Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

matkokrtko
24. jan 2012

@lucyja13 áno, ja som rodila v MT bez monitorov. Na tie som chodila do ZA. V MT by Ti ani monitor neurobili, aspoň pred dvomi rokmi tam bolo vypísané, že neberú na monitor ženy z iného okresu. Ale v pohode som tam mohla prísť na pôrod. 🙂

lucyja13
25. jan 2012

Dik matkokrtko, este jedna otazocka, je tam EPI 24/7?

matkokrtko
25. jan 2012

@lucyja13 prepáč, ale nerozumiem. Prosím Ťa, napíš mi to normálne, nie skratkami.. 🙂 🙂 🙂

solinkarka
25. jan 2012

@matkokrtko 🙂 @lucyja13 to mysli tak ze ci davaju EPI non-stop 🙂

matkokrtko
25. jan 2012

@solinkarka Ďakujem, aj som si myslela, ale.... Asi mám dnes nejaké dlhšie vedenie... 🙂

matkokrtko
25. jan 2012

@lucyja13 áno, EPI dávajú nonstop. Ja som ju síce nemala, ale každú chvíľu sa ma chodili pýtať, či ju nechcem. Ak by ťa ešte niečo zaujímalo, tak rada odpoviem. 🙂 🙂 🙂

lady24
25. jan 2012

@matkokrtko Ahoj. Prosím ťa ako to funguje s tom Martine? Mala si tam nejaké odporúčanie od doktora, alebo si tam prišla len tak a zobrali ťa???? Nemali nejaké námietky, že prečo si prišla ku nim a nešla si do ZA? Ďakujem za odpoveď.

lucyja13
25. jan 2012

@matkokrtko Dik, z tej EPI sa tesim, som sa riadne nabehala a natelefonovala do CA, primár por-gyn z CA tvrdil,ze Epi davaju non-stop, vrchna sestra,ze vraj nie, primar na ARE tvrdil,ze sa to da vybavit a ked som telefonovala s jednym anesteziologom, tak mi povedal,ze nehrozi mimo dennej sluzby,...preto som rezignovala a risknem MT, dufam,ze cesty budu ok.

matkokrtko
25. jan 2012

@lady24 ahoj, vôbec nemali námietky. Aj ja som počula také šumy, že vraj tam neradi prijímajú pacientky mimo okres, ale nie je to pravda. Na príjme som sa na to dokonca spýtala aj sestričky a ona na mňa len prekvapene pozrela, že to počuje prvý raz. Ani raz sa mi nestalo, že by sa niekto spýtal, prečo som išla rodiť tam. Všetci boli ku mne veľmi milí. 🙂 Ja osobne som bola veľmi spokojná.

matkokrtko
25. jan 2012

@lucyja13 ja som rodila pred dvomi rokmi. Nie je to až tak dávno. Tiež som sa bála či budú dobré cesty, ale pri mojej "rýchlosti" pôrodu aj keby som išla peši, tak to stihnem. 😀
Martin nie je až tak ďaleko. 🙂 Držím palce.

lienka1076
25. jan 2012

Ahojky ja som rodila v Mt, tiež som z okolia Za, ale v Za sa mi nepáčil prístup personálu a ani prostredie. Chodila som tam na monitory a tie sestričky boli príšerne nepríjemné.
Zato v Mt som ležala 5 dní a za ten čas som sa ani na pôrodnici ani na gynekologicom oddelení nestretla s nepríjemnou sestričkou 🙂 . Ja som síce rodila cisárskym tak o lekároch pri pôrode neviem toho veľa povedať, ale kým som bola na čakačke, tak sa nemôžem sťažovať.
Izby sú veľmi pekne zariadené, taktiež sprchy na každej izbe.
Naozaj Mt odporúčam. Super prístup aj všetko a to, že sú tam návštevy 24 h, to je vynikajúce a hlavne sú na izbe a nie na chodbe.
Jedinné mínus je to, že je tam strašne veľa rodičiek a po cisárskom som musela skoro dva dni ležať na JIS-ke, kým sa neuvoľnilo miesto na pôrodnici.
Ak bude niekedy druhé bábo, inde ako v Mt rodiť nechcem. 🙂 🙂

mimi321
26. jan 2012

@matkokrtko Ahoj, mne sa to pomaly blíži... ja epi zatiaľ nechcem, ale ak by som mala dáky dlhý pôrod tak by som si ju dala pichnúť. Nevieš či je potrebné si ju vopred vybaviť, alebo stačí v priebehu povedať a prídu mi ju pichnúť?

norcima
26. jan 2012

@mimi321 ahoj mimi, my ked sme boli pozriet v porodke, tak tam bolo napisane, ze musis mat uz epi zaplatenu ked ju chces, musis mat doklad. Tak my pojdeme skor ju vybavit, ked pojdem na pasy tak sa tam zastavim a aj to, aby bol andrej pri porode 🙂. Ak by si epi nevyuzila, tak ti peniaze za epi vratia 🙂
Aj ja ju chcem len ako nejaku rezervu, ak by sa to uznedalo vydrzat.

mimi321
26. jan 2012

@norcima Aha a nevieš dokedy sa dá pichnúť? Resp. v tej prvej dobe dokedy. Počula som že len kým nie si otvorená na 4 prsty ale neviem. A kde sa to vybavuje? A aj to ked chcem mm pri porode musim mat skor vybavene?

norcima
26. jan 2012

V nemocnici na 6, tam sa chodi aj na pasy na 1 poschodie a porodnica je na 2, ked sme tam boli tusim sestricka vravela, ze si mame prist tam po papier na to a potom na pokladni ze to treba vyplatit, opytam sa zajtra idem na pasy 🙂. S tym ze kedy ti pichnu, tak baby tu pisali, ze pichaju nonstop, takze zrejme ked budes chciet.

matkokrtko
26. jan 2012

@mimi321 @lucyja13 keď som rodila ja, tak to nebolo potrebné vopred zaplatiť, ale asi sa to zmenilo, keď to píše norcima. Skús si tam zavolať, alebo sa tam previesť. Pre istotu. 🙂 My sme si tiež robili podobné "výletíky" v tehu. 🙂

matkokrtko
26. jan 2012

@mimi321 manžela som pri pôrode mala a nebolo to vopred vybavené...

norcima
26. jan 2012

@matkokrtko aj ja som pocula, ze sa to neplatilo dopredu, ale ze vela ludi im potom nezaplatilo pozadu, tak to zmenili, neviem ja som to citala na nastenke v nemocnici minuly tyzden, ze aj epi a aj partner musia byt dopredu zaplteni, no neviem ako sa to dodrziava 🙂

matkokrtko
26. jan 2012

@norcima môže byť niečo na tom, že to pozadu neplatili. Nedalo sa to tam nejako ustrážiť. Aj sme sa o tom bavili, že keby niekto nechcel, tak nezaplatí a čo mu môžu.... Škoda, že pre nejakých špekulantov musí na to doplácať ten, čo je poriadny. Ale ďakujem za informácie, možno sa raz pri druhom zídu. 🙂

norcima
26. jan 2012

@matkokrtko ale myslim, ze ked manzel, partner to zaplti v den porodu, ze po prichode do nemocky to pojde vyplatit, ze aj tak by sa dalo. Vsak casovo to nie je narocne vybavit 🙂

mimi321
26. jan 2012

@norcima pocuj a na pasy sa objednava ci ako? A chodis aj k nasmu este?

norcima
26. jan 2012

No k nasemu stale chodim kazdy druhy tyzden a na pasy kazdy tyzden. To si mozes sama vybrat den, pasy su od 7 do 9, najlepsie je prist Hned na 7 a hned ta aj zoberu, lebo potom sa to nazbiera a musis este cakat na vysledky. Na pasy ti prvy listok napise nas doktor a potom uz oni vzdy ked ti daju vysledky z pasov, tak tam mas napisane, ze kontrola o tyzden. Tak uz chodis automaticky 🙂 . Na pasy pojdes na to prve poschodie a je tam cakaren CTG, tam vojdes a zapises sa do knihy a oni potom podla toho poradia volaju.

lucyja13
26. jan 2012

@norcima Ale da sa chodit aj do ZA, vsak? Myslím na moniotor

matkokrtko
26. jan 2012

@norcima áno, myslím, že aj tak sa dá. 🙂

norcima
26. jan 2012

@lucyja13 isto ano 🙂

lady24
26. jan 2012

@norcima Prosím ťa a ty si priamo z MT, alebo z iného okresu. Tiež uvažujem o MT, teda ak to stihneme 🙂)))) Musíme sa tam ešte ísť kuknúť, aby sme tam potom trafili. Ja som niekde na fóre čítala, že baby zo Za normálne chodia na monitor do ZA, aby zbytočne nebehali hore-dole a potom idú rodiť do Mt, tak neviem ako to je. Niekto zase písal, že v MT majú vyvesené, že z iného okresu na monitor baby neberú, tak neviem. Ja som zo ZA, takže na monitor pôjdem do ZA a potom ak stihneme rodiť do MT, dúfam, že sa nám to aj podarí.
Bola by som ti veľmi vďačná, ak by si zistila ako je to s tou EPI, či to fakt treba zaplatiť popredu. Možno majú na mysli, že keď prídeš, tak to hneď zaplatíš, lebo teraz som si spomenula, že jedna kočka písala, že sa to platí vopred pri príchode do pôrodnice a ak ju nevyužiješ, tak ti tie peniažky vrátia. Tak skús to prosím zistiť. Ďakujem 🙂))

lady24
26. jan 2012

@matkokrtko Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď. Ešte sa ťa opýtam, ten príjem je hneď na prízemí, alebo až na poschodí. Nikdy som tam nebola, musíme sa tam s mm vybrať 🙂)))

norcima
26. jan 2012

@lady24 ano je to tak ako pises s tou epi, tiez som to pisala vyssie.

matkokrtko
26. jan 2012

@lady24 ahoj, nemáš za čo. 🙂 Pôrodnica je tuším na druhom.

norcima
27. jan 2012

@lady24 tak bola som v porodnici, je to na 6/2 sestricka ti tam vypise papiere a s tymi treba potom ist na pokladnu, ktora je oproti vratnici. Najneskor to treba vyplatit pred porodom, a blocek o uhrade prilozit do tehotenskej knizky, aby v porodnici vedeli ze je to uhradene 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre