Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
16. aug 2009

bibi, tak to asi nie, no jednoducho mas sikovnu dcerku 😵

baluu
16. aug 2009

bibi to je krasa ze sa to tak zlepsilo. Urcite to nezabudne, ale uz musis davat pozor na nu ked sa pretaca a nechat ju bez dozoru len na naozaj bezpecnom mieste.
Ja uz tiez nechcem nechavat maleho bez dozoru na prebalovacej doske. On sa sice nepretaca, ale niekedy tak so sebou mrska ze sa moze posunut na kraj.
Inak aj my sme mali krasnu nedelu, ale vecer bol hrozny, maly tak plakal, netusim co mu bolo. Som ho prehadzovala z prsa na prso, dostal saab simplex aj gastrotuss, tak asi bolo malo mlieka, lebo s prestavkalmi bol asi hodinu prisaty. Teraz uz pekne spinka tak snad dalsie kojenie a aj noc bude v pohode.

Baby uz sa vasim ratolestiam menia oci? Miskovi zosvetleli tak dufam ze ich bude mat po mne sedo modro zelene a nie po tatovi orieskove. Lebo inak kazdy hovori ze je cely tato. Tak trochu ziarlim 😀

mnene zavidim ze mala je taka vyrehotana, je to krasa ked sa babo na vas usmieje.

mneme
16. aug 2009

baluu, si nemysli, ze martina nevie aj poriadne revat 😀 tvoj misko je este maly, prave je vo veku ked naplno zacne s usmevmi. pamatam si, ze martina mala presne 4 tyzdne, bola som so sestrou, ta sa sklanala nad kocik a prihovarala sa jej, a na to mala vycarila uzasne prve vedome usmevy. teraz sa rehli najcastejsie na prebalovaku pri cviceni alebo alebo ked sa spolu pozerame do zrkadla. a este ked sa zobudi a ja k nej pridem v bielej bluzke s ciernymi bodkami - tu miluje 🙂

s tou zmenou oci som si nie ista, pretoze my sme obaja s muzom sivo-modrooki a martina ma take ocka uz od narodenia 🙂

kuki, ako si s martinkom cvicievala?

luciarichard
17. aug 2009

mneme - moc dakujem za rady vyskusame 😉

tehula
17. aug 2009

baluu, aj Heidi uplne zosvetlili oci, tak som zvedava, ci bude mat po muzovi modro sede, alebo po mne tmavo hnede. Hlavne, nech po mne nema myopiu, lebo ma mrdne, ked budem v roku riesit skulky pre nu, Ja som slepa jak patron, muz ma zrak jak orol.

Usmievat sa zacne ti teraz postupne. Mne sa rehoce stale, a najlepsie je, uz ked vydava aj tie zvuky vselijake, to je sranda 😀 😀 😀 😀
Mneme, pri kojeni mi kadi tiez najcastejsie 😀

katrin79
17. aug 2009

ahojte, my sme vcera aj dnes boli v sade J.Krala, mali sme piknik 😉 malej sa naramne pacilo, cely den bola vyrehotana, vobec neplakala...

stava sa vam, ze sa babo kazdy den nevykaka? lebo ja som doteraz bola zvyknuta, ze kazdy den mala min.jednu stolicu a predvcerom mi vobec nekakala, vcera raz a dnes zase nie ale zato si prdka cely den 😀

my mame vo stvrtok to ockovanie, tak uz teraz sa obavam, ako to mala bude zvladat, dufam, ze jej nevystupia nejake velke teploty z toho

bibi1711
17. aug 2009

Ahoj KAtrin, ty kojis, vsak? Ak ano, babo nemusi kakat aj cez 20 dni. Takze pohoda. Hlavne ze prdka a cika. Ak by jej to vadilo, teda, ak by mala zapchu, plakala by. Stolica, jej frekvencia, zlozenie, farba....sa u kojenych deti nemusi riesit. Ak nie su samozrejme ine priznaky nejakeho ochorenia.

akejka
17. aug 2009

ahojte,

katka držím palce, nech už vám tie starosti prejdú. Koliky by mali prejsť v 3 mesiaci a reflux sa upraví, keď začnete papať aj inú stravu. Ako poznám našu dr., tak od ukončeného 5. mesiaca už prejdete na kašičky...možno skôr.
So mnou bola v nemocnici jedna kočka s 3 mesač. mimi, ktoré malo reflux a jej tam dr. radili pridávať banán do mliečka...vraj to zabraňuje refluxu...ale to by mala mať Sophinka aspoň 3 mesiace...
Takže toľko moja rada od odborníkov z nemocnice 😉

inneska, som rada, že sa máte dobre, že sa Eričkovi darí, že je dobručké bábätko 😉

mneme, z 7-8 minútového kojenia si ťažkú hlavu nerob, Lucka tiež v tom veku až do 4. mesiaca papávala tých 7-8 min. Jej to stačilo, ale zase kojila som ju trošku častejšie...(každé 2 hod.)

katrin79
17. aug 2009

bibi: hej kojim, no citala som prave tu, ze deti nemusia kakat aj dlhsiu dobu, ale doteraz som bola zvyknuta na kazdodenne pokakane plienky, tak mi to bolo odrazu divne, ze nic sa nedeje 😉 mala je spokojna, tak asi je vsetko ok

katrin79
17. aug 2009

tehula: kedy dame prechadzku? ako si na tom zajtra?

kukenzi
autor
17. aug 2009

katrin, my to tak mame, doteraz kadila vkuse, a najnovsie bud jedenkrat alebo vobec 😉

katrin, moja kamoska davala malemu nejake homeo den pred ockovani a potom v den ockovania, mam sa ti na to spytat? my sme napr. mali len raz zvysenu teplotu z ockovania, ale nic katastroficke, drzim palce, nech vas obidu... vy idete supnut 3 naraz, ze? prevenar, hexu a este proti rotavirusom, ze?

katrin ako bradavka?

tehula
18. aug 2009

ahojte, katrin, ja som v sobotu mala s malou take teatro ohladom kakania, cely den nekakala, ale asi ju brucho bolelo, lebo ani neprdkala a dost plakala. Nakoniec som sa naliala fenikom, tak potom bombardovala do plienok o 100 sest. Teraz zas kadi aj 3x denne pekne. Len vcera ma stvalo, ze svokra s nou sla von a mala jej po case zacala revat v kociku, tak mi svatosvate tvrdila, ze isto ju brucho boli a nech jej dam ten caj priamo do flasky/ Nechcelo sa mi s nou hadat, lebo fakt mi kadila do vtedy asi uz 2x, prosto chcela mamu, tak nariekala,,, tak som jej dala ten caj (aj ked ja som proti), ale mala to absolutne pit nechcela. Akonahle som si ju vzala ja, tak bola dobrucka.
No ale dufam, ze sa to naviazanie nebude stupnovat, lebo ved ked budem chciet ist do prace, chceme ju nechat svokre.

KAtrin> dnes idem do sadu, stretavam sa s kamoskou okolo obeda. Ale zajtra by sme mohli 😉

katrin79
18. aug 2009

kuki: bradavka uz je zahojena, uz tyzden kojim normalne a vies co mi zabralo? neuveritelne, ale davala som si na to obklady zo zeleneho caju a po tyzdni po ranke ani stopy a to som vrazila tolko prachov do vsetkych moznych masticiek taka som stastna, ze sa to vyriesilo, ani si nevies predstavit, bola to fakt brutus bolest

presne ako pises, ideme dat tri ockovania, vcera sme kupili tu rotavirusovu vakcinu no pekna palka, stalo to 70 eur a to sa dava do pusy, som myslela, ze tiez injekciou ako tie ostatne dve...kuki ak sa da, zistis mi co su to za homeo? dala by som malej zajtra a snad to zaberie, lebo v sobotu sa chystam znova k rodicom na tyzden, tak aby sme boli fit...este co som citala, tak studeny obklad odporucali po ockovani prikladat na miesto kde sa pichalo

dadka212
18. aug 2009

ahojte 🙂

Katrin no super, že ti zabral ten zelený čaj, kamoška to používa na všetko a mňa to ani nenapadlo 😝

ja by som sa troška bála tolko očkovaní naraz, Maťko mal problémy s jedným jeho sprevádzali odmalička pri tom teploty cez 40 stupňov....tak teraz sa obávam aj o Danielku my ideme až koncom septembra to bude mať skoro 4 mesiaca...

Kuki hoď sem tie homeo nech vieme 🙂

dnes sa mi stala taká vec, že som myslela, že niekoho zabijem, išla som s deťmi pri našej bytovke a niekto hodil jablko, keby trafil kúsok ďalej tak mi zabije Maťka a keby trocha bližšie tak Danielku, našťastie si to odniesla iba konštrukcia kočíka, ale aj tak to bola šupa, som volala tatovi, ten sa tak naštval, a že keď príde pôjde zistiť kto to bol 😝 a pritom nemám s nikým žiaden konflikt nič, možno sa len nejakí pubiši nudili...

tehula
18. aug 2009

dadka: mozno to nebolo zamerne na vas mierene, mozno len mate v dome take prasa ako my, co asi 16rocna pizda hadze krvave vlozky z okna. To sme sa sem nastahovali akurat, ked som to zazila, tak som tam nechcela ist hned robit bububu pred jej rodicmi, ale dodnes to lutujem. Ti smradi nechodia ani na schodze a ich pankhart asi fetuje v pivniciach. Boze, kam to s tou vychovou dospelo.

Ja som dnes stravila poldna s malou. Normalen som ju nadrzka v restike nakojila (pliennku cez seba), takze bola spokojna a vesela. Teraz je s nou svokra vonku, tak idem varit a zehlit

katrin79
18. aug 2009

dadka: ja som sa dokiny pytala, ze ci nemozeme to ockovanie nejak rozdelit a ona povedala, ze to normalne tak dava a nie je s tym problem, ze ma presne ockovaci kalendar co kedy treba takze sa nemam bat...ale aj tak mam obavy, tolko chemie do takeho maleho babatka, teraz som si prave citala tu na konovi o reakciach na ockovanie a mam dost, uz teraz sa stresujem a idem si kupit pre malu panadol cipky a nurofen sirup na zrazanie teploty, lebo vobec nic take doma nemam, nech som prichystana

kuki hod potom tie homeo sem, nech to kupim zajtra naraz v lekarni, kamoska si to chvalila? nedostali potom teploty? alebo ako? ja som malej dnes preventivne merala teplotu v zadocku, som skusala teplomer, lebo doteraz som nemala dovod jej merat, tak nech som nachystana, uz nech mame po tom

katrin79
18. aug 2009

tehul: no ja som malej tiez davala vonku normal cicik 😉 v parku na deke... sice v restike som to este neskusala, ale urcite aj take bude 😉
zehlenie ma caka vecer ked muz pride domov a mala zaspi, nastane "vecerna sichta" 😀 musim si aj nieco uvarit, nech zajtra neumriem od hladu 😀 lebo ja pri malej nic nestiham

tehula
18. aug 2009

Katrin> dame zajtra stretko? Ako to s tebou vyzera?

Baby, mam indiskretnu otazku na vas. Chutnali ste si svoje mlieko? Aku ma chut? Ja uz zacinam mat zo seba divny dojem 😅

katrin79
18. aug 2009

tehul: no teoreticky mozme zajtra, len neviem ako na tom bude moj vymyselnik 😉
preco mas divny dojem? ty si chutnala? ja som si z toho lizla ale je to taka voda s divnou chutou 😀

tehula
18. aug 2009

chutnala veru. Mam ho total sladke, pomaly jak slabsia odroda salka. a vsetci mi vravia, ze mlieko ma byt take slankaste az do horka mierne

mneme
18. aug 2009

tehula, nehysac, aj ja mam sladke mlieko, to je normal 😉 hoci zatial som si vzdy len olizla mokry prst po kojeni, na normalnu ochutnavku sa akosi necitim 😖

tehula
18. aug 2009

tak som hned kludna, ja uz som sa bala, ci to s tymi sladkostami neprehanam 😀 😀 😀 .
Inak som bola v soku. kamoska ma mimi, uz pomaly koncia 8mesiac a vazi 6700g. Nezda sa vam to nejak malo? Ja len, ze moja ma uz teraz 5100g v 2.mesiaci a to sme teda mali 3kila pri porode len tak tak. Ona mala tiez drobnu len 2900g

mneme
18. aug 2009

tehula, ako to ty vlaste planujes riesit s kojenim ked pojdes spat do prace?

tehula
18. aug 2009

mneme, pomaly zacinam mrazit mlieko. Nakupila som si Avent pohariky do mrazaku. Budem kojit rano, podvecer a vecer. A svokra bude krmit malu z flase tym zmrazenym mliekom. A inka uz budu predsa prikrmy v tom case.
Uz je to so mnou viac ako iste, ze od januara, resp. decembra pojdem do prace, ale to mam este mesiac dovolenky, takze realne od toho januara.

tehula
18. aug 2009

baby chcem sa spytat na rodicovsky prispevok. Ked pojdem robit, ale bude svokra mat zivnost na to opatrovanie, mam nan narok, ci nie? Ci je tam nejaky limit, co sa tyka platu?

akejka
18. aug 2009

ahojte,
tehula moja 1. dcéra vážila v 12. mes. 7000g 😕 To je málo ! Nie váha mimi tvojej kamošky 😉 Takže v poho...
a moja 2. dcérka pre porovnanie mala v 12. mes. 7900g 😉 Teraz má 15 mes. a váži 8500g, proste mám modelky 😀

mneme, hodila som ti výsledky do ankety pôrodov, ktoré si chcela vedieť 😉 Videla si ?

mirela
18. aug 2009

ahoj akeka, ak môzes, tak hod aj mne vysledky ankety 😉 ...
a teraz k tehule:
1., vaha dietata je normalka, vsetky deti priberaju prve 3 mesiace najviac, potom sa zacnu hybat a vaha stagnuje.
2.) nechcem ti brat iluzie, ze ked pojdes do prace, tak uz budu fungovat prikrmy. Môzu a nemusia. Prvy syn prikrmy odmietal, bol iba kojeny, v lete "jedol" kukuricne chrumky a ovocne stavy. Druhy syn ma 10 mesiacov a zje aj klince, ked vidi jedlo, tak je uplne mimo, je "gurman", krasne papka 🙂
3.) rodicovsky prispevok - neviem to presne, ale zrejme budes mat narok

mirela
18. aug 2009

akejka, prepac, som ti skomolila nick 😖

akejka
18. aug 2009

ahoj mirela, posielam link na anketu, môžeš sa do nej pridať, ak si ešte neprispievala... 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Zatiaľ posledné výsledky sú na strane 8...

mirela
18. aug 2009

akejka, diky za link, pridala som sa este v juli 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre