Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

x_martyna
8. feb 2012

@lucyja13 toto same som nedavno riešila aj ja. S tým rozdielom, že ma ani nepadlo, že by mohol byť monitor zlý. A tak som chodila do Žiliny, s tým, že chcem v Žiline rodiť. Ale nik sa ma na to nepýtal. Prúser bol, keď bol monitor zlý a musela som nastúpiť do nemocnice. Našťastie to bolo na začiatku 9. mesiaca, tak som si povedala, že mám čas. Bola som tam týždeň a modlila sa, nech sa mu nespustí pôrod, pretože tam bol jeden predčasný pôrod za druhým. Po prepustení z nemocnice som ďalší monitor neriskovala a šla som naň už do MT. Našťastie mi to vyšlo. V deň keď som tam dorazila mi začal aj pôrod, takže som sa nakoniec vyhla behaniu hore dole do MT. A kde to je nariadené, to neviem....

x_martyna
8. feb 2012

@lucyja13 ešte ma napadlo, zažila som s týmto taký konkrétny prípad .... keď som bola na monitore, tak kočke vedľa mňa praskla voda. Prišla ju kuknúť lekárka a povedala jej, že ju vyšetrí a že si ju už tam nechajú (po prasknutí plodovej vody ťa musia hospitalizovať). No a tá kočka im povedala, že ona chce rodiť v MT. Oni jej na to, že či nevie, že na monitory má chodiť tam, kde chce rodiť. Trvala na svojom, tak jej povedali, že podpíše, že odchádza na vlastnú zodpovednosť a pustia ju.

mimi321
9. feb 2012

@x_martyna a ako vypadá zlý monitor? To ze más kontrakcie dáke velké alebo???

lucyja13
9. feb 2012

@x_martyna No parada, tak teraz fakt neviem co mam robit, o chvilu koncim 37. tyzden,tak vazne uvazujem,ze zacnem chodit do MT.Na druhej strane, niekto mi tvrdil,ze ma do MT nezoberu,. Tak super.

mimi321
9. feb 2012

@lucyja13 skus tam zavolat ci ta zoberu na ten monitor aby si nechodila nadarmo. 😉

lady24
9. feb 2012

@lucyja13 myslím, že to zbytočne riešiš. Ja tiež chodím na monitor do ZA - mne gyndoš povedal, že mám chodiť tam kde chcem rodiť a to chcem v MT, ale keď som sa opýtata, že či bude vadiť, keď budem na monitor chodiť do ZA a potom budem rodiť v MT povedal, že v pohode. Veď načo zbytočne behať-hore dole. A na tom papieriku z monitoru nemáš aj tak napísané, či je to zo ZA alebo z MT.
Ja to proste neriešim. Chodím do ZA a keď to na mňa príde budem utekať do MT, lebo tá žilinská nemocnica na mňa vôbec neurobila dobrý dojem.

lucyja13
9. feb 2012

@lady24 A pytali sa ta na monitore,kde chces rodit?Co si povedala?

lady24
9. feb 2012

Nie nikto sa ma nič nepýtal, dali mi akurát papier - nejaké poučenie, kde mi ďakovali, že som sa rozhodla pre ich nemocnicu a také základné infošky tam boli. To som si mala prečítať, aby som bola poučená o tom, ako to u nich chodí. Tak som to prečítala a nič. Poučená som, ale bude mi to naprd 🙂))) Keby sa pýtali, tak poviem, že chcem rodiť tam, veď boh vie ako to všetko bude prebiehať. Možno budem rada keď to stihnem do ZA

lady24
9. feb 2012

@lucyja13 Veď o nič vlastne nejde, prečo by som mala chodiť na monitor do MT, veď aj na sono som chodila stále len do ZA, nikto ma neposielal do MT kvôli tomu, že tam chcem rodiť.

lucyja13
9. feb 2012

@lady24 To je fakt, kaslat na nich, ak budu schopni konkurovat nemocnici v MT, mozu si klast podmienky...

barbora77
9. feb 2012

@lucyja13 na monitore sa ma nepýtali, kde chcem rodiť. Keby to na mňa naraz prišlo, museli by ma prijať hocikde

barbora77
9. feb 2012

@lucyja13 prepáč, myslela som, že sa mňa pýtaš 🙂

lusina
9. feb 2012

Ahojte baby, neviete kolko stoji epiduralka v ža a v mt? a poplatok otca pri porode je v mt kolko? v žiline som čitala, že 35 eur. dakujem

martija
9. feb 2012

@lusina ja som rodila v za v juni pred 8 mesiacmi a vtedy este epiduralku v ziline nedavali,lebo nemali anesteziologa. Mna osobne martin sklamal, pokial budes chciet viac info, tak IP.

zabka132
9. feb 2012

ja som sa informovala pred asi mesiacom o epi v ziline a povedali, ze zatial ju nedavaju ...len ak dopredu absolvujes konzultaciu s anesteziologom.
...ja sa chystam do ziliny...mam dobre skusenosti s doktormi v ziline. A myslim si, ze ak vy pristupujete pozitivne k nim, budu aj oni k vam. Rodila som tam aj pred styrmi rokmi, je pravda, ze sprchy a wc-ka katastrofa...ale inak v pohode. Lezala som tam minuly rok v maji po laparke 4 dni a nemozem povedat kriveho slova na sestricky ani na doktorov/ky.

lucyja13
9. feb 2012

@lusina V Ziline sa epi nedočkás,poplatok za otca je okolo 35E, v MT stojí epidurál €100 a otec pri porode €33. Dá sa to zaplatit aj popredu,aby ste nemali potom behacky,lebo sa to plati oproti vratnici,.....ak nedojdes,alebo nevyuzijes epidural, peniazky ti vratia. MT je jedina nemocnica v okoli kde dostanes epi urcite...ja som sa nabehala a natelefonovala aj do Cadce,obvolala som tam aj ARO,ale s epi je to tam neiste dokonca i v dennych hodinách,....takze ak trvas na epi chod do MT.

x_martyna
9. feb 2012

@lucyja13 keď budeš chodiť na monitor, tak nik sa ťa nebude pýtať, kde chceš rodiť (predpokladá sa, že chodíš, tam kde budeš rodiť) A keď pôjdeš rodiť inam, tak ani tam nebudú riešiť, či si chodila inam. Problém nastane v prípade, že monitor ti vyjde zle a okamžite ťa hospitalizujú. Keď sa ti spustí pôrod, tak máš smolu. Na rizikovom nás bolo viac, čo sme chceli ísť rodiť inam a modlili sa, nech tie naše mrňatká ešte pobudnú v brušku.

x_martyna
9. feb 2012

@mimi321 merajú tam štyri veci. Nesmieš mať príliš vysoké výkyvy hore a dole, potom nesmie byť tá krivka príliš zúžená - to by mohlo indikovať, že je bábo slabo vyživované a nakoniec môže byť aj to, že ta krivka sa bude úplne prepadať dole - t.j. klesajú ozvy. To som mala ja. Tzn. že bábo sa dusí. U mňa nakoniec zistili, že sa jedná o syndróm dutej žily - t.j. keď som ležala, tak môj tep prerážal tep dieťaťa a potom to vypadalo, že sa dusí.

kisub1985
15. feb 2012

Cavte mamicky, co chcete rodit v Martine. Novinka, ak mate zaujem rodit v Martine, treba si ist na oddelenie, kde s vami sestricka vypise nejake zmluvy, tam vam vypise aj fakturu, ak mate zaujem o epiduralku alebo mat partnera pri porode ( epidur- 100 eur a partner 33 eur) a s tou fakturou treba ist do pokladne, kde zaplatite popredu. Je to podmienka pre to, aby ste epiduralku dostali. Ak vsak nebudete mat pri porode epidural, tak nic z toho, peniazky vam vratia. Tak sa drzte 🙂

majkaa
15. feb 2012

ahojte, neviete mi prosim posunut informacie. Ze co je v nadstandartnych izbach v martine? Je tam WC a sprcha? Aby sme nemuseli chodit na chodbu alebo sa o sprchu delit s vedlajsou izbou. A ked chcem aby tam bol somnou aj manzel. Kolko sa za taku izbu plati na den????

mimi321
17. feb 2012

@kisub1985 ahoj a nevies ci treba ist aj na nejaku pripravu s anesteziologom, resp. na nejake vysetrenia? Lebo v niektorych nemocniciach to vyzaduju. A to mam ist normalne na novorodenecke ci kam za tou sestrou?

kisub1985
18. feb 2012

@mimi321 No, tak musis ist na druhe poschodie gynekolog. porodnickeho oddelenia, tam je porodnica a len povies , ze by si mala zaujem o partnera pri porode pripadne ine nadstandartne sluzby, su tam mile sestricky a radi ti vsetko aj povysvetluju. Tam vypisu s Tebou zmluvu a vypisu ti fakturku, s ktorou pojdes do pokladne, to je oproti recepcii. O priprave mi nikto nic nevravel, tak si myslim, ze nie. Mysli, ze keby bolo nieco take treba, tak by to ta sestricka povedala .

kisub1985
18. feb 2012

@majkaa http://www.mfn.sk/index.php?m=806
skus si pozriet toto , mozno pomoze 🙂

norcima
18. feb 2012

@majkaa sprchy su na vsetkych izbach aj na nestandardnych, akurat wc je na chodbe, ale nadstandard ma aj wc. Apartman stoji ten lacnejsi 100 eur na noc a drahsi 132 eur na noc a moze tam byt s tebou aj manzel. Alebo je aj moznost byt sama na izbe to si na normalnej dvojke, len nemas spolubyvajucu a za to sa plati tusim 66 eur.

norcima
18. feb 2012

Ze aj na nestandardnych 😀 aj na standardnych dvojkach tam malo byt 🙂

mariankach
18. feb 2012

ahojte, mam cerstvo za sebou porod s EPI v MT a mozem vrelo len odporucat. Na monitor som chodila v ZA a sice ma vzali v MT az na treti raz uz ked som rodila, ale bol uzasny personal, sestricky, hygiena, parada. No a najviac dakujem porodnej asistentke pani Janke Reháľovej, ktorá mi velmi pri porode pomohla 🙂.
ZA nemocnicu neviem aka je, ale na MT mam len najlepsie dojmy - starostlivost, rozbeh dojcenia, kurzy kupkania, starostlivost, proste super.

mariankach
18. feb 2012

este jedna vec - standardne izby su v MT ako nadstandard. Ziadne uplatky, ja som pri odchode kupila len 3 bonbonierky - mojej pani Janke, sestrickam na novorodeneckom a sestrickam s lekarmi na porodnej casti.

lady24
21. feb 2012

@mariankach Ahoj. Prosím ťa a mala si dopredu vybavenú tú epidurálku. Ja neviem, či tam mám ísť to vybavovať, pretože nám hrozí sekcia a bolo by to asi zbytočné. Myslíš, že by bol problém, keby som tam prišla rodiť a vyplatila by som to hneď po príchode? No teda v prípade, že by som mala možnosť rodiť normálne. Ďakujem za odpoveď.

lady24
2. mar 2012

Takže už aj ja môžem napísať svoju skúsenosť s pôrodom v Martine. Baby, ktoré sa tam chystáte, ani len nerozmýšľajte, že pôjdete inde. Na monitor som tiež chodila do ZA a nejdem to radšej komentovať. Nedá sa to so Zilinou porovnať. Sestričky, doktori, celkový prístup - super. Ochotne vám všetko vysvetlia, ukážu, prídu vás pozrieť aj 20x za deň na izbu, či náhodou niečo nepotrebujete a či je všetko OK. Prostredie, uplna paráda, vyzerá to tam ako v hoteli, krásne izby, vymaľované, nový nábytok, sprcha na izbe - to čo je v ZA nadštandard to je podľa mňa v MT normálna izba. Mne robili síce sekciu, takže neviem aký prístup majú pri pôrode, ale popôrodná starostlivosť je na 1*. Všetkým doktorom, sestričkám a ostatným veľmi pekne ďakujem. Vďaka nim mám krásne spomienky na pôrod a všetko okolo toho.

ursula5
2. mar 2012

ahojte, chcem sa len opýtať či do pôrodnice do Martina stačí prísť keď už začnú pôrodné bolesti alebo treba mať dopredu niečo vybavené, chcela by som tam ísť radšej ako do Žiliny. V Žiline som strávila 2 dni pred Vianocami a je mi z toho zle doteraz! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre