Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

tehula
7. aug 2009

Katrin> ked vyjde aj tak super, mliecka bude dost, neboj, ona si vytaha. Ja som si vsimla, ze mne sa brutal mlieko napumpuje, ked cvicim. Ked idem potom do sprchy, musim tie tampony az vo vani dat dole, lebo mlieko strieka jak blazon 😀 .

katrin79
7. aug 2009

pred pol hodkou konecne zaspala, idem si vylozit nohy konecne...no dufam, ze to mliecko sa nejak rozbehne, lebo ak to takto pojde dalej, musiem musiet aspon jednu davku nahradit umelym

tehula
7. aug 2009

Ja som teraz malu dokojila a skusam prso, z ktoreho pila, ze ci este je mlieko a tak to vystreklo, skoro na meter 😀 😀 😀

kukenzi
autor
7. aug 2009

kati, to mi je luto, ale hlavne bud v pohode, sophinka potrebuje spokojnu maminku a ako vravi mneme, skus sa este spytat, ci sa nenajdu nejake lieky, s ktorymi sa da kojit.

kati, pri refluxe vraj nemusi babo zvracat.

katrin, aj by bud hlavne v pohode, moja mala tiez dnes skoro nic nenaspala, sice nerevala, ale cumakovala, alebo mrncala, ale pila kazdu chvilu... podla mna maju rastovy sprint, ten je prave v tomto obdobi a vtedy male stale vyzaduje mlieko a matka si mysli, ze ho ma malo, uvidis, cez noc ti navru 😉 ... ja som takto stresovala pri prvom

kukenzi
autor
7. aug 2009

katrin este nenahradzaj UM. ty si si uz pisala s annag?

bibi1711
7. aug 2009

Katrin, moja mala mala reflux tzv.tichy...to znamena, ze negrckala, mliecko sa jej stale vratilo ale nie uplne hore, len do hornej casti pazeraka a palila ju zaha. Preto chcela byt castejsie na prsniku, aby to zapila, tu zlu chut.
Ak ti mozem poradit, nedavaj UM. Ked zacnes, pomaly mliecko odide. Je mozne, ako vravi kuki, ze mate len rastovy spurt, len viac prikladaj, o den dva bude mliecka dost. Len vydrzat. My sme mali uz dve take krizy. Hlavne je nedokrmovat.

katka1981
7. aug 2009

Katrin79, Kati pi vineu ale vyhrkaj ju, budes mat mlieka az az.

Mneme, Kuki, neexistuju ine lieky pri zvysenej cinnosti pri kt. sa da kojit. Ja musim brat aj betablokator, co znizuje srdcovu frekvenciu a vsetko ide do mlieka. Keby som mala znizenu cinnost, tak eutyrox nevadi pri kojeni. Uz sa s tym zmierujem, ajked mam nadbytok mlieka paradoxne, trapi ma ako to mala bude zvladat, a Vam drzim palce aby ste mali vsetko bez problemov.

Bibi, ty pises ze mala mala reflux, uz ho nema?

kukenzi
autor
7. aug 2009

kati, svet sa nezbori, ak nebudes kojit... spravila si preto vsetko... hlavne sa daj do poriadku, sophi ta potrebuje zdravu 😉

kukenzi
autor
7. aug 2009

kati reflux tusim zvykne byt 3mesacny, vacsinou

monr
7. aug 2009

luci, tak držím palce, nech to máte čo najskôr za sebou.

mneme
7. aug 2009

katrin, ak ti mala pravidelne kaka a cika, tak to urcite nebude nedostatkom mlieka. to, ze si rukou vytlacis malo vobec nic neznamena, ja niekedy aj odsavackou vytiahnem chabu dvacku, ale podla toho, ako pije, kaka a cika tak vidim, ze jej to staci. babo si totiz vytiahne mlieko z hlbky aj zo "splasnutych" prs, nemusis mat furt pocit, ze su naliate, plus mlieko sa vyraba aj pocas pitia. u teba bude skor problem v tom, ze mas jeden prsnik "odstaveny" a si z toho v strese a stres = pocit, ze je malo mlieka. okrem toho ak krmis z oboch prsnikov, stimuluje to tvorbu mlieka a ked z jedneho, utlmuje ju to. stavim sa, ze ked si das do poriadku bradavku, stratis pocit, ze nemas mlieko. 😉 presne ako ti pise kuki a bibi - riesenie nie je umelina, ale stale prikladanie. co robis pre to, aby si mala viacej mliecka (myslim caje, homeopatika, klokankovanie atd.)? neuvazovala si o tom, ze by si zavolala laktacnej poradkyni? ich zoznam najdes na www.mamila.sk

katka, akurat dnes som sa docitala, ze tyreostatika patria k liekom, pri ktorych sa nesmie kojit 😢 😢 podla mna ti ale konzultacia s viac ako jednym lekarom za to stoji 😉

baby, nechcem to zakriknut, ale moja martinka bola dnes aj vcera uplne happy babo, ze ja som z toho v siedmom nebi. 🙂 je sice pravda, ze sa uz ani nepokusam pri nej nieco porobit a nonstop sa jej aktivne venujem, ale ona mi pekne papala, po jedle bola spokojna (predtym casto kvoli refluxu revala), celkom dobre cez den spala, na prechadzke bola hore a trochu revala, ale potom sa utisila a pozerala von alebo driemala, pred vecernym kupanim som ju nosila v satke a uplne vynechala vecerny plac, po kupani bola cela vytesena, do postielky sa dala ulozit bez protestov a tam chvilku s otvorenymi ocami lelkovala a o chvilu zaspala. prisla som na to, ze sa pri zaspavani potrebuje k niecomu pritulit, tak jej davam ruku na celo a do kocika jej davam vankusik. este myslim, ze zabralo to kazdodenne kupanie. a dnes sa prykrat poriadne na cele kolo nahlas rehotala 😀 tie kazdodenne pokroky su uzasne. tak si musim tieto dva dni poriadne zapamatat na casy, ked pride aj nejaky ten den blbec, ktory mi cely prereve 😅

kukenzi
autor
7. aug 2009

mneme, super, ze mate tie lepsie dni. my dnes den blbec, aj ked bez revu, ale vela toho nenaspala. to kupanie je uzasne, nasa sa strasne ukludni a potom si cumakuje v postielke a sama zaspinka. inac tieto dva dni co si opisala, to akokeby som citala o mojej natalke

mneme
7. aug 2009

kati, az teraz som si precitala tvoju odpoved. inak, ja beriem euthyrox, ten je prave v case dojcenia velmi dolezity. kasli na to, kojenie je super, ale to este zo zien nerobi poriadne matky. takto aspon budete moct prejst na antirefluxne mlieko, uvidis, ze mala bude v pohode, urcite to zvladnete a coskoro bude lepsie 🙂

kuki, minule som sa zabudla spytat, ako ste dopadli na poradni? co natalkina vaha? - nech mozeme mat "komplexy" 😀

bibi, inak ty si moj vzor - ja stale verim, ze martinke ten hnusny reflux prejde tak skoro ako emke. hoci v posledne dobe mi tusim trochu castejsie grcka - ona je ale prave po blinkani v pohode, lebo jej to nestoji v pazeraku a nepali ju to. som sa ta este chcela spytat, v akej polohe / polohach malu kojis? ja totiz iba vo vertikale na stolicke, drzim ju poza chrbatik medzi nozkami a hlavu ma opretu o moj laket. je to fajn, len sa bojim, ze kedze nemam k tej polohe alternativu a tym padom polohy nemenim, nemusi mi rovnomerne vyprazdnovat prsnik

mneme
7. aug 2009

kuki, presne, kupanie ju super upokoji. som rada, ze na vase rady som zacala kupat kazdy den. okrem toho, ja si to kupanie mozno uzivam este viacej ako ona 🙂

kukenzi
autor
7. aug 2009

mneme, ved som to tu pisala a nasledne sa pytala na vasu... my 7t, 5990g a 61cm a vy?

kukenzi
autor
7. aug 2009

mneme, ja som pri malom nikdy polohy nemenila a kojila som 14m a mlieka som mala aj na viac, len ja som uz nechcela 😉

bibi1711
7. aug 2009

Katka...mala uz reflux nema. Dnes ma presne 3 mesiace, ale preslo nam to skoro hned po dvoch mesiacoch. Obcas este pocujem, ako sa jej mliecko vrati, ale je to fakt minimalne. Mozno raz za dva tri dni. Predtym to bolo po kazdom kojeni, stale chrcala ako stary chlap, mne to bolo strasne luto. Ja verim, ze vam to vsetkym prejde tak rychlo, ako nam.
Mneme....kojim ju najcastejsie poleziacky, ale potom ju necham trosku lezat. V tejto polehe nie je treba ani dat odgrgnut, len nechat babo na boku. A obcas este v klasickej polohe. V minulosti som obcas vyuzivala aj futbalovu, najma v case kriz. Ale najviac nam vyhovuje ta poleziacky. Aj v case refluxu som tak kojila.
Inak aj my sme mali dnes uzasny den. Mala bola strasne zlata, spinkala dobre, usmeivava bola, co je u nas nezvyk, dokonca vydrzala sama v postielke asi 25 minut . Inak baby, mneme, kuki, ja vam neskutocne zavidim dve veci. Ze sa vase babatka rady kupu a ze zaspia samy v postielke. To je u nas v nedohladne. Mne zaspi len na prsniku, obcas v kociku, alebo na rukach. Sama mi obcas zaspi vo vibrujucom lehatku. V postielke ani raz. Ale tak, ano je predcasne narodena a povedali nam, ze je taka z toho bojazliva...ze nas potrebuje stale citit. Tak to nesilim, nebudem jej robit stresy.
Inak, mna zacina dost trapit, mala ma hlavku naklonenu do pravej strany, asi budeme vojtovat...nie som nadsena, ale radsej ako by mala mat skoliozu. Ale ma to dost trapi...

mneme
7. aug 2009

kuki, vzdy sem pridem tak neskoro vecer, ze uz som total mimo, prehliadla som to 😀 no kazdopadne tvoj sestkilovy tip bol dobry, ani sa velmi necudujem. a poviem ti, natka je aj riadne dlha slecna 🙂 my sme mali v 9t 5100 g a 57 cm, takze stale v pohode 🙂 ale jaksi na vas sa nechytame 😅
a s tou polohou si ma potesila 😉

tehula
7. aug 2009

KAtka> tak v najhorsom kojit nebudes, no co uz. Dnes som stretla susedu, sa ma hned pytala, ci kojim vobec. Ja ze hej a ona, ze ci ale plne, alebo dokrmujem. Divila sa, ze ja chuda mam dost mlieka na kojenie, ze ona nemala mlieko ani pri jenom dietati. Jej rekord bol kojit dieta 4dni, potom uz mlieko odislo 😖 . Bud rada, za kazdy den kojenia, ale nie na ukor svojho zdravia. Sofinka potrebuje zdravu v pohode maminu. Drzim palce.
A nech vas vsetky obchadzaju problemy.

Baby, ja uz mam pocit, ze nase stastie zdraveho mimca bez problemov prameni v tom, ze nemame auto. My by sme sa ani nemali ako rychlo dostat na pohotovost, len taxikom 😖 , takze si panbozko povedal, ze nas skusat nebude zatial. Ale ked vas citam, zvladate to superne, mozte byt na seba pysne, tak hlavy hore.

Mneme, ja si pamatam, ze v porodke vraveli kupat kazde 2dni, no ale v tomto teple ani nahodou. Mala sa mi spoti a niekedy tak dokadi, ze ju aj cez den posadim do umyvadla a cistou vodou oplachnem. Inak kupeme s muzom vecer a vlasky umyvam raz za 3dni cca, podla toho, ako si zvladne ogrcat ich pri prebalovani sem tam 😀

kukenzi
autor
7. aug 2009

tehulka, my sme prave v case, ked som rodila prve babo nemali auto a do porodnice sme sli taxikom.

ja malej vzdy po kakani umyvam ritusu v umyvadle.... okrem noci. to len utriem... uz my vecer nekakala a uz sem tam nakladie do plienky aj v noci. vlasky jej umyvam kazdy den, lebo ja ju celu kupem len v cistej vode a to je vlastne len take oplachnutie, ved ona je strasne spotena.

tehula
7. aug 2009

Kuki, ja si vzdy prinesiem k prebalovaniu vedierko s cistou vodou a umyjem ju zinkou, takze nie vzdy v umyvadle, ale v noci neprebalujem, lebo sa mi nebudi. Teda prebalim o polnoci, ked ju uz idem uspavat pomaly a potom az rano o siedmej cca

mneme
7. aug 2009

bibi, to zaspavnie v postielke chce svoj cas, ja som to zo zaciatku robila tak, ze som ju nosila, mojkala, potom polozila, hladkala a odisla. potom sa rozplakala, upokojila som ju, chvilku s nou zostala alebo si este nieco v izbe robila. pouzivame cumlik 😒 a ten tiez dost pomaha, velmi ju to pri zaspavani upokoji. takze v jednom obdobi som to robila tak, ze som ju pomojkala a ulozila, dala cumel a odisla. ked sa znova rozplakala, uz som ju nebrala na ruky, len jej dala cumlik, ona sa utisila a ja som odisla. takto sa to vzdy opakovalo niekolkokrat. v poslednom obdobi uz ale zaspi na prvy, druhy raz, dost jej pomaha ta ruka na cele 🙂 ale nemysli si, ze v bdelom stave mi vydrzi v postielke 😀 , to musi byt tak prijemne oblbnuta ako dnes vecer. no a cez den je to vibrujuce kresielko na nezaplatenie 😀 u nas velmi zaspavanie na prsniku nehrozi, lebo ked sa naje, uz ho do pusy nechce. len ked sme mali tu nasu krizu, uspala som ju na sebe s cecikom v puse, ale to jej z toho nic netieklo. no a kojenie poleziacky sa nam nejako velmi nedarilo, velmi mi vyhovalo striedat priecnu a futbalovu polohu - uz sa tesim, ze ked reflux zmizne, opat sa k nim vratime.
k tomu kupaniu - neuvazovala si o tom, ze by si vyskusala vedierko? ono tvarom pripomina materske brusko a babo je v nom ponorene do vody az po ramena a sedi - t.j. nema strach, pretoze ma oporu pod sebou, nie je mu zima a nema pocit, ze pada dozadu. ja ho povazujem za jednu z naj veci, ktoru sme si pre krpatu zaobstarali.

kukenzi
autor
7. aug 2009

tehulka, to je dobry napad priniest si vodicku k posteli 😉 len si musim take pidi vedierko zohnat, lebo mam len misky na jedenie 😅

mneme
7. aug 2009

pokial martinu prilis teplo neobleciem, tak sa vobec nepoti 😕

kukenzi
autor
7. aug 2009

mneme, nasa sa poti, ona ma vzadu take smiesne dlhe vlasy, ved vies... ale napriek tomu nema potnicky, inac ju naozaj neobliakam prilis, vzdy tak primerane

mneme
7. aug 2009

bibi, este mi napadlo, ze v babatkovskej zone je tema "kazde dieta sa vie naucit spat" a je tam link na knizku tohto titulu. ja ju mam v compe, ale este som sa nezmohla, aby som si precitala aspon jednu vetu. kazdopadne, pochopila som, ze by to malo byt o nenasilnom budovani spankovych navykov u babatiek od troch mesiacov

mneme
7. aug 2009

kuki, o tych vlaskoch vzadu viem aj ja svoje - tej mojej sa tam robia take zmolky ako dredy, tak som jej ich doteraz strihavala, ale dnes som tomu zacala predchadzat a pri kazdom prebalovani ju cesem. zatial zabera 😀

bibi1711
7. aug 2009

Tak nasa sa poti, aj ked je hola, len v plienke. My mame taky hnusny byt, sa tu neda vydrzat, strasne teplo je tu.
Uz som dnes spominala manzelovi, ze to vedierko by sa nam zislo. Ake je velke, vojde sa nam tam este? My mame 64 sm, a 6 kil. Inak ja ju kupem v umyvadle. Normalne ho napustim jak vanu a tam ju okupem, presne ako vravis, tam citi aj dno, aj okolie...tak je tichucko, dokonca sa aj usmieva.
No, my cumel nemame a nasa ma veeelmi vyvinuty saci reflex, ona jednoducho musi nieco dudlat ked zaspava, aby sa upokojila...myslim, ze na oducanie prejdem asi az po 6 mesiaci a tiez sa chystam na taky sposob ako ty mneme. Zatial mi to extra nevadi, len niekedy zaspim skor ako ona🙂 A ked ju napriklad vecer kojim, napapa sa z jedneho prsnika, neviem, ci este chce, lebo ona dudle aj naprazdno, tak si ju prehodim na druhy, tam bud papa, ked je hladna, alebo sa zacne certit, tak to viem, ze chce len dudlat, tak sup naspat na ten prvy...

mneme
7. aug 2009

no nasa ked je najedena, nechce uz ani ten prazdny, ale to bude zrejme tym, ze je navyknuta na cumel. tiez ma totiz sialeny saci reflex, vzdy pri papani pumpuje o 106.
neviem, do akych rozmerov sa babo zmesti do vedierka, ale zmerala som ho - na vysku ma 35 cm a priemer horneho okraja je 30 cm. asi by bolo dobre vidiet ho nazivo, ale je fakt, ze emka je uz dost "stara", mozno by sa do neho zmestila iba mesiac-dva, neviem. skusim sa spytat brata, dokedy tam kupal syna. neviem, odkial si, ale ak by si si chcela vedro vyskusat nazivo, napis ip.

kukenzi
autor
7. aug 2009

mneme "kazde dieta sa vie naucit spat" mala som doma, skusala som praktizovat a lutujem... ide o to, ze nechas dieta vyplakat a tak ho naucis spat... toto podla mna nie je nenasilne ☹ 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre