Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

natalschen
29. aug 2009

ak mozem poradit pre o chvilu rodiace maminy - kupte si aspon 1 sulok tych cukrikov z hroznoveho cukru - ked budete so silami v koncoch, dajte si jeden do ust a dobre vas vzpruzi - prvu dcerku som rodila 24 hod, takze som to ocenila 😉

zilinanikdy
19. sep 2009

Ahojte, chcem sa podeliť o moje skúsenosti so žilinskou gynekológiou a ak je ešte čas tak sa zachránťe a vyhnite sa jej ako to len ide!!!!!!!! Posledné 3 mesiace som bola na pohotovosti 2 krát. Doktor Ficek tam bol oba razy.Prvý krát som mala strašnú migrénu a nevedela som ake lieky v tehotenstve možem.Dal mi jasne najavo, že čo otravujem / rovnako ako duležitá sestrička / a dvíhal na mňa hlas akože si nepamatám od kedy mávam migrény??!! Začala som ziapat aj ja na neho: a to si mám ako pamatat či od 15 alebo 25 rokov?!!!!Vravela som si, je preťaženy, som tehotná a precitlivelá, je to normálne.Z omylu na vyviedla druhá návšteva u doktora Ficeka- moja návšteva sa týkala opuchu noh- vosla som ku sestričke a ona hned, to sa pripravte budete tu ležat, opuchy su nebezpečné a babetko Vám može zomriet!!!! Na doktora som v slzách čakala hodinu, nechal otvorené dvere aby sme všetky v čakárni počuli, že nemá čas, nech si počkáme ked chceme, že ma o pol hodiny zákrok........v tej čakárni sme sa cítili ako hovná, čo otravujú život všetkým a nebyť manžela a strachu, čo mi sestrička natárala zdrhnem domov a ani sa neotočím.Doktor samozrejme, mal volne lozka, tak čoby ma neprijal na 10 dní ležat???!!!! Povedala som si jasne, svoje babatko zachránim ale Tebe ho do opatery teda nezverím ani babo ani seba.Ušla som, povedala som mu že do hodiny sa vrátim na hospitalizáciu aj s hygien.potrebami.Zbalila som sa doma a utekali sme s manželom do Martinskej nemocnice, kde mi predpísali Magnéziu na opuchy a poslali ma domov.Zhodnotili, že pokiaľ nemám zvýšený tlak, bielkovinu v moči, opuchy sú normálny znak tehotenstva. Doktor v Martine bol úžasný, milý ,aj sestričky, meno si už nepamatám, bola som tam už zo 5 krát a vždy bol iný veľmi milý doktor a hlavne profesionál. Keď tam idem s problémom vždy ma vyšetria aj keď som zo Žiliny.A keď sme čakali na vyšetrenie 30 minút doktor sa mi ospravedlňoval, že som musela čakať, že rodil babatko :o) Ležala som aj pár dní v Martinskej nemocnici a bola som veľmi spokojná, prístupom doktorov a sestričiek a predstavte si návštevné hodiny sú vlastne celodenne do 18-19 hod, nikto po Vás nebliaka a nemusíte sa doprosovat púštat návštevy a ísť sa von prejsť.

lea132
25. sep 2009

Ahojte, ja som rodila v Martine a nemozem povedat ani jedno krive slovo, vsetko bolo fajn, teda az na jedlo 😝
Porodnik bol velmi mily, sestricky tak isto..Epiduralka mi super zabrala, takze som mala celkom pohodovy porod. A starostlivost po porode bola tiez ok, az na tie velke vizity, ked sa na mna pozeralo asi 10 ludi 😀 Na novorodeneckom boli zlate sestricky...No proste bola som spokojna, MT odporucam, aj ked tam nebyvate 😉

reva
8. okt 2009

Ahojte,
mam druhy porod v MT zasebou a som nadmieru spokojna ... davam 10 bodov z 10 😵 😵 😵 😵 😵

Porod skvely, sestricky na zeskom neskutocne skvele , sestricky na novorodeneckom taktiez a doktori ani nehovorim ..... ak by som mala este raz rodit tak jednoznacne opat vyhrava MT. 😉

janulka18
11. okt 2009

Ahojky REVA,gratulujem k Adamkovi 😀 ,koho si mala nakoniec pri pôrode a ako to prebehlo,dosť som na teba myslela 😉

severka222
12. okt 2009

reva, si zo ZA ? aj ja chcem ísť do MT , som zo ZA .... ale dnes mám termín a stále nič, tak neviem či tam mam ísť, lebo vraj ked prenášaš, tak ťa pošlu domov z MT až kým nedostaneš bolesti. Ty si tam išla za akej situácie 😀

reva
12. okt 2009

Janulka dakujem 😉 😵 😵

Mala som dr. Gala a veeeelka spokojnost. 😉 🙂

reva
12. okt 2009

Severka IP 😉

chiana
13. okt 2009

ahojte, pripájam sa prvýkrát do diskusie a chcem sa ťa reva tiež spýtať, ako je to s tým príjmom do Martina? Pošlú ťa surovo domov, keď to ešte nie je na pôrod?
Ja som tiež zo Žiliny a nepočula som veľa dobrého o žilinskej pôrodnici a hlavne aj to, že je tam probem s epidurálkou, čo v Martine nie je lebo tam majú na to anesteziológa...
Dajte baby vedieť, prosím...

mata1826
13. okt 2009

Ahoj chiana. Ja som síce nebola v Martine ale od kamarátky viem že pokiaľ nerodíš tak ťa domou pošlú. Teda aspoň u nej to tak bolo. Ja som bola rodiť v Žiline a tiež sa pripájam k názoru že pokiaľ to bude len trošku možné nikdy viac! Teraz sa chystám rodiť do CA sú tam nové sály aj súkromné boxy boli sme tam pozrieť a celkom ma to nadchlo tak dúfam, že to stíham tam až to na mňa príde tam doraziť.

chiana
14. okt 2009

Ahoj mata,
tiež rozmýšľam aj nad Čadcou, určite sa skočím pozrieť do MT aj CA a uvidím, je to skoro rovnako ďaleko, tak sa rozhodnem.
Prečo si si vybrala Čadcu? Predpokladám, že si asi zo Žiliny...

mata1826
14. okt 2009

Ahoj chiana. Môj lekár mi ju odporučil on tam máva aj služby. Keď jednu mal tak ako som písala boli sme tam pozrieť a bola som veľmi milo prekvapená. Vypadalo to tam konečne moderne a štýlovo. Máš tam dva boxy súkromné kde si len ty a partner ak pôjde s tebou.Ale aj spoločná sála vypadala dobre. Všetko je tam novučké také ako som doteraz vždy videla len v časopisoch. Nikde tam nieje tá známa nemocničná biela farba ale všetko je pomarančové a zelené také milé. A dôležitý bol najmä personál boli tam veľmi milé sestričky ktoré tiež ochotne porozprávali a odpovedali na všetko čo sme sa pýtali. 🙂

quetinka28
17. okt 2009

Ahojte!Ako to tu čítam, druhýkrát by som išla do Čadce rodiť aj ja. Prvýkrát som rodila v ZA a keby nebolo dr.FICEKA a jednej sestričky, tak poviem, že som so Žilinou spokojná. Nejde o jedlo alebo o farbu stien, ale hlavne o prístup ľudí a ten bol zo strany Ficeka otrasný, nielen ako človeka ale hlavne ako lekára!Týmto kazí meno lekárom, ktorý si svoju prácu robia dobre.No napriek všetkému sa mi narodila krásna a hlavne zdravá dcéra!

patricijka22
17. okt 2009

Mata1826, koho mas gynekologa? mislim obvodneho? lbo ja sa chystam zmenit a chcem ist k Paucinovi, on tiez sluzieva v Cadci a je fajn ako doktor i ako clovek, tak som pocula o nom. tak som zevdava

mata1826
18. okt 2009

Ahoj patricijka. Ja mám tiež dr. Paučina a môžem len doporučiť. 😉 Aj moje známe ktoré menili lekára šli k nemu a všetky sú spokojné. Slúžieva v Čadci a utorky v Žiline.

kosska3003
18. okt 2009

ahojte ja som tiez presla k dr Paucinovi ja som chodila ku Golskej ale hroza tak som hned po porode menila dr a pri druhom aj nemocnicu prve som rodila v Ziline cisarsky a robil mi ho akurat spominany Ficek 😒 ale druhy porod uz nechcem v Ziline iba ak by z nutnosti

danulka0011
18. okt 2009

Ja som dva krat rodila v MT a mozem len a len odporucit.
Nemala som tam vybaveneho porodnika a bola som spokojna.
Je tam super personal. Aj na novorodeneckom.

Do Ziliny som chodila na monitor.. a tam mi to pripadalo take otrasne.
Nebola som priamo na sale, ale ked som videla tie normalne izby.... humus...
Zilina je asi len pre tych, co si zaplatia nadstandard... na ostatnych neberu ohlad ...

V Martine to bolo vsetko krasne, krasne izby so sprchou. Myslim ze v Ziline su sprchy na chodbe, tusim???.. Tam v Martine boli vsetci na jednej urovni /neratam dva apartmany ktore ste si mohli zaplatit//.

Ja mozem Martin odporucat..

chiana
19. okt 2009

Ahojte,
ja žijem v ZA len 1 rok a môj gynekológ je dr.Láni, zatiaľ som celkom spokojná, vlastne nejak sa zatiaľ neprejavil, nie je moc zhovorčivý, všetko musím z neho ťahať ako z chlpatej deky, no je príjemný a dosť vyťažený, takže asi má dobrú reputáciu.
Počuli ste niečo o ňom? Akurát viem, že on pôrody nerobí...

evina0
19. okt 2009

ahojte citam same dobre spravy na porodnicu v MT. ja mam sice daleko do porodu .sme este len na zaciatku a aj napriek tomu ze som s Puchova som rozhodnuta pre MT. bola som v tej nemocnici aj na laparke aj na liecbu som tam chodila preto zvazujem tam aj porod. po telefone som uz teraz dohodnuta ze mam dojst v 11tt na sono k lekarovi co ma opervoval tam v MT.
citala som ze sa tam beru uplatky..neviem ,sice nemam peniaze navyse ale zdravie dietatka a aby bolo vsetko v poriadku pri porode s nim aj so mnou tych par korun obetujem.
este ked som tam mesacne chodila na injekciu som vzdy rada kukala to zelene oddelenie na 2 poschodi a neskor som zistila ze to je porodnica.

bobket
19. okt 2009

evina0, ja som v Mt este nerodila,ale caka ma to do 5tich dni! neviem kto ti hovoril o uplatkoch,ale mozem povedat ze ci sestricky alebo lekari su uplne skveli a na to aby si dobre porodila nepotrebujes ziadny uplatok! Bude tam o teba dobre postarane aj bez neho 😉

magua
19. okt 2009

ahojte baby, po precitani vasich prispevkov, uvazujem tiez radsej o Martine. Nemate nahodou stranku martinskej porodnice ? ak ano, prosim IP.
bobket.. drzim palce, nech je porod a vsetko v pohode 🙂

etka
20. okt 2009

Ahojte, len kratky prispevok k porodu v Ziline, mozno vylepsim reputaciu, ale je to na kazdej mamicke ako sa rozhodne. Tiez som chcela ist do poslednej chvile do Martina, ale nakoniec bolo aj prakticke zostat v ZA, aj kvoli blizkym, mohli kedykolvek prist kuknut male. Rodila som teda minuly rok v oktobri v zilinskej nemocnici a bola som velmi spokojna, doktori boli fajn, rodila som cez den, dali mi epidural a sestricky boli velmi mile a napomocne. Jedine jedna detska sestra bola velmi neprijemna, ta tam uz robi asi 40 rokov a uz ju to viditelne nebavi. Inac fsio ok! Tak sa drzte babenky, nech to je rychle a bezbolestne!

evina0
20. okt 2009

bobket o tych uplatkoch som len citala v jednej teme.a tiez si myslim ze je dolezite len pocuvat lekarov a vsetko dobre dopadne.ja sa len obavam ze neuhadnem ten okamih kedy tam utekat a nakolko cesta do MT trva asi hodinu a pol ze budem popredu panikarit ale mame casu velaa a ked tam pojdem v 11 tt na prvu konzultaciu s lekarom a na sono budem mudrejsia.
drzime place a nech to mas cim skor za sebou a zdravucke babenko uz doma .drzime place

maajka83
20. okt 2009

Ahojte, v piatok som sa vratila z martinskej porodnice. Rodila som tam obe deti sekciou. Tak ako som bola prvy krat spokojna tak som bola aj teraz. sestricky aj doktori boli veeelmi mili 🙂 😉

ywonnee
23. okt 2009

babenky moja sestra byva v Turanoch a 2x rodila v Matrinskej nemocnici,raz predcasne dvojicky a pred 4 mesiacmi dievcatko oboje sekciou a vraj bola naozaj velmi spokojna.... ja po zlej skusenosti s Trnavou a nie moc dobrymi referenciami o Lucenci by som rada rodila v Martine,kedze som sa tam aj ja narodila 😀 😀 no ale neviem ci to bude mozne kedze som z Velkeho Krtisa... moj doki povedal ze by s tym nemal byt problem ze on ma tam nachysta ak sa s nimi dohodnem... viete mi v tomto niektora poradit???

lea132
23. okt 2009

ywonnee ja som rodila v MT, aj ked som z TT..ale ja som mala aj doktora v Martine..ale trvale bydlisko mam v TT, problem nebol ziadny, len sa ma opytali, ci sa mi chcelo trepat do MT 😎

mami78
23. okt 2009

ahoj, ja sa musím zastať ZA. je to 100 a 1 oproti tomu, ako sa rodilo pred pár rokmi. prvé dieťa som rodila v ZA, nemala som to ľahké a podpora u personálu žiadna, práve naopak.tak som podruhýkrát rodila v Bojniciach a bola by som tam išla aj s tretím dieťaťom, ale tiež to nebolo bez problémov a nebola by som do Bojnic stihla. takže neviem ako sa to stalo, ale v ZA už nie je nič ako bolo. sestričky aj lekári sú ústretový, chápajúci. ostala som veľmi milo prekvapená.

ywonnee
24. okt 2009

lea132 mne sa tam bude musiet chciet lebo aj dcerku by som radsej nechala u sestry a nevlastnej mamy ako tu na pospas svokry 😠 😠 a kto vie komu by si ju pohadzovali kedze muz by musel byt v praci... naviac tam budem mat akolo seba celu moju rodinu aj mesiac po porode takze iste sa tam chcem trepat... tak je super ze tam by to slo... mam srdiecko na mieste a idem hned volat segre ze to zacneme vybavovat...

laria
29. okt 2009

ahoj, som tu prvýkrát, som z KNM a moje prvé dievčatko sa narodilo v Martine, vtedy ešte neprerobenej pôrodnici, bola som veľmi spokojná a naozaj na nikoho nemôžem nič zlé povedať, druhé dievčatko sa mi narodilo teraz koncom augusta tiež v Martine. Som veľmi rada, že som to stihla, myslím, že v Martine je to na vysokej odbornej aj ľudskej úrovni. Do Žiliny som chodila na monitor , a to prostredie je tam otrasné, ale to tiež nič neznamená. V každom prípade, netreba sa nechať zastrašovať negatívnymi skúsenosťami iných, lebo každý pôrod je iný. Ono je to naozaj aj veľa o šťastí, aj o tom ako k tomu pristupujeme. Ak prídu problémy už je to zasa o niečom inom, Martin som volila hlavne preto, lebo si myslím, že v prípade problému sú schopní poskytnúť okamžitú lepšiu starostlivosť o dieťatko i matku. Jedno negatívum by som predsa len v Martine našla, aspoň mne osobne dosť vadili návštevy, ktoré mohli byť na izbách prakticky stále, takže ak sa nejaký manžel rozhodne sedieť pri žene aj celý deň, tak môže. A keďže ľuďom nedochádza, že je to dosť nevhodné, nakoľko nie ste na izbe sama, tak toto by som určite pôrodnici vytkla. Dokonca, keď som tam bola ja, jeden manžel tam bol ešte o polnoci, našťastie nie u nás na izbe. 🙂

lenkka81
3. nov 2009

Ahojte, som z okolia žiliny a 1x som rodila pred 6-timi rokmi w Martine. Aj ked je to už dlhá doba, budowa este bola neprerobená, na izbe sme boli 3 mamičky a wsetko zariadenie WC či sprchy si už ziadali swoje, aj napriek tomu som bola max. spokojná. Lekári aj sestricky boli naozaj milé a ustretowé, manzela bez problemu pustili na pôr. sál kedze som bolo po epidur. a nemohla som sa nejaký cas hýbat. Rodila som s epid. a naozaj mozem len odporucit. Sestricky na noworodeneckom boli wyborné, wsetky mamicky zawolali na jednu izbu aj s babatkami a dawali na wseliaké rady,mohli sme sa hocico spýtat, wsetko na taká milá sestricka wyswetlila a ukázala, weci okolo kojenia, bábatka, celkowo tam bola taká uwolnená atmosfera a necitila som sa tam ako w nemocnici. Naozaj Martin odporucam, aj ked zatial nemám s cim porownat. Asi by som tam isla aj na druhý porod ak Pán Boh dá a ja sa toho dockám.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre