Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

bibi1711
11. nov 2009

Nie, nepocula som nic take...ani si nemyslim, ze je to vhodne. Aj ked aj moja pediatricka mi v 4.mesiaci vravela, ze mam davat stavicky a jablcko...nedavala som. Nemyslim, ze su na to deticky v tomto veku pripravene. Ked babo pribera, tak je to zbytocne.
Ja som naopak pocula, ze sa prikrmy maju zavadzat u kojenych aj nekojenych rovnako, ale u oboch v 6.mesiaci.

dadka212
11. nov 2009

nepočula som a aj keby tak to robiť nebudem, začnem dokrmovať až po 6-tom mesiaci...aj pediatrička mi tak hovorila, že stačí keď začnem prikrmovať začiatkom 7 mesiaca...

luciarichard
11. nov 2009

hmm ved ja si to zistujem prave z viacerych zdrojov mne povedala ze mam davat zeleninove polievocky, maso - kurasie, hovadzie, telacie ... no ostala som dost sokovana 😲

luciarichard
11. nov 2009

dadka ved aj ja tiez tak chcem stale sa drzim toho ze chcem aby bola Sofinka plne dojcena do 6. mesiaca ... a pritom mi mala dobre prospieva ma uz 7000 g a 66.5 cm takze ja naozaj nevidim dovod na prikrmy. Mna len sokovala ta informacia ☹

dadka212
11. nov 2009

Luci ak ti priberá, tak začni až po 6 mesiaci...napríklad syna som plne dojčila do 13 mesiacov a doktorka mi hovorila, že ak prospieva tak je všetko v poriadku 🙂 on zjedol za deň najviac asi 3 lyžičky niečoho, takže preto hovorím, že plne dojčený...

luciarichard
11. nov 2009

Dadi ved presne tak to chcem aj urobit pokial budem mat stale mlecko a malej bude stacit nemam dvod jej davat nieco ine okrem materskeho mliečka. Mna by len zaujimlo aka to je smernica o ktorej hovorila moja pediatricka, pisala som este laktacnej sestre ci o tom nieco pocula tak som zvedava co napise

katka1981
11. nov 2009

luciarichard, to je asi kravina, mala je na UM, a mame zacat od 5 mes. a 2 tyz. a vsade pisu ze kojene od 6. mesiaca. A nech je to ako kolvek, pokial dieta prospieva, podla mna nemala byt uz na prikrmoch ked tak ma pomalicky len zacat.

katka1981
11. nov 2009

Vsade teraz propaguju kojenie a vsade sa pise, ze idealna strava pre miminko je do pol roka len materske mliecko, mne je tak luto, ze nam to nevyslo, do kelu az mi slzy vybehli ☹

katka1981
11. nov 2009

Lucka, na to, ze je Sofinka LEN kojena, ma krasnu vahu, ja by som ozaj ostala len pri kojeni. Je to uzasne ze ju mozes kojit, boze baby ako vam zavidim, uz nebudem pozerat Modre z neba, neviem ci placem preto alebo preto materske mlieko.

dadka212
11. nov 2009

Kati chápem, že je ti lúto za kojením, ale veď si spravila všetko čo si mohla, si skvelá mamina 🙂

Luci potom hoď info aká je to smernica 🙂

Danielke som dnes dávala ryžový odvar, lebo mi kaká vodové aj 6x za deň a jej to normálne chutilo taký blivajs 😀 len nevie piť z flašky taká bola podarená kúsala to a škerila sa na mňa, tak som jej to dávala s lyžičkou a pekne papala len to ešte nevie tak viac bolo vonku, ale chutilo jej 😎

katka1981
11. nov 2009

Dakujem Dadka, kedysi by mi ani nenapadlo, ze mi bude tak luto za kojenim, no, materstvo cloveka zmeni. Tatinko nam dnes kupil super mega podbradnik prasiatko, tak buduci stvrtok mozeme zacat s prikrmami. 😀

katka1981
12. nov 2009

Dobre ranko, babulky poradte mi prosim nieco pre malu, neviem ci hraciu deku, ci ohradku..... v kresielku sedi vyktivena, bojim sa o jej chrbticu, neviem sa dockat ked zacne sama sediet aby sa zahrala aj sama, lebo ja uz nevladzem. Ak mate dobre skusenosti s niecim konkretnym, prosim link. Dakujem.

bibi1711
12. nov 2009

Ahoj kati, ja mam hraciu deku znacky tiny love a neviem si bez nej vobec predstavit zivot. Ma nad sebou dva obluky, ktorych poloha sa da menit. Tam sa vesaju hracky. Po obvode sa daju pripevnit ine hracky pre hru na brusku. Su tam sustiace prvky, v deke je podsita gulicka, co po stlaceni piska, sucastou je aj zrkadielko, ktore po silnejsom dotyku hra 5 melodii.Mas tam aj vankusik na pomoc pri polohe na brusku, aby si deti brusko moc nestlacili. Bola sice drahsia, ale bola to skvela kupa. Nasa mala je na nej nonstop cely den, okrem spania.

http://pre-najmensich.heureka.sk/tiny-love-acti...

luciarichard
12. nov 2009

Takže mi odpisala laktačná že som sa mala spýtať pani doktorky že o akú smernicu ide pretože ona o ničom takom nepočula že Svetová zdravotnícka organizácia určite nič také nevydala .... No proste máme skvelú pediatričku 😠 😠 Ja malu určite nemam dovod prikrmovať mliečka mám naštastie dosť krásne prospieva tak sa nebudem držať "hovadín" ktoré mi povie naša doktorka 😉

jasminet
12. nov 2009

jejda baby, my mame za sebou prve spadnutie z gauca - krpata si lezala na gauci, zahradena stolom, ja v kupelke a zrazu len pocujem suchot buchot a rev = natalia lezi na koberci. tak sa pretacala, ze obisla stol a nasla si volne miesto na zletenie z gauca.
sme boli na chirurgii, doktorka ze ma asi zlomenu klucnu kost, tak RTG ruky, hlavu - nastastie nic jej nie je, tak teraz mam druhu nocnu moru - vsugerovala som si, ze co ked ma otras mozgu....
priiiiserne veci 😒 ☹ 😅

dadka212
12. nov 2009

Jasmi to ti verím, že si sa zlakla, ale našťastie Natálke nič nie je...a nevsugeruj si nič, keby mala otras mozgu určite by prinajmenšom vracala....
ja dávam malú na zem, tam rozprestrem deku nato môj paplón nech je to mäkšie keby sa náhodou buchla a tam cestuje, prevaluje sa a už sa aj plazí 😵 ešte je to iba také "v plienkach" ale zachvílku ju budem hladať, kde je 😀 syna som vždy našla na WC-ku 😅

dnes som jej dávala ryžovú kašu, kvôli tomu kakaniu, ten odvar sa zle dáva, lebo je to vlastne voda, ale keď som jej to pomixovala s ryžou bolo to kašovité a tá potvora to normálne jedla sa už teším na mrkvičku, keď jej chutí takýto humus tak mrkvu by mi mala jesť jedna báseň...

kaska
12. nov 2009

Ahojte, jeej bibi aj my mame taku velmi podobnu deku, tiez od tiny love 🙂 je to super pomocka, malemu sa tam velmi paci. my mame zasa tuto 🙂

http://pre-najmensich.heureka.sk/tiny-love-dets...

ja by som chcela este nejaku dobru hrazdicku, tiez ho mam bud na deke alebo v lehatku, inak stve ma, ze tie hracky co visia nad lehatkom nedociahne, nechapem preco tak vyrabaju, ze tam dieta nedociahne, potom mu musim tu hrazdu dat dole a drzat, aby na to dociahol..

bibi1711
12. nov 2009

Kaska 🙂
Ja si tu deku neviem vynachvalit. Malu do lehatka uz nedavam vobec, teraz akurat ked papa.
Jasmin, to mi je luto, viem si predstavit ten sok, ale nic malej nie je, tak sa nestrachuj
Deticky si ako z gumy🙂

Dadka, tak to mas doma sikulku...moja este o plazeni nechyruje...ale zase sa krasne toci okolo pupku, ked je na brusku🙂 Aspon nieco.

jasminet
12. nov 2009

lekarka mi povedala, ze ju mam sledovat, ci nevracia, ci nie je spava, malatna a podobne.
zvykne mi spavat tak pol hodinu a teraz ako na potvoru spi uz vyse 1,5. tak neviem ci to z toho soku sa potrebuje vyspat, alebo co. ju furt chodim pozorovat, stucham do nej, neviem ci ju mam nechat dospat, alebo ju radsej zobudit... hroza, des, bes 😒

katka1981
12. nov 2009

Jasminet, joj ako som sa zlakla, neboj otras mozgu nema, to by grckala ako diva a plakala od bolesti hlavy, som rada ze je Natalka v poriadku.

dadka212
12. nov 2009

Jasmi to bude asi z toho šoku...aj mne keď sa Maťo buchol tak vždy potom zaspal a spal dlhšie ako obvykle a ja som ho so strachom vždy pozorovala a on sa mi zobudil s úsmevom, neboj bude to v poriadku 🙂

jasminet
12. nov 2009

tak, kraska prave vstala a cuca si prsty, tak hadam je to oki... rodicom to ani povedat nemozeme. staci ze mi manzel vynada... 😒

katka1981
12. nov 2009

jasminet nelakaj sa, mne mala spi uz 3,5 hodiny a zije 😀 inokedy spi ovela menej

katka1981
12. nov 2009

Baby brali vasim detickam preventivne moc v piatich mesiacoch? dakujem.

dadka212
12. nov 2009

Kati áno chceli nám brať moč, ale nemuseli, lebo ja musím kvôli tým jej obličkám nosiť moč na rozbor každý mesiac...

bibi1711
12. nov 2009

tak nam moc brat nechceli...mali?

katrin79
12. nov 2009

to asi len nasa dokina je taka akcna s tym mocom, my sme sa trapili s odberom v stredu o pol siestej rano 😉 a zajtra naplname druhu skumavku, dufam, ze sa zadari

katka1981
12. nov 2009

Mne mala spala dnes vonku 4,5 hodiny, som zvedava aka pestra bude noc. Ja zajtra zavolam detskej, ci malej netreba vziat preventivne ten moc.

bibi1711
12. nov 2009

Babule, idem zajtra malej dat cukinu mladu. Mam ju uvarit aj so supkou, ci bez? Dakujem🙂

katka1981
12. nov 2009

bibi, ja by som ju varila bez supky, ja som nikdy supku nejedla, ale ozaj sa nevyznam, spytaj sa skusenejsich mamiciek.

Mala dnes cez dens spala vonko 4,5 hodiny, sila, ze? 19.05 zaspinkala, no a tipujem ze okolo 23.h si vypyta 6.flasu. Dnes ked kychala, tak prskala, predtym kychala nasucho, moze to byt z rastu zubkov vsak? Lebo soplik nema.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre