Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

pepies
10. feb 2009

inci, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a pozdravujem !!!!! 🙂

mufo24
11. feb 2009

inci ja som študovala na JLFK v MT a chodila som tam na gynekologickú prax. Myslím, že je to nemocnica ako každá iná. Všetko je skôr o ľuďoch. Rodila som v ZA a tiež som bola max. spokojná. A keď som niečo potrebovala, manžel bol za 15min. pri mne. Podľa mňa keď má byť dobre tak bude a keď nie, môžeš byť aj v najlepšej nemocnici na svete a pomôcť ti nemôžu. ☹

mata2310
11. feb 2009

ahojte ja som rodila obidve deti vZilinskej porodnici. pri prvom dietati som mala vybaveneho lekara tak sa to dalo zvladnut. pri druhom dietati som uz nemala lekara vybaveneho tak som si zvolila nadstandard jednolozkovy za 1000 sk na noc. vyslo ma to 6000 sk ale to sa neda porovnat zo 4 poschodim. co sa tyka sestriciek bolo to tam super. navstevy som mohla mat od rana od 6 hod do 22hod vecer kedy som chcela. detske sestricky prisli len rano a vecer na vizitu alebo ked som nieco iba potrebovala bolo to skratka dobra volba lenma mrzi ze si clovek musi za to zaplatit. tak ak chcete rodit v ziline tak odporucam nadstandard aj ked to stoji peniaze. sestricky vam vsetko doniesli na izbu ci ranajky obed alebo veceru. aj po porode sa pekne o mna starali kazde rano ciste pradlo a umyvala sa izba. ked bolo treba dali pozor aj na dieta. sestricky su tam super aspon ja osobne mam vybornu skusenost. odporucam!!!

barbora40
11. feb 2009

mam 3 deti a vsertky su narodene v ZA por.stretla som sa tam len s dobrym a ochotnym personalom ktory bol vzdy mne a aj mojim detom napomocny .Kazda z nas sa musi spravat ku personalu tak aby aj ona prezila tieto chvile v uplnej pohode a spokojnosti lebo inak si tieto chvile zapamatame ako nieco zle .aj oni su len ludia so svojimi starostami a problemami doma alebo v praci.nehladajme chyby len v nich mnohokrat moze byt aj chyba v nas samych ake je nase spravanie k personalu taka je aj ochota a spatna rekcia ku nam pacientkam.cosa tyka por.salu pokial budeme nedisciplynovane a nebudeme pocuvat rady por asist.a lekarov nebude ten porod dobre prebiehat.Zelam vam mile maminky vsetko naj naj astasny porod a vela lasky a trpezlivosti pri starostlivosti o vase babatka.vrele odporucam i tuto nemocnicu dakujem vsetkym za prikladnu starostlivost a hlavne DR.Kianickovi este raz vdaka.

barbora40
11. feb 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

danka.k
12. feb 2009

mata2310 v ziline si za vsetko musela platit.. a v martine to mas automaticky na kazdej izbe a zadarmo 😉

pepies
13. feb 2009

Danka.k v MT nemas vsetko automaticky zadarmo, muz pri porode je 1000,- Sk, co je jedna z mala porodnic na Slovensku, ktorym platis za to, ze chces mat blizku osobu pri porode .................
ale myslim, ze to stoji za to............. ako som uz pisala, nemocnica v MT patri k najlepsim na Slovensku, takze vobec nelutujem, ze som tam rodila 🙂

vierab
13. feb 2009

no myslím si že je to jedna z mnohých kde platíš za blízku osobu. je asi velmi málo nemocníc ktoré by si neprilepšili takýmto sposobom. vedia že ked chceme mať pri sebe blízku osobu tak nehladíme na peniaze. no kto by to nevyužil?

cikyta
13. feb 2009

Kolko stojí v MT epidurálka?

danka.k
14. feb 2009

pepies no jasne to hej plati sa ked je muz pri porode.. ale to sa plati vo vela nemocniciach... myslela som tu starostlivost na izbe... 😉

mirko
14. feb 2009

ahojte, cityka epiduralka stoji 3 tisic ☹

mirko
14. feb 2009

prepac som ta premenovala...cikyta 😉

cikyta
14. feb 2009

Dakujem Mirko. (No je to veru dosť 🙄 )

maajka83
16. feb 2009

Ahojte ja som rodila v MT a bola som spokojna . 😉 😉 😉 😉 v ZA som lezala par mesiacov pred porodom, ale nebola som VOBEC spokojna s personalom.

antonia4b
16. feb 2009

baby, este taka infoska: na nadstandard sa mozete dat prelozit kedykolvek. Nemusi to byt hned na prijme/ po porode. Ak by vam vadilo cosi pocas pobytu,tak sa vypytate na nadstandard, ak bude volny 🙂

zabka1
17. feb 2009

Ahojte dievcata. po dlhsom case prispievam aj ja svojim poznatkom, kedze mam doma 4 tyzdenneho drobca a prace je okolo neho viac nez dost. Chcela by som prispiet aj ja svojou skusenostou so Ziliinskou nemocnicou. Aj napriek tomu, ze je tu na nu dost vela negativnych ohlasov ja mam velmi dobru skusenost. Povodne som chcela ist silou mocou do Martina ale na poslednu chvilu som si to rozmyslela. Dovodom bolo to, ze som uz prenasala a zatial co v Martine by ma poslali domov a povedali aby som prisla az po 2 tyzdnoch v Ziline ma den po prenasani hospitalizovali a to zachranilo nasmu drobcekovi zivot. Lezala som na prvom poschodi, nemozem povedat ani jedneho kriveho slova na sestricky, sanitarky. Boli velmi mile a aj ochotne. Je pravda, ze som tam bola len dva dni, ale bolo to ok. Moj porod bol ukonceny sekciou, cize noc stravena na JIS-ke. Taktiez sestricky nemali chybu. Starali sa o mna ukazkovo. Je sice pravda, ze som zvolila nadstandard, ale povedala som si, ze mi to za to vsetko stoji. Bolo to jednym slovom uzasne. Neviem sice ake je to na 4.poschodi, ale tu boli sestricky vzdy usmiate, tak isto aj sestricky s novorodeneckeho, vzdy mi drobca priniesli ked som chcela, nakolko som sa musela zotavovat a mala som problem sama so sebou. Tak isto vizity....nemalil chybu, na vsetko som sa pytala a trpezlivo mi bolo na vsetko odpovedane. Pri problemoch s laktaciou mi pomahali sestricky aj v noci, kedy by sa mohli na mna vykaslat, skutocne bolo to na vybornej urovni a ocenila som to, nakolko som bola prvorodicka. Je sice pravda ze niektore mamicky po financnej stranke na to nemaju, ale pokial sa da, odporucam.

skorvankova
3. mar 2009

nie je tu nik novy co ma za sebou porod v ZA?

mia6
3. mar 2009

Ak budem v takom stave že budem vládať ťukať do klávesnice, dám vedieť.Mňa by to malo čakať vo štvrtok alebo v piatok.

monkap
3. mar 2009

mia6: prajem rychly a prijemny porod .... potom daj vediet 😉 drz sa

skorvankova
4. mar 2009

mia6, prajeme rychly a malo bolestny porod.drzkaj sa 😉

nana
5. mar 2009

ahoj skorvankova ja som rodila v ziline a urcite ked budem mat opat rodit bude to zilina. uz len preto, lebo ked som nieco potrebovala manzel mi to priniesol aj rano. A na porod som mala perfektnu doktorku, takze nebol ziaden problem. aj na sestonedeli bolo super. akurat by som volila nadstandart izbu, ale inak je vsetko o.k. moja svagrina bude o nejaky cas rodit a tiez zvazuje skor zilinu.

katkaza
6. mar 2009

Ahoj.Ja som rodila v Žiline a išla by som opäť.Mnohokrát mi príde,že o žilinskej pôrodnici kolujú mýty a povery a veľa historiek rozprávajú aj mamičky,ktoré tam nerodili.Ja som rodila cisárskym,keďže som mala už termín,tak ma hospitalizovali hneď...v Martine nechajú prenášať aj dva týždne.Lekári sú super všetci...,je pravda,že niektoré sestričky na novorodeneckom sú nie práve najmilšie,ale na nadštandarde super.Vrelo odporúčam. 🙂

zuzkapin
12. mar 2009

Ahojte, rodila som v ZA a nemenila by som! Aj keď som bola pevne rozhodnutá, že pojdem na nadštandard, osud to zariadil tak, že som malého prenášala a zatiaľ, čo som strávila 2 dni na 1. poschodí, sme sa tak s babami skamošili, že som sa vlastne až tam rozhodla pre normálne oddelenie. A neľutujem. Aj na 4. poschodí sú sestričky ochotné pomôcť. Ja som bola aktívna a na všetko som sa pýtala, nečakala som na nikoho, že za mnou príde sám, takže som sa aj dočkala odpovede... Nestretla som sa s neochotou! Takže ja na žilinskú pôrodnicu ja nedám dopustiť!

olivova
13. mar 2009

Aj ja prispejem. 🙂 Moje obe deti sa takisto narodili v ZA nemocnici. Prva pred 9-timi rokmi a druha pred rokom. Zenske sestry a lekari boli aj predtym aj teraz - da sa povedat super. Respektovali moje bolesti pri porode a aj sme sa vzdy dohodli 😀 . Ale bola som sklamana s pristupu detskych lekarok. Za tych 6 dni som bohuzial natrafila na dve, ktore az tak uzasne ochotne neboli. A takisto aj detske sestry. Mne to pripadalo, ze so mnou zametaju, akoby som sa nevedela starat o dieta. A nakoniec dodam, ze ja sa snazim byt mila vzdy.

mimacik
14. mar 2009

Ahojte,
taktiež som sa rozhodovala medzi MT a ZA a až ku koncu tehotenstva som sa rozhodla pre ZA. Som Žilinčanka, chodila som do ZA na kurz psychofyzickej prípravy na pôrod, oboznámila sa s pôrodnicou, tak som si povedala, že budem rodiť tu. A tiež som zvolila štandardnú izbu. Nepotrebujem luxus. Rodila som 26.2.2009 (presne na termín). Boli menšie komplikácie, hlavička nepostupovala dole tak ako mala, tak sa lekári rozhodli pre sekciu. Súhlasila som, bo som to chcela už ukončiť. Alenka (3960g, 52cm) sa narodila 12:58 a je úžasná (aj ked dosť plače). Čo sa týka personálu pôrodnice, nemám žiadne výhrady. Čokoľvek som sa spýtala, nemali problém mi odpovedať. Pochvaľujem si starostlivosť celého personálu🙂)) Záver? Odporúčam žilinskú pôrodnicu. 😉

mia6
16. mar 2009

Ahojte,
Tak aj ja už to mám za sebou. Rodila som v Žilinskej nemocnici. Hospitalizovali ma deň po termíne aby mohli sledovať prietoky, to bolo v piatok 6.3., v pondelok sa doktor Babjak rozhodol pôrod vyvolať. O 7.00 mi dal tabletku, o 9.00 som dostala bolesti asi každé dve minuty. dali ma na monitor, a o 10.00 ma previezli na 4 posch.. Matúško sa narodil 10.55 za pomoci doktorky Brosovej. Personál či už na 1 posch. alebo na 4.posch. bol mimoriadne milý. Pri pôrode som nemala nikoho a správali sa ku mne milo,povzbudzovali. Keď už bolo po všetkom ešte som poprosila doktorku aby mi podala telefón. Celý čas čo sme boli na novorodeneckom a stretla som niekoho kto bol pri pôrode pýtal sa ako sa máme. Mali sme trošku problémy s plodovou vodou všetko mi dopodrobna vysvetlili a na hocijaký dotaz odpovedali. Matúško mi prvú noc a celý deň vracal keď som poprosila sestričku o nové veci pre malého hneď mi ich s úsmevom doniesla. Ak ešte niekedy pôjdem rodiť určite do žilinskej nemocnice. Kto nepotrebuje mať stále niekoho pri sebe a nepotrpí si na luxus určite voľte žilinskú nemocnicu.

skorvankova
27. mar 2009

Ahoj mamicky ktore ste rodili v ZA, mam na vas taku otazku ze ci potrebujem aj nejake dupacky, kosielky a podobne veci pre maleho na pobyt v nemocnici, v zozname mam len plienky, ciapku a ponozky. Dakujem 🙂

monkap
27. mar 2009

ahoj,
ja som rodila takmer pred dvomi rokmi ... pre babo pocas pobytu v porodnici bolo treba jednorazove plienky, masticku na ritku, vlhcene utierky, ortopedicke nohavicky .. oblecenie nebolo treba ... ako je to teraz neviem, ci sa to zmenilo ci nie ...

janulka18
29. mar 2009

V Martine som rodila v septembri 2006 a teda nič moc,dosť vecí sa pobabralo,ale to sa stáva 😖 (teda aspoň mi to po všetkých problémoch tvrdili)Druhýkrát tam pravdepodobne skončím opäť,ale chcem si vybaviť lekára.Aké s tým máte skúsenosti a ako sa to vôbec robí?To tam prídem a poviem:"dobrý,chcem si vás vybaviť?"

mia6
30. mar 2009

Bábätko ti oblečú a keĎ budeš chcieť (po nejakej nehode) kedykoľvek ti daju dalsie na prezlecenie. prezlieka sa aj po kupani. dalej ako pise monkap.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre