Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

tehula
13. aug 2009

Bibi, v ktorom tt sa ti Emka narodila?

bibi1711
13. aug 2009

No, tehula...to vie asi len Pan Boh. Ja som mala dva terminy. Podla poslednej menstruacie bol termin 23.5.2009 a podla prveho ultrazvuku v 12 tt sa mala narodit 2.6.2009. A narodila sa 7.5. Takze neviem. Ale podla toho, ze mala vela chlpkov-lanuga, bola malinka, mala silnu zltacku tak asi aj mesiac skor sa narodila.

kukenzi
autor
13. aug 2009

boze, mne to kojenie udiera na tych par mozgovych buniek, co mi ostali 🙄 ved 10tyzden je predsa treti mesiac, tak katrin to ockovanie moze byt 😉 ale je tam interval kedy sa to ma robit, takze nemusi to byt len v 10t.

ja rotavirusy nedavam, ale ostatne ano, martinkovi som dala aj pneumokoky a dobre som spravila, vtedy to bolo nepovinne a uz to zaradili do povinneho ockovania.

tehula, neboj, ak budu teploty, poradime "skusene" mamicky, teda ak budeme vediet 😉 , ale u mna teda prva horucka bola riadny stres, teoria vtedy nepomohla, museli pomahat kamosky 😅

kukenzi
autor
13. aug 2009

... a to, ze 10tyzden je treti mesiac ma paradoxne napadlo pri kojeni 😀

mneme
14. aug 2009

kukenzi 😀 😀 😀

aj mne pediatricka hovorila, ze musime pockat na zahojenie chrasticky. mala tam ma stale taku cervenu bodku, ale uz jej to nehnisa. ako to mate vy?

baby, nestraste s tepolotami po ockovani, mne staci na stresy ten svinsky reflux 😖

kaska, super, ze vy ste sa ho tak rychlo zbavili, velmi vam to obom zelam a v dobrom zavidim 🙂

katrin79
14. aug 2009

ja tu mam ten harmonogram poradni od doktorky a mam napisane, ze v 10.tyzdni je okrem merania, vazenia aj ockovanie jedno je proti detskej obrne, tetanusu, ciernemu kaslu, zaskrtu, virus.hepat.typ B a zaroven vtedy je aj ockovanie proti pneumokokom a my sme dali este aj rotavirus, takze toto budeme absolvovat buduci tyzden, uz teraz sa obavam, ako to mala zvladne
dalsie ockovanie bude potom to iste este v 4.mesiaci

akejka
15. aug 2009

ahojte babuľky, dlho som tu nebola. Boli sme na dovolenke, mám stále doma 1 dieťatko navyše na prázdninách...tak nestíham...keď začne školský rok, budem mať viac času...

čo máte nové ? Ako sa majú detičky ?
Napísali ste toho tu strašne veľa, nemám šancu tých x strán prečítať... 😖

katka1981
15. aug 2009

Ahojte mala strasne place ale napisem vam, co mame nove, tak dostala som tabletky na spanie, lebo nespim ani vo dne ani v noci. Malinkej mliecko chuti ale ajtak zaludok boli a niekedy grcka, dnes sme isli na dvor a hned spat, lebo si ogrckala cele gate. Ja sa musim dat dokopy psychicky, mozno aj tie lieky na zastavenie laktacie robia svoje.... a hlavne musim zacat spavat. Drzte sa!!!

monr
15. aug 2009

katka, drž sa 😉

tehula
15. aug 2009

Katka> drzte sa, ja som uz tajne dufala, ze napises nieco pozitivne. Moc drzim palce, nech sa z toho pekla uz vymocete, zasluzite si to, nech si konecne zacnes to mamickovanie uzivat ako sa patri.

Dnes mala Heidi presne 2mesiace, tak sme oslavovali u svokrovcov aj so svokrovymi narodkami a svokrinymi meninami. No a co sa nestalo, dnes som zazila ake to je, ked sa mimi nemoze vykajdit. Nestihla som si totiz vypit feniklovy caj a sprosta som vcera pozrala vela toblerone, tak malu asi zapieklo (ja som totiz tiez dnes nebola 😅) takze mi zacala nariekat ako keby ju tyrali, nepomohlo ani na ruky, moc ani na cecok, lebo ked sa napapala, uz bolo zas zle. Trocha poprdkala ale von nic. Tak sme sli domov, uvarila som si caj a po kojeni neskor nastala palba do plienky, tak som bola happy.
Boze, ked citam ako sa niektore trapite kolikami a refluxami, .....je to strasne. Drzte sa dievky

bibi1711
15. aug 2009

Katka, daj sa do kopy, viem, ze to mas tazke, ale malicka ten nepokoj citi...nerobi to dobre ani tebe ani jej. My sme boli v piatok na kontrolu u neurologicky, ta nam povedala, ze mala je absolutne v poriadku, ze nedokaze pochopit, ako nam niieco take mohli povedat. Ze si lekari zasluzia po prstoch...Vraj by nam ona nenaordinovala ani rehabilitaciu, ze malej sa to podla nej aj samo upravi, ta hlavka...ale ze pre nas pokoj na cvicenia chodit mozeme. Tak sme zacali cvicit, nie je to bez placu...tak sa trapime trosicku. Aj po tejto dobrej sprave to vsak nie je ruzove...a ani uz tak skoro nebude. Nejako pochybnosti zostali vo mne, stale malu sledujem, vzdy na nej nieco najdem, stale si cosi hladam na nete, citam, bojim sa...a tak dokola. Manzel sa hneva na mna, ale ja to nejako neviem ovplyvnit.
Tak sa mi majte babule dobre a dzte sa mi.

baluu
15. aug 2009

Musim zaklopat ale nam sa polepsilo. Vyzera ze nutriton zabral a nastastie kakame o sto sest. Dnes asi 7 x. To uz sa mi zda aj vela, tak dufam ze hnacka to nie je. Neviem ci to nebolo zo slivkoveho kolaca, ale ked som taky fantasticky upiekla tak som si nemohla nedat.
Kaska som rada ze uz reflux nemate. Nam povedali ze az za tri mesiace mame prist na kontrolu. Tak tajne dufam ze aj nam sa skoro polepsi.

Mne tiez doktorka hovorila ze bude ockovat v 10 tyzdni ak bude maly v poriadku. Po ockovani tbc mame asi 4 mm velku bodku, ale nehnisa to.

Dnes v spravach som zachytila ze Michal je najcastejsie meno v tomto roku pre novonarodene deticky a pre dievca Sofia. A ja som si myslela ze Michal nie je az take frekventovane meno.

Katka z tych liekov na zastavenie laktacie sa mozes citit zle, so mnou v porodnici lezala mamina, krora ich brala a necitila sa dobre. Tak som jej radila homeopatika ricinus 30, ale neviem ako jej zabrali, lebo mi neodpisala na mail. Drzim palce nech sa skoro z toho dostanes a Bibi tiez aby Emka bola v poriadku.

mneme
15. aug 2009

kati, ale pozitivum je aspon to, ze malicka znasa UM. mozno by bolo dobre, keby si vyuzila jedinu vyhodu nekojenia, ze mozes odist od malej a skusila poprosit maminu, nech ju povaruje. mohla by si vypnut, prevetrat si hlavu a mozno by aj ten stres trochu opadol. viem, lahko sa to hovori, tazsie urobi. ked mi pride mama obcas kocikovat, tak cely cas trpnem, co asi krpata vyvadza 😅

bibi, tak to su super spravy 🙂

baluu, ako miskovi davas nutriton? ja som zarabala 3/4 odmerky s 2 polievkovymi lyzicami prevarenej vody a davala mini lyzickou pred kojenim. martina ale bola z toho taka zuriva, ze som jej to pred jedenim po 5 dnoch trapenia odmietla davat. potom sme skusali gastrotuss a s tym to bolo fajn, dokonca sa ho naucila pekne papat lyzickou po jedle. dobrali sme cele balenie a teraz je uz tyzden bez liekov. zatial sa chvalabohu babenka drzi, ale vidim, ze obcas po jedle ju to dost boli, tak uvazujem, co dalej. ak mas tip na humanne servirovanie nutritonu, daj vediet prosim 🙂

inneska
15. aug 2009

katka...aj ja ti prajem, aby vám tie trápenia čo najskôr skončili a užívali si 😉 a čo berieš na za lieky na to zastavenie mieka??

akejka...my sa máme dobre, erik je dobručký...teším sa z neho a užívam si ho 🙂

tehulka...tak snád ste to mali len chvílkové a opäť budete bezproblémové 😉

bibi..na tvojom mieste by som sa aj ja stále bála..i ked ja sa tiež bojím stále a verím, že nás nič nepostretne...ale strach mám, veliký 😒 verím, že sa budete mať už len dobre a budete zdravučké 🙂

balu..to je moc fajn, že sa miškovi polepšilo, som rada 🙂 aj my máme len takú bodku nehnisavú po tom očkovaní 🙂 ja by som sa bola vsadila, že naj meno je Matej..strašne vela ich teraz je, tiež sa s Miškom moc nestretávam..i ked aj ja som nad ním uvažovala 🙂 ale manžel vybral erika 🙂

baluu
15. aug 2009

Mneme, nutriton davam detskou lyzickou (z Tesca bolo ich tam 5 su velmi sikovne). Misko vie velmi pekne papat z nej. Davam asi 1/2 odmerky a cca 6 ml vody (Lucky a tu neprevaram), teraz to uz nalejem od oka predtym som to merala. Je lepsie ked je tekutejsi ako husty. Doktorka mi radila davat to striekackou, ale to som vyskusala raz a hned aj zavrhla. Maleho to rozculovalo. Uz bol asi zvyknuty na lyzicku. Nutriton mu davam pomedzi prebalovanie pred kojenim, vtedy nie je taky nezvorny ze sa este nema prso.

Ineska som rada ze si to uzivate. Urcite bude vsetko v poriadku. Inak aj ja sa strachujem ale to sa asi budeme uz cely zivot.

mneme
15. aug 2009

baby, ako casto za 24h kojite vase dietky a kolko min. asi aktivne tahaju? odkedy som vramci refluxnej terapie skratila intervaly medzi dojcenim, martina je vacsinou po 5-8 min. intenzivneho sania hotova a uz ju nedokazem primat k tomu, aby pokracovala. ona totiz na cmulanie prsnika nie je, berie ho len ako zdroj potravy. skusam to aj po odgrgavacej pauze znovu, nukam aj druhy prsnik, ale uz si ho jednoducho odmieta vziat. jedine po nocnom spanku si potiahne obcas aj 20 min. alebo obcas vecer pred spanim, ale inak cez den je to dost bleskovka. asi je najedena, lebo kaka a cika dost, celkovo je az na male problemiky spokojna, ale aj tak sa mi to zda dost kratko 😒 tak zaciam byt nervozna, aby sme nahodou na septembrovej poradni nezistili, ze malo pribera 😖

mneme
15. aug 2009

baluu, tak mozno ak sa jej bude pohorsovat, skusim to na prebalovaku pred jedlom. inak, nase polohovanie musi ist obcas dokelu, lebo slecna sa zasadne pokadi pri kojeni, takze ju musim po jedle prebalit 😀

baluu
15. aug 2009

No ked sa poserie po najedeni a ideme sa prebalovat tak potom samozrejme grckame. Snazim sa tie nozicky tak nedvyhat, lebo to je ako pumpa ked ich zdvihnem aby som vyutierala ritku tak hned to ide z pusy von.

Maly taha intenzivne 7-15 min a potom uz dudluje a papa asi 7-8 x denne. Cez den mame pauzy 1-2,5 hodiny a vecer a v noci potiahne 3-6 hodin. Ked chcem cez den aby mal dlhsiu pauzu tak chodim von aj doobedu aj pobede, v kociariku dlhsie spi, ale akonahkle prideme domov je do 10 minut hore.

tehula
16. aug 2009

baluu, podla mna najcastejsie meno pre CH je momentalne Jakub bez pochyby. Ja stale od znamych pocuvam, co sa im chalani narodili, ze Kubka maju. A u dievcat sa mi zdala Viktoria veeeelmi caste v tomto roku, ale aj Sofinka je teraz ozaj oblubena.

bibi1711
16. aug 2009

Mneme, moja papa 8 az 9 krat za 24 hodin a dlhsie ako 8 minut necuca. Tiez papala z oboch prsnikov, teraz len z jedneho a aj ten nie do dna. Neboj sa, ked je spokojna, je vsetko ok.

mneme
16. aug 2009

bibi, vies ako sa tu riesil ten nekonecny strach o babo 😅 tak ja som akoze cool, ale tiez sa furt niecoho bojim, snazim sa kontrolovat najma kvoli muzovi, lebo ten mi vzdy vyhubuje 😀 skusila som natiahnut interval dojcenia, martina uz bola besna od hladu, ale zase papala iba 8 min. a koniec 😠 takze tadial cesta nevedie.ku koncu jedla sa vzdy zacne obzerat okolo seba a vacsinou ked ma zbada, zacne sa vyrehlovat a finito, pripadne si rovno este na prsniku aj grgne 😀 . kedze ona vacsinou noc prespi, nedokazem jej davat jest castejsie ako 7x za 24h 😒

v mlieku problem nebude, myslim, ze ho mam dost, ale zase nie privela, ze by

baluu, tych 15 min. pri 1 - 2,5 h intervale, to je slusne 🙂 ak ti takto pekne papa, necudo, ze kaka 7x denne 😉 to musi byt s polohovanim veru tazke. martina sa zasadne pokaka priamo na prsniku (prasiatko moje zaroven taha 😀) alebo po jedle vo vibrovacom kresielku. potom mrnka az kym ju neumyjem - je to skratka dama 🙂

luciarichard
16. aug 2009

ahojte dievcata existuje nieco ako ukludnit straasnte nekludne dieta pri kojeni ? Moja Sofinka ma dost silny reflux a kazdy vecer mame cirkus, cez den sa celkom da aj do nej viem napchat nutriton ale vecer sa odtahuje od prsa place no hroza ... ☹ Uz fakt neviem ako ju mam kojit ☹

kukenzi
autor
16. aug 2009

mneme, ty co zase prosim ta riesis? 😀 😉 , no ok, pockaj este na poradnu, ale ak mala prospieva, tak kratke kojenie neries a tes sa z toho, ze mala ti na prsniku nevysi, napapa sa a finito. ja som stastna, ze natalia papa kratko, maleho som od prsnika musela "odtrhat".

luri, neporadim, ale skus napisat annag 😉

katka1981
16. aug 2009

Inneska, parlodel

Ahojte baby, mala teraz spinka, uz mala papat. Ano je to lepsie s UM, ale ajtak niekedy grcka a boli ju zaludok alebo place pri kakani lebo ma tuhe hovienka, takze jej pomahame kakat. Chcela by som si zacat uzivat matersku vo forme chodenia na prechadzke, to je zatial v nedohladne, snad sa to upravi. Letim lebo sa budi.

mneme
16. aug 2009

kuki, no asi mi to mlieko udiera do hlavy 😀 teda aspon dufam, ze to bude nas jediny problem 😒 ok, nateraz koncim s laktacnou hysteriou, ked aj vase babatka papaju tak kratko 🙂

luci, skus zmenit polohu pri dojceni - nam na reflux pomohlo kojit vo vertikale 😉 vecer uz moze byt sofia aj unavena a preto je nepokojna, tak mozno stlmit svetlo a zlikvidovat vsetky rusive elementy, ziaden televizor, radio a tak. ak ju kojis po kupani, dbaj na to, aby pred kupanim nebola prilis dlho hore, lebo kupanie je unavne a ona moze byt aj z toho grogy a nervozna. nam sa osvedcilo, ze kazdy vecer po predposlednom krmeni a pred kupanim ju nosim v satke, tak si aspon 30 min. zdriemne a potom je zase vyrehlena a pripravena na svoje posledne vecerne "povinnosti" 😵

kati, pocula som, ze na problemy s kakanim je dobre davat babu kamilkovy caj, ale sama som to neskusala. a v babatkovskom fore je tema o tom, ako pomoct babatku, aby sa vykakalo 😉

bibi1711
16. aug 2009

Ahojte,
tak ja som dnes najstastnejsi clovek na svete. Mali sme uzasny den. Mala zacala drzat hlavku, otaca ju aj do druhej strany, pretocila sa nam z bruska na chrbatik a pokusa sa aj naopak, krasne pasie a chyta cielene hracky...no uzas. Za jeden den...Neviem teraz, ci je to mojim modlenim, ci cvicenim🙂
Dufam, ze aj vy ste mali peknu nedelu.

mneme
16. aug 2009

bibi, tak emka je extremista - povedala si, ze sa s tym nebude prplat po kuskoch a skoci na to hupom 😀 ale pretacat sa ti zacala dost skoro, vsak? my zatial zvladame len to pasenie a otacanie hlavicky no a zmolenie vsetkeho, co sa jej dostane pod ruku. a este suchanie si ocka. zasluzis si to ako odskodnenie za tie obavy, co ste si uzili 😉

bibi1711
16. aug 2009

Dakujem mneme...si zlata. Ja sa ale aj tesit bojim, aby to nahodou nezabudla. A myslim, ze to pretocenie sama nevie, ako to urobila... 😉

kukenzi
autor
16. aug 2009

bibi, jeeej, super, emka je silkulka, asi to bude tym cvicenim, lebo mi sme tiez cvicili a maly sa otocil presne na 3 mesiace z bruska na chrbatik a aj naopak a potom bol vzdy 3-4 mesiace dopredu.

bibi1711
16. aug 2009

Kuki, ale ja som s nou cvicila len vcera a dnes...to moze mat taky ucinok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre