Poznáte dobrého gynekológa v Žiline?

grandy
2. mar 2007

Mile Žilinčanky,
viete o nejakom dobrom gynekológovi v meste? Ak máte o niekom dobré referencie,príp. vlastné skúsenosti, budem rada ak sa s nimi podelíte.
😉

simrada
5. feb 2011

@dahra ano. u dr.paucina sa da objednat za polatok aj na sono s partnerom, kde ti vsetko dopodrobna povysvetluje a poukazuje. prednostne to robi pre svoje pacientky, al nemyslim si, ze by bol problem to urobit ak jed nie si u neho zaregistrovana. robi velmi podrobne sono babatka, a da sa doobjednat aj nahravka z vysetrenia na usb kluc. pristupom k tehotnym sa podoba na doktora babjaka, len ten je iba v nemocnici. obaja su velky odbornici.

dahra
6. feb 2011

@lusina
@simrada - dakujem za radu, zavolam mu 🙂

anmilka
15. feb 2011

Ahojte, zase položím v podstate tú istú otázku: aký gynekológ v ZA je dobrý a berie pacientky aj mimo svoj obvod. Na mimo obvod sa pýtam preto, že pri inom odbornom lekárovi /ortopéd/ som sa totižto stretla s tým, že ma síce bol ochotný vyšetriť, ale musela som si za každú návštevu platiť 12eur + poplatok podĺa výkonu.
Ja patrím a dlhé roky som chodila k Mudr. Pažickej v Belej. Bola som s ňou spokojná, nikdy som však nemala žiaden zdravotný problém. Skôr som k nej nechodievala, ako chodievala. resp. pravidelne len počas tehu. Belá je totižto pre mňa od ruky /opačný smer ako ZA/ a na sono - zase treba ísť do ZA na Bratislavskú /poobede/. Kto to pozná, vie, že pre koho je poliklinika od ruky a nemá možnosť sa doobeda zapísať, tak tam strávi nie jedno, ale minimálne dve popoludnia. A s výsledkom zase nazad do Belej, a zase čakať! To si teraz pri malom dieťati nemôžem dovoliť a nerada by som zanedbávala svoj zdravotný stav, resp. prevenciu.
Aké sa platia poplatky u žilinských gynekológoch, ako majú vybavenú ambulanciu? Kde nebudem musieť stráviť kopec času čakaním ?Vopred ďakujem za odpovede.

mima01
16. feb 2011

@anmilka ahoj. Podla mna mas najlepsiu volbu v ziline dr. Paucin, Hartel alebo Karisna. U tychto troch nic nepokazis, vsetci su velmi dobri. Ani u jedneho nemusis riesit obvod, ak beru este nove pacietky (co paucin berie urcite, u ostatnych neviem, kedze k nim nechodim), tak obvod nie je problem a nebudes platit ani ziadne poplatky za to, ak ta vysetri a podla obvodu k nemu nepatris. Oni su vsetko viacmenej sukromnici, takze im to je jedno. K paucinovi chodia baby z kysuce, cadce, varina, celej ziliny, atd. Myslim, ze u hartela je to to iste. U Paucina sa plati vstupna prehliadka, tusim ze teraz je to 35 eur, u Hartela a Karisnej neviem. Potom uz nic neplatis, jedine ak by si chcela tu novu lepsiu cytologiu, tu poistovna nepreplaca celu, tam sa doplaca, ale inak neviem o nicom, co by bolo spoplatnene. Sono neviem ci sa plati, ale asi nie, pokial je to v ramci preventivnej prehliadky. O Paucinovi a Hartelovi je tu toho popisane dost, pozri par stranok dozadu, chvalia si ich obidvoch. Ja som u Paucina spokojna, vyhovuje mi po vsetkych strankach, nemusim tam cakat, vzdy ma zoberie nacas, mozno par minut hore dole. Skvela sestricka, on je tiez velmi prijemny, ochotny, nemas pocit ze ho obtazujes otazkami, vsetko ti vysvetli. U Hartela asi to iste, mam par kamosiek, co k nemu chodia a su spokojne. Ale zda sa mi, ze u neho platia nejaky rocny poplatok, ale to si nie som ista, to by ti musel potrvrdit niekto kto k nemu chodi. Takze asi tak. Snad som troska pomohla. 😉

anmilka
16. feb 2011

@mima01 Ďakujem za odpoveď. Pomohla si mi zorientovaťsa - a vlastne aj rozhodnúť sa, /pôjdem k Paučinovi/. 🙂

mima01
16. feb 2011

@anmilka nemas za co 🙂 Tak vitaj medzi nami paucinovskymi...verim ze budes maximalne spokojna 🙂

algon
16. feb 2011

@mima01 Karisna je uplne super, dokonca na Vlcincoch robi aj jednodnovu operacku..aj od ostatnych ambulantnych lekarov objednava a robi tiez naviac aj urogynekologiu

ollski
16. feb 2011

Karisnu vrelo odporucam, som u nej rodila...bola velmi mila....uvazujem, ze k nej prestupim...

lienocka4
25. feb 2011

chodí niekto z vás ku MUDr. Kabzanovej? K nej som kedysi chodila no ale skoro žiadne zariadenie tam nemala 😒 a ta sestrička no hrôza... Mala som zapal, bolelo to a ona ma chcela objednať až o tri mesiace... Okamžite som chcela prestúpiť len ešte okolo toho robila veľké oplietačky a teraz som u Karisnej a tá je parádna 🙂

cherry1981
24. mar 2011

Prosim Vas ja sa Vas potrebujem opytat poradit ja som az z okolia PD a kedze u nas nieje ziadny poriadny gynekolog o com sa sa presvedcila od kedy mam gynekologicke problemy a nikto somnou nic nerobi a uz ma to nebavi menit si gynekologa tak som sa rozhodla pre sukromnika. Pre zilinu. Manzel mi tam pracuje tak nieje problem si prejst z PD do ZA. Aj ked to nebude nic moc ale radsej ako takto. Chcem sa ale poradit aby som uz nemusela stale menit a nieco zase zanedbat, ktory gynekolog je najlepsi a ci su tam viacery sukromny. Alebo iba pan doktor Hartel. Uz som mu volala zobere ma, ak budem chciet informacne som si zavolala, ale preistotu sa chcem poradit s niekym kto chodi k sukromnikovi a mal problemy a pomohol mu s problemom. Pretoze ozaj budem dochadzat nie par km tak nech mi aj pomozu. A maju ochotu hlave pomoct
Pripadne aj Dr Paucin aky je? Tiez je sukromnik? Prosim poradte mi

1mima
24. mar 2011

@cherry1981 Paucin, Karisna a Hartel asi top momentalne v Ziline, nepocula som na nich jedine krive slovo...neviem ako Paucin, ale Hartel ma tusim jednorazovy poplatok (ktory sa mne osobne zdal trosku vysoky). Ja chodim ku Karisnej a zatial som neplatila ani euro a fakt si ju neviem vynachvalit, pristup, odbornost, system objednavania...proste maximalna spokojnost

lorna
24. mar 2011

@grandy
Ahoj.. Ja som tam chodila k Mudr. Zacharovi, bola som veľmi spokojná, len sa tam vždy dlhšie čakalo.. 😉

mabumi
24. mar 2011

ahojte žilinčanky 🙂

@cherry1981 ja chodím k Hartelovi. prestúpila som k nemu od Lányho, ten nechcel veľmi riešiť moje problémy 😒 . u Hartela sa platí ročný poplatok 50 € - v tom máš zahrnuté všetky preventívne vyšetrenia. Keď máš problém, tak ho rieši veľmi intenzívne. keď vychádza kontrola na sviatok alebo víkend, tak on príde do ambulancie, len aby si nestratila zbytočne ďalší cyklus. Ja som napr. bola na kontrolu na troch kráľov. keď potrebuješ operáciu, operuje ťa on v dolnom kubíne, kde je úžasná starostlivosť, v nemocnici sa cítiš skoro lepšie ako doma 😉 . každý večer potom volal ako sa mám a vysvetlil mi, čo mi robil a aký bol nález... Doplácaš si za sono mimo preventívky, aj za tú operáciu som čosi platila. ale je to fakt nadštandard. nepoznám Karisnú ani Paučina, asi sú dobrí a ak sa u nich toľko neplatí, je to fajn. ale zase tu vidím, za čo doplácam a je to cítiť na všetkom 😉

cherry1981
24. mar 2011

@mabumi
@1mima Dakujem Vam obom

@mabumi Prosim ta, a u Hartela sa plati aj ked mi napriklad bude predpisovat lieky na upravu menstruacie? Alebo predpis antikoncepcie? Alebo pripadne predpis inych liekov?

mabumi
25. mar 2011

@cherry1981 nie, nie, to sa neplatí 😉 . ani normálne vyšetrenie mimo preventívok sa neplatí. iba ultrazvuk (sono). dokonca keď ideš po predpis a vieš aké lieky potrebuješ, tak ani nemusíš ísť k lekárovi. dá ti ho na počkanie sestrička.

soldi
25. mar 2011

ahojte, baby, ja som sa tiez rozhodovala medzi paucinom a hartelom, ale nakoniec som skoncila u Mitru v Bytci, ze predtym robil v zilinskej nemocnici a su kamarati s doktorom Babjakom.

zatial som teda maximalne spokojna, neplatim vobec nic a pri kazdej poradni mi robi 2D aj 4D sono 😵 zda sa mi velmi starostlivy, sestricka je mlada a moc sympaticka, vzdy sa spolu zasmejeme 🙂

adrika3544
26. mar 2011

Ja by som ti poradila aj DR. Kianičku...on pracoval aj v nemocke a mal aj na starosti ženy s rizik. tehotenstvom....teraz ma svoju ambulanciu...všetko tam má...a platíš len 2€ za objednanie....ja som odišla od Lániho...nechápem ako može niektorá napísať, že je dobrý gynekolog..... 😒

zabka60
5. máj 2011

ahojte dievcata a neviete nahodou,ci kijanicka berie k sebe este nejake pacientky?? 😲 a ma vsetko vybavenie??sono a folikulometria a vsetko,co je treba???dikeees

zabka60
30. máj 2011

@lienocka4 kabzanova???na tu by som sa radsej ani nevyjadrovala 😠 ja som ju mala cca 3-4 roky a hroooza,doteraz nemozem otehu,ideme do martina do iscaru,bola som aj na laparke,vsetko je v poriadku a ona nic,ani ju to nezaujimalo,odisla som minuly rok od nej a nasla si este horsieho v knm...takze hladam odbornika,co konecne nebude na nas kaslat a nie len brat za nas korunky a nic nerobit!!!!!

bubbble
6. jún 2011

ahojte, pridam sa k staznostiam na mudr kabzanovu... v utorok som u nej bola s tym, ze mam bolesti v pravom vajecniku pri styku.. nechcela ma poslat na sono ani nic, vraj naco... ked som nedala pokoj, tak navela navela mi teda dala nejaku tabletku, ze ak by sa mi tam nahodou zanieslo nieco z mykoz co mavam, a to sposobovalo bolest. nuz a v piatok vecer mi zacali silne bolesti brucha a v sobotu rano uz som bola hospitalizovana s prasknutou cystou a chceli ma operovat... ☹ takze tento tyzden k nej este idem na kontrolu po hospitalizacii a potom odchadzam...
vyhovovalo mi u nej to, ze vzdy cca polovicu pacientiek objednala a rano vylozila papier, na ktory sa mohli dopisat ostatne na ten den... je to pre mna urcite lepsie, ked mam problem a chcem ho riesit hned tak pridem rano a zapisem sa, nemusim cakat par mesiacov.
v nemocnici ma vysetroval dr ficek, sudek aj primar mraz - vsetci traja velmi fajn, ale myslim ze nerobia takto ambulantne. preto si vyberam z tej trojky, co ste tu spominali - hartel, paucin, karisna.. je fajn ze u karisnej sa nic neplati, ale neviete ci niektory z nich nema este taky system objednavania, ako kabzanova? neviem si predstavit s kazdym problemom cakat 2-3 mesiace.. ☹

a este jedna otazka na tie, ktore vedia - ked chcem odist k novemu gynekologovi, musim ist za tym starym sa nejako odhlasit, alebo staci ze pridem k novemu a on si uz od stareho vyziada tu moju dokumentaciu?
diky 🙂

sasena033
6. jún 2011

@bubbble takze ked odchadzas musis od stareho doniest novemu papier aon ta na zaklade toho odhlasi a sa ti kartu..no a ja mam Hartela a ked mam nejaaky problem objednam sa a bud mi povie aby som dosla poobede v ten den alebo na druhy............takze ked je problem urcite necakam tak dlho......

bubbble
6. jún 2011

@sasena033 jaj tak, tak to je super, dakujem... lebo ja este predtym ked som si hladala gynekologa som sla k jednej s akutnym problemom a ta ma chcela o nejaky mesiac objednat, ako... :-/
joj ale to ze musim doniest papier sa mi moc nepaci, nechce sa mi tam s nou moc natahovat.. ☹ najradsej by som uz na toto kontrolne vysetrenie isla k tomu novemu, ale to asi radsej nie, co.
a este jedna otazka - ked pojdem k tomu novemu, tak az vtedy, ked budem mat nejaky problem, alebo normalne sa tam mam prist nejako nahlasit uz teraz? neviem vobec ako to funguje, menim prvy krat 🙂

sasena033
6. jún 2011

@bubbble ja som lekara menila 2 krat....u hartela som viac ako 2 roky...kartu som doteraz mala u stareho...Hartel nepotrebuje staru kartu...aj ekd je dobre ze ju mas ak si mala nejaky problem..ja som k nemu prvy krat isla ze ma boli brucho a test mam pozitivny....tak skonstatoval ze som tehu a a dal lieky mala som zapal mechura 🙂 al eked tam dojdes opytas sa ci ta vezmu ..neviem ci uz to mas vybavene a ak ano a budu mat volne urobia ti vstupnu prehliadku a zaplatis 50€ na rok alebo ta objedna

1mima
8. jún 2011

@bubbble staci ked prides k novemu lekarovi, zaeviduje ta a da ti papier, kde ziada vydanie karty, ktory len prinesies sestricke a o viac sa nestaras. Karty si vymenia doktori medzi sebou, ten stary ma na to 7 dni.

smejka
8. jún 2011

dievcata neviete nahodou o tej novej gynekologickej amb na solinkach?
mala by tam byt doktorka...neviete aka je a ci ma i sono?
tiez rozmyslam nad zmenou

kwixinka
10. jún 2011

ahojte žienky, chcela by som vas poprosit, ak mate niektora skusenosti s dr. Kianičkom, aky je? dik

bubbble
11. jún 2011

@kwixinka ahoj, ja osobne nemam, ale kamaratka je tehotna a chodi k nemu a velmi si pochvaluje, vraj je super...

kwixinka
12. jún 2011

dakujeeem 🙂

tinka1987
12. jún 2011

@kwixinka ahoj, ja tiež chodím k dr. kianičkovi a je fakt super. Mala som vysoko rizikové tehotenstvo a staral sa o nás prvotridne. Nech ťa neodradí, je trochu tichý, musíš sa ho pýtať, ak chceš všetko vedieť 🙂

bambimama
11. júl 2011

@mima01 vidim, ze a Ty chodis k paucinovi. ja som tam registrovana len par dni, odisla som od Veseleho a zatial som velmi spokojna. na buduci tyzden idem k nemu na velke sono aj so mojim manzelom. tak sa tesime, lebo este ani nevieme pohlavie.... 🙂 a mame slubenu aj videonahravku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre