Poznáte dobrého gynekológa v Žiline?

grandy
2. mar 2007

Mile Žilinčanky,
viete o nejakom dobrom gynekológovi v meste? Ak máte o niekom dobré referencie,príp. vlastné skúsenosti, budem rada ak sa s nimi podelíte.
😉

strunka
21. mar 2009

no veru kiki, mas pravdu stoji za to na dietatko si pockat 🙂
ono ta dedicnost je predsalen dolezita, takze ak sa da si tak vybrat este aj od koho priblizne to je super,
inak ako tak kukam uz je to chvilu nasa sukromna tema 🙂 😀

kikina666
23. mar 2009

strunka ahoj

no vyzera to tak na sukromnu temu ... mas icq ???

bola som v heliose na utz, na pravom mam 2 folikuly velkost 14mm a na lavom PCO .. vo stvrtok na utz a povedia kedy pichnut pregnyl a naplanuju nam hodinu kedy treba

s_o_n_i_k_e
23. mar 2009

ahojte babenky, neviete od kedy ordinuje Dr. Popluharová? Nie som si istá či od 7hod alebo od 7.30 😕

kikina666
23. mar 2009

sonike tak to neviem zavolaj si tam ale myslim ze od 7.00

s_o_n_i_k_e
23. mar 2009

ok, hádam platí to číslo čo mám :D keby nie sa ozvem 🙂

s_o_n_i_k_e
23. mar 2009

tak som tam volala ale nik mi to tam nedvíha :((( neviem či mam dobre číslo - 564 37 24

kikina666
23. mar 2009

zavolaj si na informacie do spitala a oni ta prepoja

mariez
25. mar 2009

ahojte..ja som tu u Vas uplne nova...
Po jemnom prestudovani Vasich rad a rozhovorov som zistila, ze pri hladani informaci co sa tyka gynekologie a nasich babskych problemov je najlepsie pridat sa k Vam. Tak nebudem omielat prihovor a rovno sa opytam to co ma zaujima. S gynekologiou zacinam. Bola som len raz pred rokom a pol aj to pod natlakom mami, pretoze som mala zapalene mocove cesty a aj problemy s oblickou. Ale teraz by som sa chcela dat pozriet z vlastnej vole, nakolko mam chlapca..uz vyse roka a rozmyslame o tom, ze nas vztah by sme mohli posunut do niecoho vaznejsieho. Ale neviem,asi som az moc zodpovedna a bez antikoncepcie nechcem nic riskovat. Tak sa chcem u Vas opytat, ci mi neviete poradit nejaku prijemnu, jemnu, pani gynekologicku..s ktorou by som sa mohla normalne porozpravat o vsetkych dolezitych veciach. Zatial som u p.d.Golskej ale nezostal mi odtial moc prijemny zazitok, takze by som radsej sla niekde inde..neviete mi nieco poradit? a este jedno..myslite, ze uz je vhodne zacat s antikoncepciou?..sice onedlho budem mat 17, ale stale mam pochybnosti..

s_o_n_i_k_e
28. mar 2009

ahojte :((( tak už som bola u mojej lekárky ked som krvácala 4dni (brala som 10tabletku z balenia HAK, čiže presne v strede balenia) po dvoch a pol hodinách ma vzala s tým, že bola dosť prekvapená, že krvacám, kedže beriem HAK.
Povedala mi, že teraz so mnou nič neurobí, len ak prestanem krvácať mi môže urobiť sono...ale že to môže byť signál tehotenstvo (to som dostala mierny infarkt...lebo fakt všetko by som čakala, ale že som tehotná tak to fakt nikdy!!!) tak mi zobrali krv a na druhý deň mal byť výsledok, akože bola som dosť mimo a priateľ tiež :( ale tak výsledok bol negatívny.
Sestrička mi povedala že ak budem takto isto 2 nasledujúce mesiaca krvácať tak mám prísť, ale tak toto je už 3x čo sa mi to takto v strede dostavilo :((( a dneska je to už 8 deň (tie predtým dva razy, som mala fakt len slabudné také ružové, ktoré po dvoch dnoch prešlo ale toto????) fakt neviem čo robiť, písala som aj do fora online gynekologovi, ten mi odpísal, že mám zvýšiť dávku hormonov v tabletkách a aj ostatné baby mi radia že zmeniť HAK ale tak ja si myslím, že to by mi asi doktorka navrhla, či? Ja fakt neviem :((((( a už ma to fakt nebaví .....

bibb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzub
6. apr 2009

Ahoj bibb, ak ti môžem poradiť žilinskej gynekologii sa vyhni pokiaľ môžeš.Viem o čom hovorím , je to des a hrôza.Prekonala som 2 x Missed a som si to tam "užila" ak ti môžem poradiť tak Čadca alebo Martin.Inak k Paučinovi chodím aj ja a som spokojná.Skús sa ho spýtať na tú Čadcu, nakoľko viem, že tam robí pôrodníka.držím ti palce 🙂

bibb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikina666
6. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

kikina666
6. apr 2009

mariez .... skus dr. hartela

zuzub
7. apr 2009

kikina ja má mtakú podobnú skúsenosť so žilinskou gyndou ako ty 😠 takže som si povedala nikdy viac a dúfam, že to aj dodržím 🙂

kikina666
7. apr 2009

baby prave mi oznamila svagrina ze je tehotna ........... a ze ma termin porodu 2.11.

sofia224
9. apr 2009

Ahojte Zilincanky,
ja som sa rozhodla pre gynekologa MUDr. Medovarskeho, som s nim velmi spokojna. Je to chlapisko odbornik, vysetruje citlivo, ochotne odpoveda na otazky. Aj sestricka je prijemna, nie je problem s dlhym cakanim, dodrzuju sa terminy objednania. 🙂

kikina666
9. apr 2009

sofia dobre si sa rozhodla aj ja som k nemu kedysi chodila ...

ka131
11. apr 2009

sofia - asi ako kdo je s ním spokojný kamarádka veľmi nan nadáva. odišla k Hartelovi a je veľmi spokojná. ja chodím k Mrázovi a zatial ok. na konci mesiaca idem na prefuky na laparoskopiu že len tak pozrieť či je všetko v poriadku. mám aj strach

bika
18. apr 2009

ahojte žienky, mám otázku: chodím k dr. veselému asi 3 roky a teraz je v jeho ordinácii dr. jamriška. Máte niektorá na neho referencie? počula som, že je z Martina. Neviete - bude u veselého teraz nastálo alebo len zaskakuje?

leatea
18. apr 2009

ahojte..tak po preluskani celej debaty sa mi podarilo dostat na koniec a vidim,ze sa niektori doktori zmenili..a ja zial potrebujem zmenit svojho..vidam ho sice len raz do roka,ale je pre mna uz pridaleko,kedze sa snazim vsetkych doktorov presunut do ziliny..
potrebovala by som poradit s tymi doktormi..potrebujem nejakeho sikovneho a hlavne,aby sa s nim dalo dohodnut na rozumnom termine..som totiz v zahranici a nie vzdy viem niekolko mesiacov dopredu,kedy pridem..je jedno,ci to bude baba alebo chlap..len nech je dobry..budem si vsetko platit sama a nerada by som mala nejake zle skusenosti 😕
pripadne,ak mate nejake dobre skusenosti/ohlasy aj na alegologa a pluciara..velmi by mi to pomohlo..

kikina666
19. apr 2009

bika ahoj

ja som bola u jamrisku raz na vysetrenie a bol to riadny brutus, doblizil mi strasne .... on tam uz bude nastalo

bika
20. apr 2009

kikina666, mna sice vysetroval 2x, ale zatial v pohode, len sa mi zdal akýsi popletený... 😒
a ani v čakárni už nebolo toľko žien, čo voľakedy bývalo.... tak som chcela vedieť čo a ako... a nikto mi nič nepovedal, že už nebudem patriť k veselému... sa mi to zdá trošku divné... keď som bola raz jeho pacientka...
veselý už skončil úplne? neviete? zasa si mám hľadať nového dr? už ma to nebaví...

a ešte 1 otázka: mám 4 týždne do pôrodu - aká frekvencia kontrol by mala byť u gynekológa v posledný mesiac tehu? mne kázal jamriška prísť až o 2 týždne (teda 2 týždne pred pôrodom a 2-3 dni pred kontrolou mám ísť na monitor...) zdá sa mi, že pri prvom tehu som už ku koncu chodievala na kontroly každý týždeň a aj na ten monitor.... sa to zmenilo? neviete? vďaka

marta222
20. apr 2009

Ahoj bika, aj ja som pacientkou Dr. Veselého. Dr. Jamriška tam bude asi na stálo, ale vždy v stredu tam býva ešte Dr. Veselý, tak ak chceš ísť k nemu, tak choď určite v stredu 😉

kikina666
20. apr 2009

ahoj bika .. to je tvoj pocit .... ale bol predtym v sanatoriu helios par mesiacov a v teme sanatorium helios by si sa nestihala cudovat co vsetko baby o nom popisali ...

bika tak to ti ja neviem povedat .... ja som sa za 8 rokov dopracovala k 2 potratom ... takze v tomto ti neporadim

monkap
20. apr 2009

bika: ja chodim na poradnu raz za tyzden a tak isto na monitor

monkap
20. apr 2009

bika: este k dr. veselemu - ma uz svoj vek a narok na zasluzeny odpocinok 😉

bika
20. apr 2009

vďaka žienky za reakcie...
kikina666, prečítam si aj tú tému sanatorium helios...

monkap - máš pravdu o tom zaslúženom odpočinku - samozrejme nie som proti, ale som očakávala aspoň 1-2 vety, že budem pacientkou niekoho iného... išlo mi o princíp...
chystáš sa rodiť v ZA alebo niekde inde?

dnes som sa dozvedela, že v posledný mesiac pred pôrodom sa chodieva na kontroly 1x týždenne, takže je to prinajmenšom divné, že ma objednal až o 2 týždne, no ale pôjdem aspoň tento týždeň na monitor, nech bábenko popočúvajú, či je všekto ok.

kikina666
20. apr 2009

bika nemas za co .... ale v heliose vsetky baby na neho nadavali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre