Prehľad TOP pôrodníc

elise
22. jan 2009

o pôrodniciach sme písali veľa ale rada by som na základe maminiek z modrého koníka pripravila rebríček top pôrodníc na slovensku, teda takých kde sa najčastejšie rodí, a podľa výhod ako je : priloženie dieťatka k prsníku, pôrodné plány, bábenko na izbe manžel pri pôrode.........prosím keby ste na konci svojho príspevku kde ste rodili napísali odporúčam alebo neodporúčam ja to potom spracujem a vytvorím takzvaný rebríček top pôrodníc. my plánujeme druhé bábenko a rada by som si vybrala tu najlepšiu pôrodnicu (ak sa druhé podarí 😀 )možno by to pomohlo aj iným k výberu pôrodnice.

dakujem🙂

petka_s
22. jan 2009

porodnica zvolen-
prilozenie babatka k prsniku,
manzel pri porode aj na cakacke,
babatko spolu s mamickou na izbe,

sestricky z novorodeneckeho-velmi ochotne,mile,naucia vsetko,pomozu,
sestricky zo sestonedelia,tiez velmi zlate,ustretove,chapajuce,

vybavenie porodnice-velmi dobre,
strava-ta sa celkom da,

urcite-odporucam!!! 🙂

elise
autor
22. jan 2009

petka dakujem 😉

petka_s
22. jan 2009

nieje zac 🙂
ja som naozaj stastna ze som rodila tam kde som,dokonca zena z trencina prisla rodit do zv,lebo v trencine mala nie bohvie kae skusenosti,a to je uz 4-to rodicka 😉

elise
autor
22. jan 2009

ved preto by som to chcela zosumarizovať aby bol väčší prehľad 🙂

talinka
22. jan 2009

Antolska - odporucam

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
22. jan 2009

talinka: kedy si rodila na Antolskej a akym sposobom? Prosim Ta mozes byt konkretnejsia? Tiez zvazujem Antolsku. Dakujem.

zajo79
22. jan 2009

topolcany to byt nemozu, z jedneho dovodu, ak by nieco hrozilo, nedokazu sa postarat o babatko. Naj porodnica by mala byt taka kde sa postaraju v prvom rade o babatko a az potom o mamicku 🤐

danulik
22. jan 2009

BB - odporucam, aj ked som zvazovala BS, som rada, ze som nakoniec rodila tu 😉
rooming-in, otec pri porode, epi, novorodenecka jis, sestricky (az na par vynimiek) mile, ochotne, lekari odbornici..

elise
autor
23. jan 2009

ďakujem Vám za informácie a dufam že sa ešte niektoré pridajú a popíšu a odporučia tú svoju pôrodnicu nech je to objektívnejšie 😉

erikaaaa
23. jan 2009

my sme boli v B.Stiavnici a podla mna super, ak sa este podari, isla by som zas sem.sestricky super a to podla mna robi vela a aj doktori dobri- az na jedneho , ale to mohol byt moj pocit len...proste sa nam tam pacilo 😉

claudinka
25. jan 2009

ja som rodila v ruzinovskej nemocnici - manzel pri porode nula bodov, prazdna chodba, nudila som sa tam sama a aj tak mi ho tam nepustili, az pri rozbehnuti porodu..
epi pichnuta super miluckou a sympatickou anesteziologickou, ktora pekne vsetko vysvetli..
doktor, co ma rodil, tiez super, i ked sa nejako extra nezaujimal, iba skontroloval a nevenoval sa dalej..
prilozili mi maleho hned po porode a co ma prekvapilo, priniesli mi ho na izbu hned hodinku po prevezeni zo saly, takze som si ani nestihla oddychnut 😀 ale vobec mi to v tej chvili nevadilo samozrejme
babatko som mala cely pobyt stvordnovy na izbe
co sa tyka sestriciek, nasli sa aj dobre, sympaticke a laskave, aj neochotne a drze, ale na to, ze som prvorodicka, sme vsetko s usmevom a najma s humoromzvladli.. boli sme super partia styri babeny na izbe a ked druhy den kazda lekarka hovorila nieco ine, uz sme sa naschval pytali tie iste otazky a dostavali na ne stale ine odpovede a zabavali sa na tom cely zvysok pobytu 🙂 🙂 🙂
takze asi odporucam, da sa to tam prezit 🙂 i ked by som si vedela predstavit ovela lepsie podmienky

katy1979
25. jan 2009

manžel pri porode no poslali ho domov že to je nadlho. takže nakoniec tam bol len poslednu pol hodinku pred porodom.
priloženie dietatka - vobec.
k prsníku sa prývkrat prisal ked mi ho priniesli na izbu po príchode zo sály. aj to bez sestričky a bola to len chvílka lebo zasa ho chceli zobrat preč. podotýkam bol bez komplikácii.
manžel síce zavolal sestričku že si chcem priložit malého. tá aj prisla a ked ma videla tak len skonstatovala že mi to ide super a ako keby som to už robila a odisla. nakoniec to vôbec nebolo dobre a malý nebol priložený správne.
sestričky a lekár pri porode všetko ok.
vadila mi jedna vec že manžel držal malého na rukách až po príchode z porodnice. nesmel ist na izbu. návštevy su len na chodbe.
porodnica ružinov - jul 2007

margaretka11
25. jan 2009

ja som síce mala sekciu, ale jednoznačne odporúčam Roosveltovu nemocnicu v BB. Lekári sú odborníci, sestričky boli zlatíčka (teda až na jednu, trochu sme sa pochytili, ale dnes to vidím ako totálnu banalitu), strava mi celkom chutila a izby sú síce zariadené čisto účelne ako v takmer každej nemocnici, ale mojim požiadavkam postačovali. 🙂

claudinka
25. jan 2009

katy je to dobre kvoli bacilom 😉

elefe
25. jan 2009

rodila som v Bojniciach a bola som maximalne spokojna , lekari odbornici s velmi ludskym a pokojnym pristupom, porodne asistenky maximalne vustretove a mile,maleho mi sice neprilozili hned po porode ,ale prikladanie k prsniku bolo velmi starostlive - bola som so sestrickami velmi spokojna (az na jednu ktora asi myslela ze ked mladunko vyzeram tak aj som a moze si dovolovat-neriesila som) starostlivost o babatko bola velmi dobra ,kedykolvek som sa na sestricky obratila boli mi napomocne aj v neskorych vecernych a v nocnych hodinach.strava bola primerana cistota skvela vsetko bolo vyglancene a bez stipky prachu co ja ako maniak na upratovanie naozaj kvitujem a ocenujem.Porodna sala bola asi ako vsade inde , hlavne tam bolo cisto.Na porodnej sale som bola jedina rodicka som naozaj ocenovala,pocas bolesti som mohla kedykolvek vyuzit fit loptu alebo srchu , cokolvek som potrebovala apomahalo mi prekonat bolesti.Manzel pri porode nebol (nestihol) inak to bolo bez problemov a mohol prist bolo to vybavene .Vabvenie bolo fajn v ratane vaz na kvety od milujicich manzelov.Inak neviem co by som dodala nemam jedno krive slovo len velke DAKUJEM vsetkym lekarom a hlavne jednemu ktory ma odrodil a bol skvely,
Vrele odporucam

martinka13
26. jan 2009

Ja som rodila v Handlovej a bolo uplne super
Manzel pri porode, dokonca sme spolu byvali uz dva dni pred porodm v manzelskej izbe
Lekari aj sestricky super, to plati aj pre novorodenecke odd. Ked som si chcela oddychnut vzali mi maleho,
ked som chcela, mala som ho pri sebe
Navstevy na izbe, stravu som si mohla brat tiez na izbu Ponukli mi aj moznost stravovania pre manzela
Naucili ma kupat babatko a vsetko co som potrebovala
Takze super

eldobi
26. jan 2009

Pridavam sa k martinke13 - Handlova - super. Manzel pri porode, sestricky mu dokonca uvarili kavu, kedze porod trval akosi dloho (i ked nakoniec porod skoncil sekciou), po narodeni babatka mu dovolili napisat meno a cislo na telicko, navstevy mohli prist kedykolvek, lekari i sestricky v pohode, sestricky z novorodeneckeho babatko naozaj brali bez problemov kedykolvek v zaujme oddychu mamicky, pohodove a kludne prostredie, cisto,... odporucam.

katy1979
27. jan 2009

claudinka ja nehovorím že na izby má chodit celá rodina ale otec vlastneho dietata by snad mohol. je to tak isto rodic ako matka. na kramaroch je miesnost pre návstevy aj s bábatkom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre