Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

mariankach
3. dec 2011

pozriet, asi tak 4 mesiace dozadu a velmi sa mi pozdavalo. Velmi sa mi pacilo aj to,z e sa da zaplatit epiduralka vopred a ked nevyuzijes, vratia ti peniazky. Ja sa pichania EPI nebojim, tak to snad bude okej.

anjelaa
8. dec 2011

baby neviete ako je to v Martine v pripade, ze sa prenasa?

angelin84
8. dec 2011

@anjelaa Pekný večer, rodila som v MT...pred piatimi rokmi a aj teraz to je rovnaké...rodila mi tam kamarátka pred mesiacom...ja osobne som tam prišla na odporúčanie môjho gynekológa v deň termínu pôrodu. Neotvárala som sa, tak mi povedali, že mám prísť zase o týždeň, ak sa niečo neudeje...neudialo sa 😒 ...po tom týždni si ma tam nechali, ale to som ich musela uprosiť a bola som tam ďalších 5 dní a dennodenne dostávala infúzie na vyvolanie pôrodu 😝...až som nakoniec musela rodiť sekciou, lebo dcérka sa mi dusila. Tá kamoška detto, mala prísť po týždni, našťastie jej odtiekla voda a išla o niečo skôr. Tiež nakoniec rodila sekciou, ale pre nepostupujúci pôrod. Tým ťa nechcem odradiť, ani vystrašiť, len viem, že v MT uprednostňujú prirodzený pôrod a preto čakajú...mne osobne sa to zdalo nekonečne dlho a aj teraz mám obavy, že to tak dopadne, i keď každé tehu je iné...

anjelaa
8. dec 2011

@angelin84 dakujem velmi pekne za info, ja som dufala, ze sa nieco zmenilo v tomto ohlade, lebo sestra tam tiez rodila pre styrmi rokmi a to iste 😖 ja by som tak dlho nechcela cakat, este tak par dni po termine ano, ale dlhsie nie. no uvidim, dufam, ze zaberu nejake "zarucene" sposoby vyvolania porodu 🙂

matkokrtko
8. dec 2011

@anjelaa Ahoj, tiež som prenášala, ale nie dlho. Keď prenášaš týždeň, tak v MT to neberú tragicky. Lekár mi to odôvodnil tým, že sa nedá presne vyrátať termín, nakoľko nikto nevie presne, kedy došlo k oplodneniu. / cyklus, ovulácia.../ Po týždni prenášania si ťa tam nechajú na pozorovanie. Ja som bola V MT maximálne spokojná. Áno, sú za prirodzené pôrody, mne osobne to vyhovovalo. Tiež nie som za to, aby sa bábo nasilu "vyháňalo". Myslím, že ono vie, kedy je jeho čas. 🙂 Držím palčeky... 🙂

anjelaa
8. dec 2011

@matkokrtko dakujem, ja som tiez za prirodzeny porod, ale sa trochu bojim /dufam, ze zbytocne 😅 /, ci sa nasmu babatku bude chciet ist dobrovolne von. To je pravda s tym oplodnenim, len u nas to je dost presne, nakolko viem presne, kedy som otehotnela a preto by som nerada prenasala viac ako tyzden, kedze by to mohlo byt pre dieta nebezpecne. Tak myslis, ze keby som tam dosla po tyzdni prenasania, ze ma neposlu domov, ale si ma tam nechaju? to by bolo super, by sme boli aspon pod dohladom 🙂

matkokrtko
8. dec 2011

@anjelaa Áno, po týždni si ťa tam nechajú na pozorovanie. Ale myslím, že sa bojíš zbytočne. Aj ja som sa bála. 🙂 Všetko dopadlo dobre a viem, že aj ty dopadneš dobre.. 🙂

anjelaa
9. dec 2011

@matkokrtko vdaka, si zlata 🙂

angelin84
9. dec 2011

@anjelaa Ahoj 🙂 ...ja viem, že "počkať"si na prírodu, ako mi to tam hovorili je najlepšie. Že ona sama vie, kedy je ten správny čas...ale mne sa dcéra narodila takmer dva týždne po termíne a to len preto, že som sa neotvárala a ona sa začala dusiť. A viem, že keď mi lekár prepichol vodu, tak hovoril, že už je tmavá 😒...a každým dňom by to bolo len horšie a horšie 😨...asi neuveríš, ale presne preto teraz neviem, kam pôjdem. V MT je to takto a do ZA som veľmi nechcela, ale asi pôjdem 😝...nie vždy vie príroda, kedy je čas. Preto som sem aj prispela, lebo riešim pôrodnicu z tohoto dôvodu na základe mojej predchádzjúcej skúsenosti.

kosska3003
9. dec 2011

@angelin84 a preco sa bojis ist do Ziliny ved je to tam v pohode a isto ta nenechaju takto prenasat davaju vyvolavacku neriskuju nic

angelin84
9. dec 2011

@kosska3003 Pekný deň, asi je to predsudkami, väčšina žien, ktoré poznám idú radšej do MT, alebo CA. Ja osobne som tam bola len na čistení po missed a vtedy ma odradilo, že bol január, zima a my sme museli sedieť dole v otvorenej chodbe, pred miestnosťou, kde sme sa prezliekali len v žpuanoch a pyžame...kým niekto po nás prišiel 😒...bola som nešťastná sama z celej situácie a ešte aj toto. Taká nemilá skúsenosť 😒...ale mám v úmysle si ísť pozrieť aj pôrodnicu, ak je to možné. Neviem, ako to tu chodí.

kosska3003
9. dec 2011

@angelin84 jaj no jasne v tej chvili by mi bola zla asi kazda porodnica ja som tam bola vcera akurat pozriet svagrinu ja som tam rodila cisarskym a v pohode ako je to tam zastarale ale da sa vobec som si na nic nestazovala niektora sa stazuju na sprchy wcka a tak no su stare ale kazdy den ich poctivo umyvaju sestricky aj dr v pohode tak neviem da sa ze si zaplatis predporodnu pripravu tam ta naucia dychat aj porodnicu ti ukazu a potom bude mm menej platit ak pojde k porodu

ingmiriama
9. dec 2011

@anjelaa ahoj ja som rodila v Martine 3.9.2011 a nebanujem som z PB tiež som prenášala no od termínu pôrodu som musela denne chodiť na CTG a na prehliadky či sa otváram no a nič. Myslela som si že si ma tam nechajú len lekár povedal až na 9 deň od termínu pôrodu ma hospitalizujú...bola som tam v piatok 2.9 a stále nič lekár povedal že aby som v sobotu prišla na CTG ale na pôrodné...no len ako som v piatok prišla domov odtiekla mi plodová voda ale som sa stále neotvárala dali mi čípky na otvorenie a injekciu a stále nič až po dvanástich hodinách od odtečenia plodovej vody mi zasa dali injekciu a behom 2 hodín som rodila...ale stále som bola na CTG aby monitorovali moje bábetko..sú tam veľmi dobrý doktori vysvetlia ti všetko a tie sestričky no veľmi zlaté fakt ja som sa tam cítila ako v hoteli starali sa tam o mňa keď ma bolela hlava hneď mi podali lieky od bolesti...ja by som ti odporučila Martin....ešte jedna vec bola som v PB na CTG ten popis čo urobil doktor sa mu v MT smiali dve slová a vybavil ma na chodbe a keď som sa pýtala čo to znamená povedal máte to tam napísané 🙂 asi tak

ingmiriama
9. dec 2011

@anjelaa ešte čo sa týka vybavenosti tak sprchy máš v každej izbe ale wc je spoločné na chodbe..pred pôrodom som si bola pozrieť pôrodnicu...a veľmi ochotne mi ju sestrička ukázala...

anjelaa
9. dec 2011

@angelin84 ano, ved ja suhlasim, preto ten tyzden prenasania mi este nevadi, ale potom ano. Ale kedze by si ma nechali po tom tyzdni uz v nemocnici, tak si myslim, ze by to mohlo byt ok, ak budu sledovat drobca. Trapilo by ma, keby chceli, aby som prisla az po dvoch tyzdnoch prenasania, lebo to by mohlo ohrozit dieta. A do Cadce neuvazujes? aj tam su velmi dobre referencie a nechavaju prenasat max.5 dni. teraz tam kamoska rodila a je velmi spokojna. Ale ak by bol taky problem s prijmom v MT, tak by som sla asi do ZA.
@ingmiriama tak ty si ten pripad ako aj moja sestra, tiez jej odtiekla plodova voda a to je zarucene, ze si ta tam uz nechaju.ja som pocula vo vseobecnosti velmi dobre hodnotenie na MT, preto tam aj chcem ist, boli sme s mm aj osobne a boli velmi mili a vyzera to tam dobre.
Tak uz len aby sme rodili okolo toho terminu a budem spokojna 🙂

ingmiriama
9. dec 2011

@anjelaa ja si myslím že s príjmom v MT nebude problém...aj sestričky na novorodeneckom sú veľmi milé a pomáhajú mamičkám s kojením ako aj mne mám prvé bábetko a nevedela som vôbec nič a všetko mi to ukázali od kúpania cez prebaľovanie fakt odporúčam a držím palčeky lebo ten týždeň po termíne sa veľmi vlečie teda mne sa vliekol a bola som nervózna tak veľa šťastia

anjelaa
9. dec 2011

@ingmiriama dakujem 🙂 som velmi zvedava, este neviem do coho idem, tak sa na porod aj tesim 😀 ale teda myslim kvoli tomu, ze budeme mat malicku pri sebe 😵 a to mi zatial zastiera strach pre bolestou, bez ktorej sa to iste nezaobide. veru tie rady od sestriciek urcite ocenim, ked nemam ziadne skusenosti.

ingmiriama
9. dec 2011

@anjelaa ani ja som nevedela do čoho idem ale mala som epidurálku... a tiež si ju neviem vynachváliť potom som si ten pôrod užívala a to fakt ja sa bojím obyčajnej injekcie a moja rodina nevedela pochopiť že som prežila pôrod...ale fakt vďaka epidurálke...trochu tých tesne pred pôrodných bolestí som si zažila tak si myslím že som dobre urobila a vďaka anesteziologičke

karanka83
17. dec 2011

Ahojte. Som zo Ziliny, a lekar mi oznamil ze asi budem musiet ist kvoli rastucemu myomu rodit cisarskym rezom. Preto by som sa chcela opytat ake mate skusenosti operatormi v Ziline, a aka je poporodna starostliovst po cisarskom reze, ci vam pomozu s babatkom a pod. , lebo som pocula ze prve dni je to velmi drsne, nemozte dvihat babo a pod.

kosska3003
17. dec 2011

@karanka83 ja som sla cisarskym v maji 2009 a super jeden den si na jiske to je mala na novorodeneckom len ti ju ukazat donesu potom po 24 hodinach ides na normalnu izbu ja som sla az po dvoch dnoch lebo bol plny stav a malu ti zoberu ked budes potrebovat a ja som ju v pohode uz na 3 den drzala na rukach akurat horsie bolo ked si kaslala alebo kychla to vsetka bolest sla do brucha ale z nemocky som sla uz ok v pohode som s malou fungovala

karanka83
17. dec 2011

@kosska3003 tak to som rada ze to je v pohode v ziline 🙂) dakujem upokojila si ma 🙂)

angelin84
22. dec 2011

@anjelaa Ahoj, tak ako?už ste sa narodili? 😉 Kam si sa teda rozhodla ísť?

anjelaa
28. dec 2011

@angelin84 ahoj, uz sme sa narodili 🙂 nakoniec som rodila v ZA, isla som na vyvolavacku, do Martina by ma vtedy este nevzali, ale musim povedat, ze mam iba dobre spomienky. Personal bol ustretovy a mily (az na dve vynimky), malicka sa narodila bez problemov a aj pobyt v porodnici bol v pohode. Pustili nas na Stedry den a uz si iba uzivame pritomnost nasej milovanej dcerky 😵

cesalka
29. dec 2011

ja som tak isto za ZA,teda pre nas Zilincanky.Jedna dolezita vec ma odradzala a to ze ani jedna moja znama z okolia nebola v Martine prijata na prvy krat,vzdy ich dali na monitor a ked sa im kontrakcie zdali slabe tak ich poslali domov,jednu prijali dokonca az na treti pokus a to preto ze tam jej muz uz robil poriadky.My sme pre nich "cezpolne" tak nas beru az priamo na porod.Ja som bola v ZA prijata tyzden pred porodom lebo som rodila po 30tke a prvorodicka ,najskor sa mi to zdalo ze naco tam budem ale sa o mna starali a pozerali.Nakoniec som zacala na druhy den spontanne rodit a na monitore do porodu neboli ziadne znamky kontrakcii tak v MT by ma poslali domov asi aj 5x,jednoducho som mala bolesti v krizoch a nie v brusku a preto ich monitor nemohol zaznamenat.Uz mi je aj smiesne ze by som asi rodila po Strecnom v nejakej kolone 🙂

silvesterza
31. dec 2011

ahojte,
dnes sa mojej sestre v žilinskej nemocnici narodila krásna dcérka Amélia, našťastie sú v poriadku a zdravé.
No len som véééľmi sklamaná s prístupu personálu nemocnice. Keď som tam dnes prišla počas návštevných hodín, tak pani sestrička na mňa vybehla, že ako si to predstavujem sa prísť pozrieť na malú a aj na sestru, tak
som zostala veľmi prekvapená jej spráívaním, a to nehovoriac o tom že nám nechcela prísť doniesť ukázať malú a ani nechcela povedať koľko váži a meria. Najviac ma zarazil, že sestričky nám tvrdili, že sa také dieťa nenarodilo a dokonca ani nevedeli kde sa nachádza. A dokonca som si ju nemohla ani len pohľadkať a odfotiť.
Takže som si veľmi rýchlo spravila mienku o našej pôrodnici.
Ja som rodila 2x v martinskej pôrodnici a nemôžem povedať jedného zlého slova, celý personálne je tam veľmi príjemný a hlavne majú ľúdský prístup.

deninka27
31. dec 2011

Ahojte ja som rodila v Martine a na sestricky co sa o nas starali nemozem povedat ani jedno krive slovko,.Boli mile, ochotne vzdy pomoct, poradit.Ak mozem poradit tak Martinsku porodnicu urcite🙂)))

mariankach
9. jan 2012

ahojte, aj ja pridavam dnesnu skusenost s MT 🙂, velmi pozitivnu, trosku musim oponovat dievcatam, ktore chcu nasilu "lezat" a "vyvolavat porod", pripadne sa hnevaju, ze ich poslu lekari z MT este domov po tom, co uz prenasaju, pripadne maju take tie pripravne ms bolesti...Ja som mala na dnes hospitalizaciu od MUDr. Medovarskeho, mam ms bolesti kazdu noc priserne uz od stredy, cistim sa, ale nekrvacam. Dnes ako som isla teda v aute do MT - pre istotu, aby ak by sa cosi dialo ma neobvinili, ze som dosla neskoro.
Vsetko bolo v MT krasne zorganizovane, sla som na monitor, medzitym prisla p.lekarka Sivakova, vysetrila ma, bola som otvorena na 2 cm. Este ze sa pocka na CTG, ale pravdepodobne dnes to este nebude. Takisto tam babetko nevyvolavaju "uplne nasilu", ale radsej poslu domov. Ano, pocestovala som domov, ale nenadavam, doma je pohodlie a klud, mam tu telku, zname prostredie a ja neznasam "lezat len tak", uzula by soms a od nudy. Spravil sa monitor, dostala som vysledky s objednanim na stredu a sla som domov 🙂.
Ja si myslim, ze aj ked uz prenasam, ono to pride v ten spravny cas a CS bude az posledna moznost, ked by bolo zle.
Vsetkym prajem krasne tehulkovanie a pekny porod 🙂.

cesalka
9. jan 2012

@mariankach tak to si odvazna,ja som bola za 1,5h otvorena na 3cm a potom to islo dost rychlo 🙂 keby ma poslali domov tak by to bolo zase na otocku.Ani ja by som nikdy nechcela vyvolavat vela zien si mysli ze si tym pomozu ale je to iba horsie.
Prajem aby to vsetko dobre dopadlo a ani inak nemoze 😉

mariankach
9. jan 2012

@cesalka vies co, ja som ti celkom kludna 🙂...totiz problem je ten, ze ja mam tie ms bolesti uz od stredy minuleho tyzdna, ale bruuutaaalll...tak ich neviem dobre odlisit. A este dalsia vec - ak nahodou, kludne zbehnem do ZA, no problem 🙂. Ale mas pravdu, bola som strasne nervozna uz posledne 2 dni, hotove klbko nervov a teraz soms a skludnila 🙂..a nachystana som, ze odteraz mozem ist hockedy 😀.

lucyja13
23. jan 2012

Ahojte, chcem sa opytat, ci musite absolvovat monitor v nemocnici,kde chcete rodit, alebo tam staci len prist na "hotove"? Som zo za a planujem rodit v MT,alebo CA, akurat v tej CA je akosi problem s epi,tak zvazujem MT. Rodili ste tam niektora bez monitorov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre