Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

bibianna
6. dec 2008

Pani doktorka, písali ste mi IP. No v rýchlosti som ju zmazala a teraz neviem na aké meno mám odpovedať, tak sa vám chcem ospravedlniť tu, ak to tak nebolo, ako som písala. Ospravedlňujem sa. V očiach laika to vyzerá úplne inak ako v očiach doktora.

radka333
1. jan 2009

ahojte mamičky! ja som zo žiliny, ale od začiatku tehotenstva som bola presvedčená, že budem rodiť v martine. bola som si to tam aj obzrieť, ale na monitor som chodila do žiliny. až deň pred termínom som šla do martina, lebo ak tam chcem rodiť tak tam mám byť aj monitorovaná(podľa slóv môjho gynekológa), tak som sa s mojím veľkým bruškom sama autom vybrala až do martina, tam som si odsedela asi dve hodiny bez vody čakajúc na monitor, na čo mi oni povedali, že keď som zo žiliny, tak si mám chodiť tam.úplne vyšťavená som šla domov. ráno v termín pôrodu som šla radšej ešte do žiliny na monitor, ke mi namerali kontrakcie, tak ma vyšetrili, ale nebola som otvorená, tak ma poslali domov s tým, že mám prísť na druhý deň na príjem. to sme však už nestihli, pretože mi o tretej poobede praskla voda a za osem hodín sa malý narodil v žilinskej pôrodnici. manžel bol pri tom, mali sme krásnu pôrodnú sálu a súkromie, sprchu som mala na dva metre, hopsali sme na lopte a o desiatej mi dali infúziu s tým, že do hodiny porodím. za pomoci troch asistentiek a dr. jaššovej sa malý pozrel na svet o 22.55hod. všetci boli skvelí a milí, asi som natrafila na personál s dobrou náladou. príjemné boli aj sestričky na novorodeneckom, mala som problém s tým, že malý sa nechcel prisať, omáhali vo dne v noci. a keď sme odchádzali tak nám pomáhali s taškami až do výťahu a s úsmevom. keď sa rozhodneme pre druhé bábo určite pôjdeme znovu do žiliny. a aby som nezabudla, neboli sme na nadštandarde! 😉 držím palce!

zjanka
4. jan 2009

Ahojte tehuľky a mamičky,
pred 8 týždňami sa mi narodilo dievčatko a bolo to v žilinskej pôrodnici. Tak ako aj mnohé z vás, aj ja som váhala, či pôjdem do Martina, alebo budem rodiť v Žiline. Vôbec som nebola rozhodnutá, no keď som mala kontrakcie každých 20 minút, ktoré prišli v priebehu pár hodiniek a vedela som, že to bude oveľa rýchlejšie ako prvýkrát, zvolila som z "bezpečnostných dôvodov" Žilinu. Rozhodla som sa správne a som tomu rada. Po príchode do pôrodnice (cca o 22.30) a nutnom "užití" antibiotík (kvôli Streptokokovi ag.) intravenózne sa mi malá narodila o 02.00. Do Martina by som to neviem ako stihla....Bola som tam sama rodička, personál bol príjemný, 100% rozdiel oproti prvému pôrodu. Veľa sa toho po 6 rokoch zmenilo.... (alebo som mala šťastie na sestričky a lekárov ?) Na novorodeneckom bola veľmi príjemná lekárka s úžasným prístupom k bábätkám, ako aj milé sestričky. Každopádne, som šťastná, že všetko dobre dopadlo a ďakujem personálu za príjemný a ľudský prístup. 🙂 Ak bude "nejaké nabudúce", tak určite do Žiliny.....
Prajem Vám, aby ste mali príjemný zážitok z pôrodu, či v Martine, alebo v Žiline.

katkateplice
11. jan 2009

ahojte baby,
v júli som rodila v Martine... na obed som sa začala cítiť akosi čudne, o šiestej večer mi začali bolesti a zdržiavala som ich až do desiatej večer až kým som nezačala krvácať. To mi už nebolo všetko jedno, tak som sa oholila, vyumývala, obliekla... a o pol siedmej ráno sa narodil malinký
martinskú pôrodnicu a hlavne prístup MUDr. Silvestra Gallu si neviem vynachváliť. Boli jednoducho skvelí. Celý pôrod sa mi venovala pôrodná sestra, pôrod a hlavne tlačenie ma Gallo ukľudňoval a nedal sa vytočiť mojím frflaním 🙂
malého mi priložili hneď po pôrode, to bol najkrajší zážitok v mojom živote 🙂
hneď ako som prišla na izbu, už bola pri mne sestrička, odprevadila ma do sprchy, uložila do postele, ponúkla piť, jednoducho super
plánujeme v budúcnosti ešte jedno bábo, tak určite v MT... a tentokrát si MUDr. Gallu zaistím vopred

larisska
12. jan 2009

Ahojte,rada by som pridala aj ja svoju skusenost ja som rodila v Cadci a mozem si len pochvalovat,velmi prijemne sestricky,lekari a dokonca aj upratovacky co sa teda rozhodne neda povedat o zilinskej nemocnici,tam som si odlezala asi 3 tyzdne,ked som bola tehu a teda rozhodne nikdy viac 😒.ludsky pristup.ochota im teda nic nehovori 😠 takze ja osobne odporucam nemocnicu v Cadci 🙂

danka.k
12. jan 2009

ja vrelo odporucam MT.. su tam dobrí lekari aj sestricky.. pri porode boli dve sestricky, ktore ma stale monitorovali lekar ma chodil casto pozerat... pri porode asistuje strasne vela ludi, co je myslim dobre.. ked budem znova tehotna budem zas zvazovat MT

skorvankova
16. jan 2009

ahojky, ja idem rodit cca za 2 mesiace, chcela by som ist do ZA, neviete ako to tam teraz vsetko funguje?
Rodili ste niektora uz v tomto roku?
Este by som chcela vediet ako to je s epiduralnou anestezou v ZA?

mimacik
18. jan 2009

Ahojte. Som zo ZA a takmer celé tehotenstvo sme boli s manželom za to, že ideme rodiť do MT. Termín mám 26.2. a už som presvedčená o tom, že budem rodiť v ZA. Som žilinčanka, tak ZA. Kamarátka tu v decembri porodila chlapčeka, bola v nadštandarde a nevedela si vynachváliť. Tak som zvedavá, ako to bude, keď "to na mňa príde" 🙂

skorvankova
19. jan 2009

mimacik, prajem ti vela stastia pri porode. 😉
nemohla by si mi potom dat vediet ako to tam naozaj funguje?

mia6
19. jan 2009

Ahojte, ja som tiež zvažovala Martin alebo Žilinu. Mám kamarátky, ktoré to v pohode prežili v Žiline a na nič sa nesťažovali. Do pôrodnice by som mala ísť asi o mesiac tak dúfam, že sa potom nezabudnem ozvať ako to dopadlo. Okrem toho ešte Žilina zvíťazila lebo predsa len to majú všetci bližšie keďže sme celá família zo Žiliny a keby bol nejaký problém tak ma niekto navštívy za 10-15 min. a nie za hodinu. Ešte som pôrodnicu nevidela, idem až budúci týždeň na monitor. Nečakám nejaký luxus je to predsa len nemocnica...

skorvankova
19. jan 2009

mia6, drzim vam palceky, potom napis ako to dopadlo.

silvia0412
20. jan 2009

ahojte, ja môžem porovnávať pôrody v žiline v roku 2000, 2004 a teraz v decembri v roku 2008. Pri prvom pôrode som mala vybaveného doktora, ale ochota nič moc vtedy sa mi narodila dcérka 😉 v roku 2004 už to bolo lepšie, aj prístup doktorov aj prístup sestier vtedy sa nám narodil syn, a teraz v decembri 2008 sa nám narodil tiež synček, doktorka ktorá ma rodila bola mladá a bola veľmi zlatá, aj sestričky ušli, pôrod dopadol o.k. a potom sme si dali nadštandart a môžem to len odporučiť. Sestričky aj doktori tam boli užasný, vždy ked išli vojsť do izby tak slušne zaklopali a čakali, a to nehovorím o tom že deti aj manžel teda hocikto z rodiny alebo kamaráti tam mohli isť kedy chceli. Bolo to proste super.

danka.k
20. jan 2009

v martine su tiez navstevy od rana do vecera desiatej... a su na izbe co je dobre.. kamoska zo ziliny svoje obe deti rodila v martine a povedala ze do ziliny by rodit nesla... ale to je sto ludi a sto nazorov

ankamamka
21. jan 2009

Ahojte mamicky.chcem sa vas spytat na tu nadstandart izbu v Za,mi cakame babo na 1.juna a bojim sa tam ist rodit ,preto lebbo som 2005 porodila synceka a vytrapeli sme sa v ZA statocne,a nakoniec musel ist maly zvonom co mu prestavalo byt srdiecko,nic nam tam nedali a ani nemali o nas zaujem,teraz ked citam vase clanky o tej izbe,tak ako sa to zariaduje,niako pred porodom a za kym by sme mali ist,alebo v den porodu ked idete rodit ten nadstandart, prosim dajte m ivediet ako to mame zariadit,budem velmi vdacna Anicka

silvia0412
21. jan 2009

Ahoj Anička. Ten nadštandart sa nedá objednať dopredu lebo nevieš kedy sa bábätko presne narodí, ale väčšinou je tam volné a stačí to povedať pri prijatí. Aspoň ja som to tak urobila. A naozaj tie peniaze stáli zato.

ankamamka
21. jan 2009

pre silvia0412 🙂 ,dakujem,a ked nebude volne,tak to bude parada ☹ ,nechcem ist na normalnu izbu,a tie sestricky na oddeleni to bolo hrozne,ked som citala ako je hentam tak racej tie peniazky do toho dam a nech sme spokojny 😅 ,a presne kolko ta to vyslo zo vsetkym co si tam mala,ak smiem vediet,dakujem velmi pekne ze si sa mi ozvala,Anka

ankamamka
21. jan 2009

a z epiduralnou anesteziou to je ako kto vie ☹ ,ja som ju pri prvom chcela a nedali mi ju ze je este skoro a potom ze uz neskoro,podla mna sa len vyhovarali lebo doktor vkuse spal,lebo mal 3 nocnu po sebe,tak kazde 3h.ho kumne budili,ja som rodila od rano do rana 4h,do vecera som bola na izbe na monitore ,za cely cas ma pustili osprchovat len 3 razy,vsetky tie bolesti som musela znasat po leziacky,ani prechazdat som sa nemohla,sestricky sa namna len pozreli a nic,tak toto by som nechcela zazit,bojim sa velmi lebo sme mali tazky porod,preto chcem vsetko vyuzit ako by sa len dalo ,aby sme to mali laksie.nech sa ozve bar kto kto vie viac ako ja,dakujem,Anka ☹

silvia0412
22. jan 2009

ahoj Anka. ten nadštandart nás stál celkovo 4.000 Sk. A bola som na ňom vlastne od nedele rána do štvrtka. Sestričky tam boli úplne úžasné a aj doktori sa milo správali. Najlepšie na tom je, že sme si to s Jakubkom dokonale užili a boli sme maximálne spokojný. Malý tam bol úplne v klude, nikto tam netrieskal dverami a všetci boli super. Takže držím palce až ti výjde.

danka.k
24. jan 2009

ankamamka: ja som v martine chcela epiduralku a doktor tiez povedal ze mi ju nestihaju dat.. ale tak zvladla som to aj bez toho...

mimacik
24. jan 2009

skorvankova - ďakujem, keď budem mať "potom", určite sa ozvem. Momentálne chodím na kurz psychofyzickej prípravy do žilinskej nemocnice, boli sme si naposledy obzrieť pôrodnícku sálu, aj štandardné izby. Rozhodla som sa tak, že budem na štandardnej izbe. Veď koľko žien to tam prežilo? Nie som fajnovka alebo ako sa hovorí "z hovna ulepená", takže luxus nepotrebujem. Tie koruny radšej investujem do bábätka. Bývala som 7 rokov na rôznych intrákoch, takže pre mňa tie spoločné sprchy problémom určite nebudú. Len manžel je troštičku smutný, že nemôže prísť kedy sa mu zachce. Je to predsa len pár dní a potom už budem doma ...

mimacik
24. jan 2009

Info o žilinskej pôrodnici nájdete aj tu: http://www.nspza.sk/index.php?content=show_page...

zjanka
29. jan 2009

Ahojte,
aj ja som bola na štandardne, aj keď som zvažovala nadštandard. Fajnová tiež nie som, WC a sprcha sa dali vydržať. Teraz som bola na strane, kde sú novorodenci, tam je 1 WC s 1 sprchou, ja som ju mala presne oproti izbe. A voliť nadštandard kvôli lepšiemu prístupu lekárov a sestričiek - neviem, tento názor nezdieľam. Jedine tak kvôli prostrediu, stravovaniu a návštevám. Tie 4 noci a dni, ktoré som tam strávila prešli neuveriteľne rýchlo, 1. deň sa strava nosí na izbu, bábätko prvých 24 hodín prebaľujú (ja som to nesmierne ocenila po prvom pôrode a aj teraz, nakoľko som bola fyzicky dosť vyčerpaná - obe deti nad 4kg). A návštevy - mne tá 1 hodina stačila. Sedí sa v jedálni - nie je to síce až také pohodlie, ale je to teda pokrok oproti tomu, ako to bolo kedysi - na chodbe. Ale na druhej strane, každý je inak náročný, takže nikoho, kto chce nadštandard neodsudzujem 🙂.
(Pri prvom pôrode som bola v nemocnici 8 dní, takže by to v dnešnej dobe na nadštandarde vyšlo 8tis. (?)...)
Ak hodnotím rok 2002 a 2008, určite bol teraz lepší prístup. Po prvom pôrode som si povedala, že Žilina nikdy viac - aj som si v nemocnici poplakala, žasla som nad prístupom niektorých sestier...No ako som uviedla v mojom predchádzajúcom príspevku, druhý pôrod som zvažovala Martin, no z časového dôvodu a aj z dôvodu jednoduchšej a pohotovejšej možnosti návštev manžela a 6-ročného syna som zvolila Žilinu. Našťastie mi to tentokrát vyšlo. 😀 "Mimacik", daj vedieť, ak pôjdeš do Žiliny, ako to všetko dopadlo, som zvedavá !
Ozaj, skoro som zabudla - predsa jedna "pikoška" z druhého pôrodu - keď som ležala po pôrode na sále, vedľa v miestnosti bola moja malá so sestričkou. Po nejakom čase som počula z miestnosti chrápanie (!!!!!!) 😒 - samozrejme to nebola moja malá....- takže predsa jedna negatívna skúsenosť aj z druhého pôrodu....

zabulienka44
29. jan 2009

Ahojte,
ja som z KNM. Taktiež som sa rozhodovala medzi Žilinou a Martinom. Do ZA som chodila na monitor,všetci boli veľmi príjemní,aj keď tie priestory a všetko tam vyzerá otrasne. Nakoniec som sa rozhodla pre Martin, boli sme si to s manželom obzrieť. Všetko nám pekne poukazovali, vysvetlili. To, čo je v ZA nadštandard, to je v MT štandard, to je pravda. Keď prišiel deň "D" ľahko sme sa dostali do Martina, porôd prebehol bez komplikácii,aj ked EPI mi nezabrala (asi bola zle vpichnutá) ☹ . Nevadí, netrvalo to dlho a tešili sme sa krásnej dcérke (4450g, 55CM). Všetko bolo super, čo sa týky porodnice,sestričky milé, doktori v pohode, návštevy boli non stop. Páčilo sa mi tam veľmi.
Aj keď musím povedať, že sme sa pre Martin rozhodli najmä kvoli tomu, že majú veľmi dobre vybavené neonatologické oddelenie pre novorodencov.
Dnes má dcéra 17 mesiacov. Pred Vianocami sa doktorke nepozdával moč,poslala nám ho na rozbor. Ninka mala nález v moči Klebsiella Pneumoniae. Nie je možné, aby táto baktéria bola v močových cestách,nakolko žije v črevách. Rozbor sa zopakoval 3x a vždy bol pozitívny. Skončili sme na nefrológii v ZA, urobili jej sono a skonštatovali v jej 16 mesiacoch VÝVOJOVÁ VADA!!!!!!!
V MT jej nediagnostikovali nič podobné,všetko bolo OK. Evidentne zanedbali starostlivosť,pretože to malo byť už vtedy pekne vidno, doktor ma v tom utvrdil. Aj dalšie vyšetrenia, ktoré sme absolvovali v nemocnici to potvrdili. Teraz čakáme na ďalšie vyšetrenie v MT, už teraz sa ho desím,lebo je to MT.
Takže, ja by som už do MT rodiť nešla nikdy!!! Nenechajte sa zlákať reklamou a pekným prostredím,nie vždy to stojí zato. Prajem veľa štastia.

kikica
30. jan 2009

ahojte tak ja som svojho synceka rodila v martine ale nakoniec saom isla sekciou.super je starostlivost o mamicky na poporodnom to musim naozaj pochvalit aj ked som bola prvorodicka a nemozem to porovnat zo zilinou ale co sa tyka porodu dobre vam radim tim ktore sa chystaju rodit do martina vyhnite sa doktorke mladej s okuliarmi neviem ako sa vola bohuzial len viem to ze je mlada možno okolo25 okuliare,hnede jemne vlnite vlasy zopnute do copu....mozem len k nej tolko povedat ze koli hram nha pc by mi nechala v brusku zomriet maleho chvala bohu prisiel primar na poslednu chvilu maly mal uz len 30%kyslika tak som hned sla na operacku.no je to proste krava

pepies
6. feb 2009

ja som rodila v MT, doktora som nemala zaplateneho (da sa to za 5.000 Sk oficialne), doktori aj sestry boli super, mala som epidural 3000,- Sk, manzel pri porode 1000,- Sk a potom som bola na apartmane, ktory stal az 4.000,- Sk / noc - sa mi to zdalo dost drahe, ale bola som nadmieru spokojna, aj manzel tam s nami bol cez noc, zvykali sme si spolu na babatko ....................
Myslim, ze martinska nemocnica je nadstandardna - renovovane izby, mily personal, skutocne si nemozem na nic stazovat. Sestricky mi ako prvorodicke vysvetlili, ako sa kupe babatko, novorodenecku gymnastiku, ukazali prebalovanie, pomohli mi pri kojeni - teda navigovali ma, co a ako ............... A vsimla som si, ze sestry a doktori sa nespravali tak len kvoli tomu, ze mam zaplateny nadstandard,akobby si niekto mozno myslel, aj co som pocula, vsetci boli velmi mili, starostlivi a samozrejme profesionalni ku kazdej rodicke............ 🙂 🙂 🙂
a rozhodne odporucam otca ku porodu !!!!!!!!! rodila som 12 hodin, neviem, co by som tam sama robila, velmi to psychicky pomaha a bol to muzov najkrajsi zazitok v zivote - on prvy uvidel malickeho, urobil mu nadherne fotky............................... napriek bolestiam to bol nas najkrajsi spolocny zazitok v zivote a velmi velmi nas to zblizilo !!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

kacenka24
7. feb 2009

Ja som rodila tento rok v januári v Žiline a povedala som si, že tu nikdy viac !!! ☹ Ale všetko poporiadku. Bola som ako každý mesiac v 24tt. v poradni. Tam mi doktor povedal, že musím ísť okamžite do nemocnice, lebo môžem každú chvíľu porodiť. Celú vystrašenú so slzami na krajíčku ma manžel zaviezol do nemocnice na príjem, kde som zažila prvý a žiaľ nie posledný šok. Prehliadku mi robil Dr. Babinec, a keď som sa ho slušne opýtala, že čo mi je tak na mňa zreval, že mám ísť za setričkou. Podotýkam, že som bola prvorodička a nikdy predtým som v nemocnici neležala. Ležala som na 1. poschodí päť dní. Za tento čas mi nikto nepovedal, čo mi vlastne je a čo mi hrozí a nikto sa ani neunúval povedať aké injekcie a lieky vlastne beriem. Mala som prísne nakázané ležať a aj jedlo som mala dostávať na izbu. Sanitárky (až na jednu výnimku) mi vždy s nevôľou jedlo priniesli, len ak ich na to upozornila moja "spoluležiaca". Každé ráno o pol siedmej bez pozdravu rozsvietili všetky svetlá v izbe a doslova ručali, aby som si hneď spratala zo stolíka veci, že ho chcú utrieť. V jeden deň sa dokonca stalo, že keď som si obed pýtala na izbu, tak mi sanitárka povedala, že mi sestrička odkazuje, že si mám ísť po jedlo sama. Zvoniť na zvonček, keď mi dotiekla infúzia som sa bála, pretože v prvý deň som si dovolila zazvoniť dvakrát a vypočula som si niečo o tom, že tu neležím sama a že nie je hluchá. V sobotu ráno som okolo ôsmej dostala bolesti. Spoluležiacu, ktorá išla na raňajky som poprosila, nech povie setričke, že mi je zle. Tá mi odkázala, že mám čakať na vizitu a ani sa neprišla na mňa pozrieť. Po nejakom čase som sestre zazvonila a tá mi cez mikrofón povedala, že však mi odkázala, aby som čakala na vizitu. Neviem aký dlhý čas odvtedy ubehol, no mne sa zdalo, že to bola celá večnosť. O tom, čo sa dialo potom a v ďalších dňoch už nemám chuť písať, stačí keď napíšem, že moja dcérka je už pochovaná...
Tí, čo nemajú na to, aby si priplatili za nadštandard sú podľa mňa rovnakí ľudia ako tí, čo na to majú. A už len tento fakt, že bez peňazí sa k Vám správajú ako ku psovi, svedčí o tom, aký je personál a jeho prístup v Žilinskej nemocnici (česť výnimkám).
Po pôrode bola dcérka prevezená na JIS-ku do Martina, kde sa ju týždeň snažili zachrániť. Tam som mala možnosť vidieť iný prístup lekárov a sestier, ktorý sa so Žilinou nedá ani zďaleka porovnať.
Odporúčam preto všetkým maminkám, aby si zvážili, kde budú rodiť a v každom prípade im želám, aby im to vyšlo lepšie ako mne.

pepies
7. feb 2009

kacenka24, je mi to velmi luto, nemam slov .......
ja som tiez prvorodicka a v zivote som predtym nebola v nemocnici ............
lekari a sestry v MT-nemocnici boli naozaj super, a to pocas porodu, ktory trval 12 hodin nevedeli (nevedela som ani ja), ze budem v nadstandardnom apartmane. Ked sa nam narodil syn, moj otec volal do nemocnice, ze nam maju dat najlepsiu izbu a oni nam dali automaticky ten najdrahsi apartman 🙂 bol to vlastne darcek od nasho dedulka pre Jakubka 🙂

biela
8. feb 2009

ahoj kacenka,
strašne ma mrzí čo sa stalo, neviem si ani predstaviť, akú bolesť a hnev si musela prežívať a zrejme stále prežívaš. skúšala si sa sťažovať? ak sa môžem opýtať...

ja som z martina, bývam 1 a1/2 v ZA a keď mám ísť na vyšetrenie k nejakému žilinskému lekárovi, mám z toho hrôzu, do tejto nemocnice by som nešla ležať ani keby mi za to dávali peniaze...
aby som si musela zaplatiť aby sa ku mne správali ako ku človeku, to mi pripadá na hlavu postavené. rodila som v martine a tam sa ku mne správali ako keby som bola celebrita, pričom
samozrejme nie som a ani som im nedala žiadny úplatok, ak nerátam bonboniéru čo som dala sestričke pri odchode z nemocnice.

kacenka, prajem ti všetko čo si želáš nech sa stane, možno očakávanie druhého bábätka ti pomôže nie zabudnúť, no aspoň nemyslieť tak často na to, čo sa ti stalo.

kacenka24
9. feb 2009

Ahoj Biela.
S manželom sme zvažovali aj možnosť sťažovania sa, avšak v tomto prípade by to bolo tvrdenie proti tvrdeniu. Jediné, čo môžem urobiť je dať takto na webe vedieť, čo najširšej verejnosti ako je to so Žilinskou nemocnicou.
Ďakujem Ti za Tvoju podporu. 🙂

inci
10. feb 2009

ahojte,
kacenka je mi velmi luto tvojej dcerky ☹ moje prve tehotenstvo skoncilo odumretim plodu. bola som v 25tt. rodila som v ZA. o babo sme neprisli vinou lekarov, priroda sa tak rozhodla....
druhy krat som rodila v MT, vtedy este neprerobenej porodnici. bola som maximalne spokojna.
pri tretom porode sme trosku "zariskovali" a zostala som v ZA. mala som kompliikacie a maly sa musel o mesiac skorej narodit. za cely ten mesiac, co sme tam boli nemam ani jednu negativnu skusenost, ci zo strany lekarov al. sestriciek. a to som lezala snad na kazdom oddeleni. od oddelenie rizikovej tehotnosti, cez JIS-ku az po odd. sestonedelie. maly bol 4tyzdne na JIS-ke. neviem, ci som mala len stastie na personal ale bola som maximalne spokojna so starostlivostou.
teraz som neplanovane 4. tehotna a velkou pravdepodobnostou zostanem v ZA. snad moju doveru nesklamu a budeme odchadzat rovnako spokojni ako pred rokom.
velmi som neporadila tym, kt. sa rozhoduju. tak preto aspon vam prajem stastnu volbu a hlavne stastie na personal a neposlednom rade zdrave a donosene deticky a prijemne spomienky na porod.
pekny den vsetkym.
i.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre