Prirodzený pôrod. Čo si o ňom myslíte?

susik77
7. máj 2007

Ahojte, prave mam cerstvo po 5-dennom predporodno-rodicovskom kurze, ktory na mna velmi zaposobil. Rozpravali nam, aky je pre matku aj dieta dolezity prirodzeny porod ( bez liekov) a ake zasady by sa v porodniciach mali dodrziavat podla WHO ( svetovej zdravotnickej organizacie) a ako sa v skoro vsetkych porodniciach porusuju, ze vraj preto, aby si to zamestnanci v porodniciach rychlejsie "odkrutili". Preto by ma zaujimalo, co si myslite o " prirodzenom porode" bez urychlovania a liekov ( samozrejme pri spontannych porodoch, ked nie je ohrozena matka ani dieta), a o vasich skusenostiach po porode- ci vam dali miminko hned po vysetreni, al. ho zaniesli prec, o tom, ako v ktorych porodniciach respektuju porodne plany a ako pomahaju mamickam pri kojeni.

dula_renka
28. nov 2008

hankky...babatko dobre vie kedy ma prist na svet, trosku mu doveruj a troska sa s nim dohovaraj, ze uz by aj mohlo 😉

hankky
28. nov 2008

bre ranko,
no tak vcera to bolo zaujimave a celkom tomu nerozumiem, lebo som tie bolesti mala v podstate cely vecer, asi do jednej rana....take ako kontrakcie co mi vystrelovalo do bedrovych klbov a krizov som mala za cely vecer asi 5 krat, ale nebolo to pravidelne...najprv podvecer asi 2 krat po hodine a medzitym to bolelo "normalne" a potom v noci 3 krat od pol 12 do pol 1...som myslela ze to uz je pravidelnost ze kazdych cca 35 minut...aj mala sa pri tom strasne vrtela...som si myslela v noci ze dnes uz pojdeme do porodnice ale tak asi nepojdeme, lebo teraz je uz dobre, od rana mi akurat tvrdne brusko ale uz neboli 🙄 uz sa fakt bojim ze nerozoznam kontrakcie 😅
Ja malej doverujem, ona vie kedy je ten spravny cas...len ci to budem vediet aj ja 😀
Dnes budeme mat oddychovaci den a budeme lezat 😉

petruci6
28. nov 2008

hankky a kedy mas teraz poradnu? aby zistili ci sa uz neotvaras

mna este stale boli na tej pravej strane a ked stojim,tak mi tiez tvrdne brusko 😒
dnes sa idem pozriet na porodnicu,tak som zvedavaaaaaaa

hankky
28. nov 2008

jooj, tak davaj na seba pozor a neprehanaj to s chodenim...potom napis dojmy 😉
zajtra o 10 idem do poradne, tak zatial nestresujem 🙂 uvidime co povie lekar, mozno sa uz fakt otvaram...neviem no, uz sa v tom nevyznam 😅

petruci6
28. nov 2008

tak porodnica sa celkom dala..jedna mamicka tam mala pred porodom a druha po a poculi sme aj babatka 😅
ale najviac ma potesilo,ze si mozem priniest vlastne CD k porodu 😀 ,lebo na moj vkus tam bolo hrobove ticho a to ja nemusim 😝
mala ma kopala cely cas,nepacilo sa jej tam a nenormalne mi tvrdlo brusko,tak som sa dma vyvalila na postel a uz je to ok

zajtra napis ako dopadla kontrola 😉

petruci6
29. nov 2008

hankky no ako si dopadla na kontrole? alebo si ta tam uz aj nechali? 🙂

dula_renka
30. nov 2008

hanky, žiadna zbytočné obavy, už sa s malou poznáte devat mesiacov, takže obom Vám bude jasné, kedy to už je tu. Dôveruj malej a samozrejme aj sebe. Všetko máš v sebe zakódované, nenechaj sa ničím a nikým rozladiť a všetko bude tak ako má byť. Hore hlavu si žena a bola si zrodená, aby si rodila 😉

hankky
1. dec 2008

bra ranko....nie nenechali si ma tam 🙂
na poradni vsetko v poriadku, mam pocit ze vsetko ide podla knizky...v podstate mam asi ukazkove tehotenstvo...tak dufam ze porodim na termin a nebudem prenasat....bolesti mam stale, aj brusko tvrdne, bedrove klby si uz ani necitim...uz mam toho fakt plne zuby a mam chut plakat a prosit aby to uz prislo ☹
Moj lekar ma od 9.12. dovolenku, tak som nervozna z toho co ak budem prenasat, pri kom budem rodit...no cela som proste uz nervna strasne, az sama sebe idem na nervy 😅
Inak je vsetko v poriadku, CTG ukazalo na spodnej ciare dve kontrakcie ale ked mam bolesti tak mala sa strasne vrti, tak sa lekar pytal ci kopala a ja ze hej..tak to "zvalil" na kopanie a nie kontrakcie...prietoky su v poriadku...no a gol bol ked mi povedal ze vazi 3698 g!!!! Povedal sice ze to je len orientacne, ze plus minus 300g no ale aj tak...nema byt po kom taka velka a kto ju taku velku vypuci to teda fakt neviem 😀
Rozmyslam ze si dam vecer teplu vanu...nie prilis teplu lebo to vraj nie je dobre, ale tak sa potrebujem nejak cela uvolnit, secky svaly, klby...
Vy sa ako mate?

dula_renka
1. dec 2008

hankky...ziaden stres, ved 9.12. je este daleko...tepla sprcha a pekny vecer s muzickom su vzdy dobre po kazdej strane. Skutocne je najlepsie, ked sa babo prihjlasi na svet same, aj laktacia je ovela uspesnejsia. To som ale vymudrovana, ked som bola na skoleni s Jackom Newmanom co ...... 😀 😀 😀 😀

hankky
1. dec 2008

renka, len sprcha alebo mozem aj kupel? lebo mam pocit nazory na kupel sa dost rozchadzaju...
tiez si myslim ze je najlepsie ked sa porod spusti sam...ved babo predsa vie kedy je uz pripravene 😉

petruci6
1. dec 2008

hankky takze stale kinderko? uz som myslela,ze to mas za sebou,ked si sa neozyvala

takze nedela to isti? neboj tento tyzden to uz urcite pride,kupel je dobra vec 😉

hankky
1. dec 2008

No jo, este sme 2v1
V sobotu sme boli na obed a poobede u nasich a potom vecer sme mali navstevu...no a v nedelu sme prelezali cely den pred telkou, takze som ani nezapinala PC...
Na dalsiu poradnu ideme vo stvrtok vecer, tak uvidime aka bude zmena 🙂
Tebe je ako? Zvladas to este s prehladom?

petruci6
1. dec 2008

mna stale boli chrbat,neviem uz ani ako sa ulozit
celkovo mam krivu chrbticu, v rukach uz nic neudrzim co su take opuchnute,a to mam pred sebou este tyzdne..
zajtra mam kontrolu,uvidime co povie doki

hankky
1. dec 2008

joooj si napuchla? ☹ musis vela lezat a niiiiiic nerobit 😀 Musim poklopat ja ne som napuchnuta...len kilecka navyse mam 🙂
inak, neviem kto sa so mnou takto hra, ale posledne 2 tyzdne mi aspon 5 krat denne nieco vypadne z ruk a musim sa zohnut...a to sa uz pomaly nedaaaaaa 😀 doma mi to nevadi, ale minule v obchode mi tri veci tak popadali pocas celeho nakupu, ta to som penila az 😅
Drzim palce zajtra a potom napis co a ako bolo 😉

petruci6
1. dec 2008

ved lezim a nepomaha 😀
to padanie z ruk mam aj ja kazdy den,tak aj ty potom neudrzis veci v rukach..
jasne,zajtra dam vediet co bolo,ale pre istotu uz zoberiem obalocku,keby som uz dalsiu poradnu nestihla 😀

hankky
1. dec 2008

a myslis ze to je tehotenstvom ze neudrzim veci? ja som myslela ze som len taka nesikovna a nepozorna 😅 alebo ze je to zakon schvalnosti ze "nevies sa zohnut? ta na..." 😀
davas obalku dopredu?

petruci6
1. dec 2008

ja to mam tym,ze nezovriem ruku v past a to zohynanie je strasne
moj pes ma po celom byte porozhadzovane hracky a niekolko x za den ich zdviham a davam do kosika 😝

skusim dat vopred,ved co ak nebude mat vtedy sluzbu? potrebujem na neho kontakt kam mu zavolat keby nieco..

hankky
1. dec 2008

sedim tu a skusam zovriet ruku v past 😀 ide to len nevladzem silno zatlacit...asi som len nesikovna 😅
aha, no moj gynekolog je aj porodnik, tak som sa ho opytala ci mozem ist rodit k nemu, povedal ze samozrejme a dal mi cislo na mobil ze ked to pride mam volat aby prisiel do nemocnice keby nahodou nemal sluzbu v ten den...ale dopredu som nedala nic a ani nedam...no, vlastne ja som chcela aspon nieco symbolicky a potom zvysok ale manzel nechcel tak sme nedali...a teraz sa to potvrdilo lebo od 9.12. ma dovolenku takze ak budem prenasat tak ma odrodi niekto iny, kto bude mat prave sluzbu.... 😒

petruci6
1. dec 2008

tak aj ty mas napuchnute ruky,len o tom nevies 😀

skusim to aj ja tak urobit,najprv sa ho opytam a ked da cislo,tak zoberiem az ked pride k porodu

hankky
1. dec 2008

hej? a ja ze som len pribrala ze to z toho som taka velka 😀 ale velmi som asi nenapuchla
no ja som mala z toho dost velku dilemu ako to riesit...a pytala som sa dost vela ludi a vsetci mi povedali ze jednoznacne az po...teraz uz asi chapem preco ☹ Ja som si myslela ze ked nedam nic pred tak ze si lekar bude mysliet ze ani po...abo daco...no nevedela som co a ako. Ako podla mna by sa nemalo nic pred, ved to ma byt podakovanie za to ze som bola spokojna...a dopredu neviem ci budem spokojna...tak som zvedava ako to dopadne a ci ma vobec odrodi ten lekar ktoreho som si vybrala

petruci6
1. dec 2008

len oni to mozu brat tak,ze pridu aj mimo sluzby a nakoniec nic nedostanu 😀
kto by to urobil zadarmo pocas svojho volna?

hankky
1. dec 2008

no ved prave....toho som sa bala aj ja ze nedam dopredu nic a toto ci bude mysliet....
no u mna to uz teraz asi jedno 🙂

petruci6
1. dec 2008

uvidim co povie zajtra 🙂

hankky
1. dec 2008

no, asi tak to bude najlepsie 😉 podla toho sa zariadis dalej 🙂

petruci6
1. dec 2008

hankky ako casto sa teraz hybe tvoja mala?
moja sa doteraz v kuse hmyrila,alebo davala o sebe aspon vediet,ale dnes je cely den ticho,dufam,ze je vsetko ok ☹

etnicka
1. dec 2008

kocky ste uz ale fakt dost offtopic

hankky
2. dec 2008

a to vadi? skoro tri tyzdne tu nikto iny nie je tak si piseme my dve...

hankky
2. dec 2008

petruci, mala sa hybe miestami az prilis...v nedelu to bolo minimalne a tiez som rozmyslala ze kolko krat sa pohla cez den, ale som prisla na to ze som v podstate cely den prelezala takze asi aj ona bola kludna.
Inak vraj to ma byt tak ze posledne tyzdne sa hybe malo lebo nema miesto a vraj 90% zo dna prespi...podla toho nasa mala nevie citat lebo ona prespi tak 10% 😀
No a vraj ak mas pocit ze sa hybe malo, tak mas hodinu pocitat pohyby, aj tie uplne minimalne a ma ich byt za hodinu 10...vtedy je vraj vsetko v poriadku. 😉

petruci6
2. dec 2008

ahojky, no ako dopadla kontrola?

u mna ok, krcok zavrety, mala ma uz 3,12kg,meral mi aj panvu,ale nepovedal nic,tak si idem zistit,ci su tie miery ok na PRIRODZENY POROD - / aby sme neboli offtopic / 😉

etnicka
2. dec 2008

kocky neberte to zle, ale toto si kludne mozete pisat aj do IP. preco tu asi 3 tyzdne nikto nebol? 😉 inak vam obom drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre