Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

bibi1711
4. aug 2009

To vazne uz mozem jest vsetko? Ja nai nic jahodove, ani paradajky, ani papriku, nic na k, strukoviny, cokoladu, kakao, citrusy. Fakt mozem? Ja mam brutalnu chut na paradajky.

kukenzi
autor
4. aug 2009

ja jem uuuuplne vsetko. jahody si spominam, ze mozme jest, ak su v kompote, alebo v dzeme, alebo v hocijakej inej forme, len nie cerstve. jedla som aj paradajky, aj papriku, aj strukoviny, dokonca aj cokoladu, kakao, jedine comu sa vyhybam a asi aj budem su citrusy.

mneme
4. aug 2009

bibi, no s paprikou aj ja opatrne kvoli tomu, aby martinku nenaduvalo, citrusy tiez az tak velmi nie, ale bez paradajok by som nemohla zit, bez cokolady tiez nie a minule som robila dusenu luskovku fazulku 😉 podla mna kazde babo reaguje odlisne a treba to vyskusat, jasne ze opatrne a nie vo velkych davkach. ved keby sme sa mali vyvarovat vsetkych rizikovych potravin, tak nemozeme mat pestru a vyvazenu stravu. napr. moj synovec trpieval prisernymi kolikami a sestra si davala extra pozor. na vianoce sa ale riadne nastvala a dala si kapustnicu a zo synovca bol najstastnejsi vyprdkany chlapec na svete. a to ze vraj kapusta je pre dojciace zeny tabu 😀

kukenzi
autor
4. aug 2009

mneme, vraj ani s tou kyslou kapustou to ne je tak, ako strasili... ale zalezi na organizme, niektore ako my "kyselinove" mozu zjest vsetko a ani babatkam to nic nerobi a niektore si daju nieco a uz je ohen na streche.

som ti vravela, ze pokial martanka prospieva, tak to neries a bud najstastnejsia zena na zemeguli, ze sa pri tak malom babatku vyspis 10h, hneeeed by som menila 😉

mneme
5. aug 2009

kuki, dobre ranko, pozeram, ze mas pekne nove foto 🙂 vsak ja som rada ze sa vyspim, len mi to pripada trocha divne. ale dnes v noci bola napr. uplne optimalna - po kupani dostala o deviatej veceru, potom ulozenie bez protestov do postielky, zobudila sa o pol stvrtej na jedlo a potom zase o pol siedmej. takze aspon jedno nocne kojenie absolvovala a mozno bude vdaka tomu cez den pokojnejsia. ale mozno si iba robim plane nadeje 😅 inak, nikdy sa pri nej 10h nevyspim, lebo ja krava si s nou nikdy nejdem lahnut a radsej do noci konikujem 😀

tehula
5. aug 2009

ahojte, tak my asi mame uz rezim, lebo to tak funguje uz dost dlho. Heidi zaspi az okolo polnoci - jednej v noci, spi do siedmej rano, resp. to sa zacina mrvit, takze ju budim na papanie, lebo cecky mi praskaju vo svikoch uz. POtom zas zaspi aj do desiatej.
Cize robimn to tak, ze do pol dvanastej cca kukame telku a potom ju beriem k sebe do postele na cuckanie a uspanie. Ja driemem a zvacsa sa zobudim okolo druhej, tak to ju prekladam k nej do postielky 🙂 🙂 to mam istotu, ze tvrdo spi.
TAkze ja konikovat do vecera mozem 😀 😀 😀

tehula
5. aug 2009

ale inak v kociku mi uz skoro nespi, zvacsa si brnka do hrkalky a skeri sa na mna, no po 20min ju to tam omrzi a zacne hucat, to ju musim na ruky zobrat. POnosim a pak naspat do kocika. Bud sa to cele opakuje, alebo potom zaspi na taku polhodku. Ale ja uz to nariekanie nejak neriesim stresovo, jak doteraz, aj ked ludia kukaju, ze co som to za matku 😖

bibi1711
5. aug 2009

Babule, ste ma tak potesili...tak ja si dnes skusim dat tie paradajky...mnamka. Hadam jej nic nebude. My mame tiez uz aky taky rezim. Chodime spinkat o pol osmej, tak do osmej sa mi ju podari uspat. Ja idem spat pred polnocou,to ju nakrmim, ona sa este raz v noci na papanie zobudi a potom vstava bud o siedmej alebo o pol deviatel. Tak dve hodky je hore, potom zaspi na dobre tri hodiny, potm zase dve hodinky vzdrzi, ide buvat, to tak hodinku a tak vonku, tam si zvykla pospat, ale tiez ju to uz nebavi...bud place, alebo zadrieme.potom kupkanie...a spinka🙂

tehula
5. aug 2009

mne vecer po kupani nezaspi, ona je vtedy najviac cula. Tak to bolo, aj ked bola v bruchu, kopance do jednej v noci

katka1981
5. aug 2009

baby ja nemozem jest noic, lebo zduje mna aj malu ☹

kukenzi
autor
5. aug 2009

tehula pekny pas, konecne tam nie je ta hnusna ruzova hlava

aj my uz mame rezim. vecer ide mala spat medzi 20-20.30h, kojenie o 2h a o 5h, to ju prenasam k sebe a spime este do nejakej 7-8h. ona si normalne okolo 19.30h zacne sama pytat kkupanie, zacne hucat a ked ju okupem, uz ani neviem, ze mam dieta, napapa sa, to uz mam len slabucke svetlo zasvietene, polozim do postielky, zhasnem, dam pusu, poviem jej ze ju lubim a odchadzam, ona mozno hned nezaspi, ale je tichucko.

mneme, to poznam, aj mala spi nejakych 5-6h, ale ja idem spat okolo 1h, takze toho tiez nenaspim 😅

prechadzky mala prespi skoro cele, alebo cumakuje, ale nehuci... no doma sa koji kazde 3h, po kojeni je hore nejaku 1,5h, potom hodi kratkeho slofika na 45min. a zase sa to opakuje

tehula moju kupanie uspava, ak by ju preberalo, tak by som skusila kupat skor, co ja viem o nejakej 17h 😕

kati, ty to mas teda riadne tazke, vydrz, raz to skonci 😉

katka1981
5. aug 2009

Baby tak vam zavidim ale aj doprajem. Ja nemozem jest skoro nic, vcera mala Sophinka hroznu koliku v noci az 2x a neviem ci to bolo z nektarinky alebo bio napoju alebo slepacej polievky. Lebo aj ja som bola neprijemne zduta. Nas den vyzera asi tak, ze nemozeme nikam ist, lebo malej vadi aj autosedacka a v kociku tiez strasne place, nepomoze ani vyvysenie. V postielke nebude ani za nic na svete, ak tak je len na mne alebo vedla mna. Rezim nemame ziadny, neviem ci je to moja chyba, robim co mozem. Mala zaspala asi o 23.h a spala vedla mna do 5.15 co bol zazrak, hoci sa mrvila. Lenze ja som si musela kazdu chvilu odstriekavat prsia, cize som bohovsky spala, navyse po polnoci som dostala strasny tlak do konecnika, co trvalo hodinu, to iste ako ked idete rodit, akurat ze to netrvalo 12 minut, ale hodinu a bolo to asi este horsie. Cez den mala musi byt nonstop so mnou, inak placka a najviac sa bojim, ze ten vysoky pulz a moje chudnutie ma svedomi stitna zlaza. Nechcem ist zas k doktorke, lebo mi da lieky a moje kojenie skonci, co nechcem. A malu kojim asi kazde dve hodiny, niekedy aj castejsie. Drzte sa babky, nech sa Vam dari lepsie ako nam.

mneme
5. aug 2009

hm, tak vidim, ze kazde babatko ma trochu iny biorytmus, to moje ho ma ako biorytmus dospeleho cloveka 😅 tehula, bibi, ani neviete ako ste ma potesili, ze my nie sme jedini, ktori zapasia s revom na prechadzke - tym ma krpata totiz fakt vytaca - kukenzi to videla na vlastne oci. tehula, ja chtiac-nechtiac z jej revu v kociku mam stres, pretoze martina zasadne nemrkna, ale reve. jedna z mala veci, co si z mojho uzasneho porodu pamatam, bolo, ako ju vytiahli z brucha, doki zahlasil, ze je to babizna a vtedy spustila takym hlasom, ze niekto povedal, ako nas vsetkych prekrici. aj vcera ked sme boli v poradni som doktorke povedala, ze vsetko musime prebrat este pred vysetrovanim, lebo akonahle ju podrazdime a spusti rev, nebudeme sa vobec pocut. najprv sa smiala, ale nakoniec vidiela, ze by to inak neslo 😀
baby, pozeram, ze vy vsetky kupete kazdy den? mne v porodke hovorili, ze mam kazdy druhy 😕 . jasne, ze ritulu, tvaricku a ruky umyvam kazde rano a vecer a strategicke miesta po kazdej nalozi v plienke. kukenzi, ty si spominala, ze natke niecim cistis nostek - co je to? ta moja opica totiz neznasa cistenie nosa odsavackou ani tycinami a stale jej tam nejaky ten susnik ostane 😝

kukenzi
autor
5. aug 2009

katka drz sa ☹

mneme ja jej do nosa striekam sterimar /morska voda/ alebo libenar, z toho si niekedy kychne a same to vyleti, alebo jej to muz odsaje tou balonikovou. pri malom pouzivam tu na vysavac, len natalka je na nu podla mna este malicka. a teraz mam dve odsavacky na vysavac, lebo som si objednala stetcek na cistenie a poslali mi celu odsavacku za 1,40€ 😅 ... no viackrat by sa mohli takto pomylit. malu kupem kazdy den, lebo si to vyzaduje a su dost horucavy, inac ked bude chladnejsie, tak kazdy druhy den.

dadka212
5. aug 2009

čaute 🙂

Tehula pekná foto 😉 bolo načase 😀

my máme režim tiež celkom dobrý...spať chodíme všetci okolo 21-22 hodine a buď sa zobudí okolo 4-tej na kojenie alebo spíme do 6-tej...potom sme už hore a malá zaspí asi po hodinke znova...

ja malej občas nakvapkám do nošteka libenar, ale nie často...

a jedlo, skúšam jesť všeličo a zatial to dobre znášala 🙂

bibi1711
5. aug 2009

Ja som kupavala kazdy druhy den, ale odkedy je takto teplo, aspon ju podrzim a manzel osprchuje. Neviem ako vase,ale moja mala sa strasne potiiii, mame aj dlhe vlasy dost, tak aj tie jej musim umyvat, lebo ked som ju v tom teple aspon vecer nesprchla, tak normalne smrdkala 😖 . My sa inak kupeme tak, ze napustim plnu vanu a idem s nou do vane, aby bola dlhsie, ona sa nerada kupe, ale nam zistili trosku zvysene svalove napatie na nozickach a odporucili nam plavanie...tak sa s nou kupkam🙂

dadka212
5. aug 2009

ja tiež kúpem každý deň...a budem tak robiť, je to ako rituál, aj pri malom som to tak mala a teraz tiež, okúpeme sa a behom 1-2 hodiny sme už v posteli 🙂
hlavičku už nekúpem každý deň, lebo mala tie žlté šupinky a vraj časté kúpanie hlavičky ich môže znova "naštartovať" a to sa mi nechce znova šúpať....

bibi1711
5. aug 2009

Inak babule...mysleli ste na prve prikrmy? Lebo ja som minule tak rozmyslala, ze budeme prikrmovat v zime...a to ovocie z hypermarketu...nic moc a hotove kupovat nechcem...tak som nakupila vsetko mozne ovocie na trhu a namrazila...to len taky tip...🙂

mneme
5. aug 2009

no, rozmyslam o kupani kazdy den presne kvoli dynamickemu stereotypu - aby si ten vecerny navyk zafixovala. bibi, to kupanie s malou vo vani musi byt pekne, take nezne 🙂 a neboji sa ti mala sprchy? ja kupem vo vedierku tummy tub a rada by som potom presla rovno na sprchovanie. ved by som ju vo vanicke hadam uz ani nevedela okupat 😅 . musim povedat, ze od prveho razu sa jej vo vedierku velmi paci a pri kupani neplace. otravuju ju ale niektore kupelne procedury. rada ma masaz a natieranie ritule, ale vytieranie oci a usi ju dovadza do amoku 😀
dadi, martine sa tiez zacali trosku robit tie zlte supinky, ale v knizke zdrave dieta som si precitala, ze to treba na noc natriet olejom a castejsie kefovat. po dvoch natretiach jej to uz zliezlo, aj ked mala to len v takom zarodocnom stadiu.
bibi, o prikrmoch uvazujem odkedy vieme, ze mala ma reflux - neviem sa dockat ciastocneho prechodu na tuhu stravu. v mrazaku nemam tolko miesta, ale pre babulu budem asi nakupovat bio - je to sice drahe jak slak, ale drobec toho zase nezje tak vela 😉

kukenzi
autor
5. aug 2009

zemiak, mrkvu a take budeme mat uskladnene v pivnici, takze mrazit nebudem a potom budeme ficat na sklickach, tie by mali byt aj kontrolovane a su rozne druhy a aspon zo zaciatku sa nebudem trapit co zase navarit

katrin79
5. aug 2009

jej, vidim tu nove fotocky v pasoch za tie dva dni co som tu nebola, pekne 😉
takze vam poviem, ze ani kozny lekari nevedia liecit prasknute bradavky, dost som bola sklamana, lebo som cakala ze mi da nejaku mast alebo nieco, ale prd, ked som mu povedala o co ide, tak doktor zobral knizku a cital co mi asi tak moze dat a skonstatoval po desiatich minutach, ze vlastne mi neda nic, lebo keby mi dal atb mast, ak sa mozem rozlucit s kojenim, takze to som povedala, ze ja este budem nieco skusat a ked to neprejde, tak potom pridem, ale dufam, ze nebudem musiet a tak sa trapim dalej, odstriekavam a davam jej pit len z jedneho plus to odstriekane mlieko, takze mam o zabavu postarane.

co sa jedla tyka, tak ja jem skoro vsetko aj cokoladu samozrejme 🙂 akurat k-ckovu zeleninu a strukoviny nie, ale luskovu fazulku som uz jedla a v pohode a paradajky jem ako som dosla z porodnice aj papriku aj uhorky a nic malej nie je

kupame sa tiez kazdy den, mala to ma velmi rada a kupanie je u nas vzdy zarucene bez placu, mala by tam vydrzala aj hodinu a tiez natieranie sa jej paci, to sa na mna vyskiera ale ked uz cistim nostek a usi to uz je ina rec 😀

tehula: akoze musim povedat, ze tvoja mala je v kociari anjelik oproti mojmu certovi, videla si na dnesnej prechadzke, domov som dosla s revom samozrejme 😀

mneme: asi mame rovnako uplakane slecny doma, minule nam v tescu spustila taky rev, ze sa vsetci otacali, moj muz hned chcel ist prec, hovorim mu, co stresuje, vsak potrebujem nakupit, tak som este ukludnovala aj jeho okrem malej 😀

inak vcera sme boli v tom Hainburgu, nastastie policajti sa nam vyhybali, tiez som sla len s rodnym listom, ale to by mi asi nepomohlo, keby nas zastavili, musim sa dokopat a ist si dat urobit pas, tak hadam to tento mesiac stihnem, lebo do AT chodime casto, sme tam za 10 minut, takze na nakupy je to fajn

katrin79
5. aug 2009

prosim vas, ako sa maju sterilizovat flasky? lebo ja nemam sterilizator, vyvaram ich aj odsavacku vo vriacej vode zakazdym ked ju pouzijem, je to robota na nervy teda a ked tie flasky vyberiem a uschnu je na nich taky biely povlak, vyzera to ako keby boli zaprasene, ja nechapem

bibi1711
5. aug 2009

Katrin, ked je tam biely povlak, to je vodny kamen vyzrazany. To nevadi. A inak, mne v porodnici vraveli, ze odsavacku staci vyumyvat horucou vodou, sterilizovat netreba stale. Staci raz za par dni.

kety80
5. aug 2009

ahojte ja sem moc nechodim len citam 🙂
katrin79 ja som tiez stelirizovala vzdy vecer a potom oplachla studenou vodou a nebudes mat tam temn povlak tak skus 🙂

kety80
5. aug 2009

katka 1981 vies ja ti moc nechcem radit ale niekedy detom aj 3 mesiace niektorim aj viac nez si najdu svoj rezim a myslim ze na 2 mesacne babo ti v noci spinkala dobre ja som kojila aj v noci kazde 2 hodiny maly bol hlados potom sa to upravila a sam si zvykol spat a s tou kolikou to je fakt na nic musis davat pozor co jes maly ju mal chvalabohu slabu ale co som pocula ked su silne koliky tak deti velmi placu az maju take krce tak dufam ze vy to nie ste ☹

baluu
5. aug 2009

No my zatial tiez nemame ziadny rezim. Ale hadam to pride. Citam ze niektore deti placu vonku no nas je v tomto poklad, len raz sme sa vracali ale to bol pokadeny a jemu to vadi. Misko zas place pri kupani, ale zvlastne je ze iba ked lezi na chrbatiku, ked ho otocime na brusku vacsinou uz neplace.
Ale pribrali sme pekne uz mame 3920 g a porodna vaha bola 3050 g. My sme boli v pondelok na klbiky na antolskej a tam povedali ze balit a kontrola o 3 mesiace a Dr.Kusin povedal ze netreba. Tak si mozem vybrat. Ale musime dat malemu spravit dlahy na nozicky. Vraj to bude trvat to zameranie aj tri hodky tak tam budem aj kojit aj prebalovat. Som zvedava ako to buduci tyzden zvladneme. Nikto z vas nemate taketo problemy?

baluu
5. aug 2009

Katrin, v skratke napisem co radi mudra knizka ohladne ragad od Dr. Vicianovej.
Treba skontrolovat techniku dojcenia, ci babo nevisi na bradavke vtedy sa robia pozdlzne ragady
skontrolovat ci dieta nema uzdicku vtedy su ragady na dvorci pod bradavkou v mieste prilozenia dolnej celuste dietata
dieta moze mat kvasinkovu infekciu vtedy je bradavka cervena, supinata, svrbi a pali
nemala by sa pouzivat odsavacka, ale odasavat rucne (to asi bude tazke, ze?)
dieta si prilozit tak aby ragada bola v kutiku dietata
bradavky nechat co najviac volne na vzduchu, nedotykat sa krvacajucej bradavky, nechat po dojceni zaschnut zadne mlieko, ziadne masticky, bradavku nevytahovat nasilim ale strcit malicek, umyvat iba raz za den bradavky.
Tak to je asi v skratke vsetko, mozno nieco z toho pomoze aj ked druhy prsnik mas v poriadku tak neviem

Svagrina mala tiez a kojila z toho prsnika, tak mozno to drazdi ta odsavacka.

katka1981
5. aug 2009

kety, nas trapi reflux, to tak spinkala prvykrat, reflux je svina. A najhorsie je ze ja som vzlom stave, zajtra idem na krv. A dakujem ze babatko este nemusi mat svoj rezim, lebo vsetky pisu ze uz maju a ja som plakala, ze aka som na nic mama, ze u nas to nejde,ale niet divu, ked raz ma koliku, raz zachvaty placu....a papat si pyta ako kedy. A doteraz plakavala velmi v noci a pytala si aj kazde dve hodiny ale skusame co radi annag a snad sa to zlepsi.

bibi1711
5. aug 2009

Katka, netrap sa rezimom, moja mala ma uz skoro 3 mesiace a aky-taky rezim mame tak ani nie 2 tyzdne. To je malickost, babu to vadi menej ako nam mamam...hlavne sa daj doporiadku ty a nestresuje sa este tymto...Zelam vela sil, a neboj, reflux cochvila zmizne.

tehula
5. aug 2009

KAtrin> ja vyvaram raz za uhorsky rok normal v hrnci, ten povlak je kamen, tak som to vymyla studenou vodou a bolo. My sme dosli domov po tichu, Heidi mi stale spinkala, tak som ju tam chvilku este nechala a rychlo sa najedla. Potom ale bola show, posrala sa az za usi, som nechapala, co dokazala za tu prechadzku nalozit do plienky, ale vazila aj pol kila 😀 Vecer sme este boli jej buducemu krstnemu pozriet domcek, tak mala vylet v aute. No a teraz idem uspavat, teda gniavit cecky, kym sa neunavi 😀 .
Dufam, ze sa vidime v piatok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre