Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

lady24
27. jan 2012

@norcima Ahoj ďakujem za info. Takže uplne bude stačiť, keď tam prídem rodiť a manžel to pôjde vyplatiť? Alebo tam mám ísť skôr? Ale potom keď tam nestihnem prísť tak čo?????

norcima
27. jan 2012

@lady24 bude stacit, ked to manzel vyplati ked prides rodit, vsak to obehne za 10 minut, dovtedy hadam neporodis 😀

lady24
27. jan 2012

Si zlata, ďakujem ešte raz 🙂))

lucyja13
28. jan 2012

@norcima Tak to sme sa obisli, tiez som tam bola vcera a musim povedat, ze cely personal je velmi prijemny(teda aspon ten,s ktorym som sa stretla), boli mi schopne na vsetky otazky odpovedat s usmevom, s cim som sa v inych porodniciach nestretla,. Som sa citila ako na nejakej sukromnej klinike.Epi som si predplatila,aby manzel nemusel lietat hore-dole a taktiez manzela pri porode. Neda sa to porovnat s inymi nemockami,...ked som bola v CA sa informovat na Epi, tak ta recepcna na mna pozerala,ze co chcem a tak som jej povedala,ze vedla hlavy ma napisane, ze epidural je k dispozicii 24h denne,tak nevedela co povedat, cakali sme na vrchnu,ktora bola vtedy na obede a ona opat,ze epi iba cez den,ked som jej na to povedala,ze Durmis- primar mi pisal,ze je k dispo cely den ostali vyhukane......poslali ma na Aro , nech si to idem vybavit.....tam uz o 13:00 nebol ziaden anesteziolog,tka si neviem predstavit,ako ju mohli podavat non-stop.Primar z ARA mi povedal,nech si zavolam na druhy den doktorom, tak som spravila a ten mi povedal,ze to nie je u nich k dispozicii,nech sa obratim na ine nemocnice, tak som bola riadne sklamana....V MT, to uz bolo ine kafe.....uz sa aj tesim na porod 🙂

lady24
28. jan 2012

@lucyja13 🙂))) Prosím ťa to si si tú Epi už aj zaplatila dopredu? Nebojíš sa, že tam nestihneš prísť? Alebo bývaš niekde blízko MT?

norcima
28. jan 2012

@lady24 ak EDU nevyuzijes, tak ti peniazky vratia, tiez ak si zaplatis niekoho pri porode a on nebude moct prist, tak tiez peniaze vratia. 🙂

lady24
28. jan 2012

@norcima To viem, ale keď to zaplatím takto popredu a nestihnem tam prísť, tak tam budeme musieť zase ísť pre peniažky, preto to nechám na osud, ako to zariadi. Ak to stihneme,tak to vyplatíme hneď ako dorazíme.

lucyja13
29. jan 2012

@lady24 Ja to risknem a pre peniazky si rada pojdem, som zo ZA,tak to nie je tak daleko. Aspon viem,ze tam uz na "mna caka". Plati sa pri vratnici, tak nechcem aby moj manzel behal sem-tam,ked ho budem potrebovat,aby mi nosil tasky a snuroval snurky,.Takto sa nebude moct vyhovarat a bude mi musiet pekne asistovat.... 😝

mimi321
30. jan 2012

Baby čo ste rodili v MT... bez epi a šili vás? Umrtvili vám to najskôr?

veverka149
30. jan 2012

mimi321 , ja som rodila v Mt pred tromi rokmi , bola som bez epiduralky a vobec ani neviem kedy ma sili , nic mi neumrtvovali proste som asi bola uz s toho taka ubolena a unavena ze ani neviem kedy ma sili 🙂

veverka149
30. jan 2012

mamulky co ste uz stihli porodit v tomto roku ,čoí je treba si priniest do porodnice v martine ? nezmenilo sa nieco ?

mimi321
30. jan 2012

@veverka149 norcima ide teraz pomaly uz rodit, a ja idem zaciatkom marca tak popripade napisem. Ale neberiem nic mimoriadne. 😉

tutitu
31. jan 2012

@lucyja13 ahoj. A to si len tak prisla do nemocnice v MT? Kde si isla a na koho si sa tam obrátila? Vedeli, ze si zo ZA a chces ist rodit do MT? Nebol s tym problem? Dakujem Ti za odpovede. 🙂

cillikat
31. jan 2012

@mimi321 ano, po nastrihu hradze sa pred sitim umrtvuje, takze citit to ked opichuju to umrtvenie, potom uz nie (aj ked je to vsetko po porode urcite citlive a niektore to vnimame viac, niektore menej) 🙂

kisub1985
1. feb 2012

@tutitu Do nemocnice mozes prist, problem v tom vobec ziadny nebude, vravela to aj pani na informaciach. Ides na porodnicko- gynekologicke oddelenie , tam si zazvonis, ze rodis. Mas predsa slobodnu volbu porodnice a okrem ineho su tam zvyknuti na mamicky zo Ziliny, asi vedia ako to funguje v Ziline 🙂 😎

kisub1985
1. feb 2012

@veverka149
zoznam z nemocnice pre Teba : obciansky preukaz, tehotenska knizka, preukaz poistenca, sobasny list, hygienicke potreby, toaletak, porodnicke vlozky,jednorazove podlozky do postele, jednorazove nohavicky, prezuvky, nocne kosele, teplomer
Pre babatko: 2 bavlnene plienky, jednorazove plienky balicek, vlhcene obrusky, vatove tycinky, 1 moka lyzicka, oblecenie na odchod domov. Tot vse 🙂

veverka149
1. feb 2012

kisub1985 Dakujem za info 🙂 🙂

kisub1985
1. feb 2012

@veverka149 Tu je cislo na informacie, taka mila pani tam je. Keby si nahodou cosi potrebovala, alebo chcela vediet :043/4203241. A inak nemas za co 🙂

lucyja13
1. feb 2012

@tutitu Ahoj, presne ako pise kisub1985, proste tam prides a oni su na toto asi zvyknute,lebo hned mi vysli v ustrety, vsetko povysvetlovali ,povies ze tam chces rodit a ostatne ich nezaujima.Akurat premyslam, ze ako si tam pojdem vypytat zaplatene peniaze za epidural,ak by som nahodou nedosla do MT. Neviete niektora, ze aky je tam postup,ak sa nestihnes dostavit...?

tutitu
4. feb 2012

@kisub1985 ďakujem 🙂

tutitu
4. feb 2012

@lucyja13 tak to je super, ze tam takto informuju.. 🙂 dakujem

barbora77
6. feb 2012

Ahojte! Ja by som sa tiež rada podelila o čerstvé skúsenosti so žil.pôrodnicou, maličkú som porodila pred pár dňami... Najskôr patrí veľká vďaka MUDr.Ficekovi, ktorý sa rýchlo rozhodol pre cisársky rez, bola som po termíne, vôbec som sa neotvárala, žiadne kontrakcie a po pôrode som sa dozvedela, že som už mala skalenú plod.vodu. Maličká je našťastie v poriadku. Najskôr som chcela rodiť v Martine, išla som deň po termíne na príjem, kde "múdra" Dr.Izáková ma odbila s tým, že podľa výhlašky bla, bla bla sú povinní ma prijať 10 dní po termíne (a to som bola riziková po IVF a mala papier od gynekológa, aby ma hospitalizovali), pohyby cítite, príďte o týždeň, dovidenia.... Cestou z MT som volala svojmu gynekologovi, ako ma v MT odbili a ten mi kázal ísť ihneď do ZA, kde ma bez problemov prijali, čo bolo šťastie, lebo nechcem pomyslieť, čo by bolo s malou o týždeň... Takže martinská pôrodnica neurobila na mňa dobrý dojem vďaka Dr.Izákovej a druhýkrát by som išla znova do ZA.

mimi321
7. feb 2012

@barbora77 no tak to si moc stastie na doktorku nemala... ona patrí k tým najnepríjemnejším. Inak viem, že tam nechcú brať tak krátko po termíne. Hlavne že všetko dobre dopadlo gratulujem k malinkej. 🙂 Tiež sa bojím, že tam na ňu natrafím. Ja sa tiež obávam tej vody, lebo podľa sona a ms mám v termíne rozdiel 10 dní... a ak ešte po tých 10 budú čakať dalsich 10 tak neviem neviem...

matkokrtko
7. feb 2012

@barbora77 prosím ťa, a ako vyzerá tá Izáková? Je to taká staršia, tmavá lekárka?

matkokrtko
7. feb 2012

@barbora77 Inak, je mi ľúto, že máš takéto skúsenosti. Aj v tej najlepšej nemocnici stačí natrafiť na nepríjemnú osobu a o dojem máš postarané. Je to škoda, lebo tým trpí povesť nemocnice, ktorá je naozaj na úrovni.
A ako píše mimi321, hlavne, že všetko dobre dopadlo. Aj ja gratulujem k dcérenke. 🙂

x_martyna
7. feb 2012

@mimi321 ja som rodila v MT niečo vyše mesiaca ..... pred šitím mi dr pichla na umrtvenie až 2 injekcie. Nechcem ťa strašiť, ale vraj umrtviť sa dá len vonkajšie natrhnutie. Ak by si sa natrhla zvnútra, tak ideš naživo

barbora77
8. feb 2012

@matkokrtko ano, je to taká staršia "tekva", je to jediná ženská na príjme, ostatní sú doktori. A keď som volala svojmu gyn. kto ma takto odbil, zhrozil sa a povedal že táto dr. je napoly vyhodená... tak neviem čo je to zač...

matkokrtko
8. feb 2012

@barbora77 tak to bola ona....... Ja som rodila v MT, bola som strašne spokojná, všetci na úrovni, veľmi milí, až na tú, čo ma prijímala. Našťastie jej práve končila služba, lebo ja so tam prišla skoro ráno, takže som pri nej nerodila. Strašne bola protivná, tak som sa jej slušne spýtala, že prečo ma uráža, že ja sa k nej správam slušne a že si vyprosím také správanie od nej. Vtedy si to asi nejak uvedomila a veľmi sa mi ospravedlňovala, že ťahá deň aj noc v kuse a že má toho dosť, tak nech jej prepáčim a že aj tak už budem mať od nej pokoj, pretože jej končí služba. Keď sa mi ospravedlnila, tak som to už neriešila. Inak by som sa sťažovala na vyšších miestach.
A potom, moje dojmy z pôrodu a z ostatných lekárov boli silnejšie ako z tejto jednej osoby. Preto som rozhodnutá aj pri druhom, ak sa zadarí 🙂 , ísť opäť do MT.

lucyja13
8. feb 2012

Kočky, chcem sa opýtat na CTG monitor. Zacala som chodit do ZA, zatial v pohode, nikto sa ma nic nepytal,.Len by ma zaujimalo, ci sa oplati povedat,ze chces rodit v Za, aby si predisla nejakym blbym poznámkam,alebo radsej povedat pravdu....chcem rodit v MT. Co ale ak bude monitor zly a povedia,ze si ma tam chcu nechat, mam potom povedat,ze som si to rozmyslela. A kde je vobec napisane, ze musis absolvovat monitor tam,kde chces rodit.??
Dik za odpoved

lucyja13
8. feb 2012

@matkokrtko Dik,urobim ako radis....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre