Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

tutitu
2. mar 2012

@ursula5 ahoj, stačí prísť keď budeš mať bolesti. Dopredu nemusíš mať vybavené nič. 🙂

maminka142
2. mar 2012

@lady24 Ahoj, prečo si mala sekciu? Mala si to vopred vybavene, alebo nastali komplikácie?

lady24
3. mar 2012

@maminka142 Sekciu som mala kvôli polohe KP-takže malý bol hore hlavičkou a mal pokrčenú nožičku, alebo niečo také, tak preto mi urobili akútnu sekciu.

mimi321
14. mar 2012

@lady24 kedy ste šli domov z porodnice? My sme sa narodili 29. 2. a vy ste museli ísť vtedy asi domkov či?

mimi321
14. mar 2012

Tak pridávam aj môj postreh. Čo sa týka pôrodnice, personálu a pôrodu... nemám čo vytknúť. Fakt super dokonca aj pôrod bol fajn. Povolila som prítomnosť pôrodných asistentiek - študentiek a tie sa o mňa starali, pred, počas aj po pôrode. Dokonca som bola prvorodička a ani ma nenastrihli... rodil ma doktor Haško s jednou študentkou a čo sa jeho týka tak mladý lekár ale za to skvelý. Po pôrode sa ma spýtali, či chcem malého na brucho kým ho umyjú... Potom mi ho priniesli na prisatie...
Starostlivosť skvelá, dokonca aj novorodenecké sestry nám chodili aj v noci kontrolovať detičky, či sú ok... ak bolo treba vždy poradili a pomohli čo sa týkalo akýchkoľvek otázok, laktácie a podobne.
Akurát som ale vychytala zlé obdobie, lebo bola v celej nemocnici karanténa a nepúšťali návštevy kvôli črevnej chrípke. Tak mi bolo trošku smutno ale inak môžem len odporučiť. 😉

majuska7111
14. mar 2012

@mimi321 Mimi a to opisuješ Martin alebo Žilinu, ale asi Martin, pravda?

mimi321
14. mar 2012

@majuska7111 Martin... júj som nenapísala... dáko mi to vypadlo 😀

majuska7111
14. mar 2012

@mimi321 To nevadí, hlavne, že sme to teraz uviedli na správnu mieru 😎 .... ja tiež čím ďalej, tým viac uvažujem nad Martinom, ešte zvažujem Čadcu, ale Žilinu asi nie....na základe viacerých zlých skúseností so Žilinou

mimi321
14. mar 2012

@majuska7111 Čadcu tiež dosť chvália. Ja som mala MT najbližšie tak preto som šla tam, ale inde by som nešla. Fakt nájdu sa aj tu nepríjemní ľudia ale to asi všade.

majuska7111
14. mar 2012

@mimi321 Každý sa niekedy zle vyspí, ale v Žiline je to akosi častejšie ☹ ja to mám rovnako, čiže pouvažujem... ale tak ešte mám čas stále, hádam sa do pôrodu rozhodnem 😉

lady24
14. mar 2012

@mimi321 Ahoj. Domov sme išli 1. marca, takže 29.teho sme tam ešte boli. Na ktorej izbe si bola? Mne 29.teho prišla na izbu nová spolubývajúca, ale to si asi nebola ty. Rodila tiež 29-teho.

lady24
14. mar 2012

@mimi321 Jéééj, aj ja som mala dr. Haška, super človek. Nakoniec sa rozhodol pre sekciu, ale aj tak cca 3 hodinky som ležala v boxe a bol super.

6mia6
14. mar 2012

My sme boli v ZA pred 3 týždňami druhýkrát a opäť len pozitívne dojmy. Možno aj pre bezproblemove pôrody. Neviem. Sestričky usmiate, príjemné. Doktori na konci služby spokojní. Nastupujuci do služby vysmiaty od ucha k uchu. Na oddeleni ženskom na I. aj IV. aj detskom pohoda. Stale sa vypytovali či nieco nechcem, . Na zazvonenie hneď v izbe. Ked brali syna, vždy povedala kam. Prvý deň po porode sa o neho starali aj v noci. Keďže som druhorodicka prisatie len skontrolovali. Na izbe som bola sama. Bolo malo žien. Ja nemám čo zle povedať na Žilinskú nemocnicu. Ozaj neabsolvovala som ani povinný nastrih. Návštevy okrem vizit kedykoľvek, nie na izbu. Čo sa asi dá zvládnuť. a neviem co ešte. Kto chce pytajte sa.

mimi321
14. mar 2012

@lady24 ja som bola na 6 tak tysi musela byt na 7 alebo 8 ci?

lady24
14. mar 2012

Ja som bola na 4, tak si asi rodila naskôr ako tá baba, čo mi ju doviezli na izbu, tá prišla asi okolo 2-hej.

mimi321
14. mar 2012

@lady24 no ja som porodila potom asi druha. Na izbu som prisla o pol stvrtej. 😉 po mne boli este 3 deticky tak sa ich 29. narodilo asi 5 😀 krásny dátum majú. 😀 😀 😀

brita
28. mar 2012

@lady24 Ahoj, prosim ta, co mam urobit, ked som zo Ziliny a chcem ist rodit do Martina? Ako sa postupuje? Preco si chodila na monitor do ZA? Do Martina ta na monitor nevzali alebo sa ti tam zle dochadzalo? Gynekolog mi povedal, ze budem rodit cisarskym. Ale neviem, ze ako dalej, kedy sa do Martina objednat, asi tam treba zacat chodit uz do poardne pred porodom, vsak? Budem ti vdacna za kazde info. 😉

lady24
29. mar 2012

@brita Ahoj. Keď chceš ísť rodiť do Martina nepotrebuješ vybavovať nič, len tam jednoducho prísť. Neviem ale ako sa postupuje v takom prípade, že máš naplánovaný cisársky rez. Potom ti asi dá doktor papier na hospitalizáciu a pôjdeš do pôrodnice ktorú si si vybrala. Na monitor do Za som chodila len preto, že som to mala bližšie ako do MT, nebol stým žiadny problém. Nikto sa ma nepýtal, kde som naň chodila, ani to na tých záznamoch nieje napísané. Do poradne pred pôrodom som ja osobne nechodila do nemocnice iba ku svojemu doktorovi, viem, že niekde to majú tak, že chodia do pôrodnice posledný mesiac. V tom ti už neporadím.
Ja som mala tiež cisársky, aj som vedela, že ho budem mať, ale nikto mi ho nenaplánoval. Prišla som do MT až keď som mala kontrakcie každých 5 minút a potom mi urobili cisársky. Tak uvidíš. Dúfam, že som ti aspoň trošku pomohla.

brita
29. mar 2012

@lady24 Ahoj, jasne, pomohla si mi 😉 Kazda rada dobra 😉 Ja sa na to spytam uz aj mojho dokiho, ked pojdem v aprili na kontrolu, ze teda, ako postupovat. Mne moj gyndos minule povedal, ze u mna len cisarky, takze preto to viem uz dopredu. 😉 Dakujem.

zuzadula
30. apr 2012

Mile nastavajuce mamicky, ak mate chut a potrebu porozpravat sa svojom tehotenstve, bliziacom porode, dojceni a starostlivosti o dietatko, tak pridte medzi nas 🙂 http://www.pilates-za.com/index.files/tehulky.htm . Zaciname 04.05.2012 o 17.30 hod. Pre viac informacii piste IP . Pekny den 🙂

liviana1111
1. máj 2012

@6mia6 ahoj a kto ti bol pri porode? aj si mala vybaveneho doktora? viem ze baby mavaju vybaveneho doktora ale mne to pride strasne drahe nakolko za to pytaju 300 eur, niektory az 500 to je trochu uhnute za par minut roboty,lebo pochybujem ze tam budu tolko hodin kym sa zena neotvori ako ja pri prvom ze som sa neotvarala dva dni a dve noci ani po dvoch vyvolavackach.Nevie mi celkovo daktora poradit aky je doktory Kyska ? ci ho nemala daktora pri porode a kolko on bral?

6mia6
1. máj 2012

@liviana1111 nemala som vybaveneho nikoho už len zo zásady. Mojej tetke ani to nepomohlo. Pri prvom Brosova tá tak už nie je a teraz Tomša.

liviana1111
1. máj 2012

@6mia6 ja to tiez nechavam na nahodu ,lebo som pocula ze za to pytaju 300 eur niektory viacej,ako to s ami zda zderstvo,ako rozchodila som prve tak snad rozchodim aj druhe ,to prve sice nebolo easy a vysla som s 15 stychmmi,ale budem dufat ze tento krat to bude bez alebo max dake dva tri co sa rychlo zhoji ☹

kapusticka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liviana1111
6. máj 2012

@kapusticka ako sorry ,ale co ty riesis,ja som sa ta o nic neprosila a taketo reakcie si nechaj. Ja som s tebou husy nepasla ,aby si mi tu vypisovala takto spravy. Ked mas daky problem tak si startuj po niekom inom ,nie po mne. Keby bral niekto do 100 eur tak si vybavim a preto som sa tu nato aj pytala,ale 300 a viac nemienim davat a ty sa do toho rypat nemusi,ked mas taketo reakcie.Sa daj liecit

brita
6. máj 2012

@liviana1111 Nic si z nej nerob. 😒 "Najradsej" mam takych prispievatelov, ktory sa zaregistruju na MK, aby hned v ten isty moment pridali "az" jeden prispevok s umyslom osocovat druhych!!!

liviana1111
6. máj 2012

@brita no ved ja si nerobim 😝 a aj som si povedala, ze este raz ta osoba daco popise v takotmo agresivnom formate, tak ani reagovat uz nebudem ,lebo je to uz pod moju uroven, nieco jej vobec odpovedat 🙂 a na druhej strane si myslim, ze ta kocka, ktora to napisala tu je uz raz registrovana, len nechcela pisat zo svojeho bloku ,aby som nahodou nezisitla kto to je a ze ju mozno aj poznam, a tak sa zaregositrovala pod inym nickom kapustovim,aby sla cielene na terc.Nuz ked nema doma co ine robit, tak nech sa tu prihodi aj 10x a moze sa hrat jak male decko. 😀 😀 😀 ked ju to bavi

evkosca
12. máj 2012

ahojte, ja som rodila u Biringera v Martine a bola som ozaj velmi spokojna...urcite chcem aj teraz, len dufam, ze nebude prec...som zo Ziliny, ale tu nemam skusenosti s porodnicou

barboragondova
16. máj 2012

Mile tehulky, pokial by ste mali zaujem o neformalny rozhovor s dulou, resp. dulami, vo stvrtok, 17.5.2012, od 10.00-19.00 mame promo akciu v zilinskom Auparku. V ramci tejto akcie budeme odpovedat na otazky , informovat o nasich sluzbach. Budeme sa tesit kazdej z vas! 🙂 🙂 🙂

liviana1111
24. máj 2012

@barboragondova no toto som si vsimla uz po funuse ☹ clovek to tazko zbada ked to neni situovane na niekoho konkretnu odpoved ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre