Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

zuzu13
12. feb 2007

Anabel som z MT a bola som max. spokojná. Návštevy 24 hod. denne, t.j. v prípade, že to nevadí spolubývajúcej môže byť manžel pri tebe aj v noci. Veľa tehuliek chodí rodiť do MT a verím, že sú spokojné. Personál...pohodička 😀

marget
26. feb 2007

Ahojte🙂 ...aj ja rada privítam vaše skúsenosti, tiež sa rozhodujem medzi Žilinou a Martinom 😉

marijana
26. feb 2007

ja som z martina,aj som rodila v martine,teda nakoniec to bol cisarsky.Ja som ale spokojna nebola,ale dnes uz by som si usta otvorila a ponadavala si.Moj muz ale tvrdi ze ma uz do martina rodit neda,ak by sme nahodou boli zas tehotny.Poznam este vela ludi ktory neboli spokojny v martine a zas ktory boli spokojny v ziline a tak.Myslim si ze je to o stasti,a bohuzial aj o peniazoch,dnes.

zuzu13
26. feb 2007

marijana a aký bol dôvod tvojej nespokojnosti?

mracik
26. feb 2007

ja som druhé bábo rodila v Martine. Bola som spokojná hlavne s doktorkami, ktoré nás odrodili, odvtedy vravím, že pôrodníčky by mali byť iba ženy. Bohužiaľ ani jedna tam už nerobí... ☹
Lenže pred tromi rokmi ešte nebola prerobená pôrodnica, takže neviem ako to tam funguje teraz
Inak ja poznám naopak niekoľko mamičiek zo Žiliny, ktoré rodili v MT a boli veľmi spokojné...
Jediné, čo sa mi nepáči, že manžel platí za prítomnosť pri pôrode 1000 Sk, dokonca aj keď je medik (neviem, či nie aj lekár) a má vlastné prádlo... ☹

zuzu13
26. feb 2007

mracik môžem porovnať pôrodnicu pred a po rekonštrukcii...a je to velikánsky rozdiel...a ty to za chvíľku tiež budeš môcť porovnať 😅
Inak máme stretko, kukni tému"stretnutie maminiek, miminiek a tehuliek..."

peha
8. mar 2007

momentalne lezime v zilinskej nemocnici ako rizikovi pred porodom.
lezala som tu v auguste minuleho roka, na zaciatku tehu, hroziaci potrat, no pristup bol otrasny.
teraz sme sa rozhodli, ze obetujeme prachy a lezime na nadstandarde a to by ste nechapali ten rozdiel, jednak komfort, jednak pristup.
myslim ze samotne oddelenie vybrali aj nadstandartne sestricky, vsetky su mile, usmievave. na jednu pacientku je tu pomaly 5 sestriciek, stale sa pytaju ci som ok, ci nieco nepotrebujem. lekari chodia na izbu dnes zatial min. 3x, su v pohode. na vysetrenia vsetko ide rychlo a bez problemov, internista prisiel za mnou na izbu.
ako to mam slusne povedat, prachy hybu svetom.
izby su neskutocne prijemne, nehovoriac o pohodli vlastnej kupelne wc a bidetu. no mozem len odporucat, ak si to mozete trosku dovolit tych per dni na porod stoji za to, je to obrovsky rozdiel 😎

peha
8. mar 2007

akurat si myslim, ze taketo spravanie nemocnic by malo byt bezne 😒

zabka132
9. mar 2007

ahoj peha,
koľko stojí ten nadštandart ?...ja som kdesi vyčítala, že je tam nadštandart za 1000,-Sk na deň a vyšší nadštandart za 2000,-Sk na deň. Je to pravda ? A ak áno, v ktorom si ty ? Ja som rozmýšľala nad pôrodnicou v Martine, lebo na Žilinu som nepočula nič dobré, ale zasa mám to bližšie do Žiliny....a tiež chcem ísť do nadštandartnej izby, tak neviem. Stále sa rozhodujem.

s060274
9. mar 2007

ahojte baby !Ja som rodila moje tri deti v Martinskej nemocnici.Z prvym pôrodom som nebola spokojna lebo bol v roku 1997.Sestrička bola velmi nevludna ale prežila som to.Mojho syna som rodila s edou a bolo to fajn.Pôrod bol ok aj ked prostredie bolo pod bod mrazu.Bolo to v roku 2001.Moja dcera sa narodila v roku 2005.Pôrodnica bola prerobena a ja som mala pocit že som uplne inde ako na pôrodnici.Sestričky boli fantasticke,doktori velmi ochotny.Sestričky na novorodeneckom super.Pri pôrode som mala dulu (sestričku na praxi).Naozaj som rada.Myslim si že nadštandart tam ani človek nepotrebuje.Na izbe ste dve a ked je rozumna druha strana neni dovod byť na izbe sama.Izba je vybavena prebalovacim pultom,vaničkou,sprchou a umyvadlom.Je to super,čakame štvrte babetko a dufam že zasa pôjdem do martina i ked som z Ružomberka.

mimma
16. mar 2007

Ahoj, ja som moje dve dcérky rodila v žiline, pri prvej som to zvládala horšie, aj prístup niektorých sestier sa mi moc nepozdával, ale to je fakt, že ich tam bolo málo a rodičiek veľa. To som prekvapená, že na tých nadštandardných odd je toľko sestier, no, to sa potom inak pracuje! Vcelku som bola spokojná, to človek asi všade natrafí aj na nejaké potvory...

dudasik
27. mar 2007

Ahojte, akurat som si na babetku.sk precitala debaty ohladom Zilinskej porodnice a neviem co si mam mysliet. Mam zmiesane pocity.
Do ZA som sa prestahovala, inac by som patrila do Bojnic. A teraz z tych clankov neviem, lebo na kazdu porodnicu su aj pozitivne aj negativne ohlasy. Otazka je len, na koho natrafim ja? A ci sa rozhodovat medzi ZA a MT?
Zilincanky hlaste sa, ktore mate ako tak najnovsie skusenosti alebo informacie, je to az take hrozne?
A tiez by ma zaujimali blizsie informacie o nadstandardnosti v ZA. zda sa mi,ze to stoji okolo 2000,-. Je tak?

prihlasenie
27. mar 2007

ahojte buduce mamicky ja vam mozem odporucit MT lebo pred skoro 15-nastimi mesiacmi som tu porodila svojho 1rodeneho synceka a bol primne aj moj priatel.Nielen doktory su tu vynikajuci ale cely personal co je natomto odeleny 6/2 aj co sa tyka NEONATOLOGICKEHO ODELENIA na 6/3 kde sa staraju o predcasne narodenne deticky.Syce tie nadstandarne sluzby su drahe ale chlap pri porode a epiduralna anestezia by mohli byt zadarmo ked si ju zena vyziada a ked jej to zdravotny stav dovoli.A buducim ocinkom odporucam byt pri porode lebo maleho otec si to doteraz nevie vynachvalit ake je to uzasne mat syna alebo dceru ako prvy v naruci.to je pre chlapa najkrajsi zazitok na cely zivot.viem to podla seba.

nana
7. apr 2007

ja som rodila v Žiline, zvažovali sme aj Martin, ale vzhľadom na to, že to bol január zvíťazila Žilina. Bála som sa, že keď nastúpia bolesti a bude zlé počasie do MT sa nedostanem a tak sme rodili v Žiline. Pôrod bol príjemný zážitok vďaka personálu ( šitie až také príjemné už nebolo ). Opatera na šestonedelí taktiež o.k. a aj na novorodeneckom sme pobudli nejaký ten čas a tam sa našli zo dve sestričky, ktoré sme moc nemuseli, ale prežili sme to. Ak budeme mať dalšie, tak v Žiline. Manžel mohol ísť aj na izbu počas návštevných hodín a keby sa nebál, mohol si vyskúšať kúpanie pod dohľadom sestričky.

jaja0110
22. júl 2007

Zdravim vsetky maminy, som martincaka, ale nie preto odporucam porodnicu v MARTINE. Ak sa nemylim, martinska porodnica ma BFH certifikat (baby friendly hospital) co znamena "Nemocnica priatelska detom" a tento certifikat ma len par nemocnic na Slovensku. Robili sa tyam velke rekonstrukcie, su tam moznosti porodu do vody, sukromne izby pre mamicky a oteckov.... kopec vyhod a starostlicost na urovni. Este som tam nerodila, ale hovorim tak zo skusenosti kamaratiek-martincaniek ktore tam odrodili svoje babetka s maximalnou spokojnostou. Takze nechajte sa inspirovat, a drzim palceky!

mimma
30. júl 2007

Aj žilinská pôrodnica má titul BFH, sestra bola druhé bábo rodiť v MT, bola veľmi spokojná, ale bola na nadštandartnej izbe, u keď ju preložili na odd., tak to nebolo také super, ale dalo sa. Najviac asi pomáha, keď je pri vás manžel. Môj nebol, ale keďže som "stará špitálnička", nemocničné prostredie mi nevadí. 🙂

mufo24
28. mar 2008

Ja som rodila v Žilinskej pôrodnici 13.9.2007 a musím povedať že som z toho mala len tie najlepšie pocity. Celý personál bol milý a swnažil sa ma povzbudiť a pomôcť mi ako sa dalo. Mali tam nejakú poruchu, práve im netiekla teplá voda ale sestrička mi dovolila chodiť sa sprchovať do sprchy pre personál!!!Po celý čas mi vysvetľovali všetko čo sa deje, aké lieky mi podávajú a prečo. Som absolventka LF v Martine a viem že aj tam je to fajn ale ja som sa rozhodla, aj napriek tomu, že na Žilinskú pôrodnicu som nepočula veľmi dobré ohlasy, že budem rodiť tu a neľutujem. Všetci sa k nám správali ako rodina. Po pôrode som bola na nadštandarde za 1000sk na deň ale to súkromie stálo za to, hlavne keď nastali problémy s bábatkom a mohla som si aj poplakat aj sa pomojkat s manzelom. Malá sa neprisala tak som si kazde 3 hodiny odsávala mliečko a nemusela som mať pocit, že tým niekoho v noci vyrušujem. Všade bolo čistučko a všetci milí. Ešte aj sanitárka ráno prišla potichy a s úsmevom či nevyrušuje a či by mi mohla upratať. Ďakujem celému personálu pôrodnice aj novorodeneckého, hlavne MUDr. Karisnej.

lulu2407
1. apr 2008

Ahojte,

ja pochadzam z Cadce a tak som sa rozhodovala medzi MT a ZA. Pocula som, ze Martinska nemocnica je dost o uplatkarstve, ale co je natom pravdy som blizsie neskumala.Tak som isla pred porodom do Zilinskej porodnice porozpravat sa s nejakym lekarom a dozvediet sa blizsie informacie, ako to tam funguje a ako tam prebieha taky porod. Zaklopali sme s manzelom na doktorsku izbu a porozpravali sme sa s jednym z doktorov. Mala som dobru refernciu na jedneho z nich, ibaze tam sa neda doktor kupit. Vraj kazdemu jednemu z nich, zalezi na tom najlepsom a nikto si nesmie dovolit nic zanedbat. Bol velmi ochotni, porozpraval ako to tam prebieha a taktiez moznost ubytovania v nadstandartnych izbach, ktore su uchvatne. A tak som 24.07.porodila synceka Adamka v ZA. Mala som pri porode aj manzela, cena je 1.000Sk.Porod bol skvely, smiala som sa, ze ak sa niekto boji, tak za cokoladu pojdem odrodit zanu 😅 Hlavne si nedavajte ziadne utlmovaky, ta bolest stoji zato. Byvala som v nadstadartnej izbe, kde noc stoji 1.000Sk, ale neviem si to vynachvalit.Manzel tam bol s nami od rana do vecera 22hod.Dokonca mu dali samostatne kluce od vchodu.Na dolnom oddeleni,mi to prislo ako v kazdej inej porodnici, kde beru zenu ako dalsiu v poradi.Tu som mala Adamka cely pri sebe, ak som si chdela oddychnut, tak mi ho vzali na sestonedelie, sestricky boli vzdy na vysokej emocii a za kazdych okolnosti boli ochotne pomoct vo dne i v noci.Ranajky, obedy a vecere vam priniesli na izbu a aj odniesli.Ked sme prisli na izbu, tak bola cista a posielka pripravena podla pohlavia. To znamena, ze nas tam cakal modry plysak 🙂 Su tam aj apartmany, kde mozte byt s manzelom, stoja 2.000Sk na noc.Posobi to ako vas byt, kde mate max.sukromie. Takze tie z vas, ktore sa chcete aj v porodnici citit ako doma, tak nevahajte a vyuzite to.

severka222
4. apr 2008

Ja som rodila v októbri 2007. Rozhodla som sa pre Martinskú nemocnicu, do ZA som chodila na monitor a to mi stačilo ... Prístup sestričiek bol hrozný ... napríklad malý sa v brušku stále hýbal a doktor mi viete čo povedal ??? Chodte niekam von - a pridte o 2 hodiny , ked sa ten váš malý upokojí .. a tak som v daždi blúdila po nemocnici ...
Vedela som že tam rodiť nebudem. V Martine ma prijali - rodila som prirodzene ... doktorka bola milá a sestričky ani nehovorím. Jedna ma držala za hlavu a stále mi šepkala že to zvládnem, veľmi mi to pomahalo. Po pôrode ma previezli na izbu . Ráno mi doniesli malú na izbu ... sestrička mi ako prvorodičke všetko povysvetlovala, super bolo aj to že jesť sa nemuselo nikam chodiť .. nosili jedlo na izbu, a najlepšie bolo že bola sprcha v izbe, to bolo fakt super.
No a na čo nikdy nezabudnem ,??? Ten super prístup sestričiek - ked som dostala mlieko a nechcelo ísť von, ako mi pomahali malú prikladať, pomáhali mi odsávať ...
Proste bolo tam super 😀 Dúfam že sa tam ešte raz vrátim 😉

biela
4. apr 2008

ahojte,
ja som zo žiliny, ale chodila som do poradne do martina aj na monitor. rodila som v decembri, akurát keď to na mňa prišlo boli pod strečnom kolóny lebo začalo snežiť... aj napriek tomu som šla do martina, lebo pôrodnica na mňa pôsobila sympatickejším dojmom ako tá v žiline. myslím, že to, čo je v žiline ako "nadštandard" je v martine normálka...
krásne izby, dobrý prístup doktorov a sestričiek.
nakoniec mi museli urobiť cisársky, manžel ma čakal pred operačkou, potom prišiel za ním lekár a pogratuloval mu, lekár ma navštevoval denne a pýtal sa, ako sa mám, sestričky boli úžasné, pomáhali mi s kojením, nebyť ich, tak by som tie počiatočné problémy s kojením nezvládla a vzdlala to...
vďaka tomu všetkému spomínam na môj pôrod ako na najkrajší deň v mojom živote...

bibianna
7. apr 2008

Tiež by som chcela rodiť v MT, len by som sa chcela opýtať, či sa tam hospitalizuje skôr alebo prídeš až keď ťa chytia bolesti. Bývam v Kys. Novom Meste a je to dosť ďaleko. Ako to bolo s vami?

biela
7. apr 2008

bibianna, stačí prísť keď to na teba príde 🙂
držím palce aby si to stihla. ja som tam šla zo žiliny až dva krát, lebo na prvý krát to bol len platný poplach. a vždy bola zápcha pod strečnom. ale keďže som bola prvorodička nebála som sa že by som to nestihla.

bibianna
7. apr 2008

Ďakujem biela, snáď to stihnem, veď to nie je zas až tak ďaleko. Chodila som tam často kvôli otehotneniu do sanatoria Helios a boli sme tam z KNM za 45.min

biela
7. apr 2008

v mt sú dobrí doktori, budeš spokojná. držím ti palce 🙂

bibianna
7. apr 2008

Ďakujem biela, veľmi mi na tom záleží, čakám vytúžené dieťatko po 10. rokoch manželstva.

riusik
7. apr 2008

ahojte, ja som toez rodila v martine a povedala som, ze ked budem este raz rodit, tak urcite znova v martine. bola som velmi velmi spokojna so vsetkym.
a mimochodom, i ked som bola prvorodicka a isli sme v noci po prasknuti plodovej vody, tak skoro som porodila v aute... 😀 ak by to bolo cez den za plnej premavky, tak miesto narodenia by mal tomas "pod strecnom".....

riusik
7. apr 2008

zabudla som napisat, ze sme isli zo ziliny... (nie z bratislavy 😀 )

insidex
29. apr 2008

Ahojte,
nam sa prave narodila dcerka Natalka v zilinskej porodnici, tak napisem svoje pocity.

Tiez sme sa pred porodom stretli so super p.doktorom, ktory nas previedol po oddeleni nadstandardu a zodpovedal vsetky nase otazky. Musim povedat, ze v ziline su lekari (aspon ti s ktorymi sme prisiel do styku) na vysokej profesionalnej urovni a zaroven velmi priatelski.

Nas porod sa vyvijal tak, ze p.doktor sa rozhodol nic neriskovat a babatko muselo prist na svet cisarskym rezom. Vsetko prebiehalo absolutne profesionalne, lekari i sestricky manzelku informovali o moznostiach, liecbe, preco a ake lieky jej podavaju. Dcerku som mohol drzat na rukach uz par minut po narodeni.

Manzelka lezi teraz po jednom dni na JISke v nadstandardnom apartmane (2000 Sk / den) na oddeleni nadstandardu a musim povedat, ze si neviem predstavit lepsiu starostlivost o nu a babatko. Hovori ze sa citi ako na dovolenke a keby vedela ake to bude, nechala by sa hospitalizovat uz skor 🙂 ... no ja len dufam, ze sa este bude chciet vratit domov 😀 . Dcerka je bud s nou na izbe, alebo ked si potrebuje oddychnut, staraju sa o nu na oddeleni novorodeniatok.

Dostal som kluciky od dveri, takze ich mozem prist pozriet kedykolvek v priebehu dna i noci, a keby som sa zatial nemusel starat o nasho 1.syna, urcite by som tam byval s nou. Samozrejme ze "v cene" je i parkovne v areali nemocnice.

Apartaman je priestranny, cistucky, s velkou dvojpostelou, drevenou koliskou pre babo, ... vlastna kupelka, WC, ... TV, chladnicka, mikrovlnka, ... tusim aj pripojenie na internet.

Ale co ma naozaj dostalo bol pristup - pristup lekarov a na "recepcii" uzasne a mile sestricky, ktore sa pravidelne chodia pytat maminy ci je vsetko v poriadku, ci nepotrebuje pomoct, prinesu caj, ranajky/obed/veceru a mal som pocit ze sa tesia z babatka spolu s nami 😉

... ak Vam nestaci "standard zdravotneho poistenia", chodte sa do Ziliny aspon pozriet a rozhodnite sa podla toho co uvidite. Takto si ja totiz predstavujem ze funguju sukromne kliniky v zahranici.

Jozef Vangel, Zilina

PS: Tymto by som chcel podakovat vsetkym lekarom a sestrickam v zilinskej porodnici, ste uzasni ... dakujeme 🙂

kacenkha
30. apr 2008

Ahojte, ja som zo Žiliny a tiež som sa dlho rozhodovala kam pôjdem. Keďže som chodila na monitor do Žiliny, mohla som si obzrieť priestory a aj personál. Hneď na úvod na mňa vybliakla sestrička, že sa mám konečne rozhodnúť, kde idem rodiť a že ak chcem ísť do Martina, tak si tam mám aj chodiť na monitor 😠 . Nakoniec ma manžel predsa len zobral do Martina. Keďže som už mala bolesti, tak ma manžel počkal na chodbe, kým ma vyšetrili a prijali na sálu. Potom zavolali manžela (za 1000,- ale platí sa až keď opúšťate nemocnicu). Pôrod trval až 21 hodín a nakoniec bola sekcia, ale manžel odišiel len na chvíľočku pred koncom lebo ho lekári poslali, nech si konečne ide kúpiť niečo pod zub. Všetci tam boli fantastickí. Nechali nám s manželom súkromie, prišli len na kontrolu raz za hodinu (môj monitor sa im priamo premietal do sesterskej izby, čiže pod kontrolou som bola. Raz za čas prišla sestrička a poslala nás do sprchy - na ako dlho chceme. Keď už videli, že už nevládzem, tak mi ponúkli epidurál a ja som súhlasila (3000,-). A potom to len bola pohoda. Aj som im povedala, že takto by som rodila v poho aj častejšie 😀 .Keďže sa to potom zvrhlo na sekciu, tak som ich požiadala, či by som mohla byť pri vedomí. Tak skontrolovali malého, či to vydrží a súhlasili. Manžel sa len zo žartu opýtal, že či by mohol ísť so mnou a oni ho pustili. Takže všetko videl a máme aj fotky. Nemala som zaplatený nadštandard, ale ani ho vôbec nebolo treba. Izby krásne čisté, sprcha na izbe.. Sestričky nás často navštevovali či niečo nepotrebujeme. Keď vás niečo bolí, okamžite vám dajú lieky. Malého som bohužial nakoniec mala na JIS-ke, keďže sa mu vivinul zápal pľúc a tam tiež úžasný prístup (všetko vysvetlili a k malému sa správali ako k vlastnému.., pomohli mi s kojením a vždy keď sa malinký zobudil, tak mi prezvonili na mobil) 😅 . PODTÝKAM, nikomu sme nedávali úplatok!!!!
Takže baby, vrelo odporúčam a pokiaľ ešte raz budem rodiť, tak bez váhania, idem do Martina. ( seseda rodila v ZA a platila 5000,- doktorovi a nič jej od bolesti nedali - bábätko mal 4950g, takže ťažký pôrod).. Prajem veľa šťastia s bábatkami!

kacenkha
30. apr 2008

ešte niečo ma napadlo, keďže som musela kvôli malému ostať dlhšie(liečba trvala 10 dní kvôli atb.), tak mi ponúkli, izbu o poschodie nižšie, aby som nemusela dochádzať, keďže som kojila. Izba nebola síce luxusná, ale bola som rada, že nemusím byť v hoteli, tak ďaleko od Adamka.. Raz keď som v noci nemohla spať, tak som šla za malým a nenašla som ho v postieľke a viete kde bol? Sestrička si písala nejaké dokumenty a hojdala ho na kolenách. Hovorila, že plakal a tak ho tam nemohla nechať samého. Tak ho uspávala na kolenách. A toto bola pre mňa najdôležitejšie, vedela som, že malý je len v tých najlepších rukách!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre