aj reakcia, ale u nas ma problem par zien a potom tie su oznacovane, za neviem ake divne, zato, ze chcu rodit ako sa rodi vsade inde ?:(

evittam
17. sep 2016

@egiginka No pozri, ja som dosť náročná osoba a môžem napísať len zas a znovu čo som tu už aj napísala, že ja som s našou pôrodnicou max.spokojná. Prirodzený pôrod bol perfektný - bez nástrihu, muž pri mne, malého mi hneď priložili, hneď som ho mala na izbe, personál perfektný, služby, muž bol celý čas so mnou aj po pôrode tie 2 hodky, potom na izbe-bola polnoc, kedykoľvek mohol za mnou prísť-na akokoľvek dlho, návštevy na izbe, no všetko na čo si len spomenieš.....Druhý som mala CR a tiež max.spokojnosť. Nemôžem povedať nič zlé - až na jednu sestričku a lekárku z novorodeneckého, ale to už nejdem rozpitvávať - stáva sa.....

egiginka
17. sep 2016

@evittam , zavidim🙂 ja som mala prvy porod prestiznej nemonici ala kramare :( no tedaa trauma, doslovne hroza.... mne inak zase pozerai panelak a nechavali ma hodinu na monitore a ked som im kricala, ze rodim tak ignor, ale nakoniec prisli a mala uz mala horsie ozvi:(, ale nastastie vsetko dopadlo, druhe tiez chcem cr, alebo rakusko, alebo doma pokial bude ochotna prist PA z rakuska, co tam robi, ja byvam hned pri nemocnici, takze muz vie byt do 5 minut so mnou v rukach tam... takze preto aj toto zvazujem trochu

evittam
17. sep 2016

@egiginka Tak držím prsty. Ja som druhý chcela prirodzený, len sa malá neotočila ale aj tak som dúfala do poslednej chvíle, že budem rodiť normálne. Nakoniec akútny CR. Nevadí hlavne, že sme obe v poriadku. 🙂

egiginka
17. sep 2016

@evittam , dakujem,ano ja tiez by som neriskovala, keby nebolo vsetko ok, som dost opatrna a mam v rodine doktorov az az, takze tak, ale tak velmi si to prajem nech je uplne vsetko ok .

lilka5566
17. sep 2016

Este som zabudla povedať že sa mi tu stala taka prijemna vec,mozno je to normálne ale zdalo sa mi to milé.ked má preložili z JIS na novorodenecké,prisli za mnou 2 sestricky ma privítať,vsetko mi vysvetlili ako to tam chodí a že keď cosi mam hneď zvonit 😄

88patka88
17. sep 2016

Za mňa MT už nikdy viac a ZA neviem ja som mala veľmi zlú skúsenosť...Hlavne som mala ,, šťastie" na personál ... 😖

rrybka
17. sep 2016

Za mna jednoznacne Martin dvskrat odrodene uplna spokojnost pri porode uxasne sestry cely personal ok

rrybka
17. sep 2016

@kacenkha izby dole pre doprovod su uz uzasbe prerobene este krajsie ako na 6/2videla som ked som chodila na monitor.velky pokrok ked som pted 9r syna rodila

alantroj
17. sep 2016

@evittam ak myslis mna kludne ma oznac. Ja som v zilinskej porodnici bola a dlho. Ak to bolo myslene na mna. A opakujem ze na konci vety je napisane ze kamosku odrodila pa co je skratka pre porodnu asistentku. Nikde sa nenapisla ze tam nebol nikto.
@egiginka kamoska porodila tiez doma. Nechtiac. Druhorodicka. Nemala kontrakcoe isla na wc praskla jej voda a kym dosla sanitka maly bol davno na svete. Ja som zastanca porodov v nemocnici. Moja svokra je porodna asistentka a sama tvrdi ze nikdy nevies co sa moze vyvrbit. Ked je vsetko ok porodis barskde ale doktor by tam mal byt prave pre tie problemy ked ide o zivot dietatu alebo matke.

evittam
17. sep 2016

@alantroj Ak by som niekde myslela teba - tak ťa označím - ja s týmto nemám problém. Nikde som ťa nespomínala.....A to pa som si v tom príspevku nevšimla.....

alantroj
17. sep 2016

@evittam ok;) to najdolezitejsie mame kazda (dufam) uz davno z nemocnice doma. Dietatko. Dobru noc

jvlo
20. sep 2016

Po minulom týždni už môžem porovnávať aj ja....
V MT som rodila v roku 2013 prirodzene. Rešpektovali, že ani za nič na svete nechcem cisársky, tak som rodila 3,5 dňa pomocou vyvolávačiek, epidural mi podali, keď som oň požiadala. Nevýhodou je, že väčšinu času som bola napojená na CTG monitor, takže som sa nemohla prechádzať, ísť do sprchy tak ako by som chcela. Mala som zamluvneného pôrodníka MuDr.Haška, ktorý bol stále po ruke v nemocnici, väčšinou ma vyšetroval len on. Na brucho sa mi nikto nehádzal, PA boli veľmi milé, takisto celý personál počas môjho pobytu tam.

Teraz som tiež mala rodiť v MT, ale bol problém s uznatím ortopedickej kontraindikácie, celé to bolo také zvláštne, pretože primár potreboval papier od primára ortopédie, ten bol preč a tak som len mala prísť na príjem, že sa primár potom rozhodne, čo so mnou. To ma nahnevalo, pretože ma ani nevyšetril, tak som sa šla spýtať do ZA, čo si o tom myslia oni, keďže som mala potvrdenie od ortopéda v ZA aj MT, že cez moju panvu tak veľké dieťa aké čakám neporodím.

V ZA ma poslali tiež za primárom ortopédie, ktorý ma hneď vyšetril a odporučil sekciu.
Na príjmovej ambulancii ma objednali na sekciu minulú stredu.
V stredu som prišla na príjem, hneď ma vzali dnu, vypísali papiere a šli so mnou na sálu. Spísali všetky potrebné papiere, natočili CTG, vyšetril ma primár, nacievkovali, vzali krv a poslali na chodbu pôrodnej sály, kde za mnou pustili manžela a čakali sme, kým odoperujú mamičku predomnou. Prišiel sanitár, odviedol ma na sálu, kde boli všetci strašne milý, anesteziológ mi veľmi pomáhal svojim humorom, keďže som sa strašne bála. Spinál napichol na 1x úplne bezbolestne. Keď malú vybrali, ukázali mi ju, šli ju zvážiť, poumývať a doniesli mi ju späť, mohla som ju pohladkať. Išli ju ukázať manželovi, dali mu ju na ruky a sestrička ho s malou pofotila. Po skončení sekcie, ma odviezli na chodbu, kde mm za mnou prišiel doniesli dcérku a ešte sme sa pomojkali a pofotili. Zo sály som šla na JIS a odtiaľ na nadštandard. Za celý pobyt som sa stretla len s príjemným a profesionálnym prístupom.

Čo sa týka novorodeneckého oddelenia v ZA, nechápem, tie negatívne reakcie. Sestričky z novorodeneckého boli celý čas veľmi milé. Na dva dni musela ísť dcéra pre problémy na JIS, kde som za ňou mohla chodiť cca každé 3 hodiny, v noci mi volali, aby som ju prišla nakojiť, pomohli mi s polohami pri kojení. Za 2 dni ju lekárky z JIS zdiagnostikovali a stabilizovali, za čo som im veľmi vďačná.

Ťažko povedať, kde je lepšie, pretože každý pôrod je iný, takisto ako je každý lekár iný profesionál. Pôrody nemôžem porovnávať, keďže jeden bol prirodzený a druhý sekcia, ale v prístupe rozdiel nevidím.

MT pôrodnica je celá zrekonštruovaná a aj štandardné izby, ktoré sú zdarma vyzerajú veľmi dobre a majú k dizpozícii sprchu.
V ZA sú tie priestory také komunistické, preto som šla na nadštandard.
V tomto mi príde MT lepší, ale aj v ZA sa pomaly prerába.

Novorodenecké mi príde rovnako dobré aj v MT aj v ZA, ale v ZA chýba laktačná sestra, ktorá by sa starala len o pomoc mamičkám pri kojení, tú v MT majú.

martamasarova
20. dec 2016

neviem porovnávať , ale rodila som v oktobri v Martine, kedže som žilinčanka, mala som obavy ako sa ku mne budú chovať. Prístup od upratovačiek až po prednostu úplne milý , ešte teraz som z toho v šoku, rodila som 20 hodín, a neustále so mnou bol niekto, poslednú hodinu tam zostal so mnou celý tím, 3 pôrodne asistentky, lekár, a vedúci oddelenia, a všetci mi boli oporou a povzbudzovali ma 🙂 po pôrode odviezli ma na izbu, ktorej súčasťou bola sprcha, čo bola výhoda, cez den neustale niekto k ruke, stale sa ma pytali či niečo nepotrebuje, najskor vizita, potom lekar pre mna, pre malú, laktačná poradkyňa, ktorá s nami na izbe stravila vyše dvoch hodín a snažila sa nám pomôcť, odchadzala som s dobrým pocitom, s malým batôžtekom, ktorý som kojila, ... pôjdem tam rodiť zas, toľko moja skusenosť,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre