Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
1. nov 2009

Kaska ty vonu maleho prdov mozes ciastocne ovlyvnit stravou. Ked som kojila, dobra bola vykladka po kuracom vyvare 😀 Ale odkedy je mala na UM, netusim, co tie kravy pozrali za travu, je to iny vysledok ako po materskom mlieku. 😀

bibi1711
1. nov 2009

Ahojte babule,
kati, no bavim sa aj ja...som rada, ze mas dbru naladu.
My ideme do sportiaka od zajtra, tak sa tesim, lebo nasa je tiez vo vanicke taka narvana, ze az.
Ked sa bavime o prdikoch... 🙂 , ja som dnes prisla na to, ze to aj zapacha. Som asi sprosta, ale mne sa zdalo, ze ona tak bez zapachu prdika. Manzel sa mi tak smial.
Ja sa pomaly pripraujem na prikrmy, zaciname o tyzden. Mam z toho zmiesane pocity.

Mala sa zacala pretacat aj z bruska na chrbatik, zatial jej to este ide tazko, este neprisla na to, ze si rucicku musi podlozit. Tak sa jej to podari len obcas.

Dnes ma vytocila svokra...ze by mali na nas poslat socialku, lebo sme v takej zime sli s malou do kostola...ze ked je pod nulou, nema sa chodit von s detmi a ked ano, kocik nesmie ani na chvilu zastat...och jaj.

katka1981
1. nov 2009

Bibi, ale ja davam za pravdu tvojej svokre, naozaj kocik nesmie zastat, lebo inak sa mu nezahreje motor a vobec nekuri. Ale pozor, nesmiete s nim ani privelmi utekat, aby v nom nevyvrela voda. Mimochodom von mozeme chodit s malymi az do minus 10, s novorodencom do minus 5. Ja si musim kupit snehule a nieco extra teple na seba, ja som skoro zmrzla dnes 😀 ku koncu som to riesila tak, ze som malu dala pred garaz a ja som bola v garazi a cakala kym sa zobudi, lenze ona v tejto kose nema vobec chut otvorit oci.

Mne sa mala nepretaca, skonci na boku a koniec. Ale z bruska na chrbatik sa pretoci uz davno. Ja si myslim, ze je to mozno preto, ze ona neznasa byt na brusku. Ked mala refluxove zachvaty, dokazala spavat len na nas na brusku ale len na nas a teraz uz ani na mne na brusku neznesie byt.

kaska
1. nov 2009

Jaj dievcata, vy uz mate starsich drobcov, my sa zatial vytesujeme z hlasneho smiechu alebo z chytania hraciek, maminkinej tvare a vsetkeho mozneho.
kati tie prdy su smradlave z toho asi, ze jem vela sladkeho. Inak neviem z coho by mohli byt.
Ja som dnes vytiahla zimnu hrubu bundu, rukavice, sal, cizmy, maleho som dala do kombinezy + do fusaka a spal v kociku ako zabity. No uz prisla zima. Ja len dufam, ze nebude velmi tuha.
Kati tie tvoje prispevky su super, ja sa tiez dobre bavim 😀 😀

dadka212
1. nov 2009

Ja som dala buchtu do šporťáku pred 2 dňami a odvtedy tam čuší...zvedavica, len očiská sú jej vidno...ten kaiser fusak je bezkonkurenčný, má oblečené len bodyčko a zimnú bundu a pančušky a tenšie tepláčiky a samozrejme teplučkú čapicu a je jej tam teplučko ani rukavičky nepotrebuje, lebo ručičky má schované vnútri 🙂

tie prdy sú veru smradlavé...minule ma normálne naplo 😝 Kaska ja tiež jem hrozne vela sladkého tak asi z toho 😅

Bibi ja by som začala s príkrmami už aj teraz podľa mňa je na to už zrelá, ale počkám ešte ten mesiac, chcem si užiť kojenie veď je to dúfam posledný krát čo budem kojiť nejaké bábätko 😝

bibi1711
1. nov 2009

Dadka, ja som chcela zacat uz tento vikend, lebo my pred malou nemozeme uz jest, ona chce tiez, place,natahuje sa...ale som si povedala, ze este tyzden pockame...aby bolo vsetko ako ma byt. Baby, ja som asi tabulkova mamicka 🙂 .

kukenzi
autor
2. nov 2009

ahojte,

my sme sa konecne zacali pretacat z chrbatika na brusko. opacne to este nevieme.

uz by sme mali aj my ist do sportaka, lebo s fusakom je tam ako mumia, esteze maju ti drobci pokrcene nozicky.

nasa prdela teraz prvykrat smradlavo a to preto, ze som jedla paradajkovu polievku a v nej sa varila cela cibula.

dadi, ked zacnes s prikrmami, tak aj tak budes este kojit, nie?

bibi, ja tiez cakam, kym skoncime 6 mesiac, tiez tabulkovo dodrziavam 😀

bibi1711
2. nov 2009

Tak nas by v jednej teme teda hned vyhnali... 😀

dadka212
2. nov 2009

Kuki jasné, že budem kojiť, malú chcem kojiť dovtedy kým nebude mať tie obličky v poriadku...samozrejme, že nie do puberty 😀
...ale bojím sa, že keĎ jej narastie zub, tak budem musieť prestať /budem odsávať dokým to bude možné/, ona ma nenormálne kúše, chytí bradavku medzi ďasienka a usmieva sa a tak mi to šklbe, ešte sa mi nechtami zaryje do cicky no ja idem zošalieť 😝

ja som ju dala do šporťáku hlavne preto, lebo sa jedovala, že nič nevidela, teraz je spokojná 🙂

Bibi z ktorej 😕

bibi1711
2. nov 2009

no, pre Netabulkove mamicky 😉

katrin79
2. nov 2009

no Kati, ty srsis humorom, som sa pobavila 😀 musis nas tu castejsie zabavat !!!
boze baby, ja som na nervy, ta moja krpata nechce byt v tom kociari, ja neviem, preco, teraz som sa vratila znicena z hodinovej prechadzky, revala ako pavian, uz sa ludia po mne pozerali, ze co mi to tak brutalne z toho kociara reve, no zabijem sa? ja uz fakt netusim co s nou mam robit..dosli sme domov, dala som ju na postel a v minute zaspala...

katka1981
2. nov 2009

Ahojte, mala zase kaka rum-kokos. No co uz, ale lepsie ako nic. Dnes ked sme prisli z vonku, tak mala studenu prdelku, ja ze ma precikanu plienku, neslo mi to do hlavy lebo ju vzdy pred vychadzkou prebalujem. Plienka bola sucha ale tam kde su pasy na sportaku, tam je to nedomyslene a su tam dierky a musim nieco vymysliet aby jej bolo pekne teplucko. Mne sa mala nechce na brusko pretacat, nebudem ju silit, nechcela ani koniky past, ona sa radsej z konikov hned pretocila na chrbatik. No co uz, ale ved to nemoze byt az taky problem snad. Ona ma ine kvality 😀

Katrin, dnes ked som bola vonku som na teba myslela. No blbe ze Lauruska bojkotuje kocik, neviem si to ani predstavit, my sme mali take 2 mesiace a vtedy nevazila tolko co dnes a vobec sa s nou nedalo chodit von.

katrin79
2. nov 2009

Kati, no je to na nervy...ale som sa rozhodla, ze kaslem ja na kocik, nema zmysel ju tam davat, ked tam nechce byt, budeme sa nosit, akurat som studovala zopar tem na nete o noseni a nebudem urcite jedina, malej sa v nosici velmi paci, tak co budem vymyslat, kupila som aj ochrannu kapsu na nosic na zimu, tak ked uz som tolko investovala do nosenia, ideme na to, lebo som myslela, ze na zimu jej predsa len bude lepsie v kociari, ale mylila som sa 😉

kukenzi
autor
2. nov 2009

katrin a co si si nakoniec kupila za nosic?

katrin79
2. nov 2009

kuki ja mam liliputi uplne super, mame ho uz asi mesiac aj viac mozno, mala sa v nom nosi jedna radost, mam aj foto v albume

katka1981
2. nov 2009

Baby zajtra ideme do poradne a bude sa aj ockovat, dufam len, ze sa totalne nepokasle pocasie, aby sme sa vobec dostali k doktorke.

bibi1711
2. nov 2009

Katrin, to som rada, ze si s liliputi spokojna, aj ja sa chystam objednat. Aj tu kapsu...bude jej tam teplo? Nasa sice v kociku vydrzi, ale nie dlho a nie vzdy. A ma uz skoro 8 kg, tak mi je strasne tazka, aj v zime nebudem mat odvahu ju len tak nosit...

tonicka
2. nov 2009

Ahojte. Moja dcerka bojkotovala kočík do 1 a pol roka 😀 je to zimne babatko, tak si to viete predstavit 😀

katrin79
2. nov 2009

bibi: ja som s nosicom velmi spokojna a moja Laura je este spokojnejsia, to je podstatne 😉 kapsa je uplne teplucka, ja som kupovala tu verziu deluxe, to je najhrubsia a fakt je teplucka a ma aj taku tu ochrannu latku z jednej strany proti dazdu a vetru, takze zajtra to idem vyskusat, zatial som to nepouzivala, lebo vsak nebola taka zima, ale uz to idem vytiahnut a budeme sa nosit, co uz, ked sa inak neda 😒

kaska
3. nov 2009

baby idete von v takomto pocasi?

katka1981
3. nov 2009

Ahojte, my sme teraz prisli z poradne. Lekarka je spokojna, ze malinka tak dobre prosperuje kedze grcka. Ja som si robila srandu, ci ju vaha vobec odvazi, ze ci nie je na nu Sophinka tazka. Takze ma 7760 gramov, dlzku nemeraju ale my sme namerali okolo 67-68 cm pred par dnami. Chudatko dostala opat dva dubance a 13.1. ideme do poradne zas. 7. novembra mame s muzom druhe vyrocie sobasa a do dvoch-troch dni by mali Sophinke vyjst prve dva zubky, takze budeme mat od nej darcek. Ja sa skor modlim aby nemala vysoke teploty z ockovania, problemy so zubkami a navyse bolo u lekarky kvantum chorych deticiek aj doktorka bola chora, takze sme dostali bacylov az az.

Kaska my mame kopu snehu a pod tym desne blato, cize ideme umyt podvozok a budeme sa vozit na balkone, lebo to by sme zapadli az po kolena. A je to nebezpecne, stromy este nestratili listie a uz nam jeden capol od suseda na dvor a dalsie su tiez pripravene capnut. Ked bude zjazdna cesta, tak opat zacneme chodit von, len musi byt suchsie. Preventivne mame v kufri auta retaze, lebo minulu zimu sa bez nich nedalo jazdit az do zaciatku marca.

dadka212
3. nov 2009

ahojte 🙂

my sme chorí, komplet celá rodina...najhoršie to znáša asi Danielka, je stále umrnčaná a sopliko má hrozný ☹

Kati my ked chodíme do poradne, tak tam nie sú žiadne choré deti, to akú máte poradnu preboha...a ešte aj doktorka chorá, no by som sa otočila na opätku 😝

Kaska ja by som aj išla von, ale pre staršieho stále nemám zimnú bundu 😝 ešte neprišla som objednávala, ale asi zbehnem do tesca, len tam stále nemajú jeho číslo, to je najskôr preč 😠 takže Danielka spinká na balkóne...

Katrin ja som to mala podobné so synom s tým kočíkom, ten objavil čaro vozenia sa len nedávno, ale muselo ho to rýchlo prejsť, keďže teraz máme Danielku 😀

jasminet
3. nov 2009

baby, myslite, ze ked som natalii nasla v ustach na spodnom dasienku vpredu taku bielu bodku, taku vystupenu a vzadu hore na dasne asi 3 vedla seba, ze to moze byt zaba (soor). 😅 😒
povlak na jazyku nema, resp. iba po mlieku, ked grcka, tak neviem...

bibi1711
3. nov 2009

Ahojte babule,

dadka, velmi ma mrzi, ze ste chori, aj my s malou sme boli, asi pred dvoma tyzdnami. Viem, ake to je. Nasa to sice znasala velmi dobre, smiala sa aj cez sople, ale aj tak...Najviac Emusa plakala, ked sme jej odsavackou sopliky tahali...

kati, to mate fakt cudnu poradnu, u nas teda chori su, ale lekarka nas stale da cakat do jej lekarskej izby, su tam hracky, postel, gauc a hlavne samostatne od cakarne. A vzdy pred tym, ako tam ideme jej volame, ci nie je ona chora, ci nema vela ludi a tak
inak blahozelam k 2.vyrociu...sophi ma pre vas krasny darcek. to ja mam pocit, ze nam este dlho nic nevylezie z pusy.my mame s manzelom 17.11 vyrocie, ale nie sobasa, ale co sme spolu 🙂

my dnes von asi pojdeme, ale az poobede. podobne ako dadke, aj nam nieco chyba...fusak. kaiser som ani nezohnala, nemali, tak som objednala emitex. uz je na poste, len nemam ako pon ist s malou. musime pockat na tata.

babule, dnes sme boli s malou na rehabke a cakalo nas nemile prekvapko. namiesto jednej rehabilitacnej sestry tam bola ona a nejakych jej 8 dospelych studentiek. Ona nam raz spominala, ze sa pride niekto pozriet na malu, ako cvicime, ale ze to bude to iste ako stale, len 4 jej kolegyne pridu kuk...nebolo to to iste. boli sme tam miesto 20 min. celu hodinu. Malu dali na stol nahu a teraz tie studentky popisovali ju celu. Co robi, ako ma hlavicku, ako sa diva, ako dviha hracky, ako pasie, ako ma rucicky....proste komplet. Potom s nou cvicili. mala bola na pocudovanie dobrucka, neplakala, len jej ukazali hracku a ona sa krasne otocila, napravo, nalavo...vsetko urobila, co vie. len som z toho mala dost zmiesane pocity. nemal nas niekto na to upozornit? prislo mi to cudne... 😒

okrem toho, minuly tyzden sme boli na kontrole na neurologii a tam na do spravy dali, ze rehabilitacia je nepotrebna, ale na rehabke povedali, ze este mame cvicit, tak neviem. Ideme este na kontrolu koncom mesiaca do toho centra, kde cvicime, ale k lekarke, uvidim, co povie...

🙂

kaska
3. nov 2009

bibi a ako si zistila, ze musite chodit na rehabku? To vam odporucila detska?

ja som sa rozhodla, ze dnes von pojdeme, vyzera, ze cesty su len mokre, sice snezi, ale vybavime sa.
Kati keby som mohla, tak aj ja ho vozim na balkone, ale bohuzial nemame v dome vytah a mam hrozne tazky podvozok na kociku, to nevytrepem do bytu, som rada, ked vytrepem len vanicku.

Aj u nasej detskej byvaju chore deti v cakarni pocas poradne :(, sice ked ma vyhradene hodiny na poradnu, vtedy by tam chore deti nemali byt, ale niekedy ich tam stretneme :( My ideme zajtra spapat rotavirusy, tak dufam, ze tam chore deti nebudu.

Ja som v najnovskom cisle mama a ja citala, ze by deti mali v lehatku travit asi 10% casu zo dna. Inak to skodi ich psychomotorickemu vyvoju. To som nevedela a dost ma to prekvpilo,maly tam travi dost casu, jemu sa tam naramne paci. Budem to musiet obmedzit 😖

kukenzi
autor
3. nov 2009

bibi, no mala by som aj ja zmiesane pocity, ale ak to babu nevadilo a rozdychala si to aj ty, tak kasli na to. niekde sa to holky naucit musia, ved ak ti to vadi, mas plne pravo povedat, ze si nezalas ich pritomnost. ked som chodila cvicit s malym, tiez nam neurologicka vravela, ze netreba a rehabilitacna, ze ano 😉 a tak sme chodili a chodili, ale po polroku (mozno to bolo aj viac) som s tym sekla sama, ani som im to neoznamila 😅 😔

bibi1711
3. nov 2009

No, minule mi jedna pani tu na MK, co ribila na neurologii, napisala, ze rehabilitacni, keby mohli, tak cvicia vlastne deti. Len ona sa lahko rozhoduje, ked nejde o vlastne dieta...aj mne nasi stale tvrdia, necvic s nou, netreba, ale ked sa nieco stane, ja budem mat vycitky. Tak zatial cvicime, aj ked nie tak poctivo, ako volakedy. Neurologicka mi dokonca povedala, ze ona tam robila, v tom centre a ze oni tam stale nahanaju deti, len aby mali obrat, aby boli plne stavy...ale tak toto mi pride chore, ak je to pravda.

kaska, nasa mala po tretom mesiaci prestala otacat hlavicku dolava, stale ju mala len vpravo. Detska ma poslala na rehabilitaciu, neurologicka povedala, ze to prejde samo, co sa aj stalo. Dva dvi po tom, co nas na rehabku odoslali, sa jej to samo upravilo. Ale na rehabke nam nasli ine veci...ze ma silnejsie svaly na pravej strane telicka....a kopec dalsich malych kozmetickych vad...tak cvicime vojtovku ☹

katka1981
3. nov 2009

Ahojte, poradna je vzdy ked su len zdrave deti, ale my sme boli objednany na 9.45 a lekarka dnes ordinovala az od 10 hodiny, poradne mava v inedni (cize sme boli este v case ked ani nemala ordinovat, navyse je to cakaren kde je viacero ambulancii...) a to sa tam zacali valit chori. Ked sme prisli, nebol tam nikto. Doktorka neordinovala dlhsie a dnes robili ockovania. Cize to bola nahoda. Ja na nu nemozem povedat pol kriveho slova vazne.

Kaska, no nasa mala tam travi 50 az 70 % casu, nevie sa este uplne pretacat ako tu deticky jej rovesnicky ale doktorka ju dnes skusala, a ze sa zacina pretacat, ze najdolezitejsie je ze si dava pod seba rucicku a to si davala uz davno a ze mala vsetko dobehne. Nepovedala ze ju tam nemam davat. No a co tak sa o mesiac alebo nejaky tyzden omeska, je mi to fuk, horsie je ked bude furt grckat a ja ju budem len prezliekat. Nie je pozadu, ved by mi to doktorka povedala. Vsetko okrem pretacania na brusko robi, dokonca ked pasie koniky, ona to neznasa, tak sa pretoci na chrbatik, co mozno ine deticky nevedia. Ja ju nebudem do nicoho silit. Neboj Kaska o mesiac-dva uz maly nebude chciet byt tolko v kresielku. Ved nasim detom nebude trvat reflux vecne a nie je problem. Mala chce stale sediet, cize ked ju polahnem aby mala zmenu, stale robi brusaky a jeduje sa, a kedze este sama sediet nevie, pisu ze to nie je zdrave na chrbticu. Ked jej zadrzim nozicky a je na brusko tak sa odraza a najradsej by lozila po styroch, tak co. Kedysi sa deticky tak nesledovali, a neboli nemotorne ani nic. A potom je este moznost nosit ju na rukach, co v poslednej dobe je viac ako kedysi, nakolko ju uz kresielko nebavi a to mi zas trpia krize. Ked len odbehnem na wcko, tak v postielke stvari take kusky, ze sa bojim ze si vylomi krk. Ja sa zaostavania fakt nebojim. Keby sme nevyuzivali kresielko vo veku tvojho maleho, tak asi neprezijeme.

katka1981
3. nov 2009

Bibi, dakujem za gratulaciu, ja ti poviem, ze my by sme boli radi keby jej zubky isli cim neskor, o to dlhsie vydrzia aspon sa tak vravi. A ozaj sa neda spolahnut na genetiku, ved mne isli v 10. mesiaci a muzovi v osmom. Bibi si statocna, dost vela ste s malou uz preskakali, ja som sa bala aby nas neposielali na rehabku, ked bola malicka mala som pocit ze viac toci hlavicku doprava, robila som vsetko preto aby sa to zlepsilo, a krasne sa to spravilo, dnes ked ju mam na rukach, keby mohla kruti hlavku dokola 😀 Po ockovani je dost ukecana, sa mi pacilo, ked som jej davala ponozticky, zakricala ze "heš" tak som sa nasmiala. Inak dnes sme mali pekny darcek v obyvacke na stole. Vykakal sa nam tam nejaky vrabec 😀 dufam, ze nie je posol vtacej chripky. Bibi to mas pravdu, ze musia z niecoho zit, len najhorsie je to ako prehanaju mamicky. Sophinka sa narodila s vrodenou deformitou noziciek. Ale nastastie sa jej to upravilo uz v porodnici, natocila som si video ako mi to sestricka vysvetlila a poctivo sme cvicili, s tym, ze povedali ze mozeme cvicit dalej. Lenze malinka stale plakala z refluxu, cvicit bolonerealne, nastastie jej sa to velmi rychlo upravilo.

Aka je malinka dnes dobrucka, joj, asi ju tie nozky nebolia, ze? Dnes som to ockovanie zle znasala, hovorim muzovi drz ju ty, ja nemozem na to pozerat a odisla som na druhy koniec ambulancie, len co spustila plac, uz sme ju obaja zmuchlali, boze, hrozne mi bolo, chudatko moje male. Inak ja jej v tej puske nic nevidim, lekarka jej to nasla a skriabala jej aj palicku, no ja som mama, ze?

Dadka, drzim Vam palce nech si rychlo fit, nezavidim Vam, ja sa choroby bojim jak cert kriza, velmi, velmi sa bojim o malu, asi az prehnane.

Maminky kt. davate miminka do fusaku, davate detickam aj bundicku? Nasa babulka tak pribrala ze jej je bundicka aj overal maly ku krku, nastastie sa da overal krasne upravit. A to su velkosti 74.

Kuki, ty si davala malemu aj nejake haminky pocas prikrmov kupovane? Ak ano, co mu najviac chutilo, co by si mi doporucila? O 2 tyzdne zaciname.

katka1981
3. nov 2009

Prosim o radu, od posledneho krmenia co je hodina, malu prezliekam uz 3.krat lebo ju nechcem mat stale v kresielku, komplet bodynko aj teplaciky. Ma vyznam ju vyberat alebo co mam robit? Teraz je vyzlecena, ideme cvicit na posteli, tam moze grckat veselo, ale potom ju asi dam zas do kresielka. Ona ma asi silnejsi rfeflux, ved AR je zahustene a grcka ajtak, caj vyvrati okamzite.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre