Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

kosska3003
12. máj 2009

kvjetocko ani ja po nej niako netusim zajtra tam uz idem lezat tak dufam ze to budem mat rychlo za sebou a budem doma aj s malou

dubacik2
9. jún 2009

ahojte baby, neviete ako je to s monitorom bábätka (po 36.týždni) - treba sa objednávať, alebo len prídete kedykoľvek počas celého týždňa? Kde to robia, tam kde aj ultrazvuk?

dubacik2
9. jún 2009

myslela som monitor v Ziline a v Martine

mirko
9. jún 2009

ahoj dubacik, v martine to bolo tak, ze prvy krat mas papierik od svojho doktora a s tym tam ides....na dalsi monitor sa iba zapises do pisanky, ked som ja chodila tak robili monitor poobede, no teraz mi kamosky vraveli ze sa robi rano od siedmej, myslim, a iba jeden den v tyzdni

mirko
9. jún 2009

teda presnejsie, telefonicky alebo osobne, ta objednaju podla toho ako maju volne. prvy krat s papierikom od doktora, , a potom uz len zapisat do tej pisanky....

monkap
10. jún 2009

dubacik: v ziline prides kedykolvek do 13,00hod kazdy pracovny den ... je to na 4. poschodi priamo na porodnej sale ... pred porodnou salou sa zapises a cakas ..... netreba sa objednavat ani nic 😵

dubacik2
10. jún 2009

ďakujem Vám veľmi pekne 😉

matusik
10. jún 2009

Ahojte, až do tejto chvíle som bola rozhodnutá rodiť v ZA a pred chvíľou odišla od nás kámoška, ktorá mi trvrdila, že či mi šibe ísť rodiť do ZA, že nech idem do Čadce, kedže smerom na Martin sú v tomto mesiaci zápchy. Čo mám robiť??

monkap
10. jún 2009

a aky uviedla kamoska dovod, ze preco neist do ZA?? ona rodila v ZA??

mimacik
11. jún 2009

matusik, ja som rodila v ZA vo februári a neviem si vynachváliť. bola som v štandardnej izbe. OK, spoločné sprchy, wc a po dve kočky na izbe, ale to sa dá zvládnuť. ja som bývala 7 rokov na intrákoch, takže pre mňa to problém vôbec nebol. a prístup lekárov a sestričiek je fajn. nabudúce chcem tiež rodiť v ZA. ak by si šla do MT, rodila by si isto pod Strečnom 😀

monkap
11. jún 2009

mimacik: ja mam podobny nazor ako ty ... obe deti som rodila v Ziline a bola som spokojna ... kebyze idem opat rodit, opat pojdem do ZA .... preto ma zaujima dovod, pre ktory kamoska odhovara matusik od ZA ..

sonicc
12. jún 2009

Tak ja neviem dievcata, ale ja som mala asi smolu! Do Ziliny uz rodit nepojdem, ani keby co bolo. To radsej doma na posteli. Strasny pristup, neprijemne sestricky, okrem jednej. Jednoducho uz nikdy viac.... Urcite je to aj o stasti na akych dr prave natrafite. U mna sa tesne pred porodom menili smeny. Prvy dr bol mily, usmieval sa, no skoncila smena a ja som prave zacala rodit a prisiel jeden hnusny arogantny neprijemny dr, cely porod krical bud na mna alebo nadaval sestram. Esteze tam bola jedna prijemna sestricka a hlavne moj manzel.
Ja tam uz urcite rodit nepojdem. A aj vsetky zname z okolia po zlych skusenostiach tam nechcu viac rodit....
Neviem no

monkap
12. jún 2009

sonicc: pozeram, ze si rodila pred 3 rokmi ... ja som rodila pred 2 rokmi a pred mesiacom ... a naozaj spokojnost ..... mozno prave ten neprijemny dr. co si ho mala odisiel, tazko povedat ked neuvadzas jeho meno .... a mozno si mala ozaj smolu, a natrafila si na dr., ktory prave nemal svoj den .... 😝

matusik
15. jún 2009

Ahojte, monkap - kámoška v ZA nerodila, ona išla hneď do Martina a vraj by nemenila, že tam bolo úplne perfektne, a keďže je znovu tehotná rodiť ide na 100% zase do MT.
Fakt neviem, zatiaľ čo chodím na monitoring do ZA, sú veľmi zlaté tie sestričky, akurát keď som bola naposledy, tak jedna sestrička bola taká trošku arogantná, ale nie ku mne, ale k jednej tehotnej, ktorá tam bola chúďa prvý krát a nevedela, kde si má ľahnúť a tá na ňu kričala, že "úúúúúplne dozadu si má ísť ľahnúť" a potom tam prišla iná tehotná a na otázku sestričky: kde budete rodiť?? odpovedala, že nevie....
A tá sestrička, potom predomnou hovorila doktorke, že všetky tehotné klamú, až sa im z kečky práši, že isto ide rodiť do MT, tak nech si tam ide aj na monitoring, lebo ako je možné, že tehotná NEVIE kam ide rodiť.
takže to vše...

majkomajka
18. jún 2009

Ahojte. ja som rodila pred troma tyzdnami v MT a neviem si vynachvalit. Porod bol sice tazky a dlhy, ale personal bol velmi mily, trpezlivo odpovedali na moje aj manzelove otazky, informovali nas co sa ide robit. Taktiez boli velmi ochotni a napomocni ked som si robila starosti s kojenim, pomahali mi prikladat maleho k prsniku, vysvetlovali...Mozem len odporucit.

janka3.12
18. jún 2009

Ahojte. Majkomajka rada by som sa ta opytala ci v MT davaju nejaky zoznam veci co si doniest do porodnice so sebou, aby som si nakupila v predstihu, rodit mam koncom augusta. Dakujem a gratulujem k drobcekovi🙂

dlugatorka
20. jún 2009

Ahojte. Neda mi neprispiet do diskusie aj so svojou skusenostou.
Pred 3 rokmi som rodila v MT a teraz sa chystam do ZA a dovod je velmi jednoduchy je to vsade rovnake. Je pravda ze v MT su uzasne priestory porodne saly su naozaj spicka, ale co sa tyka izieb nik vam nezaruci ze sa na ne dostanete. Ja som mala tu smolu ze ked som tam rodila tak boli komplet obsadeny a tak som sa dostala na zenske oddelenie a to si dovolim tvrdit je horsie ako v ZA a pristup sestier je aroganty, pocas celeho pobytu davali najavo ze sa musia o nas starat viac ako o ostatne pacientky na poschodi. Syna som mala pri sebe cez den ale neboli tam ziadne podmienky ci uz pre jeho spinkanie alebo prebalovanie tak musel lezkat so mnou a ked som si chcela pospat s nim tak som sa mala aby som ho nepripucila, takze som si vobec neoddychla.
Vcera som bola pozriet priestory tu v ZA potrebovali by naozaj rekonstrukciu, ale nadstandardne izby su uz super, porodne boxy nic moc az na ten novy. A co ma velmi milo prekvapilo bol personal boli velmi mily nebol ziaden problem s prehliadkou a stretla som sa len s mladymi usmiatymi lekarkami a pohodovymi sestrickami.
Este k CTG, v tom cas bolo v MT naozaj o nervy prisli sme tam rano o 7:30 tam nas zavreli do jednej klasickej 6 postelovej izby (cakavalo nas tam aj 8 rodiciek + daky manzelia) kde bol jeden monitor a cakali sme kedy pride na nas rad niekedy sme sa vybavili o 9 inokedy aj o 12. V ZA maju 3 monitory tak to ide aj rychlejsie prichod 7:45 odchod 8:10.
janka3.12 v MT ti daju komplet zoznam co si treba priniest do nemocnice pre seba aj pre babo.

mufo24
24. jún 2009

Ahojte. Ja som rodila v ZA 7.6. druhú dcéru. Prvý krát som tu rodila v septembri 2007 a bola som max. spokojná tak som tu išla zase a musím povedať, že ZA ma opäť nesklamala. Ani personál nemusí byť vždy 100% naladený, ale treba byť navzájom k sebe ohľaduplný a chápavý. Ja nemôžem povedať za celý čas na nikoho jediné zlé slovo, všetko bolo fajn, stretla som sa s ochotou a milým prístupom.

mysiak
30. jún 2009

Ahojte,
za pár dní by som mala začať chodiť do žilinskej nemocnice na monitor. Môj gynekológ mi vypísal sprievodný lístok. Viete mi niektorá poradiť ako to tam funguje? Či sa treba objednať na nejakú konkrétnu hodinu, alebo či sa zapisuje, alebo či sa len tak jednoducho príde a čaká?

monkap
30. jún 2009

prides, zapises sa a cakas 😉 kedykolvek v pracovny den do 13,00

michaela1871
30. jún 2009

Ahojte, každý tu neskutočne odporúča Martin. Ja som zo ZA a desí ma tá cesta, ktorú by mala za mnou chodiť moja rodina- hlavne teraz, popod Strečno- hrúza. Kamarátka rodila v Martine a z rečí o Žiline mám už pomaly ale isto strach. Naozaj je to tu také strašné??? Myslím v ZA.
Ďakujem za radu.
Michaela

monkap
30. jún 2009

nie je to vobec strasne ... reci o tom, ake je to v ZA strasne rozsiruju bud mamicky, ktore tu rodili davnejsie alebo tie, ktore v ZA nerodili vobec 😔

monkap
30. jún 2009

alebo tie, ktore mali jednoducho smolu na "zlu" sluzbu ... ale tu mozes mat aj v MT

mufo24
30. jún 2009

michaela1871 ja som v ZA rodila 7.6. a naozaj môžem len chváliť. Chodila som tu aj na monitory pred pôrodom a vždy na mňa boli všetci milí. Ja by som tie reči ignorovala. A naozaj je na nezaplatenie keď niečo potrebuješ a rodina ti to môže bez problémov hneď priniesť alebo ťa prísť pozrieť. Môj muž za mnou chodil 3x denne 😀

lea132
8. júl 2009

Ahojte, vedeli by ste mi niektora poradit ako je to v Martine? Robi nemocnica aj nejaku predporodnu pripravu alebo tak? A co vsetko treba priniest? Ak by ste sem niektora hodila aktualny zoznam, co pozaduju, bola by som fakt vdacna 😀

dlugatorka
8. júl 2009

Ahoj Lea, predporodnu pripravu robia ale myslim ze je to niekde vo Vrutkach. Co sa tyka tych veci tak ked sa tam pojdes pozriet, alebo ked tam pojdes na CTG tak ti sestricky daju zoznam co aktulne treba priniest.

gabrielkaa
8. júl 2009

ahoj michalela, ja som tiez rodila v ziline 10.1 tento rok a tiez mozem len odporucit. tak isto ak v MT sa da doplatit aj nadstandard, to som mala aj ja. ale aj standardna starostlivost vraj neni zla, co som poucla. ja som toho tiez pocula vela negativneho na zilinsku porodinicu, ale mylsim, ze v poslednej dobe sa toho vela zlepsilo. takze mozem odporucit. a niekto chodi aj do cadce, tam je vraj tiez fajn. ale myslim, ze ked si zo ziliny tak rodit tu je najlepsie a nemas sa coho bat...

gabrielkaa
8. júl 2009

ahoj mysliak, ja som chodila bez objednania, musis si to tam len "vystat" ale snad uz si aj bola....ked sa tak divam na pokrocily datum mojej odpovede 😀

marriana
8. júl 2009

Ahojte, lea123 ja som rodila v Martine tento rok v januári. Čo sa týka toho zoznamu, stačí ti tam zavolať, oni ti veľmi ochotne poradia čo si máš zobrať. Je asi pravda čo píše monkap, že zlé reči o Žiline rozširujú ženy, ktoré v Žiline nerodili, alebo rodili už dávno. Ja som v Žiline rodila pred 8 rokmi a bol ho najhorší deň v mojom živote. Myslím si, že keby som nebola taká mladá a zdravá, tak to ani neprežijem. Porodila som vtedy dcéru 4500g a celú dobu po mne hučali. Nakoniec ma poslali do sprchy a ja som tam skoro porodila. Ale verím, že odvtedy sa to zmenila. Druhý krát som šla do Martina a toto bol zase najkrajší deň v mojom živote. Úžasný prístup, na aký nie som z nemocníc zvyknutá, krásne prostredie, vybavenosť nemocnice na vysokej úrovni. Veľmi na mňa zapôsobilo, že keď som tam prišla, tak nevedeli, kde im hlava stojí, všetci naraz rodili, každý tam pobehoval, ale nikto mi nedal najavo, že sú v strese. Prijali ma v pokoji a boli veľmi milí, aj keď nestíhali ani dýchať. A myslím si, že platí, že to čo je v Žiline nadštandart, je v Martine priemer. A netreba nikomu platiť za úsmev a ochotu.

mirko
8. júl 2009

ahoj lea, predporodnu pripravu robia v kniznici vzdy v utorok, myslim ze od 16-tej..no neviem isto.....ohladom toho zoznamu, mojej kamoske ho dali, ked bola na pasoch..ja idem za 3 tyzdne tak som zvedava 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre