Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

lulka78
9. júl 2011

@katka_mi
Katka ak sa tu mihnes,co prosim ta v Ziline znamena,ze maju 3 samostatne izby???? to si tam sama s babetkom a neplatis za to? ale na wc a do sprchy musis asi chodit na chodbu,vsak? to si ju treba nejako vypytat,alebo ako to funguje? vdaka

katka_mi
15. júl 2011

Lulka, samostatne izby stoja tusim 35 eur na noc, si tam sama s dietatkom, ale navstevy tam mozes mat od rana do desiatej vecera, aspon myslim... samozrejme, ak potrebujes pomoc, sestricka je vzdy k dispozicii.. proste klasicky nadstandard. WC a sprcha je, myslim, na tej izbe, ale tym nie som ista, nebola som tam, tak nechcem kecat... staci, ked zbehnes do porodnice a vyjdes na tretie poschodie, tam hned sedi setricka, vyzera to ako hotelova recepcia. Spytaj sa jej, ona ti vsetko ochotne poukazuje. Tieto izby su tam, tusim, dokopy 4, potom je tam este 5 apartmanov, kde si aj s babatkom aj s partnerom, tam mas kupelnu, WC, telku, terasu, net, a tiez nadstandardnu starostlivost... apartman stoji 70 eur na noc, tam som bola ja. Dopredu sa izby ani apartmany rezervovat nedaju, iba aj si objednana na urcity termin porodu... Prides do prijmovej ambulancie dole - ak uz ides rodit - a tam hned sestricke povies, ze chces nadstandard alebo apartman, ona to uz zariadi a odvedie ta tam.

radka333
7. aug 2011

odvedie, ale len ak majú voľné miesta. ja som sa tešila, že si po prvom pôrode a zážitku na 4.poschodí, užijem súkromie a pohodlie na treťom a hlavne voľné návštevné hodiny, ale akurát pri tom druhom pôrode mali plný stav. takže som bola opäť na 4.pos. ale aspoň sama na izbe. ale bola som veľmi spokojná s personálom aj vtedy aj teraz. len to vybavenie- sprchy záchody, stoličky v jedálni a návštevné hodiny vyzerajú, že pamätajú aj naše staré mamy. Nepáči sa mi, že návštevy nesmú ísť na izby a to, že sú len poobede od do. nie každému ten čas vyhovuje z pracovných alebo iných dôvodov. a tie ženy nie sú choré, nevodia ich na vyšetrenia, len tam ležia, tak si myslím, že pokiaľ nie sú unavené môže za nimi prísť niekto blízky na chvíľku, tak ako im to obom vyhovuje.

adrish
18. aug 2011

Dnes už to je tak, že aj na štvrtom poschodí pán primár nariadil ,že máju byť izby po jednej takže súkromia tam bude dosť. Ale zas je možne, že ak budú mať plné stavy objavia sa na niektorých izbách aj po dve ale osobne si myslím ,že keď ste tam 5 dní sama príde Vám vhod ak natrafíte na nejakú príjemnou sused s ktorou sa môžte porozprávať. Ale samozrejme nie vždy je ta suseda príjemná :D A návštevné hodiny sú celý deň teda podla toho aká je tam sestra. Návštevy na izbách máju tiež svoju nevýhodu kvôli šírenú všelijakých bacilov a nozokomiálnych nákaz.

maminka142
1. sep 2011

Ahojte maminky 🙂 Rodila niektora z vas teraz niekedy v MT? Ake to tam je? A čo personal? Ďakujem 🙂

belisima31
6. sep 2011

ahojte,

chcela by som sa podelit o moju skusenost zo zilinskej porodnice. Rodila som len minuly tyzden, 28.8.2011. Nakoľko som mala termin na 24.8.2011, tak ma moja gynekologicka poslala na prijem do nemocnice uz na druhy den. Vysetroval ma dr. Babjak, fakt super pristup, povedal ze to zatial na porod nevyzera, ale kvoli monitorovaniu si ma tam uz nechaju. Informovala som sa na nadstandardnu izbu, mali nastastie volne, takze som sa v nej aj hned ubytovala. Bola to jednolozkova izba za 35 eur za noc (apartman stoji 70 eur za noc). Ale myslim ze ta jednotka uplne staci. Izby su tam styri (apartmanov je 5), pricom to tam vyzera naozaj velmi pekne. Na chodbe sme mali k dispozicii dve nove sprchy a tiez dve wc. Pre styri dievcata, co je max ktore tam moze byt to uplne staci. Poschodie ma samostatnu recepciu, kde sedi zdravotna sestra, ktora je stale k dispozicii nech cokolvek potrebujete. Na izbe je sukromie, navstevy su od 6 rano do 22 vecer. Manzel dostal kluce od vytahu aj budovy, mohol prist hocikedy. Sestricky su na tomto oddeleni maximalne mile, stale sa chodili pytat, ci nieco nepotrebujem, rozpravali sa so mnou, pomohli mi pri kojeni, ked babo v noci plakalo tak sa prisli pozriet a pomahali ho utisit.
Nakoniec mi vyvolavali porod na 3. den. Rodila ma pani doktorka Jassova, bola super, velmi mi pomahala. Pri porode bol aj manzel. Pocas prvej doby porodnej sa o mna starali jedna sestricka a porodna asistentka. Mala som k dispozicii sprchu, fitloptu, postel. Sestricky mi vysvetlovali ako spravne dychat. Ked som bola smadna davali mi mokre tampony na usta, kedze pitie je zakazane, ale v sprche sa mozte napit 🙂
Rodila som na nadstandardnom porodnom boxe, bol nastastie volny kedze som vtedy rodila len ja. Bola som na polohovatelnom kresle, sala bola velmi pekne vybavena. Po porode a navrate na izbu boli uz sestricky informovane o porode, chvalili ma ze som to super zvladla. Isli so mnou aj na wc a do sprchy, aby sa vam nahodou nieco nestalo.
Jedine co sa mi nepacilo bol pristup novorodeneckeho oddelenie, sestricky neboli velmi mile, so sestrickami z 3. poschodia sa to nedalo porovnat. Ukazali mi ako malu prebalit aj okupat, ale kupanie bolo v takej rychlosti ze to clovek ani nestihol zaregistrovat. Ked som nevedela po sestricke zopakovat uchop malinkej pri kupani tak na mna vyletela ze som v strese a neda sa so mnou pracovat, nech sa to ide naucit otecko. V takej chvili mi to naozaj padlo velmi zle, citila som sa tam odstrcena ako neschopna matka. Ale zasa zavisi na aku sestricku z novorodeneckeho clovek natrafi.
Ale inak porod v ZA odporucam, urcite sa oplati zaplatit si nadstandard, lebo ten pristup je maximalne iny. Vsetci lekari boli velmi mili, kedze som tam lezala 9 dni, natrafila som skoro na vsetkych, aj na pana primara a naozaj boli vsetci super. Takze dakujem sestrickam z 3. poschodia aj lekarom za super starostlivost.
Dufam, ze som vam mamicky trochu pomohla pri rozhodovani o mieste porodu.

lady511
6. okt 2011

Ahojte maminy viete mi poradit????vraj v MT porodnici nerobia poradne...(/okrem CTG)ako je to možné vo všetkých nemocniciach či v BA alebo inde robia poradne po 36tt,,, v nemocnici kde bude žena rodit a tu v MT nič,,,,,,,ma odbili že to mi má robit dokonca moj gyndoš,,,,ale on ma poslal do nemocky že tam mi budu robit poradne..neviete pomoct?

sorciera24
6. okt 2011

@lady511 co ja viem, tak skutocne ja som v nemocnici okrem CTG neabsolvovala poradnu, ale kazdy tyzden som chodila k mojej gyndoske, takze je to tak....

vulka
31. okt 2011

Rodila som tam pred 6 týždňami. Chodila som tam od 20-teho týždňa kvôli cukrovke. Vždy mi robili ultrazvuk, ale do poradne som chodila až do termínu hospitalizáciu k mojej MUDr. Inak na ten ultrazvuk som chodila každý týždeň (len 65 km) 🙂

milyangel
11. nov 2011

lady511 Ono je to takto...obvodný gynekológ Vás má s vami istú zmluvu,alebo dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, za čo berie za každú pacientku istú sumičku peňazí. Je teda povinný zo zákona poskytovať zdravotnú starostlivosť, či už počas tehotenstva alebo aj mimo tehotenstva. Počas tehotenstva má žena nárok na tzv. prenatálnu poradňu, ktorú musí vykonávať až do pôrodu, aj za to má euríky. UNM, resp. Gynekologicko-pôrodnícka klinika v MT je špecializované pracovisko, kde sa riešia stavy, ktoré nemôže riešiť obvodný gynekológ, teda patológie....kapacitne aj finančne neprichádza do úvahy,aby jednu skutočnosť riešili dve inštitúcie.....príde vám normálne, že by za vaše ošetrenie alebo teda vyšetrenie dostávali peniaze aj váš gynekológ, ktorý to od toho 36tt nerobí a dostane za to väčší balík peňazí, pretože si od poisťovne vypýta peniaze za všetko, čo s Vami urobí, aj za to, že sedíte v jeho čakárni a na druhej strane by za to mala dostať peniaze aj gynek.amb.v nemocnici, ktorá dostane ani nie štvrtinu z tých peniažkov, ktoré dostane Váš gynekológ. Jednoducho na to je ten obvoďák, aby tehotenskú poradňu riešil on, v prípade výskytu nejakej patológie odošle na vyššie pracovisko, čo je nemocnica....aj CTG záznamy by mali riešiť u obvodného, lebo CTG monitoring spadá do prenatálnej starostlivsti a teda do kompetencií obvodného lekára.....asi tak

dzanka32
17. nov 2011

Rada by som sa pripojila a pridala vlastnú skúsenosť so žilinskou nemocnicou. Predtým ako začnem, chcem upozorniť, že na to, že každá nastávajúca mamička má iné očakávania a priania, a preto by som Vás požiadala, aby ste si najskôr prečítali a zodpovedali na nasledovné otázky.
1. Očakávate, že vám priložia dieťa na prsník hneď po pôrode?
2. Očakávate trochu súkromia a právo na intimitu počas 2 hodín na pôrodnej sále?
3. Chcete mať svoje dieťa neustále pri sebe počas celého pobytu v nemocnici a sprevádzať ho aj na prípadných vyšetreniach?
4. Chcete výlučne kojiť a nechcete používať cumeľ, prípadne fľašku?
5. Chcete byť informované o svojom zdravotnom stave i o stave svojho dieťaťa?
6. Záleží Vám na tom, ako sa k Vám bude personál správať?
Ak ste si na otázky odpovedali NIE, žilinská nemocnica, ako aj ktorákoľvek iná nemocnica, bude pre Vás dobrou voľbou, keďže zdravotná starostlivosť na Slovensku je na celkom dobrej úrovni.

Ak ste na všetky otázky odpovedali ÁNO, tak by som Vám žilinskú nemocnicu určite neodporúčala, prípadne by som Vám poradila, pripravte si poriadnu dávku guráže a asertivity, aby dosiahli, to čo chcete. Nie je to nemožné, ale určité vyčerpávajúce. A tu je moje hodnotenie:
1. Priloženie na prsník v tejto nemocnici, je niečo „neslýchané“. Ja som im svoju požiadavku opakovala aspoň 50-krát a 50-krát mi povedali nie. Nakoniec mi vyhoveli, pretože sa tam objavil samotný primár, a ten mi to povolil, aj keď som si za to vyslúžila zlovestné pohľady a vyhrážky. Potom však za mnou chodili každých 15 minút a vypytovali sa ma, či mi už môžu dieťa zobrať.
2. O stlmených svetlách, pohode v kruhu novej rodinky, bez prítomnosti personálu... to je tiež niečo, čo tu očakávať nemôžete. Bude tu okolo Vás pobehovať minimálne 5-6 ľudí, ktorí vám budú klásť otázky typu, odkiaľ ste, aké smerové číslo má vaše mesto, akými chorobami ste prešli...Kým si nevypíšu všetky papiere a kým nepopodpisujete všetky doklady, pokoj vám nedajú.
3. Aj keď poskytujú room-in, novorodenecké oddelenie zodpovedné za vaše dieťa je umiestnené na 4. poschodí, vy ležíte na 3. poschodí a je za vás zodpovedné gynekologické oddelenie. Z toho vyplýva, že každé oddelenie si hľadí to svoje. A prvé dni, kvôli množstvu vyšetrení svoje dieťa ani poriadne neuvidíte, keďže štandardne berú deti sestričky z novorodeneckého na každé vyšetrenie na 4. poschodie, kým vy budete na 3.poschodí. Avšak môžete sa rozhodnúť, že budete svoje dieťa nosiť na dané vyšetrenia samé, tak ako som to robila ja. Je to možné, ale znova, nanajvýš nevhodné a znova budú všetci pozerať na vás akoby ste spadli z marsu.
4. Ako prvé „vyfasujete“ fľašku a prvé dva dni vás budú všetci presviedčať, že mlieko nemáte a musíte dokrmovať fľaškou. Môžete však fľašku odmietnuť a dokrmovať svoje dieťa odstriekaným mliekom/kolostrom počas prvých dňoch z lyžičky alebo pohárika.
5. Hoci podpíšete papier, v ktorom potvrdzujete, že vás informujú o vašom zdravotnom stave i o stave vášho dieťaťa. Nie je to tu bežné niečo vám vysvetľovať alebo vás informovať. Oni neinformujú, ale jednoducho konajú. Nepovedia vám akými vyšetreniami dieťa či vy prechádzate, prípadne čo vám robia, ako dopadli výsledky. Máte však právo na tieto informácie, a preto sa ich dožadujte.
6. Personál je naučený chodiť po svojich vyšľapaných chodníčkoch a nijaké zmeny sa im nepáčia, ba dokonca ich odsudzujú. Pripravte sa na to, že Vás budú navštevovať lekári a sestry z rôznych oddelení, a keďže nikto z nich nenosí menovky, ani sa nikdy nepredstaví, potrvá vám niekoľko dní, kým sa zorientujete, kto z nich je zodpovedný za čo. Tiež mi vadilo, že som nikdy nevedela, kedy kto vojde dverami mojej izby. Nebol tu žiaden program, aby som vedela, že kedy je vizita, kedy sú naplánované aké vyšetrenia, kedy je obed či večera. Všetko to tu akosi prebieha tak samé, raz prídu na vizitu aj traja rôzny doktori, inokedy sa neukáže za celý deň ani jeden doktor. Takýto stav robí kojenie malého dieťaťa dosť stresujúcim, keďže niekoľko krát sa mi stalo, že mi dieťa chceli vziať na vyšetrenia bez toho, aby sa najedlo, prípadne som musela prerušiť kojenie. Personál sa tu mnohokrát správa v zmysle hesla: „Dieťa patrí nemocnici a nie matke.“ Sú tu však sestričky, ktoré sú milé a ľudské a tým veľmi pekne ďakujeme, no sú tam aj sestričky, ktoré nemali pre nás žiadne pochopenie a stretli sme sa s mnohým pohŕdaním i odsúdením.

wieruss
17. nov 2011

@dzanka32 presne toto co si napisala za otazky by som chcela zazit 🙂 myslis, ze to ovplyvnuje aj doktor pri porode ? Lebo som sa bavila so svojim lekarom a on povedal, ze prilozenie dietatka (ak nie su problemy) nie je absolutne problem, ze on sa s tym stotoznuje, tak dufam, ze to neboli len prazdne reci 😅 kazdopadne dakujem moc za info, blizi sa mi termin a som velmi rada ze viem ako sa obrnit a pripravit na to co moze byt

semiramina
22. nov 2011

@milyangel presne tak ako si to povedala. ale ako som sa pytala mojho gynekologa, tak ten v Cechach preberal tehotne uz mesiac pred terminom, ze je to lepsie, ked si porodnicke odelenie sleduje rodicku, ktora tam bude rodit. takto to funguje dokonca aj v Prahe, kd eked tehotna neni zaregistrovana od 16. tyzdna, tak ju neprevezmu na porod vobec. a monitory nema kazdy gynekolog-nastastie ten moj ich ma priamo na ambulancii, a tak musi obvodak odosielat do nemocnice. neviem ale ako je to v pripade, ked prejde cas terminu, to neviem..to ma asi kazda nemocnica ine-kam chodit po termine?

milankovazuzana
22. nov 2011

Ahojte, tak i ja prispejem do tejto diskusie.Ja Ti dám radu z mojej stránky.To, čo píšu kočky hore, to je pravda-to o prístupe, vymoženostiach pôrodnice a pod.Ja som rodila v Čadci-sekciou, nemôžem povedať ani jedno slovko zle.Ale verte, že keby ste riešili ako ja po pôrode, že Vaše miminko bojuje o život, tak všetko iné by Vám pripadalo nepodstatné...Ako to súvisí všetko dohromady??? Ja som jednoznačne za Martin, pretože je tam vysokošpecializovaná jednotka intenzívnej starostlivosti pre celý sever SR.Mňa ani vo sne nenapadlo, že malý bude mať po pôrode komplikácie, bola som ako tehotná na všetkých možných vyšetreniach a jeden mnou vdýchnutý bežný bacil a všetko bolo inak...Malého prevážala záchranka do MT, stihli to i vďaka rýchlej reakcii na novorod. odd.v Čadci.A prístup v MT? Neskutočný!!!!!!!!!Som im zaviazaná do konca života.Takže ak by som ešte rodila, volila by som MT aj napriek tomu, že u nás v CA sú lekári absolútne vynikajúci...

milyangel
24. nov 2011

@semiramina To, že nemá každý gynekológ CTG, to je jeho chyba.....alebo jeho vypočítavosť.Mal by to mať, pretože je to v jeho kompetenciách. Nemocnica je tu na to,aby riešila už zlé veci, nie prenatálnu poradňu. Neviem si predstaviť, že by v ambulancii na 6/1 boli od 16.tt všetky ženy,čo sa rozhodnú rodiť v MT....nereálne!!!
Potermínová gravidita je podľa mňa manažovaná dobre, má predsa kontroly á týždeň v poradni,obvoďák ju nemôže NEZOBRAŤ,na pásoch a keď prekročí hranicu 10 dní od vypočítaného termínu pôrodu,mala by byť obvodným gynekológom odoslaná na hospitalizáciu,pokiaľ to nie je nutné skôr......a to sa robí nie? Pretože ak príde žena do nemocky napr. štyri dni po termíne a nič jej nie je, iba že je potermíne, neotvára sa, nemá kontrakcie, pásy sú ok, tak ju tam držať nebudú, zase ju len pošlú k obvoďákovi na kontrolu a domov.

kosska3003
24. nov 2011

@milyangel ja som mala terminou 5 prvy 29 aprila a posledny 13maja rodila som 21 maja a to som od 29 lezala v nemocke a nic mi nebolo ani kontrakcie ani nic vsetko ok az som podpisala reverz ze chcem ist domov s tym ze za tyzden sa tam vratim ale to som lezala v Ziline

milyangel
24. nov 2011

@kosska3003 my sme sa bavili o Martine,teda ja mam taketo info o MT a to,čo sa robí v Žiline alebo hocikde inde,to už ja neviem

6mia6
24. nov 2011

@dzanka32 nedá mi nereagovať ale všetky tie body som žiline mala aj bez PP bez požiadaviek, proste som to neriešila. Žiadne cumle (syn ho ani nikdy nemal), žiadne flaše mi netisili, normálne som ho kojila, priložili mi ho hneď ako ho umyli (na priložení okamžite som netrvala). Intimitou neviem čo myslíte, ja som tam bola úplne sama. Doktorka, ktorá ma odrodila a došila mi ešte aj podala telefón a 2 hodiny som smskovala a volala známym.
Personál bol úplne v pohode, jediné čo mi vadilo bola upratovačka na 4. poschodí, tá chcela vedieť všetko pomaly aj na vizity chodiť.
Roomin funguje na 100%, prvýkrát počujem že niekto ležal na inom poschodí ako dieťa. To ste vážne mali takto?? Keď ma zobrali zo sály na izbu o 2 minúty som malého mala pri sebe.
Ako je to s chodením s dieťaťom po rutinných vyšetreniach netuším, to ma ani nejak nenapadlo sa pýtať. Malému brávali krv z hlavy a to by som teda vidieť nechcela.
Neviem, stáva sa všeličo, nejdem sa biť za to, že žilinská nemocnica je naj ale ja som bola úplne spokojná.
Asi je to naozaj o tom ako sa kto vyspí a na koho narazíme.

vulka
24. nov 2011

@maminka142 V Martine som rodila pred dvoma mesiacmi. Prostredie pekné. Na izbách maminy aj s detičkami po dve. Súčasťou izieb aj sprcha. V izbe je aj prebaľovací pult a vanička. Záchod na chodbe( aby sa maminy rozhýbali). Jeden nadštandard a jeden apartmán. Do apartmánu som nakukla. Manželská posteľ a detská postielka s baldachýnom.
Návštevy v podstate furt a v neobmedzenom množstve. To je trochu nadsadené, ale fakt sú zavše v izbách aj 5-ti návštevníci a nieje problém prísť aj večer. V podstate kým nezatvoria bránu nemocnice.
Sestričky na pôrodnici veľmi milé, na novorodeneckom tiež a tak isto aj na JISke. Bola som tam dosť dlho a v podstate len jedna mi bola protivná. Inak sa stále chodia pýtať, či nechcem čisté košele(dajú Ti i dve, ak by si sa v noci spotila a ráno ďalšie a ak chceš môžeš mať aj svoje), alebo pomôcť osprchovať alebo niečo od bolesti,... . V rámci nemocničných možností strava dobrá, len trochu chladná. Ale k dispozícii mikrovlnka v kuchynke.
Ak nevládzeš môžeš dať dieťa na noc sestričkám.

maminka142
24. nov 2011

@vulka Ďakujem, že si mi napísala, ake to tam je 😉 A ako si rodila? Mala si aj epidurálku?

vulka
26. nov 2011

@maminka142 Som diabetička a mám poškodené oči, takže obidve deti boli cisárskym. Prvé s epidurálom(to bolo super) a druhé v celkovej anestéze. Inak epidurál si môžem zaplatiť.

maminka142
26. nov 2011

@vulka fuha 😕 Ja som mala tiež cisarsky, ale v celkovej anestéze 😅 A ak by som rodila druhe cisarskym, tak by som chcela len epiduralom, ale počula som vraj je to bolestive, alebo skôr strašne nepríjemne a vraj je lepšie rodiť v celkovej... Ale ja by som radšej skusila tou epiduralkou 🙂 Takže ty si pochvaluješ cisarsky epiduralom? A prosím ťa ešte otazka, mala si dobreho lekara pri pôrode? Mala si vybaveneho? 🙂

vulka
27. nov 2011

@maminka142 Ani pri jednom pôrode som nemala doktora vybaveného. Pri prvom to vyšlo tak, že ten ku ktorému som chodila, tak ten mi aj robil cisársky. Pri druhom to bol taký, ktorého som ani pred ani po nevidela.

Ten epidurál bol úplne OK. Fakt krásny zážitok. Necítila som absolútne nič. Ani tlak. Doktorka, čo mi ho pichala mi len hovorila, čo doktor práve robí. Malého vybrali a hneď mi ho ukázali. Krása. Ale povedala mi čosi dôležité. Že ak sa žena bojí pichania toho epidurálu, tak je to vlastne kontraindikácia a nemusí dobre účinkovať. Proste určité hormóny vyplavujúce sa pri strachu zabránia správnemu účinku epidurálu. Po ďalších detailoch som nepátrala ale takto mi to vysvetlila. Ja som sa nebála, skôr naopak. Obávala som sa, že mi dajú celkovú.

maminka142
27. nov 2011

@vulka a tu s tou epiduralkou si rodila tiež v Martine? No ved prave ja som ten typ, čo odpadne pri obyčajnom očkovaní 😖 Aj pri malej mi davali epi, ale podarilo sa im to pichnuť, až na tretí krat, vraj som mala nespravne držanie, že mi to nemohli pichnuť 🙄 Potom som aj tak nakoniec išla na cisarsky v celkovej anestéze... Vraj mi epi zastavilo otvaranie 😕 A celkovu som si vyžiadala sama, lebo už som nevladala a bala som sa 😖

vulka
27. nov 2011

@maminka142 Áno, obidva pôrody som mala v Martine. Epidurál mi pichala MUDr. Fabušová(dúfam, že som meno neskomolila). Je to taká staršia pani doktorka, ale véééľmi príjemná. Všetko mi vysvetlila a keď mi to išla pichať, tak ma postupne informovala, čo bude robiť: teraz to pichne, aby sme umŕtvili miesto, teraz budetecítiť silný tlak do chrbtice ale nie bolesť, teraz ... . Fakt to bolo dobré.

maminka142
27. nov 2011

@vulka dakujem za info, si zlatá 🙂 A ozi ake su tam izby? A hlavne, čo sa tyka sprchy a wc? Je na izbe, či všetci maju spoločne na chodbe?

vulka
27. nov 2011

@maminka142 Kukni kúsok vyššie, tam som to popisovala.

mariankach
3. dec 2011

Ahojte, ja som zo ZA, ale chcela by som ist do MT, termin mam 8.1. Som velmi prijemne potesena tym, co pisete 🙂, takisto chcem riesit epiduralku, takze uz mam aspon prehlad 🙂.

sendinka
3. dec 2011

@mariankach Ahoj,držím palce,aj moja prostredná dcéra sa narodila 8.1. ale 1990,takže zmeny sú od vtedy obrovské.

mariankach
3. dec 2011

no ja som bola v Cadci v stredu za kamoskou a 4. poschodie prazdne, som ostala soknuta. Ani neviem, ci vobec brali na prijem, lebo som tam kracala s taskou pre moju kamosku co tam lezi a vsetci hned spozorneli 🙂. Ale ja chcem ist do MT, uz som tam aj bola

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre