Poznáte gynekologičku MUDr. Sládičekovú?

hanam
9. apr 2009

Ahojte nechodite niektora k Dr. Sladicekovej, ordinuje v Petrzalke? Ja som u nej bola len na 4D a celkom sa mi pozdava, je velmi mila a privetiva. Chcela by som totiz zmenit svojho lekara a tak by som potrebovala na nu nejake referencie. Dakujem.

greenline
15. dec 2013

Tiež som od Dr. Sládičekovej odišla po skúsenostiach počas druhého tehotenstva. Keď som sa ohradila, že k dr Slezákovi na UZV za 30 eur nepôjdem (veď morfologický uzv mi robila ona a hradí ho poisťovňa) tak ju to evidentne nahnevalo.
celkovo si myslím, že možno s ňou nie je problém, ak človek nič nechce od nej alebo pani dr. "poslúchne" na slovo. keď si ale dovolí žena niečo namietnuť, príp. neísť na uzv k dr Slezákovi, tak pani doktorka je veľmi nepríjemná a nevie to prekúsnuť 😖 na mňa si dovolila zvýšiť hlas a to som s ňou jednala slušne...
mimochodom myslím si, že s tým dr. slezákom to nie je celkom kóšer..môj názor

zdenulkam
16. dec 2013

@bosoriak v procare si nic nedoplacala...len si zaplatila 200 eur ?

bosoriak
16. dec 2013

@zdenulkam Ano.

bosoriak
16. dec 2013

@zdenulkam Ale pokial viem, tak ten 4D ultrazvuk sa plati, ale to vsade. Este som tam nebola ako tehotna, ale vsade maju rovnaky cennik a este som tam nikdy za nic nedoplacala navyse.

stastenka42
16. dec 2013

@bosoriak ja mam tiež zaplateny poplatok u Sladicekovej 150eur,a nedoplacala som zatial za nic...robila mi aj fotky na 4D a neplatila som ani cent,dostala som aj ten reklamny tehubalicek pre miminecko aj pre mna..nemam take skusenosti s Dr ako pisete a to som u nej tri roky...procare je fajn pokial vyuzivas viacerych lekarov a mas zdravotne problemy..ale napr. ja by som to za tie peniaze nevyuzila..k lekarovi chodim nastastie len na preventivky...

bosoriak
16. dec 2013

@stastenka42 To je v poriadku, ja nikoho nepresviedcam, len pisem o svojich skusenostiach. Mne ten procare vyhovuje aj kvoli tomu, ze tam su vsetci odbornici naraz a ked ma lekar posle na nejake vysetrenie, tak ho mam v ramci poplatku a bez problemu. Napr. morfologicky ultrazvuk pokial viem robi MUDr. Sladicekova a posiela pacientky aj k MUDr. Slezakovi. Tam som platila dalsich 15 eur a opat som hodinu cakala v cakarni. Prip. v ramci preventivky urobit sono prsnikov tiez nerobi ona. To je dalsia komplikacia a dalsie naklady.
Ale opat, ak si spokojna, tak nie je o com 🙂

sammy
16. dec 2013

@greenline
@bosoriak
Ja som tiez povedala, ze k Slezakovi nejdem a v pohode, vobec to nekomentovala, ani nebola nahnevana. Chodila som tam cele druhe tehotenstvo - mala som zaplateny poplatok a cele tretie tehotenstvo - vtedy som ho nemala zaplateny. Rozdiel bol v tom, ze som si platila zakazdym za objednanie a nemala som vzdy uzv, iba tie 3 razy ako je to povinne. Ale inak vobec nebol problem, ze by mi nieco vnucovala alebo co. Na uzv prsnikov ma poslala do Kocha, no sla som na Sustekovu, lebo to mam blizsie a spravili mi to tam zadarmo a tiez na to nic nepovedala.
Jedine co ma stve je to dlhe cakanie, aj ked je clovek objednany. A vraj ma dlhu objednavaciu dobu, tak ked je nejaky problem, vtedy je to asi na skodu.

stastenka42
16. dec 2013

@bosoriak ja nehovorim ze presviedcas,ja len ze zaplatim ale napr. sono prsnikov mas raz rocne a 10eur..napr. a necakala som lebo som bola na presnu hodinu..ja len ze ak vyuzijes tych lekarov tak ok,hoci by bolo lepsie keby ich clovek nepotreboval,nie? Mam znameho ktory je srdciar a bol niekolko rokov v Procare,pokial platil poplatok tak vsetko ok..teraz je vo financnej tiesni,nema zaplateny poplatok na dalsi rok a nechcu mu predpisat ani lieky na srdce....cize to je vsade,ak platis si vitana lebo su to peniaze navyse,ak neplatis nie si zaujimava...to vzdy tak bolo aj bude....

sylvia20
2. máj 2014

Ja som bola u dr. Sladicekovej na 3D ultrazvuk, prvy krat babo nespolupracovalo, tak mi dala nahradny termin, isla som k nej o tyzden, babatko bolo uz otocene tvarickou, dokopy som bola na ultrazvuku cca 7 minut , okrem toho som si pre DVD musela prist na druhy den, co ma dost zarazilo, lebo bezne vam lho daju hned a navyse som bola velmi sklamana, lebo cele DVD trvalo 2minuty a 15 sekund. Asi by som sa hanbila za takyto cas od niekoho vypytat 50 eur !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ked som citala, ako u niektorych dr. robia 3D ultrazvuk aj 40 minut, je to hrozne, ako to odflakla. Bola som aj pri prvom dietati na 3D-cku, zaznam trval cca 18 minut a uplne iny pristup.
A ani mi nezistila pohlavie dietata, co pri 3D je vacsinou samozrejmostou. A podotykam , ze som tam bola po znamosti, tak to uz je fakt co povedat, ze si nedal zalezat.

sylvia20
2. máj 2014

@alenaxxx presne toto povedala aj mne, ze som jej 42. pacientka !!!! nech si ich tolko neobjednava, ked nema
na nas energiu

rainee
2. máj 2014

@sylvia20 vidim ze sa u nej vobec nic nezmenilo, referencie ma stale horsie, som fakt rada ze k nej uz nechodim. dr. by asi konecne mala trosku prehodnotit (nielen) time management 😉

sylvia20
2. máj 2014

@rainee ano, mam pocit, ze nevie povedat "nie" ziadnej pacientke, ale potom je to kvantita na ukor kvality

strihalka
2. máj 2014

ufff ufff jeste ze uz ani ja u ni nejsem 😀

elanor1
1. dec 2014

Caute, citam, ze niektore ste uvazovali, ci zaplatit ten rocny poplatok 250 eur alebo nie. Ako ste sa nakoniec rozhodli?
Zaujimalo by ma, ci sa to fakt oplati a ak by som platila pri kazdej navsteve, kolko to vyjde. Som v 16tt a v stredu k nej idem na vysetrenie a asi sa tiez budem musiet rozhodnut co a ako. Tych 10 Eur za objednanie na termin nie je nic nove, mnohi doktori to maju. Predpokladam, ze tam pojdem asi 9x este co je 90 Eur ale netusim kolko budu stat vsetky vysetrenia (kedze niektore hradi poistovna). A ak sa zaplati tych 250 ci je to zaruka, ze uz nic viac nemusim platit a ci ten poplatok plati len do konca tehotenstva alebo rok.

handprints
1. dec 2014

Ja som bola velmi spokojna dokial som neotehotnela. Najprv bola nastvana ze som si kupila obyc kyselinu list a nie femibion, ktoremu robi reklamu.potom som odmietla ist na ten drahy ultrazvuk jej kolegu a zas bollo zle.nakoniec ma v 30 tt poslala do rizikovej ambulancie ako epilepticku- co sa vobec nerobi len ma chcela mat z krku aby keby daco to nebolo na nu. V rizikovej amb mi povedali ze tam ma nevrzmu lebo ze epi nie je rizikove tehotenstvo, len oporod sa jedna. Ked som jej to hovorila tak ze ona to uz uzavrela. Do 36 tt ma nikto nevysetril.dlzi mi este dve vysetrenia. Zahadne dlho som sa jej po porode nevedela dovolat.az potmm zrazu z ineho cisla.a ze ona teraz nemoze.ze sak poporodne vysetrenie moze byt aj dva tri mesiace po porode. Tak som tm uz napalena nesla.v dubravke je super ambulancia dr karkalika ktoi robia tehu za 50 eur..ak ma clooverk zaujem len o tie zall vysetrenia

handprints
1. dec 2014

Ona nema rocny popl 250 je cisto tehotenstvo

stastenka42
1. dec 2014

@elanor1 ahoj, ja k nej chodim uz 5rokov a som spokojna. ..medzi tym som aj otehotnela, aj porodila a vsetko ok...rocny poplatok stoji 150 eur, ale to si davaju zeny ak maju nejaky problem aby tie peniaze vyuzili, ak nemas tak ho neplatis lebo je to zbytocne. ..ide hlavne o utz lebo ten stoji cca 20 eur, plus obj na hodinu a pod. ..ak mas len raz rocne preventivku tak samozrejme poplatok nevyuzijes. ...co sa tyka tehupoplatku ten stoji 250eur a zase je na tebe co vyuzijes. ..ja som nemala zaplateny poplatok a vsetko bolo ok, robila mi 4 utz aj 3D zadarmo a dala mi aj foto gratis. ..dostala som aj tehubalicek. ..objednava ta sestricka normalne do poradne a to das dane zo zakona tak neplatis nic, ja som mala v preukaze napisane presne datumy skoro az dokonca tehu. ..odchadzala som od nej v 36tt uplne bez problemov. ..ten morfologicky ultrazvuk odporucila aj mne, recenzie na dr boli dobre tak sme tam boli a bola som spokojna, a ze sa plati 30 eur, ano ale vzdy lepsie ako 100 u Cunderlika napr. Kazdy si moze vybrat. ..takisto som nemala problem obj sa po sestonedeli, tam som si zaplatila 10eur kvoli malej aby ma rychlo vybavili. ..teraz tam aj kazdy piatok robia sono prsnikov, stoji 20eur, ak chces, ak nie ides inde na poistovnu. ..vzdy je to o vybere. ..pre mna je pohodlnejsie si nieco zaplatit u nej, lebo je to ambulancia na urovni, krasne, nove ako fakt super. ..a teraz si uz mozes vybrat aj nastroje pri vysetrovani, kovove zadarmo, jednorazove plastove za 2 eura. ..a pod. ..vzdy mas na vyber. ..myslim ze keby to bolo u nej take zle, nemala by tolko pacientiek. ..100ludi 100 chuti. ..nikdy vsetkym nevyhovies. ..

elanor1
2. dec 2014

@stastenka42 Ahoj, ano suhlasim, bezny rocny poplatok sa neoplati pokial nie je nejaky problem. Ja som u nej 3. rok, ale zatial som nemala ziaden problem, chodievala som len na preventivku.
Teraz ked som tehotna, rozmyslam co s tym poplatkom. Viem, ze niektore vysetrenia su zo zakona zadarmo, preto si nie som ista, ci sa oplati teraz zaplatit tych 250 Eur. Ale asi to risknem a budem platit pri kazdej navsteve. Zatial som bola objednana na presny termin len raz, neplatila som tych 10 Eur lebo doktorka mala virozu a neordinovala, ale sestricka mi zobrala krv a poslala ma na ten morfologicky ultrazvuk. Aj kamaratka mi povedala, ze ak pojde k dr Slezakovi ma si pripravit tych 30 Eur, ale odo mna si vypytal len 23. Ano, vzdy lepsie ako 100 🙂)
Vdaka za podrobnejsie rozpisanie ;)

stastenka42
2. dec 2014

@elanor1 ak mas tehu pohodove tak je zbytocne platit tych 250 nie? Ved uvidis. ..ja tiez chodim len na preventivky. ..

peterska
27. mar 2015

Ja chodim k doktorke Sladicekovej, no posledna navsteva mi len potvrdila moje davnejsie rozhodnutie najst si ineho lekara. O ludskom pristupe sa zial hovorit ani neda, sprava sa arogantne. Ked som bola tehotna, tak uz v 12stom tyzdni ma poslala na rizikove, pricom som mala dobre vysledky. V nemocnici sa len divili co tam robim. Asi preto ze som nezaplatila ten rocny poplatok:(. Bola som vzdy objednana na cas, za co som samozrejme platila, no vzdy som cakala aspon hodinu. Takze neodporucam

mimma2011
8. apr 2015

Pripájam sa aj ja do tejto diskusie o pani doktorke Sládičekovej. Rozhodovala som sa už dlhšie že od nej odídem, no dnes som sa v tom len utvrdila, že lepšie som asi urobiť ani nemohla. Bud týžden už idem k novej lekárke, dufam, že nebudem luťovať. Idem k nej na základe dobrých referencií. A teda čo mám voči pani doktorke Sládičekovej? Podla mojho názoru je to namyslená osoba, s veľa krát nie veľmi ludský prístup. Pred mesiacom ma vypísala na ON s rizikovým tehotenstvom. Ani si ma neobjednala na nejaku kontrolu, pani doktorku vobec nézaujimalo či som ja a babatko v poriadku. Ked som jej po mesiaci volala že by som chcela termín na poradnu bolo mi povedané že neobjednáva nakolko sa zrušili poplatky za prednostné objednanie a že teda mám prísť hned po sviatkoch. Tak som tam dnes napochodovala a čo mi bolo povedané? 6e ma nevyšetria, lebo nestíhajú, lebo maju plno objednaných pacientiek. Tak zrazu sa objednávať mohlo? a Prečo mne bolo povedané že sa to nedá?? Ani ju nezaujímalo či som v poriadku. A to som stále podla záznamov v karte na PN. Keby som si tú PN-ku neukončila sama u obvodnej pred 2 týždnami tak som na PN stále... Arogantný prístup , ktorý si pekného slova na pani doktorku vobec nezasluži. Tolko moje pocity z pani doktorky. Ja osobne ju vobec neodporučam.

suzane26
8. apr 2015

Ja chodim k dr. Sladicekovej a nemozem sa stazovat 🙂 Ano ten nadstandartny poplatok je dost vela ale ja som rada ze som si ho zaplatila, bolo by mi luto vidiet ultrazvuk len 3x takto ho mam zakazdym plus ine veci. Vzhladom na to ze som RH negativ mi davali aj zadarmo injekciu ktora sa na SK normalne nedava aj ked vsade v EU je to standart. Ku mne je vzdy mila a sestricka je top. @mimma2011 ja som opacny pripad mna na rizikove neposlala a to som uz raz potratila a chodila som normalne do roboty za co som vdacna inak by som sa doma asi zblaznila. 🙂

mimma2011
9. apr 2015

suzane26 som rada, že si s nou spokojná ;) mňa naozaj velmi sklamala a včerajšia skusenosť nebola jediná, preto aj taká moja rozhorčenosť. Ja som mala rizikové aj prve tehotenstvo ktoré som skoro cele preležala a toto druhé je dosť podobné. Pekný deň ;)

zuzulkaba
9. apr 2015

@suzane26
@mimma2011 baby a uz sa teda vobec neda objednavat na termin? Ani tehotne neobjednavaju?

suzane26
9. apr 2015

@zuzulkaba normalne chodim na termin ako doteraz

mimma2011
9. apr 2015

@zuzulkaba teraz sa ešte dá, až do 30 juna. No mna objednať nechceli, netuším prečo...ale myslím, že pokiaľ je tehotná ktorá si zaplatila tehu balíček pred 01.04.2015 tak taku budu objednávať na termín aj ked sa poplatky od jula stopnu nakolko to má v tom zaplatenom balíčku. Ja som ho zaplatený nemala. Co ale nemení nič na veci že som termín dostať mohla ale nedostala som ho🙂 takže neviem podla čoho sa rozhodujú...treba tam zavolať a spýtať sa. Ja som im volala o objednanie na konci marca a už mi termín nechceli dať, že mám prísť medzi neobjednané.

strihalka
9. apr 2015

@suzane26 utz na kazde poradni jsem mela taky a to jsem k slade chdoit nemusela...naoapk jsem od ni odesla a ted mam top lekarku, ktere je ludska a s velmi pratelskym pristupem a co viac, je tez z Petrzalky...netreba platit rocny poplatok, zaujima se o pacienty a vzdy je v dobre nalade.....
tez jsem Rh negative, to ze tu injekci dostanec nic neznamena, lebo nejdulezitejsi je aj tak to, ze ji dostanes po porode....btw...kdyz jsem od ni odchazela, tak mi vycetla, ze ona mi tu injekci dala, ze to ona to ze sveho!!platiti nemusela...toto ji neverim urcite by neplatila len tak pre sradnu svym pacientum leky....vymysl... a stresujicireci typu, az budem v 20tt, tak si terpve muzeme podat ruce ze je vse ok....si tez muze odpustit, to nikomu neprida na jistote ze je vse v poradku....

babenko789
20. apr 2015

@strihalka prosim ta, ku ktorej dr. si isla? Tiez hladam nejaku v petrzalke a chcela som ist k sladicekovej ale veru neviem ked tu citam co citam... kludne aj IP 🙂 dakujeem

ejmy113
21. apr 2015

@strihalka tiez by ma zujimalo ku ktorej dr. si isla. Tiez som sa nedavno pridala k sladicekovej a po precitani tychto prispevkov som ostala zufala. Dakujem

mimozemstanet
10. nov 2015

MUDr.Sladicekova je vynikajúca odborníčka,gynekologia je jej životne poslanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre