Pôrodník. Je lepšia žena alebo muž?

veverica
4. júl 2007

Ahojte, poradte prosim ci si vybrat k porodu lekara alebo lekarku? Ake su vase skusenosti? Dakujem.

titkovamiriam
4. júl 2007

ja som mala vzdy porodnika,tak nemozem porovnat

ramzesa
4. júl 2007

Ja som mala pri oboch porodoch lekarku. Nemozem sa stazovat, obe boli super. 🙂 Zial porody s muzmi som len pocula z vedlajsieho porodneho stola za stenou. Ale vyzerali byt fajn. Jeden z nich povzbudzoval tu zenu,ako na futbalovom zapase 😀 .

titkovamiriam
4. júl 2007

mne porodnik pri michalovi rozpraval vtipy a pri Marekovi sme kecali o dovolenkach

eva4444
4. júl 2007

ja som mala zenu, bolo to super, vsetko prebehlo vysoko profi 😎

lucqa
4. júl 2007

ahoj, ja som mala mladucku doktorku a dalsie babo jedine u nej, alebo keby sa ona rozhodla mat babo a nebola tam, tak som rozhodnuta tiez k doktorke 😀

certica
4. júl 2007

myslim, ze ani tak nezalezi na pohlavi, ako na tom, aky celkovy pocit z daneho cloveka mas, jej/jeho pristup a potom samozrejme odbornost

ramzesa
4. júl 2007

suhlasim s certicou. Ja som mala stastie na zeny, obe boli super. Nemala som nikoho vybaveneho. Stastie 🙂 .

petusko
4. júl 2007

ja som mala lekara, ked som rodila, chcela som ho zabit 😀 , ale potom som si uvedomila, ze robil vsetko pre to, aby mi to ulahcil a aby mi rychlejsie ubehol cas do samotneho porodu. stale sa ma na kadeco vypytoval, rozpraval mi zazitky, ja som nevladala dychat, nie to este rozpravat, fakt som ho chcela poslat niekam, ale teraz viem, ze to robil pre moje dobro.
ale ked mam porovnat gynekologicku-zenu a gynekologa-muza, jednoznacne som spokojnejsia s lekarom.

mracik
4. júl 2007

pri prvom pôrode som mala lekára-primára, no empatia nula bodov, pri druhom dve mladé lekárky, to bola paráda, tvorili výborný tím, jedna ma držala za ruku, hovorila ako a kedy tlačiť, druhá rodila a šila
a tretí krát som mala mladého lekára, ten bol tiež super, len mi bolo smiešne, ako súťažil s vedľajším boxom, kde sa tiež práve vtedy rodilo, bol spokojný lebo odrodil väčšie bábo, rýchlejšia a bez nástrihu, ako keby som nerodila ja ale on 😀
myslím si, že na pohlaví v tomto prípade až tak nezáleží 😉

certica
4. júl 2007

ramzesa, pekna fotoska 😉
ja ked nad tym len tak ciste teoreticky uvazujem, neviem preco, ale pri sekcii si viem lepsie predstavit porodnika...asi tym, ze je to operacia a ja mam utkvelu predstavu, ze chlapi maju tie ruky o nejake to "zrnko piesku" sikovnejsie 😕 😀

lusil2005
4. júl 2007

CERTICA!!! to co si napisala??!?!?! 😀
ja som mala gynekologicku zenu - uplne super. porodnika muza - tiez parada. takze tazko povedat. asi fakt zalezi na konkretnom cloveku. 😉

vavka33
4. júl 2007

Obe moje dcery odrodili muzi a asi je to tak lepsie,maju vacsiu silu,mohla som verit,ze im babo nespadne.Ale zas som sa hambila,pred zenou by som sa asi nie 😉

certica
4. júl 2007

lusil, sa ti chystam odpisat konecne IP, ale som krmila moje DETI 😀 medzicasom a taaak
ty si proste univerzal zenska 😀 😎
vaviii, ty si jak moja mama, ta to tiez tvrdila o tej sile ha-ha, to este nevedela, ze skoncim "paralyzovana" na operacnom stole 😀

expertka8
4. júl 2007

...hanba pri porodnikovi??? 😅 ...v teoretickej rovine ano..v praktickyx silnyx kontrakciax nie! 😅 😀 ...obe deticky som odrodila pri skvelyx porodnikox..a najma...ukazkovyx "vysivkarox" 😀 😉

adicka
4. júl 2007

ja som mala zenu,bola super,cely porod a zasivanie sme prekecali 🙂

sisulik
4. júl 2007

ja som mala aj aj...je tazke si vybrat, lebo obaja boli uzasni... 😀

lusil2005
5. júl 2007

certi pohodaaaa. ziaden stresss! 😎
ja som narazala na to ze muzi su sikovnejsi!!! hanbi sa 😀

milhaus
5. júl 2007

ja som mala mladu lekarku, bola tam ešte jedna čo sa asi zaúčala a dve mlade sestričky, bola som s nimi spokojna

andy.a
5. júl 2007

myslím,že či je pôrodník žena -lekárka alebo muž-lekár,na tom nezáleží...skôr ide o to,akí sú,či majú dosť skúseností,empatie,citlivý prístup k rodičke... 😉
Ja som mala aj muža-pri synovi,ženu-keď sa nedávno narodila dcéra...druhý pôrod bol oveľa horší a ťažší,ale s personálom som bola spokojnejšia ako pri prvom... 🙂

certica
5. júl 2007

lusil, ja a stresss? 😀
a hanbim, sa veru uz ani nevyzleciem 😲 😀

lusil2005
5. júl 2007

NO URCITE!!! chceme rovesnika!!!!! zas az tak sa nemusis... 😝

certica
5. júl 2007

myslela som pred lekarom 😀 😀

sstefi
5. júl 2007

Ja som mala pri pôrode ženu-lekárku, som nadmieru spokojná, ale to nezávisí od to ho, či je to žena alebo muž, ale od toho, aký je to človek. A to hovorím z čerstvej skúsenosti, ešte stále sú lekári, ktorí chýbali na hodinách ľudského správania, ale aj naopak, sú aj takí, ktorí akoby boli chodili ešte aj na doučovanie. 😉

lusil2005
5. júl 2007

certi 😉 😝 ouuukey potom
sstefi pekne povedane 🙂

schatzilein
30. aug 2009

Zavisi od osobnosti porodnika. Kedze mi vyvolavali porod a z nejakeho dovodu to trvalo cele tri dni, vyskusala som si na oddelenie vsetky porodnicky. Niektore posobili neutralne, ine mi boli velmi sympaticke, az na dve kravy. Jedna mi oznamila, ze sa mam radovat z bolesti, ze to je to, co som chcela a znadala mi, ze som cele tehotenstvo ficala na capikoch Vomex A. Nuz pomoze si clovek, ked ho sprevadzaju nevolnosti pocas celeho tehotenstva??? A druha nevedela pochopit, ze ked som si nemerala casovy odstup kontrakcii, ze nemozem ani vediet, ci sa objavuju pravidelne v intervale 3-5 minut. Asi tie dve protivy vycitil aj moj maly, kedze prisiel na svet pri tej najmilsej porodnicke 🙂 .

petra1985
31. aug 2009

najvacsiu ulohu co sa psychiky zeny v tom momente tyka zohravaju sestricky.. 😉 mna podporovali najma oni, doktor bol super ale mal plne ruky prace.. vedla pani mala doktorku a povedala, ze nikdy viac..

andrejusa
31. aug 2009

aj ja sa pridám. Síce som ešte nerodila a len ma to čaká, no chcela by som muža. Myslím že muži sú citlivejší a keďže ja som mala v minulosti veľmi zlú skúsenosť s gynekologičkou, nikdy by som sa nenechala žiadnej už ani skontrolovať.

maruska22
31. aug 2009

ja si tiež myslím, že pohlavie pôrodníka nie je dolezite, dolezitejsi je pristup k pacientkam, skusenosti atd. ja som mala pri porode zenu a bola som velmi spokojna, a ako pise petra aj mne velmi pri pordoe pomahalo, ze sestricka bola velmi mila a nekricala na mna🙂 🙂
ale priznam sa ze gynekologicku uprednostnujem zenu...asi mam k nej vacsiu doveru 🙂

hoogy
31. aug 2009

no ja som mala chlapa..bol to skveli porodnik,aj ked som zo zaciatku bola troska nestastna ze je to chlap lebo gyn mam zenu...ale je to fakt jedno ci je to chlap alebo zena dolezita je aj porodna asistentka ktora mne osobne tiez velmi pomohla bola mila nekricala na mna aj ked ja som si sem tam zakricala 😀 a este potom bola uasna ked mi maleho vytlacala z brucha lebo sa mi tazko tlacilo 😝

kika332
22. okt 2012

Ja som pri oboch mala porodnikov, ale prave po druhom porode som pocula, ze su lepsie pri porode prave lekarky ...vraj maju vacsiu trpezlivost....chlapi chcu mat rychlo robotu za sebou a niekedy je to iba na skodu...Mna pri poslednom porode do nepricetnosti vytacalo, ked mi lekar stale hovorill vetu typu :"ja viem, ze je to neprijemne...resp. ze je to velmi bolestive..." viackrat som uz mala na jazyku, ze prave on o tom nevie ako to boli absolutne nic... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre