Pôrodnica Zlaté Moravce. Aké máte skúsenosti?

tinax
11. apr 2007

Ja mam sice este dost casu ale uz zacinam rozmyslat kam do porodnice. Dufam, ze sa tu najdu maminy, ktore maju skusenosti s porodnicou v Zl.Moravciach. Prosim napiste svoje skusenosti. Dobre aj zle. 🙂

sisi28
6. nov 2007

Ani ja nie! Prepáč

fabiana
6. nov 2007

No vidíte, diskutovať sa dá aj "jemnejšie"... 🙂

sisi28
6. nov 2007

Fabiana si zlatá, máš už bábo?

fabiana
6. nov 2007

Hej, ja už jedno bábo mám. Ale v ZM som nerodila, pravdupovediac, nad touto možnosťou som ani neuvažovala, z dôvodov na predošlej stránke. Žiaľ, na pôrodnicu v ZM som nič dobré nepočula, samozrejme, je to len môj subjektívny názor.

mkmonika
6. nov 2007

ahojte baby, ja mám termín zachvíločku - koncom novembra, máte niekto aj skúsenosti s cisárskym v ZM? Keďže pravdepodobne ho budem musieť absolvovať, lebo sa malá zatiaľ neotočila. Dík. Inak ste ma celkom potešili, lebo ešte stále nie som rozhodnutá na 100% kam pôjdem rodiť práve kvôli tým baktériam.

petusko
6. nov 2007

mkmonika, ja som sice rodila normalne, ale lezala som na izbe s babou po cisarskom, a musim povedat, ze pristup lekarov a hlavne sestriciek bol skvely, boli velmi ohladuplne, pomahali jej pri prvom vstavani, povzbudzovali ju. a aj sestricky z novorodeneckoho boli super, zobrali jej babatko, ked si chcela oddychnut, dokonca aj v noic, ked jej maly velmi plakal, prisli jej ho zobrat a povedali nech si oddychne, ze sa k nemu este navstava 😅
ale takyto pristup tam mali ku vsetkym pacientkam.
a co sa tyka hygieny, ta je podla mna vyborna, naozaj tam aj trikrat denne behali a VSETKO umyvali a utierali. od kluciek na dverach az po klucky na oknach 😅

sisi28
8. nov 2007

ahoj mkmonika ja som tiež rodila normálne, ale moja švagriná cisárskym a bola spokojná. všetci boli ohľaduplný, sestričky jej dieťatko zobrali vždy keď bola unavená, aj v noci. myslím, že v Nitre to nehrozí, lebo tam majú strašne veľa pôrodov a nemajú čas brať na niekoho ohľad.

olivi
9. jan 2008

Ahojte, ja mam termin koncom februara. Stale nie som rozhodnuta ci ist rodit do ZM alebo NR. Neviete ci v ZM moze byt pri porode partner??? 😅

sarita
9. jan 2008

ahoj, môže byť partner pri pôrode v zm, platí sa za to 500 Sk, odporúčam zlatomoroveckú pôrodnicu pred nitrianskou a to aj preto, že starostlivosť sa nedá porovnať. Rodila som v obidvoch pôrodniciach, neporovnateľné, Moravce sú síce malé, ale starostlivosť je odborná a perfektná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

olivi
4. feb 2008

Tak dnes som bola pozriet v porodnici v ZM. Velmi sa mi tam pacilo, vsetko mi poukazovali, odpovedali na vsetko co som chcela vediet... Sestricky boli velmi mile... Je to male ale take utulne, prijemne... som rada... a rodit budem tam 🙂

sona11
5. feb 2008

rada by som sa tiez nieco dozvedela o nemocnici v ZM, ja som z blizkeho okolia a nechystam sa inam ako sem. Len ma skor trapi, kto ma pride odrodit,lebo zevraj su tam uz len 2 doktori. Mojmu manzelovi dost zalezi na tom aby to bol aspon daky normalny odbornik a aby vsetko prebehlo ok.

olivi
5. feb 2008

Ja som tiez na to pomyslala, ale zasa v NR nepoznam doktorov... Ja chodim k MUDr. Balcovi a bola by som rada keby bol on pri mojom porode. Lekar sa neda vybavit... 😅

sarita
6. feb 2008

ahojte baby, k tým lekárom je to asi takto: dr. Žifčák vyzerá strašne, ale v celku je v pohode, nehučí a snaží sa pomôcť, i keď v konečnom dôsledku je to všetko na pôrodnej asistentke a tie sú v zm úžasné a profesionálne. veď pôrod bolí všade rovnako, to si musíme všetky odtrpieť, ale potom keď nám ukážu bábo, na všetko zabudneme. preto sme ženy, a po pôrode sa o vás postarajú najlepšie v zm, pretože sestričky z novorodeneckého sú veľmi milé a všetko vás naučia a radi pomôžu.

tinax
autor
12. feb 2008

olivi, ja chodim tiez k Balcovi a nastastie som ho zastihla aj na porod. Super sa o nas postaral lebo som musela rodit cisarskym a straaasne narychlo. A so starostlivostou v ZM som bola velmi spokojna. 😅

sona11
12. feb 2008

ahoj olivi, som zistovala ze MUDr Balco uz nechodi k porodom, ja chodim tiez k nemu a preto som aj ja chcela aby prisiel. Ale ludia hovoria ze aj primar je fajn. Mozno sa stretneme aj v porodnici, lebo ja by som mala tiez v najblizsom case rodit. 😉

mirip
16. feb 2008

ahoj, tak prečo nerozmýšlaš aj o iných pôrodniciach napr. LV, ja tam vela vinikajúcich mladých lekárov a najsuper Dr. Braun, nemá chybu a mne velmi velmi pomohol, za čo som mu nesmierne vdačná. navyše sesternca chodila do moraviec, a ked mala rodit tak sa zlakli a poslali ju do NR. Navyše je tam jedna ,,úžasná" doktorka Dorovská, sesternica bola na rizikovom a ako ju ona vyšetrila tak skoro potratila ja som bola do nedávna tiež jej pacientka a som rada že som prešla k tomuto doktorovi ktorý mi velmi pomohol

emzet318
16. feb 2008

Ahojte.Pisala som pred chvilou,ale neni to v diskusii,asi to bolo velmi dlhe,alebo ta pravda,ktora tam bola nebola pre vela oci.Neviem kto to tam maze,ale vulgarizmi tam neboli!Zo ZM mam zle skusenosti ale z 2004,takze pripustam,ze potom co prepustili Klimekovu sa to tam zlepsilo.Napiste trochu viac o Nitre,lebo ma to tam viac taha.Vybavenost je lepsia aj profesionalita,ale zo starostlivostou a ludskym pristupom,tak o tom som pocula uz vselico.Maju tam vacsi frmol,mozno preto.Naozaj je to v ZM uz v pohode.Chcela by soom im dat este jednu sancu,ale mam obavy a zle spomienky.Piste mi o tej Nitre prosiim.Caute

emzet318
16. feb 2008

Tou vetou"naozaj je to v ZM uz v pohode"nebolo myslene,ze to tak je,ale zabudla som tam dat otaznik.V tej predoslej sprave,co mi zmazalo bolo vsetko vysvetlene,ale uz s mi ju nechce pisat zas,lebo ajtak ma zmazu.Caute

sarita
17. feb 2008

ahoj mirip, neviem ako si myslela, že sa zľakli, ale to bude asi tým, že sesternica nebola v termíne a vtedy samozrejme prekladajú do Nr, lebo nie sú vybavení pre dieťatko, ale za to nikto nemôže. ale môžem potvrdiť, že profesionáli sú aj v zm, pretože mojej kamarátke sa narodilo dieťatko oveľa skôr ako sa malo, prišla do nemocnice už v poslednej chvíli tak ju nemohli poslať inde a dieťatko jej oživili a až potom ho preložili na intenzívku do nr, ale to njadôležitejšie urobili v zm, za čo bola veľmi vďačn pani doktorke Krauskovej

emzet318
20. feb 2008

Som rada,ze je tu dalsi pozitivny odkaz na ZM ako zvladli ten predcasny porod a najdolezitejsiu ulohu,teda zachranu zivota a az potom do NR.Neviete aku ma kapacitu momentalne?Kolko mamiciek moze rodit naraz a pod...?Zatial nemam moc co pisat,lebo nedavate podnety a malo pisete o NR.Snad niekto napise,aj tak vam vopred dakujem.

mirip
21. feb 2008

saritka, bola v termíne, termín mala 5. februára a malá sa narodila 31. januára, to je síce predtermínom ale mie týždne a lebo mesiace

sarita
21. feb 2008

Ahoj emzet, odkazy o NR si pozri cez forum, neviem presne ako to tam chodí, ale každá hrdinka, ktorá tam išla, lebo ZM sú "úbohé", prišla s nariekaním. Sú tam síce profesionály, ale s prístupom je to tam vraj horšie ako v mäsiarni.

olivi
21. feb 2008

Ahojte, ja sa kazdu chvilu chystam rodit do ZM... tak vam dam urcite vediet... 😉

olivi
21. feb 2008

volakedy som hovorila ze ZM nikdy... ale zmenila som nazor a tiez si myslim ze nadavaju len tie ktore tam neboli... 😅
tak ja verim, ze toto moje rozhodnutie neolutujem... 🙂

emzet318
23. feb 2008

Ahojte.Dik "sarita",ze reagujes.Pocula som tiez rovnake reci ako pises a tak ma to asi viacej taha do ZM.I ked osobne mozem povedat,ze ked som rodila v ZM bolo to hrozne.Strasne som trpela a nebyt manzela pri mne,zle by som dopadla.Hrozilo odpadnutie a komplikovany porod a dokt.Klimekova to nezvladala.Celu ma nastrihla a musel prist anesteziolog.Doktorka muza vyhanala,ale nedal sa odbyt a vdaka tomu videl ako doktor vyhresil vsetkych pre zlu infuziu,ktora netiekla a ja som trpela.Nasadil mi nieco silne a upozornil manzela,ze mozem odpadnut.Spytal sa ho,ci sa prebere potom s komy a doktor povedal,ze stava sa ze aj nie,ze to nikto nevie.Nastastie som neomdlela.Takze len tolko k "olivi"a myslienke,ze o tom vravia len tie,co tam neboli.A to este nehovorim,ze ma zle zasila a vycistila,co som musela neskor opakovat este 2 krat v horuckach z vnutorneho zapalu.Vraveli mi,ze uz nemusim mat deti,ale Boh je pri mne a ja som opat tehotna.Skuste ma teda chapat,ze mam obavy i ked sa mi to stalo v 2004.Klimekovu prepustili,nezvladla porod a umrelo jej dieta.Ale tebe "olivi"prajem,nech sa ti to vydari a nechcela som ta vystrasit,ved zevraj je to tam uz na dobrej urovni a sama tam asi skoncim.Napis nam ako to dopadlo a tvoje pocity....

sarita04
23. feb 2008

ahoj emzet, to čo píšeš je naozaj strašné. znie to ako z hororu, ale to sa stáva všade, lenže v NR sa to vždy nejako ututle. Nedávno tam zomrelo pekné na prvý pohľad zdravé, štvorkilové dieťa a nikto z toho nič nerobil. Všade lekári pochybia, keby to tak nebolo, tak sa nenarodí toľko poškodených detí. a doktorke Klimekovej nezomrelo dieťa, stalo sa to Dr. Ďurovskej z Levíc, potom išla robiť do Nr a aj odtiaľ ju už vyhodili. a to dieťa zomrelo až rok po narodení, viem to lebo som v tom čase rodila, bolo to v júny 2005 a stalo sa to zamestnankyni nemocnice. vtedy bolo z toho strašné haló, aj ja som sa veľmi bála, ale vtedy som už mala odskúšanú aj nitru a moravce vyhrali. bola som veľmi spokojná, rodila som pri Žifčákovi. nastala komplikácia a dieťatko museli ťahať zvonom ale radšej ako cisársky. a tak držím všetkým budúcim mamičkám veľa zdravia a pôrod bez komplikácii aj keď to tak nie vždy je, proti prírode sa bohužiaľ ani v dnešnej dobe ísť nedá!

sarita04
23. feb 2008

a ak by chcel niekto vedieť naozaj pravdivú informácii o zlatomoraveckej nemocnici, tak rada poradím, lebo mám známu, ktorá robí v tejto nemocnici.

emzet318
27. feb 2008

Dakujem sarita,o tej Klimekovej mas pravdu,dokonca tam vraj este robi,takze mam velky strach aby som ju nedostala ked tam nahodou skoncim.Este sa ta popytam mozno par veci,ale uz musim koncit.Nabuduce.Dakujem a ahojte vsetky.

sarita
27. feb 2008

ahoj emzet, pýtala som sa na Klimekovú, nemusíš mať obavy, ona robí iba na polovičný úväzok, sama je na materskej a k pôrodom nechodí, iba vo výnimočných situáciach, keby bol výpadok. ale je tam nový lekár, z Novej bane a že vraj je veľmi zlatý a má prísť aj nový primár ale o tom ešte nikto nič nevie, čo je zač.

mirip
27. feb 2008

aj ja som chodila k durovskej a poviem vám je to pekná krava, nedarí sa nám otehotnieť tak ma prehovorila na diagnosticú laparoskopiu, všetko dohodnuté a ked som si šla po posledné výsledky a pri odchode z ordinácie mi len tak medzi rečou povedala ale viete ja budem akurát na dovolenke však to urobí hocikto, tak sa aj muž naštval a povedal jej či by sa ona ked je tak múdra dala rezať hocikomu a odyšli sme. potom asi o dva dni som sa stretla s kamoškou ktorá mala tiež problém otehotnieť a už bola v 3mesiaci tá mi dala tel. na doktora ku ktorému teraz chodí ona a robil jej tiež laparo. zavolala som mu , zoperoval ma a už som u neho aj ostala, a je veľmi veľmi dobrý a zlatý. A som rada, lebo vždy keď som prišla k durovskej tak skôr ako som stihla zavrieť dvere sa hned pýtala: Pani ............ menzes mešká, A viete si predstaviť ako mi bolo. Jasne mi dávala najavo že mám problém ked sa nám nedarí a dala mi to pocítiť tým že som si pri nej pripadala že už odo mna horší prípan neexistuje. A tiež rada pri každej návšteve robila UZV zvnútra lebo za ten sa pravda platí. Naopak tento doktor aj ked mi zistil endometriozu a som po polrocnej liečbe a môžeme sa už obaja zdraví venovať snažilkovaniu, mi dáva jasne najavo, že nemám byť za čo smutná ved má aj mal horšie prípady ako ja a už im aj odrodil detičky, niektorým aj druhé. jednoducho aj ked by som k nemu prišla s akoukolvek depresívnou náliadou, lebo vždy na chodbe stretnem tehule tak mi vždy dokáže svojím optimizmom pomôcť a dať mi nádej že aj vlasných detí sa dočkám a necitim sa ako obyčajná chudera ako ked som idchádzala od durovskej a za to som mu veľmi vďačná. Inak viem že Durovská mala problémy v MZ a predtým ked robila aj v LV asi len tak pre nič za nič by ju z LV tiež nevyštvali a neposlali do predle a pokial viem aj v NR jej už zmluva vypršala a nepredĺžili jej ju. A ked ju náhodou vidím a nahodí ten svoj falošný úsmev mám dosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre