Poznáte dobrého pôrodníka v Trnave?

fifinka05
19. nov 2007

Ahojte mamicky ,tehulky ..som v 35 tyzdni a som sa rozhodla,ze budem rodit v Trnave ,bo to mam najblizsie ..ale chcela by som Vas poprosit ,ci mi viete odporucit nejakeho porodnika, ku komu ist ..Ja som chodila do ZM na kontroly ,ale sme sa prestahovali do Serede....vopred dakujem ..

kuriatko33
3. sep 2010

@zanetuska ja som mala tiez tu dvojicu pri cisárskom, hlavná a zaplatená bola štefaniková, ja som z jej prácou spokojná. ale kazdy doktor je v niecom lepsí, ja by som dečkova si k normálnemu porodu neprivolala, on je odborník na kliešte a stale to robý, otras.. ale co mam znamu sestričku, tak mi povedala, že lepšie kliešte ako ked mi bude skákat po brucu, ale musí to doktor vediet a že on to robý dobre

mamena
4. sep 2010

Ahojte baby! Pridám aj ja svoju skúsenosť. Rodila som pred 2 mesiacmi v TT. Pri pôrode mi bol dr.Dečkov. Tlačila som asi 15 minút, nevládala som malého vytlačiť, potom sa začal vo mne dusiť, začali sa mi po bruchu válať dve sestričky, nevládala som sa ani nadýchnuť, nieto ešte potlačiť, malý sa stále dusil, potom dr. povedal, aby mu doniesli kliešte a za pár sekúnd malého vytiahol. Vysvetlil mi nutnosť nástrihu pri ich použití, ale to mi v tej chvíli bolo jedno,hlavne som chcela už konečne počuť malého plakať! Ja viem, že slovo "kliešte" znie hrozne v spojitosti s malým babätkom,ale tie kliešte mi zachránili dieťa!! Keď si predstavím, že by ich doktor nepoužil, ja by som sa mala trápiť ďalej a malý by sa vo mne zadusil, alebo by ostal postihnutý z nedostatku kyslíka....Detská lekárka (meno si nepamätám), čo bola pri pôrode, mi potom povedala, že môžem byť vďačná Dečkovovi, lebo mi zachránil dieťa, a že by sa to mali naučiť požívať viacerí lekári. Ostatní lekári,keď ide do tuhého, si musia privolať Dečkova, aby prišiel urobiť kliešte a zachrániť situáciu, lebo oni to nevedia. Ale to už môže trvať minúty...Takže u mňa nabudúce určite dr. Dečkov...ak by sa pôrod zkomplikoval, budem mať istotu, že pri mne stojí odborník. A aj po ľudskej stránke bol super.

@pupavenka nechápem,prečo by chcel Tvoj gynekológ za tie kliešte Dečkovovi dolámať ruky?? Veď sama predsa píšeš, že Tvoj malý je v poriadku - vďaka kliešťam.

vedvies
4. sep 2010

ja som tiez tlacila 15 min a nemohla som malú vytlačit. 2 sestricky sa mi valali po bruchu a odznievali aj kontrakcie. Schylovalo sa ku kliestom, ale potom zavolali Dr. Čecha - ten mi prehmatal brucho a zatlacil jednou rukou a pomohol mojej princeznicke na svet ... z nedostatku kyslika som si vsetko uvedomila neskor, klieste nas len tak lizli ... keby mali pouzit klieste na zachranu mojho dietata, tak nech konaju - aj za cenu ukrutnej bolesti. Neskor mi dokina povedala, ze som tlacila dobre, ale malá bola lakťom nakliesnena v mojej lonovej kosti a preto to neslo. Isla ako superman, s rukou natiahnutou dopredu 🙂

vedvies
4. sep 2010

@tinkerbell pred 3 rokmi nas rodila dokina Kovačičova alebo Kovačovicová /nepamatam si presne/ , mala sluzbu - takze som ju nemala vybavenu ... ale bola uzasna. Je to velmi mlada a pekna blondynka /teraz je asi na materskej/. Napriek komplikaciam zostala pokojna, povzbudzovala ma a pocas hospitalizacie sa chodila na mna pozerat a pred prepustenim ma komplet skontrolovala aj sono urobila. Proste bola prijemna ... Po niekolkych mesiacoch som jej na oddelenie doniesla fotku, ako drzi moje zlatinko 3sek po tom, co som ju vytlacila. Vsetko si pamatala.
Dr. Čech bol perfektny, profesionalny a urcite vela urobili skusenosti. Nebyt jeho, ani nechcem pomysliet na to, co sa mohlo stat. Chodila som k nemu mesiac aj do poradne a bol v pohode.
Na Dr. Stefanikovu mam svoj nazor... moze byt odbornicka ako slak-to jej neberiem, ale ... zazila som ju v tazkych chvilach na pohotovosti, ked som krvacala a myslim si, ze privitat pacientku, ktora krvaca v 3. mesiaci tehu slovami plnymi pohrdania: Co uz placete!? ..... ano nemohla vediet, ze uz jedno take neuspesne tehu som mala za sebou a pochopitelne som plakala a bala som sa, ale mohla byt ludskejsia. Az ked si precitala, ze som predtym potratila, tak zacala byt mila - trochu neskoro - cely dojem bol v prdeli.
Potom som prisla do styku s Dr. Hlavkom /mlady, vysoky v okuliaroch - ktosi sa tu na neho pytal/. Neviem aky je porodnik, ale hospitalizoval ma na rizikovom a kazdy den sa chodil pytat, ako sa mam. Ked som v juli porodila Ninku, prisiel sa pozriet na mna, lebo si ma pamatal z decembra ked ma hospitalizoval s krvacanim. Takze ludsky vyborne.
Sestricky na sestonedeli su uzasne, musite sa babenky pytat na vsetko. Ked budete mile a zoberiete si ich rady k srdcu a oni vidia spatnu vazbu, tak su velmi ochotne a ustretove. Nemozem ani na jednu povedat zle. Bolo to uz pred 3 rokmi, ale ak sa podari druhe babo, budem tiez rodit v tt. Aby som znizila riziko, zrejme si tentokrat nejakeho dokiho "objednam" 🙂

vedvies
4. sep 2010

@memory ten doki sa volal zrejme Hlávek, nie?

tinkerbell
5. sep 2010

@vedvies s Dr. Stefanikovou mam tiez podobnu skusenost - asi bola vycerpana a tiez povedala jednej pacientke dost neprijemnu poznamku, ale inak ako odbornicka sa mi zda fajn
Dr. Hlavek - som bola u neho na poradni a musim povedat, ze je mily a vzdy taky pokojny. A este Dr. Havlikova - ta sa mi tiez zda byt velmi sympaticka. Ostatnych lekarov z nemocnice zatial nepoznam.

@mamena Ja si hovorim, ze komplikacie mozu nastat pri kazdom porode a my cakame od tych lekarov "zazraky" a ak to nedopadne tak, ako by sme chceli, potom mame tendenciu ich obvinovat. Ale radsej nastrih az po usi a klieste, nez mrtve babatko - rany na dusi sa hoja ovela horsie nez tie fyzicke.

memory
5. sep 2010

@vedvies ano už viem,inak dakujem

tinkerbell
6. sep 2010

@vedvies a pomahaju sestricky na sestonedeli aj s dojcenim? Ja sa bojim, ci to vsetko budem vediet robit spravne 😖

vedvies
10. sep 2010

@tinkerbell, mne pomohli velmi. Dokonca som zostala v nemocke este o jeden den dlhsie, kvoli dojceniu. Mala som vtiahnutu bradavku a mala sa nevedela prisat. Dost to bolelo. Opytala som sa sestricky ci sa moze pozerat, ci nerobim nejaku chybu a ona, ze nech ju zavolam, ked bude papkat. Ked videla, ze mam tento problem, tak mi tak strasne stlacila bradavku a "rozšulala ju", ze sa vytiahla a ninka sa krasne prisala. Videla som vsetkych svatych, bolest to bola ukrutna, ale bola som jej vdacna, ze mala tu drzost a vedela co pomoze. Odvtedy sa nam darilo fajn. Ninka bola vzdy za minutku napapkana 🙂 . Ked som bola potom uz doma a mala som nejaky problem s dojcenim, tak som im zavolala na oddelenie a oni mi poradili. Tusim to bolo kvoli umelemu mliecku. Bola to moja prva laktacna kriza a radili mi, aby som umele nedavala, ze kriza je prirodzena a cim viac bude mala sat, tym viac mliecka sa mi bude tvorit. Tak sa aj stalo. Dojcila som plne 6 mesiacov a potom mi uz mliecko pomaly odchadzalo - ale ja som bola chora a nevedela som o tom. Ked mala Ninka 5,5 mesiaca, tak mi diagnostikovali strumu - nefungovala mi stitna zlaza. Neboj, zvladnes to - je to prirodzene a hlavne si to uzivaj - je to najuzasnejsi pocit na svete 😵 .

siara
18. sep 2010

ahojte vsetci....ja som rodila dna 7.sept.svoje 4dieta a mozem potvrdit bol to moj najlepsi porod vdaka doktorovi ktoreho som si zazmluvnila a je to doktor Deckov...musim uznat je to pan doktor predchadzajuce 3por.som trpela dobrych 8-9hod a teraz za dve apol hod bolo po vsetkom .....ak mozem tak vrele ho odporucam vobec nelutujem tie peniaze ta starostlivost stala zato...predtym som dala ovela viac a trpela som preukrutne...ozaj baby..zeny...doktor Deckov ma otvorenu svoju ordinaciu na poliklinike tak ak mate zaujem zvolte si ho ako svojho gynekologa...ja sa urcite prehlasim k nemu....

siara
18. sep 2010

ozaj a mam konecne syna 3,82kg a 51cm ....predchadzajuce mam 3 baby........

tinkerbell
28. sep 2010

@siara myslis, ze za ten rychly porod moze naozaj Dr. Deckov???? Ja som mala tiez rychly porod a nikoho som nemala zazmluvneneho 🙂

siara
22. okt 2010

no urcite mal velky podiel natom on pretoze predchadzajuce porody som mala tiez doktora...nebudem menovat...zaplatilo sa mu riadne a trpela som 8hodin keby uz sestricka mu nieco nepovedala tak on si kludne cital noviny...ale musim uznat Deckov ma aj pristup super aj vie komunikovat.......urcite by som ho odporucila...vlastne aj som kamoskam hned oznamila ze ma otvorenu ordinaciu tak tam prestupuju...

trnavak
6. nov 2010

ahojte dievcata. nie je zvykom, aby tu aj muz vyjadroval svoje nazory, ale neda mi inak. pisete, aky je MUDr. Deckov prijemny pocas porodu a odbornik. Vdaka nemu sme my ale v stredu tento tyzden prisli o babatka - dvojicky. prave pocuvam plac svojej manzelky, ktora "vdaka" MUDr. Deckovovi prisla v 18. tyzdni o nase krasne dvojicky. mal to byt chlapec a dievcatko. manzelka place uz 3. den, je to pre nu aj nas vsetkych velka rana, ktora sa neda len tak zahojit. MUDr. Deckov jej minuly tyzden po kontrole povedal, ze ma roztiahnuty krcok maternice a "radsej pre istotu" by ho bolo treba zasit. toto bolo 28. 10. minuly tyzden. namiesto toho, aby ju hned poslal do nemocnice a zasil, ju pustil domov s tym, ze ma ist tento tyzden v stredu na konzilium, ktore to ma potvrdit alebo vyvratit. manzelka dostala v stredu rano kontrakcie, o 13-tej ju uz hospitalizovali s tym, ze 1 babatko je uz v posve a vidia to "velmi zle". tato sprava bola pre nas ako bodnutie nozom do srdca. o 17 tej mi volala placuca manzelka, ze ju vezu na potrat. teraz, 3 dni po tom sme ako bez duse, manzelka nevie, co bude robit. Dvaja lekari po potrate nezavazne potvrdili, ze jej doktor ju mal davno zasit podla vysledkov na prehliadke. MUDr. Deckov jej aj v ambulancii na poradni povedal, ze je obezna, caka dvojicky a nebude to prechadzka ruzovou zahradou. Pristup profika ako hrom!!! Vsetci nemozu byt ale modely a modelky. Evidentne svoju pracu nezvladol, moze sa hanbit. Jedine, co by som mu doprial je, aby prezival to, co prezivame teraz my. Takze ak mozte, ruky od neho prec!!!!!!!!!!!!!!

siara
17. nov 2010

kazdy ma urcitu skudenost na vas email mozem jedine odpovedat ze mi je to moc luto...... ☹

marcelkatt
18. nov 2010

Tiež si myslím, že záleží od skúseností s lekárom a podľa toho každý napíše a reaguje, čo je logické. Ja som bola napríklad maximálne spokojná s pôrodnicou v Handlovej, no sú také mamičky, ktoré nie a tak isto to je aj s lekármi si myslím.
Napríklad nedám dopustiť na môjho gynekológa MUDr Ilavského a tiež poznám mamičky, ktoré od nerho išli preč. Každého vec a názor samozrejme. Teraz mám odporúčanie na pôrodníka MUDr Dečkov, taK idem. Uvidíme, čo ma čaká....
@trnavak je mi to úprimne moooc ľúto čo ste si zažili ☹ a želám veľa síl a trpezlivosti manželke i vám. Drže sa, viem, že to je riadna rana a bolesť.

biankam16
27. jan 2011

Neodporucam, velmi zle dopadnete

sjuzi
28. jan 2011

@biankam16 koho neodporúčaš a prečo? 😕

biankam16
30. jan 2011

Doktora Deckova a vlastne celu porodnicu v Trnave. Zda sa, ze pripuda viac mrtvych mamiciek ako babatiek☹

maca_p
30. jan 2011

@biankam16 napis nam viac, takto si nevieme o co ide.

maca_p
30. jan 2011

predstavit som zabudla napisat

sjuzi
31. jan 2011

@biankam16 prepáč, ale z toho mi nič nie je jasné... keď už píšeš takýto názor, tak to aspoň rozveď o čo ide. V správach ani v novinách som v poslednej dobe nezanamenala žiadne úmrtie pri pôrode v TT nemocnici. 😕 🙄

A je tu veľa mamičiek, ktoré porodili, boli spokojné, alebo ktoré sa tam len chystajú, takže takéto ničnehovoriace vyjadrenia ja beriem s rezervou... 😠

mamazuzu
31. jan 2011

@biankam16 ja som takisto proti Deckovovi!

luciana157
31. jan 2011

kazdy mame nejaky nazor a nejaku skusenost. mne robil deckov cisarsky a bola som stastna, ze tam bol prave on, lebo iny doktor by ma asi nechal trapit sa bez jedla a vody dalsich 20 hodin. bol mily, srandista, bavil sa so mnou aj pocas porodu a po porode mi podal ruku a zablahozelal k babatku uz ako novej mamine, bolo to mile od neho. aj zvazujem ci k nemu nezacnem chodit, lebo moj gynekolog je hrozny.

sonatt
31. jan 2011

Poznala som jednu super babu. Mala doma 4 ročného synčeka a tešili sa na ďalšie dieťa. Bohužiaľ v treťom mesiaci tehotenstva o bábätko prišla. Išla do nemocnice, bola úplne zdravá a ráno sme sa dozvedeli, že zomrela. Ako je to možné? pýtali sme sa všetci. Neviem, či mala biankam16 na mysli práve toto. Stalo sa to asi dva týždne dozadu. Aj keď jej to už život nevráti, rada by som poznala pravdu, čo sa skutočne stalo. No to sa asi nikdy nedozviem.

Sjuzi, nebolo to síce pri pôrode, ale stalo sa to v trnavskej nemocnici. A že to nebolo v médiách sa nečuduj. Nemocnica sa tým chváliť nebude a príbuzní majú iné starosti.

Ja osobne mám s trnavskou pôrodnicou a lekármi pozitívne skúsenosti, ale po tom, čo sa tam prihodilo by som určité obavy mala.

luciana157
31. jan 2011

no ja mam zlu skusenost s trnavskou porodnicou aj s takmer celym personalom, ale doktor deckov sa mi pozdaval. ale rodit tam druhy krat asi nebduem chciet kvoli pristupu personalu.

caseyllu
31. jan 2011

ja som vlastne už rozhodnutá a doktora mám tiež zazmluveneho len mi skrátka nedalo sem napísat ...25.3 sa mi ma narodit moja princeznička Emma môj gynekolog je dečkov a toho mám tiež zazmluveneho..som s ním stopercentne spokojnás prístupom lekára ajj človeka....už od začiatku to bolo somnou komplikovane, pretože čakám svoje druhe dieta a nazvat to zázrakom je málo....začiatkom marca ked som žila a pracovala v čechách som sa dozvedela že budem mat mimčo ...všetko bolo bezproblémové chodila som k najlepšiemu lekárovi v prahe ....pochodlia všetky možne vyšetrenia až jedneho krásneho dna som prišla na kontrolu a doktor povedal ,že bohužial je mi lúto !! ....žiadne vysvetlenia čo sa stalo nič...celý svet sa mi zhrútil....asi 3 mesiace nato som sa sa rozišla s priatelom a vratila spet domov na svk...ku gynek. som nechcela ani páchnut nedokázala som si predstavit tam len vstupit ...avšak nakratko nato som navštívila dečkova len preventívne a či je všetko ok .... a on mi po ultrazvuku oznámil gratulujem ste v 16 týždni ja oči jak puk ..od šoku som nevydala ani hláska ... nechápala som a on tiež nie...zakaždým ked prídem na poradnu tak sa namna usmeje a povie ahaa moja záhada :-P chcela by som tím povedat ,že aj ked to bolí niektoré veci asi nezmeníme....mala som najlepšiu starostlivost ..žiadny stres...jednali somnou ako v bavlnke a predsalen sa stalo čo sa stalo...dečkova uprednostujem pretože mi vždy všetko vysvetlí a kolkokrát ma na niečo upozorní...a sqamozrejme kedykolvek mám z niečoho strach tak volám...každý sa ale musí rozhodnut sam ja som sa rozhodla takže vám želám akokolvek sa rozhodnete nech si za tím stojíte .

biankam16
31. jan 2011

@luciana157 Tak super, asi si mu bola sympaticka, alebo este nieco mu bolo sympaticke...☹

biankam16
31. jan 2011

@sonatt Kocka mala emboliu, niekedy sa to stava, bohuzial.Ale smrti sa dalo predist, bohuzial tak sa nestalo a o tom to je ...benevolencia, podcenovanie priznakov. nevsimavost lekarov...aj moja kamaratka na to doplatila a je do konca zivota nestastna☹. Prave sluzil Piovarci a bol ozraty na mol, uz spominany lekar nemal zaujem pomoct...☹ A takych pripadov je v TT bohuzial vela, len sa o tom nehovori.

biankam16
31. jan 2011

@caseyllu Aso patris do jeho sukromnej ambulancie, tak samozrejme, ze je mily....O tom to je. Zelam Ti vela stastia. Dufam, ze sa nesklames, ale ja poznam vela pripadov , co s nim neboli spokojne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre