Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

dlugatorka
9. júl 2009

Pridavam cerstve postrehy zo Zilinskej porodnice. Pred tyzdnom som tam rodila a este teraz sa neviem z toho spamatat ake to vsetko moze byt uzasne. Mala som velmi rychly porod 11:25 prijem a 11:30 bolo po vsetkom rodila ma Dr Kacerikova - UZASNA lekarka a aj vsetky sestricky na sale boli velmi mile. Cely pobyt bol uplne kludny plny pohody a domov som sa vratila v uplnej pohode.

monkap
9. júl 2009

to si vazne porodila do 5 min od prijmu?? 😨

daliborkovi prajem vela zdravicka 🙂 nie si nahodou z vlciniec?

veronikahel
9. júl 2009

dlugatorka, ved prijem je na prizemi, to ta stihli vyviezt aj na salu? 🙂

quetinka28
9. júl 2009

Blahoželám k Daliborkovi a k super rýchlemu porodu!aj ja by som taký brala. milé maminy, ktoré ste rodili v žiline, aké to bolo?zaujimalo by ma,či ste mohli počas porodu chodiť,ísť do sprchy,alebo sa okúpať. Niekde som čítala,že ženám priväzuju nohy.Je to aj v žiline?ďakujem

veronikahel
10. júl 2009

quetinka, jasne, ze mozes chodit, nohy sa priviazuju az ked uz ides rodit, teda vytlačiť mimčo...

monkap
10. júl 2009

quetinka: pocas porodu by si mala vela chodit, sprchovat sa, hupat sa na fit-lopte ... aby ti rychlejsie postupoval porod 😉 takze nie ci mozes, ty musis ... teda ak sa ti da samozrejme 😉

quetinka28
10. júl 2009

ďakujem,všetky maminy opisujú priväzovanie ako niečo hrozné, som sa trochu zľakla.nevedal som si to vobec predstaviť.ale nakonci to mi isto vadiť nebude,len aby sa malé narodilo v poriadku. 🙂

veronikahel
10. júl 2009

to sa neboj, zdvihnu ti nohy a priputaju, to ani necitis... a to mas pravdu, ze pri konci, ti to vôbec vadit nebude 😉
je to kvôli bezpecnosti, aby ti nahodou nespadli nohy, alebo si nahodou nezlozila doktora k zemi 😀

quetinka28
10. júl 2009

aj ma to napadlo,že to asi nebude kvoli našej bezpečnosti 😉

dlugatorka
16. júl 2009

Monkap ano som z Vlciniec a chodili sme spolu do Spektra 😉
Veronikahel stihli sme to ale bolo to tesne, na sale ma uz cakali, dostali uz hlasku z prijmu, tak ma hodili hned na prvy stol a nohy som nemala priviazane nebolo kedy 🙂

voskovka
17. júl 2009

😵 ahojte,maminy,nemaminy,tehulky.
chcem pridať svoju skusenosť zo žilinskej nemocnice🙂som z čadce a aj napriek vynoveniu nemocnice u nas som šla do žiliny.
rodila som 10.7.2009 a mala som planovanu sekciu..všetko prebehlo super,lekari prijemní,sestričky ani nehovorim...nikoho protivneho som tam nestretla ako sa tu kedysi pisalo:(
aj sestričky na novorodeneckom velmi prijemne...pomahali a radili ako sa len dalo....
takže maximum spokojnosti..... 😉

lea132
17. júl 2009

ahojte, nechodite nahodou niektora k doktorovi Bellanovi v Martine? Ide o to, ze potrebujem k nemu ist skor ako mam poradnu a viem, ze mal ist na liecenie, tak ci nahodou neviete, ci uz robi alebo kto ho zastupuje

surviver
18. júl 2009

voskovka blahoželam 🙂 A prečo si sa rozhodla pre Zilinu ak si z Cadce???

janulka18
18. júl 2009

Lea:Tento týždeň Mudr.Bellan ešte asi nerobí,mňa si zavolali až 28.7.,asi je tam od 27. a zastupuje ho buď Mudr. Krivušová-Lacková(tam som sa ale načakala,no dá sa objednať prednostne),alebo Mudr.Málik,ale toho nepoznám.Inak skús si tam zavolať,sestrička by tam mohla byť,dovolenku mala myslím teraz. 😉

miss_shy
18. júl 2009

sestricka ma tiez este dovolenku 😉

lea132
18. júl 2009

No pekne, tak skusim ist k tej doktorke, dufam, ze ma zoberie, mam papier z pohotovosti, ze mam co najskor navstivit obvodneho gynekologa, tak snad...Tak to by mala snad ked tam pridem ma neobjednavat, ale hned vybavit nie? 😕

sorciera24
20. júl 2009

ahojte, pridavam svoj zazitok z martinskej porodnice.....rodila som 11.7. a musim povedat, ze porod a asamotny pristup lekarov, personalu, vsetkeho bol uzasny! 🙂 tak ako sa o nas starali tam, sa nikde nestarali.....stale chodili, ci nieco nepotrebujem ja, alebo babo....vsetko ukazali, pomohli, poradili.....skvele....porod bol fajn, v podstate som polovicu predriemala na stole...vdaka Epiduralke! 😉 odporucam kazdej!....vdaka nej som mala krasny porod...neviem si predstavit sa trapit 15 hodin v bolestiach.....no neviem, co dodat, rada odpoviem, ak mate nejake otazky.... 🙂

severka222
20. júl 2009

sorciera24 zaujímalo by ma či ked nie som z Martina, treba isť vopred na nejaké vyšetrenia a či treba oznámiť že chceš u nich rodiť, a tiež by ma zaujímalo, kolko dní po pôrode si tam bola a čo si potrebovala pre seba a pre bábätko. Ďakujem

janka3.12
20. júl 2009

Ja by som sa ta tiez rada opytala, som z MT a este nie som 100% rozhodnuta pre epidural, treba to dat vediet vopred, ked pojdem na pasy, alebo staci sa rozhodnút aj pri prijime? dakujem

sorciera24
20. júl 2009

severka....viem, ze na vysetrenie CTG neberu mimo Martin, ale podla mna ked tam prides rodit, tak ta nevyhodia 😉 ale inak neviem,kedze ja som z MT....skus sa tam ist kuknut a popytat.....a pustaju domov na 5. den po porode, ak je vsetko ok...my sme boli o 2 dni dlhsie, lebo sme dostali zltacku...ale inak vsetky odchadzaju na 5.den....a potrebujes toho dost...aspon zaklad....pre seba...vlozky, jednorazove podlozky do postele, jednorazove gatky, slapky, toaletak, osuska....a vela pitia 😉 a pre babo...plienky, vlhcene obrusky...ostatne ti daju...aspon co som si spomenula.... 😉
janka....pre epidural sa rozhodujes priamo na porodnej sale podla toho ake silne mas bolesti, ked sa rozhodnes, ze uz to nevydrzis 😉 povies, ze xces, pride dr. a ak si dostatocne otvorena, tak ti ju povoli.....takze nic dopredu nemusis... 😉

labradorik
20. júl 2009

😀Ahojte,mam najnovsie info o ziline.rodila som vcera porod trval 2,5hod,na prvorodicku dobre nie? 😀 no ale cem povedat nieco ine a to to ze ja som bola aj som velmi spokojna,aj s pristupom pri porode aj na sestonedeli.som sice na nadstndarde ale aj tak.vsetci su tu ku mne velmi mili pozorni,vsetko vysvetlia a tak.a si myslim ze pokial budete s lekarmi pri porode spolupracovat je jedno ci lezite v mt,abo za.inak pri mojom porode bolo 5 ludi a nikto nemal nad tridsat.drzim palce
babo je od vcera pri mne.

janulka18
20. júl 2009

Caute,neviete poradiť,akým spôsobom zazmluvniť lekára k pôrodu?Treba mať niekoho známeho,kto Ťa odporučí a predstaví,alebo stačí prísť a spýtať sa ho?Musím ísť do pôrodnice v MT a neviem ako to tam vybavovať.

reva
25. júl 2009

Ahojte,
sorciera24 smiem sa opyta koho si mala pri porode ??? Myslim Dr. .DAkujem.
Janulka 18 podobne zalezitosti sa chystam riesit 😉

janulka18
27. júl 2009

reva:Tak keď niečo zistíš daj vedieť.Mne to príde ako začarovaná téma.každopádne,jediné čo som sa zatiaľ dozvedela je,že termín mám v auguste a to sú dovolenky.😖 Tak fasa.Ale tiež by ma zaujímalo,koho si tak vybaviť v MT.Momentálne počúvam chválu na Galla,Biringera a Matušeka.Akurát netuším,či napr.Biringer chodí k pôrodom.Nemá niektorá z vás s nimi skúsenosť?

sorciera24
27. júl 2009

Biringer viem, ze kocky pri nom rodili, ale uz davnejsie, teraz neviem, ja som mala Matuseka a spokojnost 🙂 ale ako som pisala reve, myslim, ze teraz su tam vsetci odbornici a nevidim v tom rozdiel 😉 tak nech vam to dobre dopadne

matso
30. júl 2009

Ahojte.

Nevie mi niekto povedat, ako je to s epiduralkou v ZA? Niekto tu v maji pisal, ze v ZA sa epiduralka nepodava. Neviete ako je to teraz? A kolko stoji? Ja mam sice termin az v oktobri, ale chcela by som epi, ale ak sa v ZA nepodava, musim ist o dum dal.

kosska3003
30. júl 2009

matso v ZA sa neda s epi nema ti ju tam kto pichnut totizto

mracik
30. júl 2009

jani, ja som rodila u Kamila Biringera. Bol úplne fantastický a pomohol mi porodiť bez nástrihu, napriek tomu, že malý mal skoro 4 a pol kila. Išla by som k nemu aj nabudúce. Či chodí k pôrodom mimo službu neviem.

janulka18
30. júl 2009

dík Mracik,zatiaľ som rozhodnutá pre Matušeka,ale ten má do 17.8.dovolenku,tak hádam sa popýtam aj na Biringera.Termín mám 27.8. a neviem,či dovtedy vydržím 😉 Títo dvaja sú podľa mňa fakt PÁNI DOKTORI-odborníci a ešte aj s ľudským prístupom.

reva
30. júl 2009

Same chvali na Matuseka citam hmmm
Kedz si som same chvali pocula na Dr. Galla ....no o dr. Zigovi sa nic nehovori ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre