Pôrodnica Žilina verzus Martin

anabel
5. feb 2007

Ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s pôrodom v Žiline a Martine.Pozitíva-negatíva, personál... čo doporučujete?

zuzul30
28. nov 2009

denduska-môžem ešte jednu otázočku? a aj ste sa dokymu potom nejako revanšovali-ale asi nie oficiálne, kedže ste ho nevolali mimo službu? Ináč ja mám termín v januári-a presne som rozmýšlala o tomto lekárovi, že sa s ním skúsim nejako dohodnút....

denduska
28. nov 2009

enya, ja mam termin 11.4....takze priblizne je to narovnako 😉

zuzul, hej, kupili sme mu velky darcekovy kos 😀 ale az potom ako sme isli domov a aj sestrickam dezert, lebo boli fakt mile.
Inak teraz unho rodila moja suseda, tiez mu dosla do sluzby a to ho vobec nepoznala ani si ho nevybavovala, vlastne nikoho..a bola velmi spokojna, ze super.

babacica
28. nov 2009

mila enya,je fakt zaujimave citat tu tie prispevky...mozno ze sa zienkam niektore rady "zidu",ale ked citam,ako sa tu kyda na personal nemocnic,je mi na nic...pochybujem o tom,ze spravanie zien je vzdy adekvatne...viem ze porod je stresujuca vec,ale da sa na neho pripravit,preto nevidim dovod robit z lekarov strasiakov a ohovarat ich....chcela by som vas vidiet vovasom zamestnani a podom by som rada napisala komentar....

enya80
30. nov 2009

Mila babacica, lenze ono sa tu na personal nemocnic aj pekne komentare pisu, len tie negativne asi lahsie utkveju v pamati. Opakujem, mne osobne nejde o zbieranie rad a jednanie na zaklade toho co "jedna baba povedala", ale kedze som stovku porodov v stovkach nemocnic neabsolvovala, inak ako od druhych sa to moc neda dozvediet, a pomoze mi to ujasnit si, na co sa vlastne chcem v "mojej" nemocnici popytat. Obraz si dopredu neutvaram, bolo by to nefer voci vsetkym tym skvelym ludom, ktori v nasich nemocniciach pracuju (z okruhu mojej rodiny a priatelov vratane). A mas uplnu pravdu v tom, ze za kazdym prispevkom sa skryvaju dve strany mince, a aj rodicky nebyvaju vzdy idealne a lekari vidia za svojej praxe tiez vselico. Ak sa vsak o pristupe, o skusenostiach dobrych aj zlych rozpravat nebude, tak sa nikdy nic dopredu nepohne, no a hadam nebudeme tvrdit, ze vsetko je na tych nasich slovenskych (aj aj inde vo svete) porodniciach idealne. 🙂

babacica
30. nov 2009

No lenze maminky tu vacsinou opisuju to,ake boli sestricky protivne,aky bol lekar neochotny (samozrejme pisu aj pozitiva),ale ani jedna nenapise - bola som hystericka,vobec som nespolupracovala a pod. Netvrdim,ze porodnice su idealne,vsad sa najdu chyby...tesim sa na to,kedsi tu od Teba najdeme nazor na porod,ked budes mat za tym.vela stastia

danadr
2. dec 2009

babacica mam na to podobny nazor. Sama som zazila nieco podobne. Ja som chodila od 5 mesiaca na cvicenie pre tehotne, citala som kvantum knih o porode a bola som aj na predporodnej priprave. Takze teoreticky nadupana prvorodicka. Ale fakt ze mi to pomohlo. Teda urcite aj ine faktory ale psychicky som bola uplne vyrovnana a pekne som spolupracovala a to mala moja mala cez 4 kila.Kym sa dalo tak sme vtipkovali a vsetci boli na mna velmi mili. Na to dorazila jedna pani uplne ujacana hystericka. Zacali ju vsetci riesit a mna nechali samu s muzom. Ta tam revala ako o zivot nadavala ani nechcem hovorit ako a hadzala so sebou. No totalne mi pokazila cely dojem z porodu. Bola som dovtedy uplne v pohode ale ked som si pomyslela ze o chvilu to budem asi aj ja tak prezivat tak mi bolo uplne na nic. Moj muz samozrejme hned ozelenel 🙂 Kazdopadne vyhadzovala sebou a vtedy som pocula ako zacali po nej doktor aj sestricky ziapat. A poviem vam ze sa vobec necudujem. Sestricka mi potom vysvetloval ake je to nebezpecne pre babo ked sa zeny metaju pri porode. Trosku sa potom ukludnila ked na nu zhucali. Takze ono niekedy je to vazne aj o tomto. Samozrejme od pripadu k pripadu. A asi sa to neda vobec zovseobecnit. Ale treba sa na porod pekne pripravit a tesit sa na to vsetko. I ked je to tazke ale vysledok je skvely 😉

zoska
3. dec 2009

ahojte,
ospravedlnujem sa vopred ze moj prispevok sa odklana od temy...
Martincanky, ktore idete rodit v MT, alebo ktore ste rodili v MT, kde s tu dá chodit na preporodny kurz???
Na poradni mi nic nepovedali a ja som sa zabudla opýtat...takze ak máte niektorá info, dajte mi vediet prosím.
Dakujem 🙂

babacica
3. dec 2009

Mila zoska, tuto pripravu organizujepani Mgr.Žukovičová a Turčianskej knižnici,vmeste, myslim že to bývalo v utorok,ale nie som si istá,skús sa tam zastaviť, určite Ti budú vediet povedať.

pecka
4. dec 2009

ahoj zoska, babacica ma pravdu organizuje to Mgr. Zukovicova v Turc. kniznici uplne hore na 3 poschodi. Je to kazdy utorok a cely kurz ma 6 lekcii....teda 6 tyzdnov. Kazda lekcia stoji 6 euro /je to dvojhodinovka/ od 16.00 - 18.00. Mozes sa pripojit kedykolvek. Netreba cakat na zaciatok kurzu. Mozes tam prist aj s partnerom /je to super/ pre chlapov je to velmi osozne, hlavne ak ho planujes ma pri porode. A ci tam prides sama alebo s niekym platis len 6 euro. A plati sa na kazdej hodine zvlast. A telefon je 0903 026 490. Ale kludne, keby si prisla tam pred 16-tou aj bez zavolania, ona si zapise tvoje udaje, zaplatis a uz tam ostanes 😉 😉 😉 ja som bola velmi spokojna, tak uvidm ako to vyuzijem pri porode 😉 😉

Ozaj zoska, tiez mimo temy 😝 uz ste kupili ten kociar, co mate v albume? My ho mame tiez v tej istej farbe..... a vcera som videla po meste take dva - presne rovnake 😨 😨 No co uz, asi bude fakt pekny 😉 😉

zoska
4. dec 2009

ďakujem baby, ste zlate 😉
pecka IP

lienka1076__2
24. jan 2010

Ahojky chcem sa spýtať, že keď som od Žiliny a chcem ísť rodiť do Martina, tak musím tam chodiť mesiac pred pôrodom na poradňu, alebo monitor? Nie je možné chodiť niekde tu v Žiline a akceptuje sa to v Martine?

zoska
25. jan 2010

lienka
ja som bola na monitore min. tyzden a na dverach mali napisane, ze pacientky mimo okresu MT nevysetria... takze na monitor tam nechod, ale ked dojdes rodit, tak ta zobrat musia...

severka222
25. jan 2010

Ja som chodila na monitor do ZA, samozrejme som nepovedala že chcem rodiť v MT , a rodila som v MT ... prišla som hned na pôrod bez akých koľvek vyšetrení vopred 😉

lienka1076__2
25. jan 2010

Ďakujem . Takže keď sa budú v Žiline pýtať, tak mam klamať, že budem rodiť u nich 🙂 . Aj to je nápad 😉 .

zelmirka1
25. jan 2010

ahojte
nepozna niekto v ZA lekarku MUDr. Horanska ? potrebujem info 😉

balintka
8. feb 2010

ahojte. mate niektora skusenosti s poplatkami za monitor pred porodom. plati sa za to v nemocinici?

pia22
8. feb 2010

Balintka neplati, pokial chodis na bezne monitory napr. do nemocnice. Mozno jedine u sukromnika😉

balintka
8. feb 2010

pia22 ja ale nerozumiem preco sa platia monitory iba v cadci a nikde inde? ja som platila za bezny monitor. kde sa mam informovat ci je to natdstandart ?

pia22
8. feb 2010

Balintka ja som chodila do Ziliny, ald teda o takom niecom som nepocula😕 To si o chvilku budu pytat aj za porod😠 Skus sa na to spytat svojho gyn., inak ma napada uz len Urad pre dohlad nad zdrav. starostlivostou. No asi som velmi nepomohla😒

alicao
15. feb 2010

ahojte maminky, mozem sa opytat, ci davaju v ziline epiduralku?

balintka
15. feb 2010

Alicao...nedavaju. Iba po znamosti, ak njekoho tam poznas.

alicao
16. feb 2010

balintka, dakujem, tak to som teda este nepocula, ze by niekde nedavali, teda aspon co sa tyka velkych nemocnic...no asi to martin isti🙂

romy01
21. feb 2010

alicka v MT je to vraj bezne a ak treba tak pride anesteziologicka pichnut epidural aj v noci - pokial je samozrejme mamina OK

alicao
22. feb 2010

romy, viem ze v martine ano, ved preto sa rozhodujem kde co a ako...a asi to martin isti, teda ak sa nieco neskomplikuje a neporodim rychlo alebo co...ze vraj je aj lepsie vybaveny tak preco nie, ked som si ich uz doniesla v brusku s martina tak preco ich tam nepriviest aj na svet, ze ano🙂
uz sa tesim ako budes pisat svoje dojmy, snad to budes mat easy peasy🙂

romy01
22. feb 2010

no len aby alicka. Este cakam ze ci sa maly otoci, inak by som musela na cisarak.

Dievcence co ste rodili v MT. rada by som sa vas opytala, ze ci ste mali moznost navstivit nemocnice pred porodom, v ramci napr nejakej predporodnej pripravy. A tiez ze ci mate niektora skusenosti s pôrodným plánom. Ako ho brali lekari ? Nemali namietky? Myslíte že su v MT ochotní akceptovať určite predstavy rodičky ? Teda napr nastrihnutie - planujem cvicit s epi no a tiez skusim masaz hraze, otazka je ze ci ak aj budem pripravena ci nebudu chciet rutinne nastrihavat. A tiez napr meranie babatka. Teraz sa dost vedie diskusia o tom ze babatka by sa nemali natahovat a merat hned po porode, lebo tie klbiky su este neni pripravene na vystretie nozicky. Udajne niekedy dochadza aj k vyklbeniu noziciek, takze by som si chcela presadit aby mi babatko nemerali - az na dalsi den - ved ono nepodrastie do druheho dna.

mika11
24. feb 2010

romy,v MT babatka meraju krajcirskym metrom, nenatahuju ich do korytka...

cikyta
25. feb 2010

danadr.-Máš už starší príspevok,tak sa tu nejdem rozpisovať,iba ti poviem jedno:
Zena,čo pri pôrode kričí a zvýja sa nieje vôbec LEN nejaká hysterka.Samej sa mi stalo,že som bola rovnako "nadupaná" informáciami,ako ty a predsa som revala , akoby ma rezali! Nešlo to absolutne ovplivniť! Bola som bez EPI s mužom.Nechcela som kričať,ale tá bolesť a všetko bolo silnejšie! Niekto si tam príde na 8 otvorený a ešte vtipkuje..urobí prd a je to.
Niekto tam leži v bolestiach 20 hodin,pri otvorení na 3 už začne ziapať,plodovku musia prepichovať,do toho musí stále vracať 😝 aj ked tá žena znesie vela,je silná,proste pri pôrode má iný prah citlivosti,možno rôzne zrasty,endometriozu,ktore ešte aj z normálnej menštuácie dokážu narobiť peklo,nieto ešte pri pôrode 😠

Takže pozor danadr.! Máš šťastie,že patríš do tej prvej skupiny mnou spomínaných,lebo ja som bola v tej druhej a ver,že som sa mohla všemožne snažiť.

PS:A velmi pomáha,ked si ešte aj páni dr.vybíjaju svoju zlosť nad kričiacimi rodičkami.Možno bez ich blbých rečí by to bolo príjemnejšie a chytrejšie,ako s nimi. 😠A to doslova.

Ospravedlnujem sa za mierne vybočenie z temy.

cikyta
26. feb 2010

A ešte niečo-napokon som sa aj roztrhla,aj ma nastrihli a tak som to mala ako taku "puzzlu"medzi nohami.
No a nekrič! 😠

denka1
26. feb 2010

Ahojte dievcata.Tak sa zapajam do temy.A hned polozim aj otazocku.Budem rodit v MT.Termin mam okolo 15 juna a chcela by som sa opytat,ci niekto nema skusenost s Dr Gallom.Ze je velmi dobry 😎 .Dva krat som rodila v zahranici a teraz budem rodit na Slovensku,tak mam trosku obavy.

cikyta
27. feb 2010

Denka-pár krát ma na vizite pozeral a vizeral byť strašne fajn.Aj ludsky,aj odborne.Zienky si ho velmi chvália. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre