Prirodzený pôrod po menej ako 2 rokoch po prvej sekcii

mariaola
12. apr 2017

Ahojte, rodili ste niektoré prirodzene menej ako 2 roky po prvej sekcii ?
Veľmi by som chcela rodiť prirodzene avšak prvý pôrod sekciou som mala 13.8.2016 a opäť som otehotnela okolo 18-20 marcom 2017.

Poprípade vedel by mi niekto odporučiť pôrodníka (vrámci BA), ktorý by mi dal šancu rodiť prirodzene?

Ďakujem 🙂 !

gir
13. apr 2017

Prečo sa tak dožaduješ prirodzeného pôrodu? Ja som otehotnela 7 mes. po prvej sekcii a Dr. ani neuvažoval na prirodzeným pôrodom. Aj v nemocnici mi Dr. vravel že také riziko na seba zoberie málokto. Ja som aj bola rada že bude druhá sekcia a bola oveľa lepšia ako prvá. Rodila som večer a ráno som už mala malého pri seba na izbe. Rozhodni sa sama ale ja by som do prirodzeného nešla. Veľa šťastia a krásne , zdravé bábo ti prajem. 🙂

karmela
13. apr 2017

@mariaola byt na tvojom mieste radšej by som dala cisársky predsa len je to veľký zásah do tela cisársky a prešlo malo času väzivo je oslabené..tak radšej voľ istotu ako komplikácie nedaj bože u teba..ale dr by ti mal povedať svoj názor..

mius.brcko
13. apr 2017

ziaden lekar to nebude riskovat, ta pauza tam nie je len tak... sestrina svagrina mala dva roky po sekcii a nechali ju rodit normalne - v priebehu porodu sa im zvnutra tak dotrhala, ze rovno na sal, cisarsky a rychlo riesit aj navyse problemy okolo, par tyzdnov bola potom na jiske - druhy krat sa narodila.. teraz su to uz styri mesiace od tohoto porodu a stale etse nie je schopna normalne fungovat a ma co najviac oddychovat, lezat - nemoze sa poriadne ani starat o deti...

naozaj take nieco neriskuj!

ettie
13. apr 2017

Je tu skupina "Po sekcii rodím/rodila som/chcem rodiť prirodzene" https://www.modrykonik.sk/group/6045/ tam ti baby poradia viac 🙂 Drzim palce

stryel
13. apr 2017

V BA je vraj takymto pripadom nakloneny doc. Zahumensky, ale viac k nemu by ti vedeli povedat baby v tejto skupine https://www.modrykonik.sk/group/6045/
Ja som otehotnela este v kratsom casovom rozmedzi ako ty, a tiez by som chcela natrafit na lekara, ktory je nakloneny prirodzenemu porodu, samozrejme len v pripade, ak to stav dovoluje a ja ani babatko nebudeme ohrozeni. Podla sucasnych nazorov vraj uz cas medzi sekciou a dalsim otehotnenim nie je rozhodujuci, maternica sa zahoji za 3 mesiace a bude sa rovnako spravat po roku aj po desiatich. Len treba natrafit na porodnika, ktory s tym ma skusenosti, premeriava hrubku jazvy a vie si vsetko odsledovat. Tak ti (nam 🙂) drzim prsty! 😉
A mozem sa este opytat na dovod prvej sekcie?

redlola
13. apr 2017

Jej, tak to budeš mat vianočné bábätko, keď všetko vyjde🙂
Ja som rodila 22mesiacov po sekcii. Moja známa otehotnela polroka po sekcii a tiež rodila spontánne vaginálne. Všetko v Trnave.
Je dôležité nájsť porodnika, ktorý sa nebojí a ktorý ta podporí, po zhodnotení tvojho stavu🙂 alebo potom ta Bratislava so zahumenskym

miriam11
13. apr 2017

@mariaola neriskuj zbytocne, len preto, ze chces. Je to velmi skoro. Ja som rodila 4,5 roka po sekcii prirodzene a nebolo mi vsetko jedno, ani lekarom.

mariaola
autor
18. apr 2017

@stryel Ďakujem 🙂.
Nech ste obaja zdravučký !🙂

Dôvod mojej prvej sekcie bolo, aby mal môj synček čo najmenší stres. Mal vrodenú vývojovú chybu CDH. A nakoniec po 13 dňoch neprežil následky operácie.

A ďalšia hrozná správa bola od môjho gynekológa, že mám čakať rok než znova otehotniem....
A to udával len všeobecne bez ohľadu na to, že sa mi jazva pekne zahojila bez komplikácii...
Ja som našla podobné články a taktiež tento od MUDr. Stanka: „Vždy je potrebný určitý časový odstup od cisárskeho rezu, aby sa vytvorila pevná jazva a aby sa pripravila sliznica maternice. Za ideálne sa dnes považuje 6 až 12 mesiacov po jednom cisárskom a 12 až 24 mesiacov po dvoch,“ dodáva gynekológ.

Pozrela aj MUDr. Jozefa Záhumenského. Našla som, že ,,Ambulancia neslúži ako ambulancia primárneho kontaktu, je vyhradená pre rizikové tehotné, pre závažné stavy odoslané rajónnym gynekológom a pre ženy pred pôrodom”.
Tak sa ho pokúsim neskôr kontaktovať…

mariaola
autor
18. apr 2017

@redlola

Wow, tak to je úžasné vedieť, že sa podaril už aj po 6 mesiacoch po cisárskom prirodzený pôrod ! :D
Veď práve, že nájsť dobrého pôrodníka, ktorý vie pozerať na situáciu nie podľa čísel, ale konkrétneho zdravotného stavu!
Opakované sekcie majú tiež svoje zdravotné riziká a berú cisársky už pri každom ďalšom pôrode automaticky.

katkakovac
18. apr 2017

Ja som rodila prirodzene 2 roky po sekcii. Pod do skupiny, tam najdes aj pribehy, kde to vyslo po 18 mesiacoch od sekcie. Ja som rodila u Kocha a mozem len odporucat. Tam su velmi nakloneny VBAC

mariaola
autor
18. apr 2017

@katkakovac Ďakujem pozriem aj tam 🙂 No ja už nad Kochom neuvažujem, ževraj tam nemajú prístroje v prípade komplikácii a teda ohrozenia na živote.

katkakovac
18. apr 2017

@mariaola to rozpravaju len tie, ktore tam nikdy nerodili a nemaju na to, tak ohovaraju. Je to spickova porodnica zo spickovym vybavenim a vybornym personalom. V pripade komplikacii prevazaju z kazdej nemocnice, lebo nevies, ake komplikacie moze dieta mat. V kazdej nemocnici sa specializuju na nieco ine. Mojho syna prevazali z kramarov na detske kramare (100m) sanitkou na kardiologiu a aj tak hodinu cakal na sanitku. Skus si v skupine omporodnici nieco precitat, pozri si na stranke a sama uvidis. Ja som rodila na Kramaroch a u Kocha a tretie budem uz len u Kocha.

blucinab
20. apr 2017

Ja som porodila po 1.sc uplne bez problemov prirodzene,presne rok a pol medzi porodmi.. doktor ma plne podporil a aj prednosta,k nemu som tesne pred porodom mala ist na konzultaciu aby to odsuhlasil.. jazvu som ani raz necitila.. ja si myslim,ze treba skusit,je to uplne nieco ine a stoji to za to..😉

mariaola
autor
20. apr 2017

@blucinab Ahoj, ďakujem za povzbudenie je úžasné, že sa to dá 🙂 ! A môžem sa ťa spýtať v ktorej nemocnici si rodila ? Hľadám dobrého gynekológa -pôrodníka 🙂

beybitko
20. apr 2017

Ahoj, ja som po sekcii rodila 2x prirodzene v Ružinove, musel to síce odobriť prednosta, tuším sa volá Záhumenský, ale on bol šťastný, že chcem ísť prirodzene. Je tomu naklonený, určite sa obráť na neho.

mariaola
autor
20. apr 2017

@beybitko ďakujem už mi ho toľko ľudí odporúčilo, super ...! 🙂
A stačí zavolať do jeho ambulancie, alebo tam ísť osobne ? Ja som teraz iba v skoro 7.týždni a neviem, kedy a ako je najlepšie ho kontaktovať ? Toto som našla na jeho stránke:

,,Ambulancia

Každý utorok od 9.00 do 13.00 na poliklinike nemocnice Ružinov, číslo dverí 55.
Ambulancia neslúži ako ambulancia primárneho kontaktu, je vyhradená pre rizikové tehotné, pre závažné stavy odoslané rajónnym gynekológom a pre ženy pred pôrodom.
Objednať sa možno telefonicky na čísle +421 2 48234 761".

beybitko
20. apr 2017

@mariaola Ja som to riešila až keď som začala chodiť do poradne do nemocnice. Tam sa ma spýtali, či chcem rodiť prirodzene a potom ma poslali na vyšetrenia a objednali k prednostovi na odobrenie. Budú ti kontrolovať prietoky, hrúbku jazvy a veľkosť bábätka a na základe toho rozhodne. Zatiaľ si asi len porieš svojho lekára a prípadne sa s ním poraď. Ale ja som mala z Ružinova pocit, že robia všetko pre to, až to ide prirodzene...

mariaola
autor
20. apr 2017

Wow, no ja mám gynekológa na Kramároch a on nerieši pôrod. Od myslím 35 týždňa posiela k pôrodníkovi. No len mne praskla voda v 37 týždni a môj pôrodník ma ani nevidel, lebo bol na dovolenke :/. Tak ma rodil Dr. ktorý mal v ten sobotný večer službu. A ktorého gynekológa by si odporúčila v Ružinove ? Nech neskáčem z kramárov tam 🙂

ďakujem moc moc 😉

blucinab
20. apr 2017

@mariaola jasneee,rodila som v ruzinove obidvakrat uz dr.Divekyho,ale je tam viac doktotov,ktory sa na to daju..za vyskusanie clovek nic neda,ak je samozrejme vsetko ok,ako ma byt..tiez netreba tlacit na pilu,ak by bol hoci len maly problem..

mariaola
autor
20. apr 2017

ďakujem 🙂. A samozrejme by som išla do toho iba ak by to nebolo pre bábo alebo mňa nebezpečné. Inak ja som mala bábo pred tým v 2016 s vývojovou poruchou a neprežilo, tak aj hladám vlastne nie len možnosť prirodzene rodiť, ale aj Dr. ktorý je skúsený a má v ambulancii ultrazvuk.

mariaola
autor
20. apr 2017

@blucinab Vidím, že MUDr. Ľubomír Divéky je pod GYNAEX,s.r.o.
Nevieš náhodou či má zmluvu s všeobecnou z. p. ? Môj súčastný gynekológ je pod FEMA-GYN s.r.o. a tam sa ročne platí 20eur ,alebo 30eur- ak je žena tehotná a inak ultrazvuk a všetky nevyhnutné vyšetrenia sa nedoplácajú má zmluvu so všeobecnou z.p.

blucinab
20. apr 2017

tak toto neviem,v gynaexe som vzdy platila,ale da sa k nemu chodit priamo do ruzinova a ja mam tiez vseobecnu cize asi s nou ma zmluvu😬

mariaola
autor
20. apr 2017

Aha,oky a v Ružinovskej nemocnicy má v Ambulancii ultrazvuk ?

blucinab
20. apr 2017

dolu v ambulancii nie,ale to chodil robit hore tusim,tam som chodila az 6tt pred porodom,cize neviem presne sko toto riesia..ale este je v stupave dr.Chuda a este jedna pani doktorka,mlada,ze su obaja super,pripadne to si skustr zistit..tiez rodia v ruzinove..

mariaola
autor
20. apr 2017

Ja by som chcela rodiť u prednostu Doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD. Takto by som len chcela mať aj gynekológa v Ružinove, ale bývam blízko Záhradníckej čiže GYNAEX,s.r.o.

Ale u mňa by záležalo kolko sa tam platí všeho všudy. Lebo lekárov je na výber a platiť nakolko si už platím zdravotku by som navyše moc nechcela 😖

blucinab
20. apr 2017

No v gynaexe je to za prehliadku tusim 30-50e cize raz za mesiac...

mariaola
autor
20. apr 2017

Hmmm, no ešte uvidím, hádam v tom Ružinove niekoho nájdem, alebo zostanem kde som no...😉

blucinab
20. apr 2017

Ok,jasne,chcela som len aby ste vedeli,ze sa netreba bat skusit rodit prirodzene ked je vsetko ako ma byt,stoji to za to,ale ak by bol co i len maly problem,zdravie vas a babatka je dolezitejsie ako prirodzeny porod😉

mariaola
autor
20. apr 2017

Ďakujem a plne súhlasím😉

beybitko
21. apr 2017

Ja som zazmluvneneho lekara nemala, raz ma rodila doktorka Rybanska, uplne super lekarka, velmi zlata a druhy raz to bolo tak zhurta, ze porodne asistentky,lekar ma uz len sil... Ale dojtorka Rybanska je super a este aj dojtora Chudu su chvalia...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre