Prešovské pôrodnice. Ktorá je najlepšia?

ingra73
28. sep 2008

ahojte maminy, nie je to tak davno co som rodila posledny krat v monobloku, no stale sa niekde nieco meni, tak popiste prosim Vase najnovsie skusenosti, nech si viem vybrat-starú ci monoblok. Zatial som rozhodnuta pre monoblok kvoli najma hygienickym podmienkam 🙂 a ak mate nejaky typ na dobreho porodnika, tiez sa podelte o skusenost....dakujem

danci27
28. sep 2008

Ahoj Ingra.ja som pred dvomi mesiacmi rodila v monobloku.ja som bola spokojna so vsetkym az na niektore detaily. a keby som si mala znovu vybrat tak urcite monoblok. 🙂 sestricky na oddeleniach sa skoro vobec nemenia a doktori boli fajn.a dobry porodnik?podla mna pan doktor Pitonak.

ingra73
autor
28. sep 2008

a rodila si normalne?

danci27
28. sep 2008

ano aj prvy aj druhy normalne.ak sa smiem spytat odkial si ingra?ja z Nemcoviec

ingra73
autor
28. sep 2008

ja som zo sidliska III priamo z PO 🙂 🙂 🙂 este sa opytam, obidva porody si mala pri Pytonakovi? Ja chodim ku dr.Ligusovi, a on mi Pytonaka odporucil ako porodnika, este pri poslednom porode, no vtedy sa to vsetko zvrtlo v noci a rodila som pri Stošekovi

danci27
28. sep 2008

prvay som mala pri nemu lebo Emka sa narodila po termine a bola som v nemocnici tak preto.a druhy porod pan dr.Kudla lebo v noci mi odtiekla voda a rano som rodila a on mal sluzbu a bolo to v pohode. 🙂

ingra73
autor
28. sep 2008

jeeej, dr.Kudla zacinal, ked som tiez lezala este pred porodom so synom 🙂)) robil mi ultrazvuk, strasne mi ho bolo luto, lebo sa mu uplne chveli ruky 😒

ingra73
autor
28. sep 2008

musim ist ulozit maleho, este dojdem 🙂

danci27
28. sep 2008

teraz sa mu uz ruky nechveju aspon som si to nevsimla 😀

ingra73
autor
28. sep 2008

😀 😀 😀 😀 no vtedy zacinal, bol velmi mily a zaroven ustrachany, jedna mamina co so mnou lezala po porode na izbe, tak pri nom rodila, straaaasne dlho ju zasival a nechal jej tam dlhociznu nitku, sestricka jej ju na druhy den prisla odstrihnut, lebo nemohla chodit ako ju to pichalo....zaciatky su asi vsade tazke, a pri porode ani nemukol, len sestry rozpravali 🙂

danci27
28. sep 2008

pri druhom sa mi zasivanie tiez zdalo nekonecne ale vydrzala som lebo som musela.ja som bola spokojna

ingra73
autor
28. sep 2008

boooooooze, ja neviem ci nepojdem tentokrat na cisarak, strasne som po , vlastne pri synovi pribrala a zacal mi haprovat bedrovy klb na pravej nohe, mala som s tym problemy od mladosti, no nejko vazne sa neprejavil, az teraz pri tolkej vahe ☹ . a ked si predstavim zasivanie po normalnom porode, tak asi radsej zvolim cisarak, aj ked o tom som uz citala kade co....

sulamith
28. sep 2008

ingra poslala som ti ip 😉

ingra73
autor
28. sep 2008

sulamith : odpisala som ti ip 😀

danci27
28. sep 2008

Ingra:citala som o vasom probleme s menami.my sme to tiez riesili.manzelovi sa velmi pacila Nina ale ja som nechcela lebo tak sme prezyvali jedneho chalana a ked niekto povie meno NIna hned ma napadne on.ale narodil sa nam Martinko tak sme to neriesili.Mne sa pacil Adam aj Samuel.Od Samuela ma odradil chlapec ktrory sa volal Samuel a prisiel s mamkou do obchodu.on chcel cukriky a ona nemala pri sebe dost penazi tak sa jej hodil na zem a kvical.odvtedy som samuela nechcela. Martinko ma meno po otcovi a Emka meno s nam pacilo obidvom tak Emka je nasa starsia dcera 🙂

ingra73
autor
28. sep 2008

danci 27: presne ten isty problem mam aj ja, aj keby sa mi nejake meno pacilo, stale ho spojim s niekym koho poznam, alebo mi jednoducho niekoho pripomenie a potom moze byt meno pekne, no uz ho nedam 🙂 mne sa tiez paci Nina, no kamoska, alebo lepsioe povedane jedna znama ho dala svojej dcerke🙂 tak sa nebudem opicit 🙂 a mozno bude chalan, a bude po probleme 🙂 Christian je zatial na prvom mieste a potom Maximilian 🙂

danci27
29. sep 2008

INGRA:velmi pekne mena a pacia sa aj manzelovi?do marca amte este cas tak nieco vyberiete a dohodnete sa 🙂

sulamith
29. sep 2008

Ahojte,aj ja si mena velmi spajam s ludmi. My sme meno vyberali asi sedem mesiacov 😀 .Kedze som predtym ucila v skolke ,a tam sa tych mien teda premlelo vela...tak potom chapete,ze bolo tazke vybrat 😀 aspon pre mna.
danci,my tiez mame Martinka 🙂

danci27
29. sep 2008

tiez ma meno po manzelovi?nas Martinko ano 😉

sulamith
29. sep 2008

Moj manzel nie je Martin.Proste sa nam to meno pacilo,a hlavne s nikym sme ho nespajali. Nasa rodina cakala ze dame nejake super moderne meno,kedze prvu mame Sarku.Ale nam sa Martinko velmi paci 🙂 ,ze danci 🙂 😉

suknicka
30. sep 2008

ahoj.. ja som rodila skoro pred 9 mesiacmi v monobloku..odrodil ma primar Adam..spokojna som velmi, mala som epidural cize pohodicka. Stazovat sa mozem akurat na toho pana co odvaza cerstve mamicky zo salu na izbu.. nechal ma padnut po epidurale medzi postele..Jedlo v pohode, "indianky" v pohode a deticky na izbe.. jednoznacne odporucam monoblok 🙂 pozdravujem a drzim palce 😵

ingra73
autor
30. sep 2008

suknicka: to ta vazne nechal padnut? ach, tak to by som ho nakopala hned ako by som vladala..... 😀 , ako vlastne prebiehal tvoj porod s epi? to si ozaj necitila bolest, iba tlaky? A sitie?

suknicka
30. sep 2008

porod mi sli vyvolatna 10 den po TP, ale v to rano sa mi to vlastne uz rozbehlo same..o 7mej som odisla na por.sal..monitor,dlhe cakanie, vysetrenie, tabletka, vzdycharen,klystyr, a o 14tej kontrakcie po 2 minutach..dali mi najest vraj to este potrva..zjedla som polievku ktoru som o par minut vyblinkala rovno doprostred vzdycharne..nastastie som tam bola sama..., o 16tej otvorena na 4 prsty volne-volalo sa tatkovi, dal sa epidural-neskutocne som sa bala vpichu ale vobec som ho necitila, prva davka vydrzala nieco cez hodinu..kontrakcie lietali ale ja nic necitila, ked doznievala prva pichli 2hu ale taku aby som uz citila bolesti resp. tlaky.. tuto davku som uz trosku predychavala ale uplne v pohode to bolo, kecali sme s manzelom na sale medzitym mi este asi dali oxytocin a pichli vodu ktora bola uz zelena a bolo jej dost malo..no a potom obrovske tlaky na konecnik, poslala som manzela nech privedie sestricky ..pozreli sa na mna a ze rodime..ze pri najblizsej kontrakcii mozem tlacit..cize asi 2 kontrakcie a 3tie zatlacenie..mala vysla 17:55.. anesteziolog dal dalsiu davku kvoli sitiu-ja som absolutne nic necitila..

epi je podla mna uplne super kvoli tomu ze zenska nie je taka unavena a znicena z toho porodu, ked mala zo mna vysla mala som neopisatelny pocit euforie ..neskutocne cosi.. a neviem ci take nieco zaziju zeny ktore sa niekolko hodin trapia neskutocnymi bolestami.. s epi si podla mna ten porod ovela viac uziju,,maju vacsiu radost z narodenia dietatka.. tot moj sukromny nazor ;)

no a k tomu asistentovi.. prisiel na sal a ze si mam preliezt na to lehatko..ja-2 hodiny po porode-nevladne nohy, vsetko od krvi- povedala som mu ze nevladzem, ze som po epidurale ze si necitim nohy , tak zagulal ocami akokeby som ho neviem ako obtazovala, cely sa mi zdal taky ze nad niecim uplne inym rozmyslal..no ja som nejak chytila nohu do ruky a presunula na lehatko, podom druhu a cela sa nejak pregulala ..on vzal moju tazku a papuce a hodil ich ku mne na lehatko do tej krvi.. odviezol ma hore..na izbe zastavil a cakal..ja si dala dole z lehatka obe nohy on prisiel ku mne a chytil ma jednou rukou za rameno..bol asi taky vysoky ako ja..cize 170cm ale viditelne chudsi..potiahol ma k posteli , mna samozrejme nohy neudrzali a som sa tam medzi postelami vystrela..on ou ou..ma dvihol posadil na postel ..krvavu tasku dal na koniec postele a odisiel.. a ja som si sedela na siti a snazila sa nejak si lahnut..v tu noc som vobec nespala z tej euforie ze uz mam dietatko..v noci zacalo boliet sitie..poprosila som si tabletku rano ... a bolo to fajn🙂

danci27
30. sep 2008

Sulamith:ano paci sa anm meno Martinko
Suknicka:ten osetrovatel bol mimo alebo co?to ti nezavidim asi by som mu nieco povedala aby sa prebral.mas to za sebou 🙂

sulamith
30. sep 2008

Suknicka,ja som mala tiez taky blby pocit z jedneho osetrovatela,ktory mi pomahal ist na salu a po sekcii, ma vyviezol hore.
Pred sekciou ked ma doktorka vysetrovala,on sa postavil za nu, a pozeral mi medzi nohy 😠 ,pozeral aj ked ma cievkovali. Toto mi tam velmi vadilo,nemala som tam ziedne sukromie...to je otras.
Ale inak v monobloku je dobre...nove plastove okna...deticky na izbach 🙂 Lepsie ako v starej.

ingra73
autor
30. sep 2008

suknicka: ti osetrovatelia su tam taki prapodivni, jedneho z nich si pamatam este ked som rodila prve dieta o chvilu to bude 14 rokov, tak ten je tam uplne deformovany....ale maju ho tam sestricky rady, lebo je usluzny-vraj...vraj studoval medicinu, ale mu z tohgo preskocilo, tak ostal iba osterovatelom, no sprava sa ako doktor , oblieka sa zvycajne cely do bieleho, obcas na zeleno, akoze je operater, a vo vrecku naprsnom nosieva pera a nesie sa ako pav, a ja ked som pred tymi 14. rokmi rodila, tak som si myslela ze je to doktor, lebo ako ma previezol na izbu, tak sa ma potom prisiel opytat, ako mi je a ja s nim ze pan doktor...tak citim sa pod psa, lebo porod bol strasne vycerpavajuci a taaaak a ze kedy sa mozem ist umyt a tak....a potom som sa dozvedela, ze je to osetrovatel, nie doktor 😀 😀 😀

sulamith
1. okt 2008

ingra 😀

emily
1. okt 2008

ahojte,
ja rodila na starej tak vyberať som si nemohla lebo robi mi tam svokra 😀 ale bolo celkom fajn až na tu hygienu 😅

danci27
1. okt 2008

Ingra:viem koho mas na mysli ja som s nim mala skusenost nielen v porodnici ale aj v obchode,kde som predavala.mal malo penazi aj tak som mu dala tovar.potom doniesol zvysok penazi a kupil mi dezert.ja som ho nechcela ale vzala som ho lebo som mala z neho strach.a potom som sa dozvedela ze je to osetrovatel z nemocnice 😉

ingra73
autor
1. okt 2008

danci27: v podstate mi je ho luto, ale vtedy ma to nastvalo, ze sa tvaril ako doktor 😀 , bola som mlada, mala so, 21, a brala som to ako urazku 😒 , teraz sa na tom smejem..... tak vidis ,akokolvek blbo posobi, neni zly clovek, keby bol zly, nekupil by ti dezert 🙂 mnamky, akurat co som dostala chut na dezert-niekedy sa volal kavove zrna, musim pohladat v potravinach, ci nenajdem 🙂 , neviem vsak, ci nepojdem zase do nemocky, lebo zase krvacam, vlastne iba rano, teraz len spinim slabunko, no mam doma injekcie, aj tabletky, tak to odkladam, nemam pri kom nechat deti a manzel musi pracovat, som z toho uplne na nervy ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

danielkapo
1. okt 2008

ahojte🙂
ja som pred cca 5 mesiacmi rodila v monobloku a som spokojna...bolo celkom v poho..lezala som tam uz tyzden pred porodom lebo som mala nejake divoke ctg zaznamy...a malej sa nechcelo von...napokon mi robili sekciu - dr.Vašková a vološinová....aj sestricky boli ok ...a nastastie som ani medzi postele nepadla...a este som bola milo prekvapena z doktoriek na novorodeneckom, boli velmi mile a ochotne ...taktiez aj sestricky, najma ked som mala problem s prisatim malej tak snazili sa pomoct velmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre