Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

lejlla
27. feb 2011

@miriss teraz citam tvoj prispevok,a ako by som to tam napisala ja!!! 😉

kosska3003
27. feb 2011

@mariannet namala som ho dohodnuteho ja som tam lezala na prvom tyzden pre porodom a primar stale pockame pockame potom zacali davat vyvolavacky a po tretej nist primar isiel na dovolenku tak ficek to tam zacal rezat ja som sla prva ale tak uz som prenasala on je strasne dobry dr vyzera prisne ale inac je dobry a maly ho tam baby aj dohodnuteho zazmluvneneho ale ja nie ja som to nechala tak volne

mariannet
28. feb 2011

@kosska3003 Ficek je dobry, to viem 🙂.....dakujem

zanas
8. mar 2011

Ahojte, pridavam skusenost z porodnice z Martina. Rodila som tam cez vianoce. Personal bol velmi mili. Lekar akceptoval moju poziadavku nenastrihavat, mala som len male natrhnutie. Mala som obavy z vizity, ale tiez prebiehali velmi hladko, ziadne skupinove najazdy na izbe. Babo som mala od zaciatku pri sebe na izbe, nebol problem kedykolvek sa ist opytat sestriciek na sestonedelie alebo novorodenecke odd. Z novorodeneckeho nam boli niekolkokrat ukazat ako spravne dojcit, treba sa len pytat a ochotne odpovedaju. Brala som si zo sebou termosku a caj, sestricky zo sestonedelia ochotne davali varit vodu a zalievali cajik 🙂 Naozaj vyborny pristup, ochota a pochopenie pre prvorodicku 🙂)

musinely
5. apr 2011

@pre: laurickak
Dr Paučina môžem len odporučiť.
Poradňu má na Dolnom Vale, oproti OC Mirrage a ako pôrodník slúži v Čadci 🙂
Veľmi dobrý odborník 🙂

martija
21. máj 2011

Prosim Vas dievcata, vzhladom na to,ze je tu 16 stran, tak sa mi to nechce cele citat....Vedeli by ste mi niektora blizsie napisat o porodnice v Martine.(nemozem najst ich web stranku) Ci je tam nadstandard, ak ano aky, kolko izieb, ci viac,alebo iba jedna? zaujima ma hlavne aj epiduralka, vraj sa tam podava 24 hodin. Lebo v ziline ju nepodaju vobec,a v Cadci vraj iba pocas dna...a ked sa napriklad rozhodnem rodit v martine,treba nieco vopred vybavovat,alebo staci iba pist v najlepsom ??? 🙂 Dik

martija
22. máj 2011

nikto kdo rodil v Martine??? 😕

barboragondova
22. máj 2011

@martija
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=spri...
Tu najdete vsetky informacie ohladom porodnic, ich hodnotenie .... .

martija
23. máj 2011

@barboragondova dakujem za info, aj ked som dufala v osobnejsiu konzultaciu 😢

lea132
23. máj 2011

@martija ahoj,ja som rodila v Martine,epi pichaju,len Ti vezmu krv..nadstandart je,ale blizsie info nedam,nakolko som ho nevyuzivala..

sasena033
23. máj 2011

@martija ja som rodila v MT ,.... nadstandars som nevyuzivala stacil standard a starili sa omna ko vbavlnke ja som bola sekciu aj Epi som mala pichli mi ju v noci o pol 2 a netrabe vopred nic hlasit proste pridu bolesti prides tam 😉

milyangel
25. máj 2011

V Martinskej pôrodnici sú nadštandardné služby - Epidurál (100 Eur) a Prítomnosť blízkej osoby ( 33Eur) hradené vopred.....takže buď si to zaplatíte, keď raz pôjdete okolo 🙂 (pokial vám tie služby nebudú poskytnuté, lebo sa to napríklad nestihne...peniažky vám samozrejme vrátia), alebo pri príchode do pôrodnice to manžel,alebo partner, alebo niekto, kto príde s Vami pôjde zaplatiť....horšie bude ak si zavoláte záchranku a tým pádom budete sama....treba nad tým porozmýšľať....ostatné služby,ako pobyt na apartmáne, samostatná izba alebo lekár mimo služby sa hradia až neskôr (buď počas hospitalizácie alebo pri odchode z pôrodnice domov

mamabiba
26. máj 2011

@martija http://www.mfn.sk/index.php?m=806 toto je presná adresa na martinskú fakultnú nemocnicu a gynekologickú-pôrodnickú kliniku. Ja sa tiež rozhodujem medzi Martinom alebo čadcou.

martija
26. máj 2011

dievcata dakujem za info, som netusila,ze za epi sa plati az tolko, boze som zaspala dobu,ci co ? 😲 .
@mamabiba ja uz som sa asi rozhodla pre Cadcu, hlavne po tom, co som zacala prvou hodinou kurzu v Ziline a ta hlavna sestricka bola tak neprijemna, ze do Ziliny by som sla rodit so strachom,ci ju nefasnem, a taky stres naozaj nepotrebujem...takze pokial to nebude urgentne,tak asi pojdem tam..

martija
19. jún 2011

Ahojte dievcata, hlasim sa s velmi cerstvym infom, dnes som bola prepustena z porodnice a chcela by som sa podelit so zatitkom v porodnici v Martine. V utorok som sa rozhodla navstivit porodnicu v martine,kedze uz som bola v 39 tt a tri dni som spinila a okrem toho som mala v tu noc dost silne kontrakcie,ktore vsak pocas dna polavili. Prisli sme teda do martina (aj vzhladom na to,ze epi tam podavaju 24 hodin, a nemala som to urgentne,tak som si povedala,ze sa aspon pozrem) hned na zaciatok mi bolo od lekara dane na javo,ze som tam neni vitana, formou vety - ze mam ist do porodnice podla svojho regionu. Na chodbe som cakala cca 3 hodiny na monitor. nakoniec ma konecne vzali. Od zaciatku mi monitor spravne nezaznamenaval kontrakcie - sestricka mi vzdy ten popruh vytiahla az na zaludok. Potom mi pustili oxitocin (akoze zatazovy test) kontrakcie sa spustili v plnej vyske, vtedy mi sestricka pas pritiahla a dala nizsie. Po cca 3 minutach mi to hned vypli, nechali este chvilku na monitore a poslali domov!!!!! bola som na tri prsty otvorena, v krvi oxitocin,a oni povedali,ze vsak ustane,ze este tak dve hodky mam pockat a prestane to!!!!! vedeli,ze mam domov cestu do ziliny,napriek tomu ma poslali prec!!! Po prichode do ziliny sa mi po dvoch hodinach po preptusteni z martina narodil syn!!!! Tak uvazte sami. V ziline sa chytali za hlavu,ako ma mohli prepustit !!!a napriek tomu,ze sa nedala porodna sala porovnat, pristup bol ludskejsi a citila som sa tam vitana. Takze pre mna martin jednoznacne palec dole, dokonca sestricka mi nezabudla asi sto krat pripomenut,ze som mala ist za gynekologom a nie obtazovat ich tam. popritom som mu volala a sestricka mi poradila pohotovost a bolo mojim rozodnutim ist do martina, chcela som mat lepsi porod, ale bola som iba sklamana a to nehovorim o tej zatazi pre mna a pre moje babo, ktore je nastastie v poriadku. Nakoniec som skoncila napriek vsetkemu v Ziline a bola som spokojna, aj s pristupom, aj so sestrickami, a na nadstandarde ani nehovoriac velmi mili boli vsetci a tymto im aj vsetkym dakujem.

gabrielkaa
20. jún 2011

@martija, no vidis, ja som ti hovorila, ze v Ziline su velmi mili 😎 . Samozrejme je to vec nahody a taketo veci sa mozu stat kdekolvek. ale ja som so zilinou nemala zle skusenosti. vsetci boli mili a ustretovi a domov som isla spokojna a keby som bola znovu tehotna, urcite idem rodit do ZA. 🙂. Aj ked nerozumiem tomu, ako ta niekto mohol poslat v takom stave domov...uz to ze ti Dr. povedal, ze co nejdes rodit do svojho regionu bolo dostatocne odradenie od martinskej porodnice....ale keby bola pod stresnom buracka alebo zapcha..tak porodis asi v aute...

lenocka84
20. jún 2011

tak dievcata, jednoznacne zilina, nemozem sice porovnavat s nicim, resp len s cadcou, ale v ziline to bolo uplne super
nemozem vytknut jedinu vec, ak si odmyslim prostredie, ktore by sa patrilo zrekonstruovat
ale nemocnica nie je len o vzhlade. sestricky boli uzasne, na jis-ke kedze syn je predcasniatko, to bolo tiez super, na sestonedeli super kolektiv, vo vsetkom poradili, pomohli, fakt u mna 1*

miss_shy
21. jún 2011

Baby nic v zolom ale neviem preco chcu vsetky rodit v mt. Ja viem ze lekar nema posielat pacientku domov (ved co keby bola z Ba tiez ju otoci a nech sa paci???) ale na druhej strane treba chapat aj ich, si vezmite ze cez vikendy je jeden lekar na cele odd + jedna sestra. a ked maju plno stane sa ze su nervozni. A co sa tyka pristupu asi v kazdej nemocnici najdeme aj aj.

laria
21. jún 2011

Veľmi dlho som tu nepísala, aj keď tu občas čítam príspevky. Veľmi zaťažko mi je uveriť ak niekto píše o pôrodnici v Martine podobne ako martija. Dovolím si tvrdiť, že v Martine je pôrodnica ako aj neonatologické oddelenie na veľmi vysokej úrovni, rovnako ako aj prístup lekárAov a celého personálu. Na slovenské pomery jednoznačne. Ja som z KNM,v Martine som porodila svoje tri deti, a skutočne si nedovolím na nikoho z celého oddelenia povedať niečo negatívne. Nechcem tu nikoho znevažovať,ale jednoducho neverím,ak niekto napíše, že čakal tri hodiny na monitor apd.
Neviem či chcú všetky ženy rodiť v Martine a prečo. Dôvod, prečo som tam išla ja je jednoduchý. Ak príde problém, všetkých vozia aj tak do Martina. Som naozaj vďačná,že som tam mohla byť.

miss_shy
22. jún 2011

@laria máš pravdu, pôrodnicaa je na dobrej úrovni, a na monitor sa kľudne môže čakať, ak nie sú žiadne problémy aj pol dňa. Ved predsa ak majú rozbehnuté pôrody, poprípade nejaký cisársky nemá kto ten monitor natočiť. A hlavne ak sa jedná o víkend, ani lekári a sestry nie sú čarodejníci a nevedia sa klonovať, a riešia to, čo je dôležitejšie...

miracko
22. jún 2011

@martija hrozné
To ako ťa mohli poslať domov otvorenú a s oxyytocínom v krvi?
Ja som tiež zvažovala MT pri prvom dieťati, ale odradila ma kamarátka s podobným zážitkom
Aj ked zastávam názor že ak máte mať naho@no pôrod tak môžete ísť trebárs aj do Viedne, je to celé o prístupe personálu...
Ja som bola v ZA spokojná, jediná vec že nemocnica je fakt stará a rekonštrukciu by potrebovala ako soľ ale zato personál nemôže, ja som obe deti porodila v ZA a ak ešte pôjdem rodiť pôjdem opäť sem

gabrielkaa
22. jún 2011

@laria Ja by som chcela povedat len tolko, do MT sa par mojich znamych rozhodlo rodit len preto, lebo par rokov dozadu (cca 9 rokov) ked rodili svoje prve deti, so zilinou nemali moc dobre skusenosti, takze to je dovod preco isli do MT. ale odvtedy sa dost vela veci zmenilo a je to aj v Ziline velmi fajn. Ja som tiez zvazovala MT, ale najprv som tam isla na konzulatice ako Martija a samozrejme sme sa dopredu opytali ci by sa dalo rodit aj tam. To ze cakala na monitor tak dlho to viem presne, lebo v ten den tam mali velmi vela pacientiek takze preto a ono v tom cakani ani problem nebol. ved chapeme aj doktorov aj sestry, ze su len ludia a skratka ked je tam naval tak sa to fyzicky neda stihnut skor. problem bol v tom, ze po oxytocinovej injekcii napoly otvorenu pacientku poslali domov... a dve hodiny po prepusteni porodila...
samozrejme ako pise Miracko, taketo veci sa mozu stat aj vo Svajciarsku aj vo Viedni, je to skratka ludsky faktor a niekedy sa nieco nepodari. Chvala bohu ze sa tentokrat nic nestalo a nikto na to nedoplatil...

martija
22. jún 2011

@laria a povedz mi prosim ta jeden jediny dovod preco by som si to mala vymysliet??? Prisla som tam o tretej a asi o siestej pol siedmej ma zobrali na monitor,ja nepotrebujem si to tu vymyslat,nevies co by som z toho mala????

martija
22. jún 2011

@miss_shy ano mas pravdu, mali tam rozrobene zeny, bola plna porodna sala,a po mne prisla maminka,ktora tvrdila,ze neciti pohyby,takze cakali sme spolu a prednost dali jej. lebo ja som pohyby citila,co som nikomu nezazlievala,ale @laria cakala som preto aj tri hodiny,ak nie viac, domov som prisla vecer o desiatej!

gabrielkaa
22. jún 2011

@martija No ved predsa dobry pocit, nie? sem tam na niekoho nakydat bezdovodne co? 🙂 hm?

martija
22. jún 2011

@miracko @gabrielkaa ano vsetko je to o pristupe ludi, ja som mala proste smolu,ze som natrafila na prepracovany personal, chapem aj to, tiez su to len ludia. Zvazovala som aj oficialnu staznost,ale nenasla som na nete kolonku a prepustacia sprava zostala asi v porodnici, opytam sa na tu spravu z martina svojho gynekologa,lebo neviem meno toho lekara,len by som mu rada oznamila,ze tento krat nemal pravdu, a bol zbytocne arogantny!

martija
22. jún 2011

@gabrielkaa no ved vsade sa najdu ludia, ktori ma ani nepoznaju a idu spochybnovat, trosku to nechapem,lebo toto forum je pre maminky,aby si navzajom radili a pomahali,ja som chcela tiez upozornit aj na inu stranku veci, na zazitok,ktory sa stal mne(bola som sklamana a nahnevana a potrebovala som to "oznamit svetu"), a nechapem, preco by som si to mala vymyslat, ja toto forum neberiem ako holubnik ak si to mila slecna alebo pani mysli - tak avizujem,ze to tak neni!

gabrielkaa
22. jún 2011

@martija Ved ja suhlasim. Mylim,ze tato tema jasne hovori "Zilina versus Martin" to znamena, ze tu necakam len chvalospevy ale cakam tu aj nazory podlozene SKUSENOSTAMI a to,ze nie vzdy su len pozitivne je normalne...
😉

martija
22. jún 2011

no ved samozrejme, v martine nepracuju panovia bohovia,ale len ludia, a aj ti zial robia chyby, co sa stalo aj v mojom pripade, aj ked ide o super nemocnicu, so super pristupom atd atd....aj tam moze zlyhat ludsky faktor...

milyangel
23. jún 2011

@martija už sa to nedá čítať, čo za veci tu píšete......Keby ste boli otvorená na polovicu, to znamená že na koľko by ste bola? Na tri prsty? To do Vás vopchali tri prsty???? To znamená, že keď máte rodiť pri "desiatich prstoch", tak do Vás vopachujú 10 prstov? Ja sa teda tomu nejako moc nerozumiem, ale toto čo tu píšete mi príde trošku prehnané a prifarbené, pretože ste sa cítila ukrivdená, ale keby ste boli na polovicu otvorená, tak určite nepustia domov. Skúste si naštudovať účinky toho Oxytocínu.....a aj prečo sa ten oxytocínový test volá záťažový.....v dnešnej dobe si len málokto dovolí urobiť niečo, čím by narobil pacientke a aj sebe zbytočné problémy, pokiaľ viem, v Martine si dávajú pozor na to, aby pacientov o všetkom informovali, existujú informované súhlasy, Vy ste musela súhlasiť tak s Oxytocínovým testom, tak aj s tým že si vás tam ešte nenechajú, lebo na to asi mali dôvod....a ak ste s tým nesúhlasili, povedali ste im to? Podpísali ste im to niekde? Rozhodnutie nie je iba na personále ale aj na pacientovi, v dnešnej "demokratickej" dobe už duplom.....Mám známe, ktoré nie sú martinčanky ale rozhodli sa rodiť tam ale ani jednu neposlali preč.....pretože rešpektovali ich rozhodnutie.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre