Poznáte Dr. Krausa z Košíc?

lenisko1
11. jún 2009

Baby chodi niekto ku Dr. Krausovi??????

lenisko1
autor
11. jún 2009

Nenájde sa tu žiadna snažilka z KE. Nikto tu nenavštevuje antisterilnu poradnu??

dafy
11. jún 2009

lenisko moja sestra tam chodila.ja chodim do SPLNU k Hredzakovi.a kvoli comu k nemu chodis??

lenisko1
autor
11. jún 2009

ahoj dafy

no ja mam pco syndrom. Nemám ovuláciu tak preto tam chodim a ty? aky mas ty problem? to je v ke ten SPLN

lenisko1
autor
11. jún 2009

a pomohol jej?

dafy
11. jún 2009

asi pomohol ani neviem ci to bola jeho zasluha teraz uz ma 4mes.bábo.ona mala problem tiez z ovulkou a hormony mala rozhadzane ako na smetisku.

ja chodim do KE vola sa ro SPLN na IVF

anjelinka
11. jún 2009

dafy, a pomohol sestre?

anjelinka
11. jún 2009

aha, vyssie si odpovedala 😉 ,dik

dafy
11. jún 2009

ja mam nepriechodne vajcovody a nedozrieva mi vajicko takze inu moznost nemam ako podstupit IVF

lenisko1
autor
11. jún 2009

No super na buduci týžden idem aj ja na vysetrenie či mam preichodne vajcovody bojim sa ale ved ževraj sa to da operativne urobit.

NO mne dozrie vajicko len nepukne ... mám tiež problem z hormonamy..No ked budu priechodne tak mi da na to tabletky... Držim ti palce aby ti to vyslo...

a ako si vlastne na tom daleko s IVF?

dafy
11. jún 2009

IVF nevyslo a dnes som bola na krv lebo mi davali este zmrazene embrya co mi ostali ale urcite to nevyslo lebo test som mala neg ☹

mne spravili prefuk a nič 😒

dafy
11. jún 2009

sestra k nemu chodila vyse dvoch rokov pokial otehotnela stale jej daval tabletky a vravel no teraz mozte sa pokusat teraz to urcite vyjde a stale nic nebolo.
a teraz otehotnela tak ze 7tyzdnov nesla k DR.lebo ona to blizko nema a robota jej to nedovolila a ked uz isla po 7tyzdnoch k Dr tak uz bola tehula 😎

lenisko1
autor
11. jún 2009

NO tak to si ma velmi nepotesila ☹
ja dufam že ked mi da tabletky tak sa mi podari ......
a ona mala aky problem?? lebo ja mam vysoky prolaktin a ten mi brani v ovulacii

no to je mi luto že ti to nevyslo.. ale idete skusat este nie???

dafy
11. jún 2009

presne ti to neviem povedat len to ze s ovulkou mala problem

ja by som aj sla este mam narok na jedno IVF ale poistovne robia problemy takze tento rok asi nic s toho tak som nestastna .maju limit poistovne ze rocne moze Dr.oplodnit 2O žien a to je velmi malo ☹ .

ale ked ty budes mat nepriechodne vajcovody tak Kraus ta dalej asi nebude liecit lebo ked dobre viem on sa nevenuje umelemu oplodneniu.dufam ale ze to nebude tvoj pripad.
aj ked je pravda ze taketo zeny ako napr moja sestra ze vajcovody ma v poriadku sa omnoho dlhsie liecia ako tie co nemaju lebo pri takych pripadoch ina sanca nie je ako IVF a to ide ako na páse.

lenisko1
autor
11. jún 2009

No tak to neviem či sa zaobera IVF , ale ked nebudem mat priechodne tak sa to da laparoskopiou odstranit poklial viem..

lenisko1
autor
11. jún 2009

a to je dost blbe ked len 20 žien na rok.... :( dufam že to fakt nebudem potrebovat...

a to vlastne kolko stoji??? je to aj dost drahe nie?

dahra
11. jún 2009

Ahojte,
moja sestra si ho chvali. Je starostlivy a snazi sa pristupovat ludsky. V aprili ju operoval 2hod.15 min, aby jej telo zbavil dvoch velkych cyst na oboch vajecnikoch. Vypalil jej loziska endometriozy na crevach a mechure. Zachranil jej vsetko potrebne, aby mohla mat v bud. deti, hoci jej diagnostikoval endometriozu. Mne lekari odstranili vajecnik, hoci som nemala ani spolovice take problemy ako ona. 😒Tiez sa chystam za nim po radu kvoli endo, hoci byvam v inej casti SR. Viem, ze ma poradnu pre neplodne pary. Ked sestra doberie polrocnu liečbu endo, bude ju navstevovat.

lenisko1
autor
11. jún 2009

ahoj dahra
dakujem dala si mi nieco pozitivne

ja ku nemu chodim od marca tusim zatial chodim na rôzne vysetrenia aby vsetko vylučil...
No čaka ma posledne dufam, priechodnost ak bude dobra tak mi nasadi lieky a už iba snažilkovat. Manžel ma speriogram v poriadku až veeeelmi tak dufam že ked budu tabletky tak sa hned podari otehnotniet

dafy
11. jún 2009

moja sestra si ho tiez chvalila ona k inemu ani nechcela ist aj ked som ju prehovarala nech ide inde ked uz tam chodila vyse dvoch rokov.

neviem ci sa to da laparoskopicky mne to nenavrhli tak asi sa neda mne spravil iba prefuk 😕

dafy
11. jún 2009

a IVF stoji asi 1000eur 😠

dafy
11. jún 2009

lenisko to by ma zaujimalo zisti to prosim ta fakt sa daju zrasty vo vajcovodoch zničit??myslis ze by mi to nenavrhol DR.?

lenisko1
autor
11. jún 2009

no neviem ani ja na 100percent len co som citala tak ked mas nepriechodne tak to robia operativne a vola sa to laparoskopia skus sa na nete pozriet... ja to verim že sa to musi dat ved aj doba postupila..
a viem že kamoska mala tiež nepriechodne a bola na laparoskopiii a teraz už ma babo

lenisko1
autor
11. jún 2009

a to čo chodis do toho centra tak tam si isla sama či ta poslal lekar? a ako to tam vlastne fuguje?? to si za vsetko platis?

dahra
11. jún 2009

Dafy,
poistovna na IVF prispieva, takze si to nemusi zena vzdy vsetko platit.

dafy
11. jún 2009

dahra ta suma je uz po preplateni taka viem to ved som bola uz na druhom IVF.

dafy
11. jún 2009

lenisko zial niesom tehu uz mam vysledky ☹ ☹

nejaku sumu ti preplati poistovna ostatne platis ty.

jedine ze by si isla ku štatnej lekarke ale je lepsie ist k odbornikom ktory maju aku taku uspesnost.

u statnej platis iba za lieky a to je cca 500 eur

dahra
12. jún 2009

Ok, Dafy,
ja len kvoli tomu, aby sa ludia nedesili, ze to vsetko clovek plati sam 😒

lenisko1
autor
12. jún 2009

Noje to dost ale ked chces tak vtedy da clovek vsetko aby sa podarilo

a ty dahra aky mas ty problem?? čo je to endometrioza???

lenisko1
autor
12. jún 2009

ako dlho sa pokusate o babo?

dahra
12. jún 2009

Lenisko,
moj manzel ma teratozoospermie a mne kvoli endometrioze vybrali cely vajecnik zaciatkom roka. Mam 31 rokov a snazime sa 2 roky.
Endometrioza to je choroba, kde pocas menstruacie endometrium=sliznica maternice sa nedostava von z tela, ale usadza sa v brusnej dutine. Mestruacia by to mala vsetko vyplavit von, ale zial u endometriciek nie. Najcastejsie sa to hromadi na vajecnikoch, moze to postihnut aj creva a mechur. Tuto chorobu pred dvomi mesiacmi diagnostikovali aj mojej sestre. Dedicnost v tom zohrava ulohu. Mame tu temu endometrioza a zial, skoro kazdy tyzden tam pribuda nova babulka, co jej to diagnostikuju. Da sa to diagnostikovat len po operacii. Symptomy su bolest pri mrche, niekedy pri pohlavnom styku, silne krvacanie. Ja som vsak ziadne vyrazne nemala a predsa som mala 8cm cystu. Moja sestra vsak roky mala ukrutne bolesti, ktore sa sem-tam nepravidelne objavovali. 2 roky chodila na gastroenterologiu, ale nic jej tam nenasli. Myslela si, ze to ma problemy s crevami a ona mala endo. To mi doslo, ked mne v januari diagnostikovali a ja som sa docitala, co to vlastne je. Vyhnala som sestru, aby sa pytala na sono a hned jej nasli cystiska na kazdom vajecniku.

lenisko1
autor
12. jún 2009

Ty vole... tak to vam fakt nezavidim... a velmi silno držim prsteky aj tvojej sestre. Takže este aj tvoj manžel ma proble.. A to som si myslela že ja som na tom najhori

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre