Prirodzený pôrod. Čo si o ňom myslíte?

susik77
7. máj 2007

Ahojte, prave mam cerstvo po 5-dennom predporodno-rodicovskom kurze, ktory na mna velmi zaposobil. Rozpravali nam, aky je pre matku aj dieta dolezity prirodzeny porod ( bez liekov) a ake zasady by sa v porodniciach mali dodrziavat podla WHO ( svetovej zdravotnickej organizacie) a ako sa v skoro vsetkych porodniciach porusuju, ze vraj preto, aby si to zamestnanci v porodniciach rychlejsie "odkrutili". Preto by ma zaujimalo, co si myslite o " prirodzenom porode" bez urychlovania a liekov ( samozrejme pri spontannych porodoch, ked nie je ohrozena matka ani dieta), a o vasich skusenostiach po porode- ci vam dali miminko hned po vysetreni, al. ho zaniesli prec, o tom, ako v ktorych porodniciach respektuju porodne plany a ako pomahaju mamickam pri kojeni.

etnicka
6. okt 2008

ahojte, to tu nikto tak dlho nerodil prirodzene? Ja sa chystam v marci a uz sa velmi tesim 😉

ivi1
6. okt 2008

Etnik ja idem do toho v novembri tak dufam,že to bude v pohodičke 😀

etnicka
7. okt 2008

ivi a do ktorej porodnice sa chystas? Ja chcem skusit Dunajsku Stredu, asi to tam pojde lahsie ako v Bratislave...

ivi1
7. okt 2008

do ružinova,moj doki tam rodi a ešte nejsme uplne dohodnutý čo a ako,ale čítala som o porodnici v Leviciach,že tam uplne v pohode dokonca tam ponukaju aj viacej porod.poloh ako napr. stoličku a tak,ale to je dosť daleko tak neviem ešte počkam čo na to doki.Tiež som počula,že je najlepšie vydržať čo najdlhšie doma samozrejme ked nejsu nake komplikacie bo ti potom nestihnu napichat tie somariny. 😝

etnicka
8. okt 2008

v Dunajskej strede maju aj stolicku, aj kreslo a da sa rodit aj do vane, uz sme sa tam boli pozriet a je to tam super 🙂 ruzinov mam najblizsie, ale tam nie je vana, ani stolicka a rodi sa tam ako na pase - rodila tam moja svagrinka, zaplatili za to kopu penazi a nic moc - sama chemia od zaciatku az do konca 😖 Jej to teda tak vyhovovalo, lebo sa bala bolesti a chcela epidural, ale ja som pravy opak 😉

dula_renka
7. nov 2008

etnicka.....dokanca sa nejako vytratil pojem prirodzený pôrod ☹ .....

kakusa
7. nov 2008

Jeej takze nie somsama, co sa chysta na prirodzeny porod...Super...

beke
7. nov 2008

ahojte, ja som mala jeden prirodzeny pôrod bez chémie a všeličoho a teraz vo februári sa chystám na druhý dúfam, že to pôjde tak isto bez chémie.

bambusko
7. nov 2008

tiez som mala uplne prirodzeny porod, ten treti. ziadne holenie, klystir, oxytocin, strihanie, ani sitie. uplna parada 🙂 a potom ma 6 hodin neprirodzene nutili ostat lezat a nedovolili mi ani ist na wc 😒 ani som velmi nekrvacala, bolesti pri zavinovani maternice ziadne - a vraj, cim viac porodov, tym horsie. u mna boli najhorsie po prvom. a hned na druhy den som behala, sedela, mohla som ist kludne domov, len sme sa na izbe so spolubyvajucou rehotali a sestricky nas chodili obzerat, ci nepijeme 😀

etnicka
8. nov 2008

bambusko a beke - kde ste rodili?

bambusko
8. nov 2008

etnicka, v poprade 🙂

etnicka
9. nov 2008

joj, to je daleko 🙂

dula_renka
9. nov 2008

bambusko a rodila si v tej peknej popradskej sále?

petruci6
9. nov 2008

baby esxistuje nieco proti bolesti okrem epiduralu? ten nechcem to som rozhodnuta,len ci je nejaka injekcia al aspon tabletky na zmiernenie

dula_renka
9. nov 2008

petruci6
Počas pôrodu striedať Caulophyllum 5Ch a Actaea racemosa 5CH :

Caulophyllum 5 CH - uvoľňuje a zmäkčuje svalovinu krčka maternice

- na prudké nepravidelné, neúčinné, kŕčovité bolestivé sťahy

- intenzívne bolesti vyžarujúce do slabín, močového mechúra a stehien

- pri nástupe pôrodnej činnosti každých 30 minút, po odtečení plodovej

vody každých 10-15 min.

Actaea racemosa 5 CH – silné nepravidelné bolesti

- spazmus krčka maternice

- intenzívne bolesti vyrážajúce do bedrových kĺbov

- pri nástupe pôrodnej činnosti každých 30 min., po odtečení plodovej

vody každých 10-15 min.

dula_renka
9. nov 2008

a ešte niečo z homeopatie
Arnica montana 9 CH - možno užívať priebežne počas pôrodu

- pôsobí preventívne proti vzniku bolestí a opuchov, krvácaniu, tromboembólií, hemoroidov

- na psychickej úrovni – pôsobí protišokovo, pomáha vyrovnať sa so stavom „niekto mi vstupuje do môjho teritória“, narušuje intimitu

dula_renka
9. nov 2008

ešte bylinky 🙂

Harmanček rodiacu ženu upokojuje a uvoľňuje

Skorocel lieči rany po natrhnutí počas pôrodu

Kapsička lekárska zastavuje vnútorné, vonkajšie krvácanie po pôrode

Rebríček zastavuje vnútorné, vonkajšie krvácanie po pôrode

Kapsička pastierska vysoká koncentrácia tanínu, tyraminu, úspešne zastavuje veľké krvácanie preto je vynikajúca pri pôrode
používa sa pri dlhých pôrodných bolestiach s cieľom urýchliť pôrod a vypudenie placenty

dula_renka
9. nov 2008

a aromaterapia....dalšia alternatíva proti bolesti 😉
Vyvolanie pôrodu - škorica, verbena (do oleja na masáž brucha, teplý kúpeľ)
Možné kombinácie olejov k pôrodu
verbena, jazmín, harmanček, levanduľa , muškátová šalvia
ruža, ylang–ylang, škorica
ruža – životné situácie súvisiace so ženskosťou a intimitou
jazmín – odbúrava strach, napätie, pomáha pri hormonálnych zmenách
ylang – ylang – odstráni emocionálne zábrany
šalvia – pomáha prekonať vlastné hranice isť za svoje možnosti
Oleje podporujúce pôrod
levanduľa (pri silných bolestiach do kúpeľa, pomáha upokojiť, jasne vidieť situáciu)
harmanček (je vhodný pre citlivé rodičky, ktoré majú od začiatku silné kŕčovité bolesti)
klinčeky, zázvor, škorica (pri nedostatočných zťahoch, kontrakciách – masíruje sa najvrchnejšia časť maternice)
verbena (k čuchnutiu – zbavuje emocionálneho napätia)
Všetky zmienené oleje sa môžu použiť aj do aromalampy.

petruci6
9. nov 2008

to vsetko su homeopatika? myslim, ci mi nieco podaju lekari,ked sa tam budem zvyjat v krcoch,neviem ci by som to sama vedela odsledovat,kedy si co mam dat

veronikahel
9. nov 2008

petruci ja som nemala nič a dalo sa to prežiť... najdôležitejšie je dychať, dychať, dychať....

petruci6
9. nov 2008

vela zien nemalo nic proti bolesti,ale ja mam strach,raz som dostala taku silnu menstruaciu,ze mi museli pichnut injekciu,tak som sa zvyjala v krcoch a myslim,ze to nebolo nic oproti porodu,preto mam strach

dula_renka
9. nov 2008

veronikahel...okrem smrti sa dá všetko prežiť 😀 😀 😀

veronikahel
9. nov 2008

kamoške sa cez týždeň narodilo mimčo, tiež sa veľmi bála pôrodu. rodila prirodzene a povedala, že "rodiť je perfektné" 🙂

petruci6
9. nov 2008

nemyslela to ironicky? 😀

veronikahel
9. nov 2008

nie 😉

petruci6
9. nov 2008

tak to jej gratulujem a klobuk dole 😉

petruci6
9. nov 2008

renka dakujem za tie homeopatika,postudujem aj to

co si myslite o malinikovom caji? pomaha to? uz ho mam kupeny

veronikahel
9. nov 2008

petruci, držím palce, až ti to dobre dopadne 😉

petruci6
9. nov 2008

dakujem,dufam,ze to bude rychle 😵

veronikahel
9. nov 2008

prvorodička 10-12 hod 😀
ja, presne 8 hod. ale nie bolesti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre